Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ όσες έχω δοκιμάσει στο δικό μου τηλέφωνο όλα λειτουργούν χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, τράπεζες, PayPal, και γενικά όλες οι εφαρμογές, να διευκρινίσω ότι μιλάω χωρίς να είναι root το τηλέφωνο, Root και τέτοια τα φοβάμαι και δεν έχω ασχοληθεί, όλες οι custom rom που βάζω είναι enforcing και περνάνε όλα τα safety του google play, και πίστεψε με πιο πολύ εμπιστεύομαι αυτές τις ρομ παρά την μαμά που δεν ξέρω τα δεδομένα μου σε πια άκρη της Κίνας καταλήγουν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, chios said:

Εγώ όσες έχω δοκιμάσει στο δικό μου τηλέφωνο όλα λειτουργούν χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, τράπεζες, PayPal, και γενικά όλες οι εφαρμογές, να διευκρινίσω ότι μιλάω χωρίς να είναι root το τηλέφωνο, Root και τέτοια τα φοβάμαι και δεν έχω ασχοληθεί, όλες οι custom rom που βάζω είναι enforcing και περνάνε όλα τα safety του google play, και πίστεψε με πιο πολύ εμπιστεύομαι αυτές τις ρομ παρά την μαμά που δεν ξέρω τα δεδομένα μου σε πια άκρη της Κίνας καταλήγουν.

Καμιά πρόταση για δοκιμή?

αν και με φοβίζει η διαδικασία ξεκλειδώματος bootloader κ.τ.λ!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

https://havoc-os.com/device#raphael
https://download.pixelexperience.org/raphael
https://arrowos.net/download
https://projectelixiros.com/download
Αυτές είναι μερικές από τις καλύτερες, εγώ τρέχω την τελευταία στο δικό μου1da472eed1eaedac3eb803e269e5c69c.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chios said:

https://havoc-os.com/device#raphael
https://download.pixelexperience.org/raphael
https://arrowos.net/download
https://projectelixiros.com/download
Αυτές είναι μερικές από τις καλύτερες, εγώ τρέχω την τελευταία στο δικό μου1da472eed1eaedac3eb803e269e5c69c.jpg

Σ ευχαριστώ πολύ.

Όταν βρω το θάρρος να ασχοληθώ (έχω ένα φόβο μην καταλήξω με το κινητό στο χέρι 😂😂)

Δεν πιστεύω να μένεις τίποτα Πάτρα μεριά ε; 😂😂

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα - βίντεο τι χρησιμοποιείς@chios στην aosp που έχεις? Με της μαμα την εφαρμογή το βίντεο της μου αρέσει, για τις φώτο συνήθως χρησιμοποιώ την ultra cmv.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ.
Όταν βρω το θάρρος να ασχοληθώ (έχω ένα φόβο μην καταλήξω με το κινητό στο χέρι )
Δεν πιστεύω να μένεις τίποτα Πάτρα μεριά ε;
Αν ήμουν Πάτρα θα πίναμε και καφέ. Έχω βοηθήσει κόσμο με TeamViewer βέβαια.

Από κάμερα έχει εγκατεστημένη camera go και παίζω με gcam. Δεν ξέρω στο δικό σας αν μπορεί να μπει η μαμά κάμερα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή έχω αρχίσει να σκέφτομαι για ξεκλείδωμα bootloader και ψάξιμο να δοκιμάσω καμιά ROM.

Έχει κανείς εικόνα αν ξεκλειδώνοντας τον bootloader θα έχουμε κανένα θέμα με ηλεκτρονικές πληρωμές και nfc?

Τώρα με την εφαρμογή της Alpha Bank κάνω πληρωμές με NFC κανονικά. Ξέρουμε αν θα έχουμε κανένα θέμα αν ξεκλειδωθεί?

 

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα θέμα.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GUZGUN said:

Όχι κανένα θέμα.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σ ευχαριστώ πολύ. Άρα από θέμα bootloader δεν έχουμε πρόβλημα, άρα μετά πάμε στη ROM που θα μπει φαντάζομαι για το αν έχει θέμα ή όχι;

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις root δεν θα έχεις σίγουρα θέμα, τουλάχιστον με την xtrv που έχω εγώ δεν έχω θέμα. Αν κάνεις root με magisk, κρυβεις πολύ εύκολα το magisk μέσα από το magisk για να μην το βλεπουν οι εφαρμογές που θες και θα είσαι εντάξει.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως οικονομικές συναλλαγές (paypal, web banking κτλ) δεν θα έκανα επουδενί με ρουταρισμένο τηλέφωνο. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασα 3-4 ROM με Android 12 σε όλες έχω θέμα με την εφαρμογή της Alpha Bank. Κρασάσει με το που δίνεις κωδικούς, σου στέλνει και τον κωδικό ασφαλείας και μετά τέλος ή κλείνει ή σε ξαναγυρνάει στην αρχική οθόνη σαν να μην έκανες τίποτα...

