Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, zevoulon_13 said:

Αυτό με τα updates ασφάλειας νέο φρούτο είναι ή πάντα έτσι ήταν? Τι 3 ή 4 χρόνια, δεν κατάλαβα.. Ότι κάθε 3-4 χρόνια πάρε νέο κινητό και καλά? Και η Google έτσι κάνει στα δικά της κινητά? Είπαμε να βγάλουμε λεφτά, αλλά όχι και έτσι.. Εγώ θέλω μόνο να παίρνω τηλέφωνο και ελαφρύ browsing, γιατί με αναγκάζεις κάθε 3 χρόνια κινητό, ενώ το παλιό δουλεύει μια χαρά από θέμα hardware?? 

Και πάλι καλά να λες. Δες το Mi9T Pro σου από πότε έχει να πάρει update ασφαλείας? Εμένα λέει Ιουν 21. Συσκευή που βγήκε τον Αυγ του 19!!! Η Samsung δίνει 4 χρόνια OS και 5 χρόνια ασφάλειας. Aυτά παλιά δεν υπήρχαν να ξέρεις.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα updates ασφάλειας νέο φρούτο είναι ή πάντα έτσι ήταν? Τι 3 ή 4 χρόνια, δεν κατάλαβα.. Ότι κάθε 3-4 χρόνια πάρε νέο κινητό και καλά? Και η Google έτσι κάνει στα δικά της κινητά? Είπαμε να βγάλουμε λεφτά, αλλά όχι και έτσι.. Εγώ θέλω μόνο να παίρνω τηλέφωνο και ελαφρύ browsing, γιατί με αναγκάζεις κάθε 3 χρόνια κινητό, ενώ το παλιό δουλεύει μια χαρά από θέμα hardware?? 
Κράτα το όσα χρόνια θέλεις και μην ασχολείσαι με update ασφαλείας και όλες αυτές τις σαχλαμάρες για να σε βάλουν στο παιχνίδι τους να αλλάξεις συσκευή. Εγώ αλλαγή συσκευής κάνω κάθε 2-3 χρόνια πιο πολύ για ανανέωση και πουλάω την παλιά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εγώ 3 χρόνια το έχω το Mi9T Pro αλλά κάποια στιγμή το βαριέσαι. Θέλεις να δεις νέα πράγματα. Η συσκευή μια χαρά δουλεύει χωρίς προβλήματα αλλά τα ασφαλείας τα θέλω να τα έχω από την στιγμή που έχω τόσα ευαίσθητα δεδομένα σε αυτό πχ web banking, google pay κτλ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κράτα το όσα χρόνια θέλεις και μην ασχολείσαι με update ασφαλείας και όλες αυτές τις σαχλαμάρες για να σε βάλουν στο παιχνίδι τους να αλλάξεις συσκευή. Εγώ αλλαγή συσκευής κάνω κάθε 2-3 χρόνια πιο πολύ για ανανέωση και πουλάω την παλιά.
δεν είναι υποχρεωτικό να βαζεις τα security patches μην λες ότι ναι και ούτε να κάνεις αναβαθμίσεις,σεβαστο ότι δεν σε αφορά
αλλά μην λες ότι επειδη θέλουν να πουλάνε το κάνουν,το αντίθετο ισχύει,αν ήταν έτσι η Samsung δεν θα έδινε 5 χρόνια
ο λόγος που αλλάζουμε τα κινητά είναι το επερχόμενο 5g,εμφάνιση,UI,αναβαθμιση,κτλ
σε λίγο καιρό οι εφαρμογές θα αρχίσουν να μην ενημερώνονται από το paly store,φαντάσου να μην μπορώ να ενημερώσω το ibank μου για παράδειγμα
καλύτερα λοιπόν να πάρω ένα a52s 5g παρά να κρατήσω το δικό μας όσο καλό και να είναι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις εφαρμογές δεν παίζει, έχω μία δεύτερη συσκευή με android 7 και μια χαρά είναι ενημερωμένες όλες οι εφαρμογές στην τελευταία έκδοση ακόμα και οι τράπεζες. Και εγώ αλλάζω κινητό αλλά όχι για τα θέματα ασφάλειας πιο πολύ για κάτι καινούργιο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, akalos said:

δεν είναι υποχρεωτικό να βαζεις τα security patches μην λες ότι ναι και ούτε να κάνεις αναβαθμίσεις,σεβαστο ότι δεν σε αφορά
αλλά μην λες ότι επειδη θέλουν να πουλάνε το κάνουν,το αντίθετο ισχύει,αν ήταν έτσι η Samsung δεν θα έδινε 5 χρόνια
ο λόγος που αλλάζουμε τα κινητά είναι το επερχόμενο 5g,εμφάνιση,UI,αναβαθμιση,κτλ
σε λίγο καιρό οι εφαρμογές θα αρχίσουν να μην ενημερώνονται από το paly store,φαντάσου να μην μπορώ να ενημερώσω το ibank μου για παράδειγμα
καλύτερα λοιπόν να πάρω ένα a52s 5g παρά να κρατήσω το δικό μας όσο καλό και να είναι
 

Τι εννοείς δεν θα ενημερώνονται απτο Play Store? 

Just now, chios said:

Αυτό με τις εφαρμογές δεν παίζει, έχω μία δεύτερη συσκευή με android 7 και μια χαρά είναι ενημερωμένες όλες οι εφαρμογές στην τελευταία έκδοση ακόμα και οι τράπεζες. Και εγώ αλλάζω κινητό αλλά όχι για τα θέματα ασφάλειας πιο πολύ για κάτι καινούργιο.

