Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, akalos said:

και τι θα το κάνουμε θα μαζέψουμε κινητά στο σπίτι μεχρι να πιάσουν σκουριά?δεν θα με πειράζει αν είχε ois να το κρατήσω και όπου πάει,αύριο μεθαύριο ούτε 70 θα το παίρνουν ,αν το έχουν και στη λίστα δηλαδή




 

Φαγώθηκες με το OIS.......😂

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί χωρίς αυτό η έχει η δεν έχει κάμερα μου είναι άχρηστη


Καμία σχέση, υπάρχουν κινητά χωρίς ois που τραβάνε πολύ καλύτερες φωτογραφίες, τώρα αν δεν ξέρεις να βγάζεις φωτογραφίες είναι άλλο θέμα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικός akalos όπως πάντα. 

Πάντως ένα πράγμα που αναγνωρίζω στην συσκευή είναι το ποσό αξιόπιστη είναι σχεδόν 3 χρόνια τώρα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, υπάρχουν κινητά χωρίς ois που τραβάνε πολύ καλύτερες φωτογραφίες, τώρα αν δεν ξέρεις να βγάζεις φωτογραφίες είναι άλλο θέμα.
πραγματικά καμία σχέση, γιατι να συγκρίνω κινητα που βγάζουν καλύτερες φωτο χωρίς ois και να μην συγκρίνω κινητά με ois και καλύτερες φωτο?α δεν ξέρουμε να βγάζουμε και φωτο τώρα.... μήπως να στήνω και τρίποδο Καμία βδομάδα πριν,μωρέ κάτσε να έρθει το 5g στην περιοχή μου και όχι 70 θα πάρω αλλά και 70 θα δώσω από πάνω ....οι Κινέζοι από μένα κομμένοι γενικώς
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικός akalos όπως πάντα. 
Πάντως ένα πράγμα που αναγνωρίζω στην συσκευή είναι το ποσό αξιόπιστη είναι σχεδόν 3 χρόνια τώρα.
Όλα είναι αξιόπιστα δεν είχα με κανένα πρόβλημα μέχρι τωρα από οποίαδηποτε άλλη εταιρεία εκτός της τηλεφωναρας LG V10 που μου μπρικαρε και ακόμα το κλαίω
αυτό ήταν τηλέφωνο με τα όλα του,τα σημερινά είναι όλα για πέταμα αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι για αυτό δυστυχώς,δεν έχουν αφήσει τίποτα όρθιο

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, akalos said:

Όλα είναι αξιόπιστα δεν είχα με κανένα πρόβλημα μέχρι τωρα από οποίαδηποτε άλλη εταιρεία εκτός της τηλεφωναρας LG V10 που μου μπρικαρε και ακόμα το κλαίω
αυτό ήταν τηλέφωνο με τα όλα του,τα σημερινά είναι όλα για πέταμα αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι για αυτό δυστυχώς,δεν έχουν αφήσει τίποτα όρθιο
 

Tηλεφωναρα οντως αλλα με τοσο γελοια μπαταρια που ηθελες 2 μπαταριες για να εχει την αυτονομια μιας νορμαλ συσκευης. Και με επεξεργαστη που υπερφορτωνοταν για πλακα. Εμενα παντως λειτουργει ακομα ευτυχως.

Παντως το mi9 t pro ταχυτατο επεξεργαστη εχει, amoled οθονη, αξιοπρεπη καμερα και γενικα απο τωρινες συσκευες των 150-200 ευρω δεν υστερει σε τιποτα, βασικα καλυτερο ειναι. Οποτε δεν βλεπω γιατι να το δωσει καποιος κατω απο 120-130 ευρω, αν ειναι σε καλη κατασταση.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση που έχετε πάρει; Εγώ είμαι εδώ. Είναι οκ;

Screenshot_2022-03-26-12-40-53-692_com.android.settings.jpg

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, akalos said:

αυτή είναι η τελευταία για τους EU και μην περιμένεις άλλη

Κατάλαβα 😒 Δυστυχώς το περίμενα...

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα Δυστυχώς το περίμενα...
είναι η λεγόμενη υποστήριξη για δύο χρόνια που θα είχαμε έλα μωρέ την έκοψε τρεις μήνες νωρίτερα
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2022 at 12:04 ΠΜ, akalos said:

δεν βαριέσαι ? εγώ τα παράτησα,βαλε αυτό βάλε το άλλο όλη μέρα αυτή την δουλειά θα κάνω,και ποιο το όφελος αφού το κινητό δεν έχει OIS

