Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 ώρες πριν, akalos said:

μεγάλο θα την παλεύεις,είχα πιάσει το s21 ultra κάποτε με τίποτα όμως,αν το παλεύεις μια χαρά
το mi 9t από μέγεθος είναι οριακά στα όρια για μένα,ούτε χιλιοστό παραπάνω

Λόγω μεγέθους σκέφτομαι και εγώ το S22+ όπως ο @elteo . Δεν νομίζω να έχει τόσο μεγάλη διαφορά με το δικό μας. Σε Xiaomi δεν ξανά πάω για κανένα λόγο όσο "οικονομικά" κινητά και να έχει. Για custom rom που αναφέρθηκε πιο πάνω δεν είναι λύση, τα κάναμε πριν κάτι χρόνια. Μεγάλωσα και δεν έχω όρεξη να στήνω από την αρχή όλη την ώρα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

στις μικρές ιντσες πρόσεξε για ιντσες μιλάμε όχι εκατοστά και επίσης για διαγώνιο,οι διαφορές είναι τεράστιες έως απαγορευτική όταν έχεις βάλει όριο τις 6.40,μεγάλο ρόλο εδώ παίζει και το ζύγισμα του τηλεφώνου που στο δικό μας είναι ότι χειρότερο

Link to comment
Share on other sites

κανένα λάθος δεν κάνω το δικό μας συγκρίνω με το s22+ ,μεγαλύτερο βαρύτερο.....δεν προσπαθώ να σας πείσω για κάτι ...αφού σας κάνει πάρτε το.....εγώ δεν δίνω τόσα χρήματα έτσι και αλλιώς


Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί θες να πάρεις το Α52s. Οπως βλέπεις είναι ίδια.

Mα και εμείς στο τέλος στην Realme θα καταλήξουμε με τόση ακρίβεια το καινούριο smartphone θα είναι πολυτέλεια.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, akalos said:

στις μικρές ιντσες πρόσεξε για ιντσες μιλάμε όχι εκατοστά και επίσης για διαγώνιο,οι διαφορές είναι τεράστιες έως απαγορευτική όταν έχεις βάλει όριο τις 6.40,μεγάλο ρόλο εδώ παίζει και το ζύγισμα του τηλεφώνου που στο δικό μας είναι ότι χειρότερο

Με έβαλες σε σκέψεις, θα πάω να το δω από κοντά πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Henry_12 said:

Με έβαλες σε σκέψεις, θα πάω να το δω από κοντά πρώτα.

Δε χρειάζεται τα έχω και τα δύο σπίτι εγώ το Mi9T Pro και η γυναίκα μου το A52s 5g. Ίδια είναι σε διαστάσεις απλά το Samsung το αισθάνεσαι ελαφρύτερο. Και είναι και αναβάθμιση σε σχέση με το δικό μας παντού.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Henry_12 said:

Με έβαλες σε σκέψεις, θα πάω να το δω από κοντά πρώτα.

Ασε τι λέει. Μιλάμε για 2 ίδια τηλέφωνα και μάλιστα το S22+ είναι 6,6 ίντσες έναντι 6,4 του Mi9t Pro. Δες οπτικά πως είναι και δες από κάτω διαστάσεις:

screenshot-39.png

14 minutes ago, firekostas said:

Δε χρειάζεται τα έχω και τα δύο σπίτι εγώ το Mi9T Pro και η γυναίκα μου το A52s 5g. Ίδια είναι σε διαστάσεις απλά το Samsung το αισθάνεσαι ελαφρύτερο. Και είναι και αναβάθμιση σε σχέση με το δικό μας παντού.

για το S22+ ενδιαφέρεται όπως κι εγώ.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elteo said:

Ασε τι λέει. Μιλάμε για 2 ίδια τηλέφωνα και μάλιστα το S22+ είναι 6,6 ίντσες έναντι 6,4 του Mi9t Pro. Δες οπτικά πως είναι και δες από κάτω διαστάσεις:

screenshot-39.png

για το S22+ ενδιαφέρεται όπως κι εγώ.