Ναι οκ, αυτό λέω.. Εγώ είμαι υπερευχαριστημένος με το 9T pro, ούτε 5G με νοιαζουν, ούτε κάμερες, ούτε φρου φρου.. Αν μπορούσα θα το κρατούσα πάνω από 5 χρόνια.. Δεν το έχω βαρεθεί, ούτε του λείπει κάτι (και το έχω πάνω από 2 χρόνια..) 

Link to comment
Share on other sites

ότι κάποια στιγμή θα απαιτούν android 13 η ακόμα και android 12 12.5.6 για παράδειγμα για να δουλεύουν σωστά

Αυτό με τις εφαρμογές δεν παίζει, έχω μία δεύτερη συσκευή με android 7 και μια χαρά είναι ενημερωμένες όλες οι εφαρμογές στην τελευταία έκδοση ακόμα και οι τράπεζες. Και εγώ αλλάζω κινητό αλλά όχι για τα θέματα ασφάλειας πιο πολύ για κάτι καινούργιο.
δεν υπάρχει καμία περίπτωση όταν φοράνε επίσημο android και όχι τα σαχλοκουδουνα που βάζεις,και το μια χαρά δεν λέει κάτι από μόνο του
όποιος θέλει καταλαβαίνει και τέλος εδώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akalos said:

ότι κάποια στιγμή θα απαιτούν android 13 η ακόμα και android 12 12.5.6 για παράδειγμα για να δουλεύουν σωστά

δεν υπάρχει καμία περίπτωση όταν φοράνε επίσημο android και όχι τα σαχλοκουδουνα που βάζεις,και το μια χαρά δεν λέει κάτι από μόνο του
όποιος θέλει καταλαβαίνει και τέλος εδώ!!!!
 

Άλλα ντάλον, παντελώς άσχετος.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/t/rom-12-raphael-official-evolution-x-snow-03-13-2022.4356861/

 

Γνώμη κανείς για την συγκεκριμένη ROM? Η πιο διαδεδομένη στο XDA, με Android 12 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zevoulon_13 said:

https://forum.xda-developers.com/t/rom-12-raphael-official-evolution-x-snow-03-13-2022.4356861/

 

Γνώμη κανείς για την συγκεκριμένη ROM? Η πιο διαδεδομένη στο XDA, με Android 12 

Ή έστω κάποια δοκιμασμένη .eu ή .gr? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zevoulon_13 said:

https://forum.xda-developers.com/t/rom-12-raphael-official-evolution-x-snow-03-13-2022.4356861/

 

Γνώμη κανείς για την συγκεκριμένη ROM? Η πιο διαδεδομένη στο XDA, με Android 12 

Αυτό δε θέλει να ξεκλειδώσεις bootloader και τέτοια;

Αυτά φοβάμαι και δεν μπαίνω στη διαδικασία.

 

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zevoulon_13 said:

https://forum.xda-developers.com/t/rom-12-raphael-official-evolution-x-snow-03-13-2022.4356861/

 

Γνώμη κανείς για την συγκεκριμένη ROM? Η πιο διαδεδομένη στο XDA, με Android 12 

Την ειχα μια εβδομάδα επάνω καλή φάση πολύ παραμετροποίηση και spoofed gphotos!Ειχε ενα bug με το Bluetooth και ειχε τρελό battery drain!Ο dev πάντως ειναι σχολαστικός και φτιάχνει bug!Απλα η μπαταρία εμένα με bt δεν έβγαζε την μέρα με τίποτα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shinig said:

Την ειχα μια εβδομάδα επάνω καλή φάση πολύ παραμετροποίηση και spoofed gphotos!Ειχε ενα bug με το Bluetooth και ειχε τρελό battery drain!Ο dev πάντως ειναι σχολαστικός και φτιάχνει bug!Απλα η μπαταρία εμένα με bt δεν έβγαζε την μέρα με τίποτα!

Αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα γιατί τελευταίους μήνες αυτό είναι το μοναδικό μου παράπονο.. Από τότε που πήρε miui 12.5 EEA, έχει ανέβει κάπως το battery drain.. Πριν το φόρτιζα περίπου κάθε 1,5 μέρα.. Τώρα με ζόρι βγάζει 1.. 🤔

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάποιος που έχει το μοντέλο μας, με τι θα το άλλαζε? Να μην είναι και downgrade σε χαρακτηριστικά, αλλά και να μην ξεπερνάει τα 400-500 ευρώ.. Xiaomi, Samsung, Huawei.. Δε με νοιάζει ο κατασκευαστής.. Καλό λογισμικό και υποστήριξη.. Χωρίς αντιπαραθεσεις και διαπληκτισμους, απλά 2-3 μοντέλα και γιατί.. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vag74 said:

SD 778g

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η συσκευή εξοπλίζεται με οκταπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon 750G 5G (2x 2.2GHz Kryo 570 και 6x Kryo 570 1,8GHz)

δεν ισχύει? με μπέρδεψαν! Η samsung δεν γράφει ξεκάθαρα.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Sd750g έχει το Α73 μακάρι να είχε 778.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά που ζητάει είναι άθλιο, κάπου στα 250€ θα ήταν καλό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

α καλα εντάξει εσείς νομιζετε ότι ειστε στην εποχή που πήραμε το δικό μας με 399€,όλα είναι πανάκριβα η Samsung σας φταιει που έχει την καλύτερη υποστήριξη σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...