Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτά τα κάνουν πριν αν δεν μπορεί να μπει ούτε καν στην ρυθμίσεις πως θα κάνει συγχρονισμό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ιδια συσκευη ειμαστε ρε συ με το k20 pro, εκτος κ αν εννοεις το Κ20 το απλό.

 

Ναι το γνωρίζω αλλα τι φάση να δίνει απο το mi9t τα source's και απο το δικο μας τίποτα?Για να δούμε μήπως δώσει απο το mi9 και δούμε κατι σε official Los και εμείς!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Με root δεν ασχολούμαι.

Η εφαρμογή που ανέφερα δουλεύει σίγουρα;

Δεν ξέρω απλά το διάβασα, θα κάνω τη δουλειά μου με τον παλιό τρόπο. Απλά ήταν ευκολία τα gestures αλλά δεν έχω χρόνο για πειραματισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Mi 11 Lite 5G, ακόμα δεν ξέρω αν έπραξα σωστά.

Οπότε το δίνω μετά από 1 χρόνο+ με όλα τα παρελκόμενα,

αν ενδιαφέρεται κανένας: https://www.car.gr/parts/view/314392462/

 

Ειλικρινά τώρα γνώμη μου είναι ότι 180 το σκοτώνεις αξίζει σαφώς περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω απλά το διάβασα, θα κάνω τη δουλειά μου με τον παλιό τρόπο. Απλά ήταν ευκολία τα gestures αλλά δεν έχω χρόνο για πειραματισμούς.

Μεγάλη ευκολία, κι εγώ με gestures είμαι.

Προκύπτει τώρα το ερώτημα :

Προτιμούμε τα gestures και γυρνάμε στον stock launcher ή συνεχίζουμε με όλα τα ωραία του nova, χωρίς όμως gestures;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προτιμήσεις είναι! Εγώ ας πούμε.....ας πουμε (x2) οτι ο στοκ με έχει βολεψει και το εχω παραμετροποίηση μέχρι ενα σημείο που είμαι ικανοποιημένος (!).Αλλα εχω τα gestures .
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν τα χρησιμοποιώ οπότε μπορείτε να πείτε ότι είμαι κατά αλλά δεν θα κάνω κωλο το κινητό με τον στοκ launcher

nova λοιπόν και την ηρεμία μου .....

με miui optimazition ανοικτό δείχνει να δουλεύει καλά προς το παρόν και όπως πριν ....αν και δεν κρατάει την επιλογή για να διαλέξω πρώτο το LTE ...... GSM

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τελικά με τα πολλά καταφέραμε να μπούμε στις ρυθμίσεις και να κάνουμε απλά επαναφορά δυστυχώς χάθηκαν όλα.μπήκε με χίλια ζόρια στις ρυθμίσεις μετά από αμέτρητα reboot..

τι έπαθε και το έκανε αυτό άγνωστο.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ευκολία, κι εγώ με gestures είμαι.

Προκύπτει τώρα το ερώτημα :

Προτιμούμε τα gestures και γυρνάμε στον stock launcher ή συνεχίζουμε με όλα τα ωραία του nova, χωρίς όμως gestures;

Εδώ διάβασα για πιθανές λύσεις https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/o6vk5z/miui_12125_and_android_11_gestures/

Link to comment
Share on other sites

τελικά με τα πολλά καταφέραμε να μπούμε στις ρυθμίσεις και να κάνουμε απλά επαναφορά δυστυχώς χάθηκαν όλα.μπήκε με χίλια ζόρια στις ρυθμίσεις μετά από αμέτρητα reboot..

 

τι έπαθε και το έκανε αυτό άγνωστο.

κάτι έκανε πριν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση η δεν είχε την ανάλογη μπαταρία η αίσθηση μου και έμεινε η διαδικασία στην μέση ,το ότι χάθηκαν όλα λογικό αφού δεν πήρε back up σε cloud

εδώ εμείς τρομαξαμε μέχρι να ανοίξουμε το miui optimazition και πάλι στις ρυθμίσεις δικτύου δεν κραταει τις ρυθμίσεις ....ποιος ξέρει και τι άλλο δεν έχουμε βρει ακόμα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται με το κρυφό μενού που δεν παίρνει τις ρυθμίσεις δικτύου,έβαλα καρφωτη την Β3 με hidden settings που ξέρω ότι ειναι η μπάντα που δουλεύει και τα αποτέλεσμα είναι πάλι όπως πριν από 15 και 20 σε:

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/7544720221

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο ξενέρωμα από τη μη λειτουργία των gestures με άλλο launcher δεν το φανταζόμουν. Ελπίζω να δοθεί σύντομα λύση... Edited by newlynx
Link to comment
Share on other sites

τελικά τα floating windows δουλεύουν αλλά όχι από πλακίδιο

πατώντας το home πάνω αριστερά έχεις επιλογή ποια εφαρμογή θα εμφανιστεί......

