Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο παλιός αναφέρεται στο τρόπο σκέψης το οποίο εξηγώ παραπάνω:δεν γίνεται να χάλασαν όλα μαζί άρα κάτι άλλο συμβαινει,στην προκειμένη περίπτωση είχα βάλει το dnsδεν θυμάμαι.de lol και συχνά το έκανε,τώρα του Adguard και προς το παρόν δουλεύει χωρίς πρόβλημα ,πάντως όταν χάλασε δεν πήγε ποτέ το μυαλο μου ότι πήγε χάλασε το κινητό,βέβαια χρειάζεται και κάποια ευστροφία που δεν έχω πλέον,μεγάλωσα ....χαχα!!!

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, akalos said:

πάντως όταν χάλασε δεν πήγε ποτέ το μυαλο μου ότι πήγε χάλασε το κινητό,βέβαια χρειάζεται και κάποια ευστροφία που δεν έχω πλέον,μεγάλωσα ....χαχα!!!

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Με τίποτα δεν θα πήγαινε το μυαλό μου στο dns. Είναι πολύ κουφό. Μόνο αν την πατήσεις 1 φορά μετά θα είσαι συνεχώς υποψιασμένος.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 29/3/2022 at 6:19 ΠΜ, GUZGUN said:

Βάζεις την σταθερή 12.5.6 και θα είσαι μια χαρά. Παίζουν όλα μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Σχεδόν από την πρώτη μέρα που πάρει το κινητό έχω βάλει την ρομ τους και πότε δεν είχα πρόβλημα. Με λίγο διαβασμα το ξεκλείδωμα είναι παιχνιδάκι.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παίζουν και τα gestures για τους άλλους launchers;

Link to comment
Share on other sites

Άλλον launcher δεν έχω δοκιμάσει. Μια χαρά βολεύτηκα με αυτόν που έχει.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

μερικές φορές με δεδομένα δεν κατεβάζει συνημμένα το gmail,άλλο κουλό και αυτό

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν ισχύει ότι θα λάβει αναβάθμιση το κινητό μας σε miui 13 μετά το τέλος Ιουνίου? Ή είναι μόνο για China? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, zevoulon_13 said:

Παιδιά, ξέρει κανείς αν ισχύει ότι θα λάβει αναβάθμιση το κινητό μας σε miui 13 μετά το τέλος Ιουνίου? Ή είναι μόνο για China? Ευχαριστώ 

Κανείς δεν ξέρει να σου απαντήσει με σιγουριά, πάντως από ότι έβλεπα στις τελευταίες επίσημες λίστες που ανανεώνει η xiaomi με κινητά που σταματάει τις αναβαθμίσεις το έχει μέσα στην λίστα όποτε και επίσημα έχει σταματήσει να παίρνει αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, tigreos said:

Κανείς δεν ξέρει να σου απαντήσει με σιγουριά, πάντως από ότι έβλεπα στις τελευταίες επίσημες λίστες που ανανεώνει η xiaomi με κινητά που σταματάει τις αναβαθμίσεις το έχει μέσα στην λίστα όποτε και επίσημα έχει σταματήσει να παίρνει αναβαθμίσεις.

Μπορείς να παραθέσεις τη λίστα που το λέει? Γιατί εγώ στο Google βρήκα μόνο αυτή που λέει "τρίτο τρίμηνο 2022" ότι θα πάρουμε miui 13

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, zevoulon_13 said:

Μπορείς να παραθέσεις τη λίστα που το λέει? Γιατί εγώ στο Google βρήκα μόνο αυτή που λέει "τρίτο τρίμηνο 2022" ότι θα πάρουμε miui 13

Εδώ το είχα διαβάσει και το αναφέρει στην κινεζική έκδοση του Redmi K20.

https://news.xiaomi-miui.gr/official-xiaomi-eos-list-published-79614-2/

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το κινητο το χρησιμοποιει η συζυγος, με το οποιο εχει δοκιμασει 3 διαφορετικα ασυρματα ακουστικα, αλλα παραπονιεται οτι δεν την ακουν (συνθηκες δωματιου, οχι δρομος ή αυτοκινητο κλπ). Συμβαινει γενικα με τη συσκευη? εχετε να προτεινετε καποιο στυλ earbud που να σας δουλευει αψογα?

Link to comment
Share on other sites

Επώνυμα χρησιμοποίησες? Εγώ της honor που έχω εδώ και ένα χρόνο δεν έχω κανένα θέμα.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ginalovu said:

Καλημέρα,

Το κινητο το χρησιμοποιει η συζυγος, με το οποιο εχει δοκιμασει 3 διαφορετικα ασυρματα ακουστικα, αλλα παραπονιεται οτι δεν την ακουν (συνθηκες δωματιου, οχι δρομος ή αυτοκινητο κλπ). Συμβαινει γενικα με τη συσκευη? εχετε να προτεινετε καποιο στυλ earbud που να σας δουλευει αψογα?