Ελάχιστες οι διαφορές στο μέγεθος από ότι βλέπω. Εκτός αν στο πιάσιμο έχει τόσο μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

σκέψου ότι το S22+ είναι ακόμα πιο λεπτό. Και μιλάμε για 6,6 ίντσες στις ίδιες διαστάσεις. Η τιμή είναι ένα θεματάκι να πέσει. Εγώ έχω ισχυρό υποψήφιο και το νέο Realme GT2 Pro 12/256 που τικάρει όλα τα κουτάκια μου και με το παραπάνω. Αδερφή της OnePlus είναι κάτι θα κάνει και αυτό. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το εργαλείο το έχω  2 χρόνια. Απροβληματιστο, ωραίο, καλό μέγεθος για μένα. Όλα καλά. Αν μπορούσα κάπως να του περάσω ένα Android One ή κάποιο άλλο καλό λογισμικό, θα το κράταγα άλλα 2-3-5 χρόνια άνετα. Και τώρα δεν έχω παράπονο (δεν παίζω παιχνίδια, δεν βγάζω σελφι όλη την ώρα, δεν βλέπω youtube με τις ώρες, ούτε σοσιαλ.. Απλές εργασίες και σερφαρισμα, χάρτες, ομιλία, messenger, viber κυρίως..). Απλά κάτι πιο καθαρό από MIUI, χωρίς τόσα σκουπίδια και με καλύτερη υποστήριξη και ενημερώσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zevoulon_13 said:

Απλά κάτι πιο καθαρό από MIUI, χωρίς τόσα σκουπίδια και με καλύτερη υποστήριξη και ενημερώσεις.. 

Εννοείται ότι πιο απροβλημάτιστο έχω πάρει αλλά στο επάνω δυστυχώς πάσχει πολύ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το εργαλείο το έχω  2 χρόνια. Απροβληματιστο, ωραίο, καλό μέγεθος για μένα. Όλα καλά. Αν μπορούσα κάπως να του περάσω ένα Android One ή κάποιο άλλο καλό λογισμικό, θα το κράταγα άλλα 2-3-5 χρόνια άνετα. Και τώρα δεν έχω παράπονο (δεν παίζω παιχνίδια, δεν βγάζω σελφι όλη την ώρα, δεν βλέπω youtube με τις ώρες, ούτε σοσιαλ.. Απλές εργασίες και σερφαρισμα, χάρτες, ομιλία, messenger, viber κυρίως..). Απλά κάτι πιο καθαρό από MIUI, χωρίς τόσα σκουπίδια και με καλύτερη υποστήριξη και ενημερώσεις.. 
Πέρασε του μία aosp ρομ να δεις πως πάει λογικά θα δεις άλλο τηλέφωνο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, elteo said:

σκέψου ότι το S22+ είναι ακόμα πιο λεπτό. Και μιλάμε για 6,6 ίντσες στις ίδιες διαστάσεις. Η τιμή είναι ένα θεματάκι να πέσει. Εγώ έχω ισχυρό υποψήφιο και το νέο Realme GT2 Pro 12/256 που τικάρει όλα τα κουτάκια μου και με το παραπάνω. Αδερφή της OnePlus είναι κάτι θα κάνει και αυτό. 

 

Ωραίο το GT2 Pro αλλά για μένα μάλλον, δεν θα με βολέψει λόγω μεγέθους. Εννοείται πως αν κάνω κίνηση θα είναι προς καλοκαίρι μεριά για να πέσει η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Από τουμπανιαρικο 9T pro με 300 ευρώ , καταλήξαμε να συζητάμε για Realme Feelme ότι ναναι 600-700 ευρώ.. 🤔🙄

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, zevoulon_13 said:

Από τουμπανιαρικο 9T pro με 300 ευρώ , καταλήξαμε να συζητάμε για Realme Feelme ότι ναναι 600-700 ευρώ.. 🤔🙄

Η Χiaomi πόσο στα πουλάει τα τουμπανιάρικα σήμερα? Και σιγά το brand της Xiaomi που θα κοροιδέψουμε την Realme.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elteo said:

Η Χiaomi πόσο στα πουλάει τα τουμπανιάρικα σήμερα? Και σιγά το brand της Xiaomi που θα κοροιδέψουμε την Realme.

https://www.kimovil.com/en/best-smartphones-best-sellers

5 στα 10 πιο δημοφιλή είναι Xiaomi.. Και το no1 ξεκινάει από 270 περίπου.. Ανάλογα τα κέφια σου έχει με 300 - 400 - 500... Όχι 700ευρα Realme (χωρίς να ξέρω την εταιρεία και ευχόμενος να πάει καλά και να μας δώσει επιπλέον επιλογές.. Άλλωστε ο ανταγωνισμός μόνο καλός είναι..) 

