Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 24/1/2022 at 10:37 ΜΜ, akalos said:

εκτός εγγύησης η αλλαγή μπαταρίας πόσο κοστίζει στην info?

Πάρε και την επίσημη απάντηση τους...

 

"Καλησπέρα σας.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η εταιρία «Info Quest Technologies Μ.A.E.B.E.», είναι ο επίσημος μη αποκλειστικός διανομέας προϊόντων της εταιρίας XΙΑΟΜΙ στην Ελλάδα και βάση των συμβατικών της υποχρεώσεων με την εν λόγω κατασκευάστρια εταιρία, παρέχει τεχνική υποστήριξη αποκλειστικά για τα προϊόντα, τα οποία έχουν εισαχθεί στην Ελληνική αγορά από την ίδια την Info Quest Technologies Μ.A.E.B.E.

Σημειώνεται ότι, τα προϊόντα αυτά, διακρίνονται από τους συγκεκριμένους Σειριακούς Αριθμούς που φέρουν, περιέχουν, δε, στη συσκευασία τους έντυπο εγγύησης με το λογότυπο της Info Quest Technologies Μ.A.E.B.E, για την ενημέρωση των καταναλωτών.

 

Όσο δε αφορά τα προϊόντα της ως άνω κατασκευάστριας εταιρίας, που δεν έχουν διατεθεί στην ελληνική αγορά από την Info Quest Technologies Μ.A.E.B.E. δεν υπάρχει δυνατότητα τεχνικής υποστήριξης από την εταιρία μας, κατά τα ως άνω και θα πρέπει να απευθυνθείτε προς τούτο, στο σημείο πώλησής τους."

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως τα γράφουν, αντιπροσωπεία Xiaomi στην Ελλάδα δεν υπάρχει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως τα γράφουν, αντιπροσωπεία Xiaomi στην Ελλάδα δεν υπάρχει.
δεν υπήρχε ποτέ έτσι και αλλοιως,αυτό το είχαμε ξεκαθαρίσει ότι η ινφο είναι ένας χοντρεμπορας που προσφέρει δύο χρόνια εγγύηση σε συνεργασία ποιος ξέρεις ποιου τμήματος της Xiaomi
Πάρε και την επίσημη απάντηση τους...
 
"Καλησπέρα σας.
 
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η εταιρία «Info Quest Technologies Μ.A.E.B.E.», είναι ο επίσημος μη αποκλειστικός διανομέας προϊόντων της εταιρίας XΙΑΟΜΙ στην Ελλάδα και βάση των συμβατικών της υποχρεώσεων με την εν λόγω κατασκευάστρια εταιρία, παρέχει τεχνική υποστήριξη αποκλειστικά για τα προϊόντα, τα οποία έχουν εισαχθεί στην Ελληνική αγορά από την ίδια την Info Quest Technologies Μ.A.E.B.E.
Σημειώνεται ότι, τα προϊόντα αυτά, διακρίνονται από τους συγκεκριμένους Σειριακούς Αριθμούς που φέρουν, περιέχουν, δε, στη συσκευασία τους έντυπο εγγύησης με το λογότυπο της Info Quest Technologies Μ.A.E.B.E, για την ενημέρωση των καταναλωτών.
 
Όσο δε αφορά τα προϊόντα της ως άνω κατασκευάστριας εταιρίας, που δεν έχουν διατεθεί στην ελληνική αγορά από την Info Quest Technologies Μ.A.E.B.E. δεν υπάρχει δυνατότητα τεχνικής υποστήριξης από την εταιρία μας, κατά τα ως άνω και θα πρέπει να απευθυνθείτε προς τούτο, στο σημείο πώλησής τους."
απ'αυτους το έχω πάρει απλά έχει λήξει η εγγύηση,δεν ζητάω δωρεάν αντικατάσταση
ρωτάω αν το έχει στείλει κάνεις εκεί πόσο χρεώνει
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akalos said:

δεν υπήρχε ποτέ έτσι και αλλοιως,αυτό το είχαμε ξεκαθαρίσει ότι η ινφο είναι ένας χοντρεμπορας που προσφέρει δύο χρόνια εγγύηση σε συνεργασία ποιος ξέρεις ποιου τμήματος της Xiaomi απ'αυτους το έχω πάρει απλά έχει λήξει η εγγύηση,δεν ζητάω δωρεάν αντικατάσταση
ρωτάω αν το έχει στείλει κάνεις εκεί πόσο χρεώνει

Στείλε ένα mail και ρώτα και αφού το πήρες από αυτούς θα σε εξυπηρετήσουν με το αζημίωτο βέβαια... Ετοιμάσου να βάλεις βαθειά το χέρι στην τσέπη σε σημείο που να λες άστο θα πάρω άλλο κινητό, μετά αν θέλεις μας λες και το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

αν δεν ήταν τυχαρπαστη η εταιρεία δεν θα ρωτούσες εδώ σωστά ?θα είχες ήδη απάντηση από επίσημη ανακοίνωση εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε miui 13 ή νεκρώσαμε??
Σύμφωνα με επίσημο χρονοδιάγραμμα μετά τον Μάιο θα πάρει miui 13 (based on A11)

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με επίσημο χρονοδιάγραμμα μετά τον Μάιο θα πάρει miui 13 (based on A11)
χαχα...έχω δεν ξέρω 6 8 χρόνια xiaomi,επίσημο χρονοδιάγραμμα που να τηρείται δεν είδα ποτε να εφαρμόζεται στην πράξη,εδώ δεν μας έδωσε το τελευταίο security patch ακόμα ....τέλος πάντων
Link to comment
Share on other sites

Ποιο τυπικοί ειναι εκει στην poco και στην Redmi παρα στην μαμά Xiaomi!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2022 at 5:04 ΠΜ, chios said:
On 26/2/2022 at 1:43 ΠΜ, zevoulon_13 said:
Θα πάρουμε miui 13 ή νεκρώσαμε?? emoji849.pngemoji848.png

Σύμφωνα με επίσημο χρονοδιάγραμμα μετά τον Μάιο θα πάρει miui 13 (based on A11)

Στην Κίνα ναι. Σε global δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

η china είναι στην 12.5.7 εδώ και καιρό με ότι σημαίνει αυτό εμείς τα παπαρια μας ....ουστ τώρα και με τον πόλεμο δύο φορές ουστ
βγάλανε και ανακοινώσεις για pionner και μπούρδες ότι θα φτιάξουν τα bugs της 12 ...που είναι τα fixes,ούτε μισό


Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2022 at 3:15 ΜΜ, akalos said:

η china είναι στην 12.5.7 εδώ και καιρό με ότι σημαίνει αυτό εμείς τα παπαρια μας ....ουστ τώρα και με τον πόλεμο δύο φορές ουστ
βγάλανε και ανακοινώσεις για pionner και μπούρδες ότι θα φτιάξουν τα bugs της 12 ...που είναι τα fixes,ούτε μισό

 

Εμείς από την Xiaomi πάντα τα @@ μας θα παίρνουμε δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς από την Xiaomi πάντα τα @@ μας θα παίρνουμε δυστυχώς...
δανεικά είναι τα κουκιά αλλά τι περιμέναμε αφού δεν υπάρχει ούτε καν αντιπροσωπεία στην Ευρώπη,εγώ πάντως δεν ξανά αγοραζω από αυτούς
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι εμείς που έχουμε και χρηματικό περιορισμό μάλλον θα πάμε προς poco μεριά! Τουλάχιστον έχουν και περισσότερες custom rom!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Shinig said:

Η αλήθεια ειναι οτι εμείς που έχουμε και χρηματικό περιορισμό μάλλον θα πάμε προς poco μεριά! Τουλάχιστον έχουν και περισσότερες custom rom!

