Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και δεν ανήκω στις περιοχές αυτές δεν ήρθε μήνυμα με wind και vodafone,σίγουρα πήραν συντοπίτες μου με cosmote

με τον Κόρονοιο ερχόταν κανονικά

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάβατε την σημερινή ειδοποίηση του 112, εγώ όχι.

 

Με την έκδοση Α9 & 10 ελάμβανε, τώρα με την έκδοση 12.5.1 Α11 στο μενού του Google message όταν το πατάω δεν βγάζει καμία ρύθμιση, είμαι eu έκδοση

θα γράψεις στις ρυθμίσεις alerts και θα σου την βγάλει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις επιλογές αυτές τις βρίσκω και είναι ενεργοποιημένες. Όμως όταν πατάω το "ιστορικό ειδοποιήσεων έκτακτης ανάγκης", δεν βγάζει τίποτα και με πετάει έξω από το μενού των ρυθμίσεων κατά ένα επίπεδο. Αντίστοιχα από τις ρυθμίσεις του default app messages για τα sms, όταν πατάς πάνω στην επιλογή του παρόχου πχ wind η αντίστοιχη επιλογή "Ασύρματες ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης" δεν βγάζει τίποτα.

 

Σε εσάς υπάρχουν στο ιστορικό οι παλαιότερες ειδοποιήσεις;

 

Πιστεύω ότι με την αναβάθμιση σε 12.5.1 Android 11, έβγαλε bug σε αυτό το θέμα, για αυτό και δεν πήρα την προχθεσινή ειδοποίηση και αν το πρόβλημα δεν λυθεί δεν θα πάρω καί τις επόμενες. Έκανα κατάργηση ενημερώσεων διαγραφή προσωρινών δεδομένων και ενημέρωση ξανά αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Με xtrv 12.5.5 ήρθανε κανονικά οι ειδοποιήσεις. 7dd5d922cb23f4cf56623a8b10e1b01d.jpg6d0d6792b8cbd3f65c4d6fb4580e14ba.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τις επιλογές αυτές τις βρίσκω και είναι ενεργοποιημένες. Όμως όταν πατάω το "ιστορικό ειδοποιήσεων έκτακτης ανάγκης", δεν βγάζει τίποτα και με πετάει έξω από το μενού των ρυθμίσεων κατά ένα επίπεδο. Αντίστοιχα από τις ρυθμίσεις του default app messages για τα sms, όταν πατάς πάνω στην επιλογή του παρόχου πχ wind η αντίστοιχη επιλογή "Ασύρματες ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης" δεν βγάζει τίποτα.

 

 

 

Σε εσάς υπάρχουν στο ιστορικό οι παλαιότερες ειδοποιήσεις;

 

 

 

Πιστεύω ότι με την αναβάθμιση σε 12.5.1 Android 11, έβγαλε bug σε αυτό το θέμα, για αυτό και δεν πήρα την προχθεσινή ειδοποίηση και αν το πρόβλημα δεν λυθεί δεν θα πάρω καί τις επόμενες. Έκανα κατάργηση ενημερώσεων διαγραφή προσωρινών δεδομένων και ενημέρωση ξανά αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

ισχύει αυτο με το ιστορικό που λες,έχεις κάνεις καθαρή εγκατάσταση και πάλι?

εγώ όχι

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι είχα κάνει απευθείας ΟΤΑ update.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ή είναι bug. Άνοιξα ticket και περιμένουμε.

 

Δεν ξέρω όσοι πήραν το τελευταίο 112 alert εάν δεν είναι eu (εγώ είμαι eu) έκδοση ή έχουν κάνει καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τις εφαρμογές αν έχει κάνει force dark mode η miui υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος? Γιατί πραγματικά αυτό το bug ειναι το ποιο σπαστικό ever!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναζήτηση στις ρυθμίσεις τη λέξη "σκοτεινή" και επιλεξε την τελευταία επιλογή που λέει περισσότερες επιλογές και θα τις εμφανισει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναζήτηση στις ρυθμίσεις τη λέξη "σκοτεινή" και επιλεξε την τελευταία επιλογή που λέει περισσότερες επιλογές και θα τις εμφανισει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα!Σ ευχαριστώ πολύ!Μ είχε σπάσει τα νεύρα απο την m12 ειναι απο τα λίγα bug που έχουν μείνει!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

έχει βγει καινούρια 12.5.2 global αλλά λέει μόνο security patch Ιουλίου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

μόλις την πέρασα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

επειδη με την αναβαθμιση του site χαθηκαν οι απαντησεις κ δεν προλαβα να δω αν και τι μου απαντησατε, ξαναρωταω.

 

Ποια gcam και ποιο xml προτεινετε να βαλω τωρα με το android11;

Link to comment
Share on other sites

Καλη που μου άρεσε εμένα ειναι και ωραίο xml ειναι του bsg-gvx gcam με xml του alesso 3.1 ειναι Ιταλός νομίζω οπότε δεν εχει τοσο "Ασιατικές" (έντονα κόκκινα σε ουρανό και γενικά στα τοπία) ρυθμίσεις! Αυτή χρησιμοποιώ τώρα

Ολα αυτά telegram να τονίσω

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Shinig said:

Καλη που μου άρεσε εμένα ειναι και ωραίο xml ειναι του bsg-gvx gcam με xml του alesso 3.1 ειναι Ιταλός νομίζω οπότε δεν εχει τοσο "Ασιατικές" (έντονα κόκκινα σε ουρανό και γενικά στα τοπία) ρυθμίσεις! Αυτή χρησιμοποιώ τώρα

Ολα αυτά telegram να τονίσω

για δώσε κανάλι στο tele να κάνω καμία δοκιμή 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shinig said:

Ειναι το τελευταίο xml 

 

https://t.me/xmls_by_wh

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl23/

Αν μπορεις βοηθησε λιγο για την εγκατασταση. βλεπω 5 apk. πρεπει να τα κανω ολα εγκατασταση;

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Shinig said:

Το Gvx βάζεις! Απο έκδοση το Mgc βάζω συνήθως!

Tα υπολοιπα apk τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kallair said:

Tα υπολοιπα apk τι ειναι;

Ειναι για διάφορες άλλες συσκευές πχ το scan3d ειναι για Samsung αλλα για Xiaomi κάνουν όλα άφοβα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτέλους ξεκίνησε και πάλι να παίζει σωστά το Tapatalk με το myphone.
Πρέπει να το αναζητήσετε και έρχεται με νέο εικονίδιο αλλά όταν κανείς κάνει σύνδεση όλα τα φόρουμ που ακολουθεί κάποιος έρχονται άμεσα.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ξεκλειδώνει πατώντας  πρώτα στο σημείο του δαχτυλικού και μετά ζητάει το μοτίβο οφείλεται σε κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει, ή έχω κάνει λάθος ρύθμιση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει μόνο την πρώτη φορά που θα προσπαθήσεις να το ξεκλειδώσεις μετά από επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tigreos said:

Αυτό το κάνει μόνο την πρώτη φορά που θα προσπαθήσεις να το ξεκλειδώσεις μετά από επανεκκίνηση.

μου το κάνει συνέχεια, πατάω στο δαχτυλικό και μετά ζητάει μοτίβο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliban said:

μου το κάνει συνέχεια, πατάω στο δαχτυλικό και μετά ζητάει μοτίβο

Έχεις Nova launcher μήπως?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, firekostas said:

Έχεις Nova launcher μήπως?

ναι έχω, από εκεί είναι το θέμα ? Λες να υπάρχει λύση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...