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στα τούμπανα έχουν ξεφύγει πλέον ανεξαιρετου μάρκας οπότε ο καθένας ας συγκρίνει αναλόγως την τσέπη του.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσο θα χρεώνουν τα Μήλα και τα SAMMY 1000+ ευρώ, τόσο και ο Κινέζος πλέον θα ξεφεύγει απτά 300-400 ευρώ που έδιναν "flagship level" κινητά.. Αφού βλέπει ότι και με 600 - 700 ευρώ κάνει δουλίτσα, αγοράζει ο κόσμος.. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2022 at 6:15 ΜΜ, zevoulon_13 said:

https://www.kimovil.com/en/best-smartphones-best-sellers

5 στα 10 πιο δημοφιλή είναι Xiaomi.. Και το no1 ξεκινάει από 270 περίπου.. Ανάλογα τα κέφια σου έχει με 300 - 400 - 500... Όχι 700ευρα Realme (χωρίς να ξέρω την εταιρεία και ευχόμενος να πάει καλά και να μας δώσει επιπλέον επιλογές.. Άλλωστε ο ανταγωνισμός μόνο καλός είναι..) 

Χiaomi δεν ξαναπαίρνω. Poco ούτε στον εχθρό μου. Οπότε τι μένει?

3 minutes ago, zevoulon_13 said:

Όσο θα χρεώνουν τα Μήλα και τα SAMMY 1000+ ευρώ, τόσο και ο Κινέζος πλέον θα ξεφεύγει απτά 300-400 ευρώ που έδιναν "flagship level" κινητά.. Αφού βλέπει ότι και με 600 - 700 ευρώ κάνει δουλίτσα, αγοράζει ο κόσμος.. 

με την διαφορά ότι ένα τούμπανο Realme όπως το νέο GT 2 Pro ξεκινάει μεν day one με 800 ευρώ αλλά σε 2 μήνες είναι στα 500 που είναι εξαιρετικό value4money. Τα Apple δεν πέφτουν ποτέ και τα Samsung πολύ αργά και όχι σε τιμές που να σε προσελκύσουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elteo said:

Χiaomi δεν ξαναπαίρνω. Poco ούτε στον εχθρό μου. Οπότε τι μένει?

με την διαφορά ότι ένα τούμπανο Realme όπως το νέο GT 2 Pro ξεκινάει μεν day one με 800 ευρώ αλλά σε 2 μήνες είναι στα 500 που είναι εξαιρετικό value4money. Τα Apple δεν πέφτουν ποτέ και τα Samsung πολύ αργά και όχι σε τιμές που να σε προσελκύσουν.

Στα 500, οκ ναι, ίσως να το κοιτάξω και γω. Από λογισμικό τι λένε αυτά, ξερεις καθόλου? Ενημερώσεις? Google? 

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στα τούμπανα έχουν ξεφύγει πλέον ανεξαιρετου μάρκας οπότε ο καθένας ας συγκρίνει αναλόγως την τσέπη του.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


όποιος κοιτάζει την τσέπη του δεν υπάρχει αυτή την στιγμή κινητό για αγορά και μη μου πεις tealme γιατί δεν είναι premium εταιρεία ούτε κατά φαντασία
όποιος δεν την κοιτάζει προφανώς οι επιλογές είναι άλλες
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zevoulon_13 said:

Στα 500, οκ ναι, ίσως να το κοιτάξω και γω. Από λογισμικό τι λένε αυτά, ξερεις καθόλου? Ενημερώσεις? Google? 

3 χρόνια OS και 4 χρόνια update ασφάλειας

η Realme ανήκει στην Oppo που επίσης έχει και την Oneplus.

φοράει colorOS πολύ ανώτερο του miui.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elteo said:

3 χρόνια OS και 4 χρόνια update ασφάλειας

η Realme ανήκει στην Oppo που επίσης έχει και την Oneplus.

φοράει colorOS πολύ ανώτερο του miui.

Αυτό με τα updates ασφάλειας νέο φρούτο είναι ή πάντα έτσι ήταν? Τι 3 ή 4 χρόνια, δεν κατάλαβα.. Ότι κάθε 3-4 χρόνια πάρε νέο κινητό και καλά? Και η Google έτσι κάνει στα δικά της κινητά? Είπαμε να βγάλουμε λεφτά, αλλά όχι και έτσι.. Εγώ θέλω μόνο να παίρνω τηλέφωνο και ελαφρύ browsing, γιατί με αναγκάζεις κάθε 3 χρόνια κινητό, ενώ το παλιό δουλεύει μια χαρά από θέμα hardware?? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...