δεν είμαστε τόσο μαζόχες!!!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι εμείς που έχουμε και χρηματικό περιορισμό μάλλον θα πάμε προς poco μεριά! Τουλάχιστον έχουν και περισσότερες custom rom!
a52s 5g με ois και τέλος,μόλις έρθει 5g στην περιοχή μου+συν προσφορά
poco moco τέλος
ή κάποιο νεώτερο μοντέλο Samsung αφού θέλω υποστήριξη ....

Link to comment
Share on other sites

Το Α52S δεν το θεωρώ πραγματική αναβάθμιση. Ο 778 είναι οριακά καλύτερος αν όχι ισάξιος του 855. Εγώ με βλέπω ή στο S22+ ή το Realme GT2 Pro 12/256 με 8gen1, φόρτιση 65 W κτλ κτλ που είναι τούμπανο.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το είπα σε σχέση με την οικονομία και την υποστήριξη όχι συγκριτικά για αυτό ανέφερα και επόμενο μοντέλο αυτο που αναφέρεις ξεφεύγει πολύ σε τιμή,real me ούτε καν china γαρ....μπιαχ ,ψεύτες και επειδή δεν αλλάζω τηλέφωνα κάθε μέρα ναι καλό θα ήταν το s22 με πέντε χρόνια αναβάθμιση άλλα πολλά τα λεφτά ,οποίος τα διαθέτει .....







Link to comment
Share on other sites

Γενικά εγώ τηλέφωνα με 888, 8gen1 δεν θα τα κοιτούσα καθόλου λόγω άθλιας αυτονομίας, χίλιες φορές κάτι σε 870.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akalos said:

το είπα σε σχέση με την οικονομία και την υποστήριξη όχι συγκριτικά για αυτό ανέφερα και επόμενο μοντέλο αυτο που αναφέρεις ξεφεύγει πολύ σε τιμή,real me ούτε καν china γαρ....μπιαχ ,ψεύτες και επειδή δεν αλλάζω τηλέφωνα κάθε μέρα ναι καλό θα ήταν το s22 με πέντε χρόνια αναβάθμιση άλλα πολλά τα λεφτά ,οποίος τα διαθέτει .....
 

το θέμα είναι όμως επειδή τα κρατάμε μία 3ετία να παίρνουμε κάτι που να αντέχει και να είναι κάτι καλύτερο από αυτό που έχουμε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chios said:

Γενικά εγώ τηλέφωνα με 888, 8gen1 δεν θα τα κοιτούσα καθόλου λόγω άθλιας αυτονομίας, χίλιες φορές κάτι σε 870.

το Realme έχει μεν 8Gen1 αλλά έχει και 5000 mah μπαταρία και ταχυφόρτιση 65W οπότε δεν με απασχολεί καθόλου η αυτονομία.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι όμως επειδή τα κρατάμε μία 3ετία να παίρνουμε κάτι που να αντέχει και να είναι κάτι καλύτερο από αυτό που έχουμε.
συμφωνώ δεν αντιλέγω,εμένα το πρόβλημα μου είναι το ois βασικά και όχι τόσο η CPU που στο a52s είναι μια χαρά και οικονομικός σε μπαταρία, παιχνίδια δεν παίζω οπότε ναι μου είναι αρκετός,αν πέσει η τιμή του s22 στα 600€ μεχρι να έρθει το 5g στην περιοχή μου σίγουρα θα το προτιμήσω,Κινέζους πάντως δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πάρω,τσάμπα λεφτά για μένα
Link to comment
Share on other sites

μεγάλο θα την παλεύεις,είχα πιάσει το s21 ultra κάποτε με τίποτα όμως,αν το παλεύεις μια χαρά
το mi 9t από μέγεθος είναι οριακά στα όρια για μένα,ούτε χιλιοστό παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...