Μια φορα στα 2 χρονια βαζω gcam. δεν νομιζω οτι ειναι κ τοσο κοπος. εχει χαοτικη διαφορα στην ποιοτητα της εικονας με gcam και χωρις. δεν ειναι μονο το ΟΙS σε μια φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει κανείς δοκιμάσει τις ROM από xiaomi-miui.gr/ ; Αξίζει τον κόπο; Παίζουν όλα χωρίς πρόβλημα; Πληρωμές,τραπεζικές εφαρμογές ;

Λόγω ότι δε βλέπω να παίρνουμε αλλά update άρχισα να το σκέφτομαι αλλά πρώτον δεν ξέρω αν αξίζει και δεύτερον αυτή τη διαδικασία με τα ξεκλειδωματα φοβάμαι

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα στα 2 χρονια βαζω gcam. δεν νομιζω οτι ειναι κ τοσο κοπος. εχει χαοτικη διαφορα στην ποιοτητα της εικονας με gcam και χωρις. δεν ειναι μονο το ΟΙS σε μια φωτογραφια.
μια φορά στα δύο χρόνια ? και τα updates των gcams όπως και τα updates των xmls? πώς το αυτό καταφέρνεις η δεν τα αναβαθμίζεις
και δεύτερον εγώ μιλάω για tap and shot μόνο,βλέπεις κάτι που δεν είναι για σένα είναι για τον άλλον και πολύ μάλιστα,οπότε τηλέφωνο χωρίς ois και καλό tap and shot μου εντελώς άχρηστο αφού μιλάμε για αναβάθμιση,ο επεξεργαστής μου αρκετός ο 778 αφού παιχνίδια δεν παίζω,σνομπαρω τα ακριβότερα αφού δεν έχω καμία διάθεση να δώσω πάνω από 500€ να πάρω τελευταίας γενιάς,περιμένω να έρθει το Α53 η Α73 και βλέποντας και κάνοντας
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11257&idPhone2=11268#diff-

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, akalos said:

ο επεξεργαστής μου αρκετός ο 778 αφού παιχνίδια δεν παίζω,σνομπαρω τα ακριβότερα αφού δεν έχω καμία διάθεση να δώσω πάνω από 500€ να πάρω τελευταίας γενιάς,περιμένω να έρθει το Α53 η Α73 και βλέποντας και κάνοντας
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11257&idPhone2=11268#diff-

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εxynos 1280 φοράνε αυτά τα δύο που βλέπεις ο οποίος είναι κατώτερος του QSD 778.

screenshot-56.png

screenshot-57.png

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε καλύτερα να πας σε a52s, δυστυχώς αντί  να κάνουν αναβάθμιση έβαλαν τον άθλιο exynos.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εxynos 1280 φοράνε αυτά τα δύο που βλέπεις ο οποίος είναι κατώτερος του QSD 778.
screenshot-56.png
screenshot-57.png
Το A73 θα φοράει 778 snap

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, vag74 said:

Το A73 θα φοράει 778 snap

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

λάθος....snap 750 ...διαβάζω...ακόμα χειρότερα

https://specs-tech.com/en/samsung-galaxy-a73/

https://www.pocket-lint.com/phones/news/samsung/160148-samsung-galaxy-a73-rumours-specs-features-release-date-price

https://www.techadvisor.com/news/mobile-phone/samsung-galaxy-a73-3811761/

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

500 ευρω σχεδον το Α53 με επεξεργαστη χειροτερο του mi9 T pro, μιας και ειμαστε στο τοπικ του.

Εγω συνολικα το βλεπω σαν υποβαθμιση το να παει καποιος εκει, ιδιως με τοσα χρηματα εκτος κι αν τον νοιαζει μονο η καμερα που ειναι αξιολογη αρκετα. Σε ολα τ'αλλα ειναι πολυ κατωτερο των προσδοκιων για τα χρηματα που κοστιζει αυτη τη στιγμη, με πρωτο και καλυτερο το cpu. 

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

500 ευρω σχεδον το Α53 με επεξεργαστη χειροτερο του mi9 T pro, μιας και ειμαστε στο τοπικ του.
Εγω συνολικα το βλεπω σαν υποβαθμιση το να παει καποιος εκει, ιδιως με τοσα χρηματα εκτος κι αν τον νοιαζει μονο η καμερα που ειναι αξιολογη αρκετα. Σε ολα τ'αλλα ειναι πολυ κατωτερο των προσδοκιων για τα χρηματα που κοστιζει αυτη τη στιγμη, με πρωτο και καλυτερο το cpu. 
που βλέπεις τέτοιες τιμές ? https://www.bestprice.gr/cat/806/mobile-phones/f/1_26/samsung.html?q=a53&qo=a53+samsung&qid=9TehqLMucmU
σε δύο τρεις μήνες θα έχει κάτω από 400 η μεγάλη έκδοση φυσικά


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/www.angroid.gr/android-news/ayto-einai-to-samsung-galaxy-a73%3famp=1
εδώ λέει 778g το Α73