Κανείς εμπειρία με android 12 και Alpha Bank?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

γιατί να κρύψεις εφαρμογές που απαιτούν να μην είσαι ροοτ?ακομα δεν τρελάθηκα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατί να κρύψεις εφαρμογές που απαιτούν να μην είσαι ροοτ?ακομα δεν τρελάθηκα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Που κολλάει αυτό τώρα;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κρύψεις τις εφαρμογές, το magisk θα κάνεις να φαίνεται κρυμμένο από αυτές τις εφαρμογές για να μην βλέπουν οι εφαρμογές το κινητό σαν ρουταρισμένο.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το ρουτ με αυτό που ρωτάει ο φίλος; Το πρόβλημα είναι στην τράπεζα και όχι στο τηλέφωνο, και άλλες συσκευές με android 12 (s22, fold) έχουν το ίδιο θέμα με την εφαρμογή της alpha

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GUZGUN said:

Δεν θα κρύψεις τις εφαρμογές, το magisk θα κάνεις να φαίνεται κρυμμένο από αυτές τις εφαρμογές για να μην βλέπουν οι εφαρμογές το κινητό σαν ρουταρισμένο.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι δεν εχει να κάνει με το root

Πρώτον γιατί δεν το έχω κάνει root και δεύτερον είναι μάλλον κάποιο γενικότερο θέμα με το android 12 και την εφαρμογή της Alpha Bank. Ακόμα και στα σχόλια στο playstore έχουν το ίδιο θέμα και μερικοί με καινούργια κινητά και android 12

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Σας επιτρέπει να κάνετε attach αρχεία σε gmail ? (εκτός από φωτογραφίες) γιατί εμένα μου βγάζει can't attached. Έχω κάνει clear cache & data αλλά και πάλι δεν. 😡

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dante_100 said:

Σας επιτρέπει να κάνετε attach αρχεία σε gmail ? (εκτός από φωτογραφίες) γιατί εμένα μου βγάζει can't attached. Έχω κάνει clear cache & data αλλά και πάλι δεν. 😡

Ναι κανονικά, μόλις το δοκίμασα. Πιο πριν δούλευε κανονικά ή πρώτη φορά προσπαθείς? Αν ναι, μήπως πρέπει να δώσεις κάποιες άδειες στην εφαρμογή? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, zevoulon_13 said:

Ναι κανονικά, μόλις το δοκίμασα. Πιο πριν δούλευε κανονικά ή πρώτη φορά προσπαθείς? Αν ναι, μήπως πρέπει να δώσεις κάποιες άδειες στην εφαρμογή? 

Όχι εδώ και καιρό το κάνει, και η εφαρμογή έχει πλήρη πρόσβαση... 

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dante_100 said:

Όχι εδώ και καιρό το κάνει, και η εφαρμογή έχει πλήρη πρόσβαση... 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εκτός από απεγκατασταση - επανεγκατασταση.. Κανείς άλλος κάποια ιδέα? 

1 minute ago, zevoulon_13 said:

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εκτός από απεγκατασταση - επανεγκατασταση.. Κανείς άλλος κάποια ιδέα? 

Επίσης τώρα θυμήθηκα ότι μου έκανε παρόμοια κόλπα το chrome πριν κάποιο καιρό (δεν μπορούσα να κάνω upload σε σελίδες) και έπρεπε να ενεργοποιήσω το Miui Optimization κάτω κάτω στα Developer Options 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, zevoulon_13 said:

 

Επίσης τώρα θυμήθηκα ότι μου έκανε παρόμοια κόλπα το chrome πριν κάποιο καιρό (δεν μπορούσα να κάνω upload σε σελίδες) και έπρεπε να ενεργοποιήσω το Miui Optimization κάτω κάτω στα Developer Options 

άνθρωπέ μου να σαι καλά!!! εδώ και καιρό δεν ανέβαζε τίποτα στον Chrome πχ photo upload κι έλεγα τι στο κόρακα έχει πάθει. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zevoulon_13 said:

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εκτός από απεγκατασταση - επανεγκατασταση.. Κανείς άλλος κάποια ιδέα? 

Επίσης τώρα θυμήθηκα ότι μου έκανε παρόμοια κόλπα το chrome πριν κάποιο καιρό (δεν μπορούσα να κάνω upload σε σελίδες) και έπρεπε να ενεργοποιήσω το Miui Optimization κάτω κάτω στα Developer Options 

Νομίζω πως λύθηκε! Ενεργοποίησα το MIUI Optimization στο Developer Options και φαίνεται να δουλεύει.

Ευχαριστώ!!! 

 

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 6:25 ΜΜ, zevoulon_13 said:

Επίσης τώρα θυμήθηκα ότι μου έκανε παρόμοια κόλπα το chrome πριν κάποιο καιρό (δεν μπορούσα να κάνω upload σε σελίδες) και έπρεπε να ενεργοποιήσω το Miui Optimization κάτω κάτω στα Developer Options 

Είχα και εγώ πρόβλημα με την επισύναψη αρχείων σε gmail και yahoo mail και λύθηκε με αυτή τη ρύθμιση.
Έψαχνα καιρό τι φταίει.
Απ' ότι θυμάμαι το είχα απενεργοποιήσει για να με αφήσει να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή (εκτός Play Store).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , πως ενεργοποιούμε το wificalling στην συσκευή ?

Από cosmote έχω ενεργοποιήσει την διαδικασία, αλλά στις ρυθμίσεις της συσκευής δεν βλέπω τον διακόπτη ενεργοποίησης

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...