Ρυθμίσεις ➡️ σύνδεση & κοινοποίηση ➡️ επαναφορά wifi, δικτύων και Bluetooth... δοκίμασε αυτό, μήπως έχει φάει σκάλωμα το Bluetooth.. ποτέ δεν είχα πρόβλημα τέτοιο και για να κάνει τέτοιο θέμα με διάφορα ακουστικά, αυτό μου φαίνεται το πιο πιθανό 

Link to comment
Share on other sites

Επώνυμα αλλά φθηνής κατηγορίας, xiaomi airdots, lenovo qt81, plantronics ml15. Θα δοκιμασω αυτο που προτεινει ο φιλος @zevoulon_13 και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, taliban said:

R.I.P Mi 9T Pro περάσαμε 3 ολόκληρα ευτυχισμένα χρονάκια καλά ήταν αλλά τέλος...

Πάμε για κάνα realme πλέον που είναι vfm όπως ήταν κάποτε και η xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

παλιές αναχρονιστικές ιδέες εποχές του 95 και πριν,δεν υπάρχουν vfm προϊόντα πλέον
ότι πληρώνεις παίρνεις

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmote 50αρα σταθερή. Παρατηρώ ότι δίπλα στο ρούτερ το Xiaomi πιάνει το πολύ 30 (τις περισσότερες φορές 20κατι) με σκαμπανεβάσματα. Όταν πάω στο υπνοδωμάτιο που έχω WiFi extender πιάνει ακόμα λιγότερα 10-11 Mbps (τις περισσότερες φορές 7-8) επίσης με σκαμπανεβάσματα.

Με καλώδιο ο desktop πιάνει 51!

Ένα Chromebook πιάνει επίσης αρκετά καλά μέσω WiFi. 

Είναι τόσο χάλια η κινεζούμπα;

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2022 at 10:33 ΠΜ, tigreos said:

R.I.P Mi 9T Pro περάσαμε 3 ολόκληρα ευτυχισμένα χρονάκια καλά ήταν αλλά τέλος...

Πάμε για κάνα realme πλέον που είναι vfm όπως ήταν κάποτε και η xiaomi.

Αναφέρεται σε miui 13.5 το άρθρο, όχι στο 13... Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία 😁👀

Link to comment
Share on other sites

@elteo εμένα είτε δίπλα είτε στο άλλο δωμάτιο είτε με laptop πιάνει πάνω κάτω το ίδιο.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, elteo said:

Έχω cosmote 50αρα σταθερή. Παρατηρώ ότι δίπλα στο ρούτερ το Xiaomi πιάνει το πολύ 30 (τις περισσότερες φορές 20κατι) με σκαμπανεβάσματα. Όταν πάω στο υπνοδωμάτιο που έχω WiFi extender πιάνει ακόμα λιγότερα 10-11 Mbps (τις περισσότερες φορές 7-8) επίσης με σκαμπανεβάσματα.

Με καλώδιο ο desktop πιάνει 51!

Ένα Chromebook πιάνει επίσης αρκετά καλά μέσω WiFi. 

Είναι τόσο χάλια η κινεζούμπα;

Με 100αρα Nova εδώ και ένα χρόνο πιάνω περίπου 75 σε όλο το σπίτι (και μέσα από τοίχους)... Δεν ξέρω, μήπως να έκανες "reset networks"? Μετά αν δεν δουλέψει κι αυτό, μάλλον μένει μόνο φάκτορι ρισέτ 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, zevoulon_13 said:

Αναφέρεται σε miui 13.5 το άρθρο, όχι στο 13... Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία 😁👀

Μακάρι να πάρει έστω και την miui v13.5 κάτι είναι και αυτο....

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, zevoulon_13 said:

Με 100αρα Nova εδώ και ένα χρόνο πιάνω περίπου 75 σε όλο το σπίτι (και μέσα από τοίχους)... Δεν ξέρω, μήπως να έκανες "reset networks"? Μετά αν δεν δουλέψει κι αυτό, μάλλον μένει μόνο φάκτορι ρισέτ 

Έκανα reset networks αλλά χάλια το wifi. Λέω να κάνω ένα factory reset δεν το έχω κάνει ποτέ 3 χρόνια.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το τηλέφωνο. Στο πατρικό cosmote vdsl50 μου βγάζει 42 έως 44. Άρα κάτι παίζει με το ρούτερ το δικό μου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το τηλέφωνο. Στο πατρικό cosmote vdsl50 μου βγάζει 42 έως 44. Άρα κάτι παίζει με το ρούτερ το δικό μου.
Συνέδεσε στα 5ghz? Πιο ρούτερ βασικά έχεις;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και στις 2 περιπτώσεις το Speedport Entry 2i που από όσο ξέρω δεν έχει 5G ....μόνο 2,4. Θα κάνω το router ένα reset.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...