το μήνυμα έχει γραφεί μέσα από floating window,edit τελικά δουλεύει και από πλακίδιο αφού ορίσουμε και ποια εφαρμογή θα ανοίγει .....ουαου!!! χαχα εφετζιδικο

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

4bd5e22998e8a2aeaeb2d3384273f7ff.jpg

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση σε 11 να τρεμοπαίζει η οθόνη σε άκυρες στιγμές ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, ένα περίεργο "bug" (νομίζω).. Σε κάποιες σελίδες με Chrome όταν παίζω βίντεο ή παιχνίδια (όχι youtube), όταν γυρνάω στο πλάι το κινητό δεν πάει fullscreen, αλλά μένει εμφανής η γραμμή διεύθυνσης και δεν μπορώ με τίποτα να δω σε όλη την οθόνη το περιεχόμενο.. Είναι φυσιολογικό, το έχει κανείς? Και αν ναι, ποια είναι η λύση? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση σε 11 να τρεμοπαίζει η οθόνη σε άκυρες στιγμές ?

 

σε άκυρες στιγμές η σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ήταν σε άκυρες στιγμές... Απενεργοποίησα την αυτόματη φωτεινότητα και φαίνεται να έστρωσε...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κατοχος LG V30 και μου εσπασε η οθονη. Σκεφτομαι να παρω το Mi 9t pro καινουργιο στα 260 ευρω.

Απο μπαταρια πως τα παει μετα απο κανα χρονο??

Εχει θεματα??

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως ν' απενεργοποιήσω το step counter του κινητού, γιατί μπερδεύεται με το Huawei Health ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κατοχος LG V30 και μου εσπασε η οθονη. Σκεφτομαι να παρω το Mi 9t pro καινουργιο στα 260 ευρω.

 

Απο μπαταρια πως τα παει μετα απο κανα χρονο??

 

Εχει θεματα??

και μετά από δύο χρόνια τα πάει εξαιρετικά καλά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κατοχος LG V30 και μου εσπασε η οθονη. Σκεφτομαι να παρω το Mi 9t pro καινουργιο στα 260 ευρω.

Απο μπαταρια πως τα παει μετα απο κανα χρονο??

Εχει θεματα??

 

Μια χαρά τα πάει ακόμα το δικό μου μετά από 1.5 χρόνο.Ελαφρώς πεσμένη βέβαια όπως είναι το φυσιολογικό αλλά κρατάει πολύ καλά.

Στα 260 δεν το λες και καλή τιμή όμως φίλε μου ακόμα και καινούριο.Τόσο το είχα πάρει εγώ από Banggood το 6/128.Κρατάει ακόμα εννοείται σαν συσκευή αλλά καλύτερα θα ήταν να κοιτάξεις σε κάτι πιο καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα φτάσαμε στο σημείο τον Αύγουστο του 2021, 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του, να κοιτάμε το mi9t Pro με τα τόσα θέματα στα 260 σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Προφανώς 260 στην εποχή του ήταν τρομερό deal. Αλλά όχι 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του που λογικά και το development θα πεθάνει. Εγώ θα έλεγα κάποιο poco, redmi note 10 pro ή mi11 lite 5g
Link to comment
Share on other sites

Λάβατε την σημερινή ειδοποίηση του 112, εγώ όχι.

Με την έκδοση Α9 & 10 ελάμβανε, τώρα με την έκδοση 12.5.1 Α11 στο μενού του Google message όταν το πατάω δεν βγάζει καμία ρύθμιση, είμαι eu έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε εμένα για Κορινθία πριν λίγο και με ρώτησε αν θέλω να ειδοποιούμε και πάτησα ναι
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Λάβατε την σημερινή ειδοποίηση του 112, εγώ όχι.

Με την έκδοση Α9 & 10 ελάμβανε, τώρα με την έκδοση 12.5.1 Α11 στο μενού του Google message όταν το πατάω δεν βγάζει καμία ρύθμιση, είμαι eu έκδοση

 

Ναι, κανονικά!!

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...