Jump to content

Huawei P30 Lite


noiseramd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ουράνιο τόξο παραμένει και χωρίς την ζελατίνα όταν φοράς γυαλιά ηλίου με φακό polarized ☹️

 

Αυτο το φαινομενο με τα συγκεκριμενα γυαλια, συμβαινει λογικα με ολες τις LCD οθονες, οποιουδηποτε κινητου. Στο παρακατω βιντεο ομως, απ οτι ειδα στα σχολια, ο ινδος λεει οτι αν εγκαταστησεις οποιοδηποτε tempered glass στην οθονη σου, θα λυθει το προβλημα.

Ριξε μια ματια εδω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ηθελα να ξερα, εκεινος ο κινεζος που σχεδιασε το led ειδοποιησης για το συγκεκριμενο κινητο, τι ειχε πιει?

Αφου εκανε τη μ@λ@κια να το βαλει εσωτερικα απ τη γριλια του ακουστικου, τουλαχιστον γιατι δεν εβαζε ενα πιο φωτεινο, ωστε να φαινεται λιγακι παραπανω και να αποκτησει λογο υπαρξης? Δε μπορουσε να το βαλει τουλαχιστον σε ενα αλλο σημειο, οπως ειναι στο p20 που κανει μπαμ απο μακρια?

 

Παιζει αραγε κανας τροπος να δυναμωσουμε τη φωτεινοτητα του απο τιποτα ρυθμισεις ή κανα προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

+100000 Το led είναι πρακτικά άχρηστο εκεί που είναι. Για να το δεις πρέπει να είσαι από πάνω του.

 

Δυστυχώς δεν κατάφερα και εγώ να βρω πρόγραμμα να το δυναμώσει, μόνο να επέμβω στο χρώμα ειδοποίησης αν εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

+100000 Το led είναι πρακτικά άχρηστο εκεί που είναι. Για να το δεις πρέπει να είσαι από πάνω του.

 

Δυστυχώς δεν κατάφερα και εγώ να βρω πρόγραμμα να το δυναμώσει, μόνο να επέμβω στο χρώμα ειδοποίησης αν εφαρμογή.

 

Με ποια εφαρμογή το εκανες αυτο; Να γινεται αραγε λευκο;

Link to comment
Share on other sites

Με τον πολύ χαμηλό ήχο σε συσκευες bluetooth υπάρχει κάποια λύση;

Το mate 10 lite που είχα πρίν ήταν κατά πολύ ανώτερο. Στο p30 lite με τον ήχο στο τέρμα , στο bluetooth ακουστικό ή αυτοκινητο απλά ακούγεται υποφερτα

Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή το εκανες αυτο; Να γινεται αραγε λευκο;

Με το πρόγραμμα Light Manager 2 - LED Settings. Λευκό δεν είδα να υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχει ο αδερφός μου το p30 lite και για έναν παράξενο λόγο δε μπορεί να κατεβάσει εφαρμογές από το playstore μέσω δεδομένων παρά μόνο με WiFi. Κάναμε εκκαθάριση cashe κ δεδομένων στην εφαρμογή αλλά ακόμη τίποτα.

Ξέρει κανεις τι μπορεί να συμβαίνει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ρυθμίσει την ενημέρωση του store μόνο μέσω WiFi?

 

Οχι εχει την επιλογη σε οποιοδηποτε δικτυο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχει ο αδερφός μου το p30 lite και για έναν παράξενο λόγο δε μπορεί να κατεβάσει εφαρμογές από το playstore μέσω δεδομένων παρά μόνο με WiFi. Κάναμε εκκαθάριση cashe κ δεδομένων στην εφαρμογή αλλά ακόμη τίποτα.

Ξέρει κανεις τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Settings->Apps->Apps->Google Play Store->Data Usage->Mobile Data->Allowed

 

Ακομα δειτε μηπως εχει ενεργη την εξοικονομηση δεδομενων του κινητου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετα κατεβάσει την EMUI 10 πως βρήκατε το "always on display" δουλευει κανονικά όπως με τες amoled οθόνες και τέλος όταν το έχετε ενεργοποιημένο απο κατανάλωση μπαταρίας είδατε μεγάλη διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα το πρωί ήρθε η 10 στο P30 lite του γιου μου. Αγορασμένο από το Public πριν 20 μέρες. Στο δικό μου από Public και αυτό , περιμένω. Σε άλλον έχει έρθει;
Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα εκανα το come back apo Xiaomi Mi A3 σε P30 Lite..Βαρεθηκα την αναμονη του 10 και την κοροιδια :D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με τη νέα έκδοση 9.1.0.317 στο P30 lite και εξαφανίστηκαν οι επιλογές VoLTE;

 

...ήρθε και το VoLTE! τρισ:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην εχει πολυ καλη αυτονομια το p30 lite αλλα το γουσταρω γιατι δεν ειναι Android One..Με το Mi A3 εβγαλα 3 μερες κοντα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην εχει πολυ καλη αυτονομια το p30 lite αλλα το γουσταρω γιατι δεν ειναι Android One..Με το Mi A3 εβγαλα 3 μερες κοντα
Μια από τα ίδια.

Δεν παλεύεται το one.

Εγώ το άφησα την ίδια μέρα

Link to comment
Share on other sites

Μου εσπασε η οθονη ****το..Ειδα στο Σκρουτζ οτι η οθονη βγαινει και σε μπλε χρωμα γιατι το μπλε εχω..γνωριζει κανεις αν ειναι αυθεντικη?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις μου ήρθε κ η αναβάθμιση.... Να την δω . Λίγο βαριά μου φαίνεται....

 

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 10 εννοείς;Μια χαρά είναι..εμενα βέβαια δεν μου άρεσε και το γύρισα στην 9

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι καθόλου βαριά.

Προσωπικά δεν μαρεσει αλλά ίσως να είναι μέχρι να συνηθίσω.

Δυστυχώς δεν έχει το always on display ή Δεν το βρήκα εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο δεν ειναι βαρια, αλλα εχω την αισθηση πως βελτιώθηκε η αποκριση του συστήματος, καθως και η αυτονομια του.

Πριν μου εβγαζε γυρω στις 6-7 ωρες SOT, ενω τωρα βγαζει 9 και κατι, με την ίδια καθημερινή χρηση που κανω. Δεν παιζω παιχνίδια όμως, αλλα χαζευω γενικα στο ιντερνετ, fb, YouTube κλπ.

Το αφηνω ανοιχτό ολο το βραδυ και απ οτι εχω δει, συνολο βγαζει 24 ωρες ακριβώς.

Για μενα ειναι μια χαρα το android 10.

 

Always on display εχουν μονο οσα κινητα έχουν οθονες amoled. Το συγκεκριμενο εχει lcd.

Link to comment
Share on other sites

Update: Μολις έριξα μια ματια ξανα στα στατιστικα της μπαταρίας και τελικα ειναι μεγαλυτερη η αυτονομια απ οτι ειχα την εντύπωση πως ειναι. 38 ωρες αυτονομια, με 10 ωρες SOT, δεν το λες και ασχημα ε? :)

 

https://www.dropbox.com/s/ouxhekyc7hc8jgq/Screenshot_20200315_164326_com.huawei.systemmanager.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/w9sc8hams5l2gor/Screenshot_20200315_164335_com.huawei.systemmanager.jpg?dl=0

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...