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Snap 778 θα έχει φίλε μου,είχα ανεβάσει και Λίνκ μερικές σελίδες πίσω από Samsung,σίγουρα σε μπαταρία κάμερα και οθόνη θα είναι καλύτερο από το Α52s,οπότε ίσως αξίζει ανάλογα βέβαια με την διαφορά χρημάτων, τώρα στα της συσκευής επειδή την είχα αρκετούς μήνες το mi9t pro και τώρα έχω το A52s, η διαφορά σε όλα είναι τεράστια, κάμερα, οθόνη, ομαλότητα, updates, καλά για λογισμικό δεν χρειάζεται να αναφέρω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Snap 778 θα έχει φίλε μου,είχα ανεβάσει και Λίνκ μερικές σελίδες πίσω από Samsung,σίγουρα σε μπαταρία κάμερα και οθόνη θα είναι καλύτερο από το Α52s,οπότε ίσως αξίζει ανάλογα βέβαια με την διαφορά χρημάτων, τώρα στα της συσκευής επειδή την είχα αρκετούς μήνες το mi9t pro και τώρα έχω το A52s, η διαφορά σε όλα είναι τεράστια, κάμερα, οθόνη, ομαλότητα, updates, καλά για λογισμικό δεν χρειάζεται να αναφέρω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-855-vs-qualcomm-snapdragon-778g-5g
μια χαρά θα είναι σιγά παιχνίδια δεν με αφορούν οπότε ναι και 5 χρόνια security updates συν τρία andtoid OS,άσε που έρχεται αμέσως με 13,όχι σαν την xiaomi που μας πρήζει το συκώτι

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akalos said:

που βλέπεις τέτοιες τιμές ? https://www.bestprice.gr/cat/806/mobile-phones/f/1_26/samsung.html?q=a53&qo=a53+samsung&qid=9TehqLMucmU
σε δύο τρεις μήνες θα έχει κάτω από 400 η μεγάλη έκδοση φυσικά


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Tις βλεπω παντου στις επισημες αλυσιδες πωλησης. Πχ: https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/245168-smartphone-samsung-gal-a53-128gb-whi-5g

Αν μιλαμε για best price και τετοια, οταν με 240 ευρω παιρνει καποιος το mi11 lite 5g που μονο σε καμερα υστερει, ενω εχει μακραν ανωτερο cpu, ε ειναι αστειο να μιλαμε για 400 ευρω για το Α53. Το ιδιο και το Α52 που'ναι και καλυτερο και με τα μισα σχεδον λεφτα, μια χαρα επιλογη κι αυτον

Ναι καλες οι αναβαθμισεις αλλα με τετοιο cpu σε 3 χρονια το Α53 θα laggαρει πιο πολυ κι απο το galaxy s6 σημερα, οποτε συσκευη να βγαλει 3ετια το Α53 σιγουρα δεν ειναι. 

Παντως το να παει καποιος απ'τον sd855 του 9Τ pro στον exynos της πλακας που φοραει το Α53 και να σκασει και 400 ευρω εξτρα φτανει στα ορια της καταστροφικης συμπεριφορας. Και γενικα το να προτιμησει το Α53 απ'το Α52s και μαλιστα με 100-150 ευρω διαφορα κιολας.


 

 

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites




Tις βλεπω παντου στις επισημες αλυσιδες πωλησης. Πχ: https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/245168-smartphone-samsung-gal-a53-128gb-whi-5g
Αν μιλαμε για best price και τετοια, οταν με 240 ευρω παιρνει καποιος το mi11 lite 5g που μονο σε καμερα υστερει, ενω εχει μακραν ανωτερο cpu, ε ειναι αστειο να μιλαμε για 400 ευρω για το Α53. Το ιδιο και το Α52 που'ναι και καλυτερο και με τα μισα σχεδον λεφτα, μια χαρα επιλογη κι αυτον
Ναι καλες οι αναβαθμισεις αλλα με τετοιο cpu σε 3 χρονια το Α53 θα laggαρει πιο πολυ κι απο το galaxy s6 σημερα, οποτε συσκευη να βγαλει 3ετια το Α53 σιγουρα δεν ειναι. 
Παντως το να παει καποιος απ'τον sd855 του 9Τ pro στον exynos της πλακας που φοραει το Α53 και να σκασει και 400 ευρω εξτρα φτανει στα ορια της καταστροφικης συμπεριφορας. Και γενικα το να προτιμησει το Α53 απ'το Α52s και μαλιστα με 100-150 ευρω διαφορα κιολας.

 
 


γιατί έχεις μπερδευτεί αφού απ' όπου και να το πάρεις έχει εγγύηση Samsung σε αντίθεση με βλαχοκινεζα που μόνο από info ?
μη λέμε πάλι τα ίδια,είπαμε Xiaomi τέλος

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...