Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στo cu υπαρχει voWIFI ? Αν ναι, σημαινει πως δεν χαλαω τα δεδομενα μου η τον χρονο ομιλιας οταν κανω κληση η μιλαω στο messenger?

τα χεις κάνει αχταρμα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στo cu υπαρχει voWIFI ? Αν ναι, σημαινει πως δεν χαλαω τα δεδομενα μου η τον χρονο ομιλιας οταν κανω κληση η μιλαω στο messenger?

Επισης, πριν την απεγκατασταση εφαρμογων, πρεπει να παρω πληρες back up την rom μου, η δεν χρειαζεται και μπορω να την βρω ξανα?

 

Μέσω αυτής της τεχνολογίας μπορείς να πραγματοποιείς και να δέχεσαι κλήσεις και SMS από οποιοδήποτε σημείο εσωτερικού, εξωτερικού ή υπόγειου χώρου, ακόμα και όταν το σήμα είναι πολύ περιορισμένο, αρκεί να έχεις πρόσβαση σε κάποιο δίκτυο WiFi.

Αν βρεθείς σε σημείο που δεν έχεις καλό σήμα κινητής τηλεφωνίας τότε αυτοματα σου γυρνάει την κλήση μέσω WiFi.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιημένος απ την συσκευή αλλά μου έτυχαν τα παρακάτω:

 

- ραγισμένη πλάτη (κάλυμμα μπαταρίας)

Επέλεξα να το αγνοήσω ενώ παρήγγειλα μια πλάτη από ebay που περιμένω να έρθει

 

- φουσκωμένη μπαταρία.

Αυτό είναι και το σοβαρότερο και χρήζει άμεσης επίλυσης αλλά δεν έχω που να το πάω. Στον πρώτο τυχόντα απ΄τις διαφημίσεις του Γούγλη ;

Η Infoquest αρνείται να επισκευάσει κινητό που δεν είναι δικό τους (το αγόρασα από γαλλικό Amazon)

Ο Κωτσόβολος επισκευάζει ;

 

Παρότι η συσκευή είναι το απόλυτο vfm, έχω αρχίσει και στραβώνω που δεν βρίσκω επίσημο service όπως στις Samsung που είχα (καλές εμπειρίες με Smartec)

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιημένος απ την συσκευή αλλά μου έτυχαν τα παρακάτω:

 

- ραγισμένη πλάτη (κάλυμμα μπαταρίας)

Επέλεξα να το αγνοήσω ενώ παρήγγειλα μια πλάτη από ebay που περιμένω να έρθει

 

- φουσκωμένη μπαταρία.

Αυτό είναι και το σοβαρότερο και χρήζει άμεσης επίλυσης αλλά δεν έχω που να το πάω. Στον πρώτο τυχόντα απ΄τις διαφημίσεις του Γούγλη ;

Η Infoquest αρνείται να επισκευάσει κινητό που δεν είναι δικό τους (το αγόρασα από γαλλικό Amazon)

Ο Κωτσόβολος επισκευάζει ;

 

Παρότι η συσκευή είναι το απόλυτο vfm, έχω αρχίσει και στραβώνω που δεν βρίσκω επίσημο service όπως στις Samsung που είχα (καλές εμπειρίες με Smartec)

 

ΜΕ ραγισμένη πλάτη και φουσκωμένη μπαταρία , γιατί δεν επικοινώνησες με το amazon και ψάχνεις λύσεις αμφιβόλου επιτυχίας ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ραγισμένη πλάτη και φουσκωμένη μπαταρία , γιατί δεν επικοινώνησες με το amazon και ψάχνεις λύσεις αμφιβόλου επιτυχίας ?

Δεν το παρέλαβα έτσι (παραγγέλθηκε Νοέμβριο 2019), αλλά μου συνέβη τώρα, με καλύπτει εγγύηση να τους το στείλω να το φτιάξουν ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παρέλαβα έτσι (παραγγέλθηκε Νοέμβριο 2019), αλλά μου συνέβη τώρα, με καλύπτει εγγύηση να τους το στείλω να το φτιάξουν ;

για την πλάτη δεν ξέρω αν μπορεί να αποδεχτεί ότι δεν είναι δική σου υπαιτιότητα , για την μπαταρία μπορείς να τους ρωτήσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η πλατη πιθανοτατα εσπασε/ραγισε λογω της φουσκωμενης μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Η πλατη πιθανοτατα εσπασε/ραγισε λογω της φουσκωμενης μπαταριας.

Έτσι πες, γιατί δεν θυμάμαι να έφαγε τόσο γερή πτώση που να την ράγισε έτσι, πάντως τραγικό να μην έχουμε ένα επίσημο service να υποστηρίζει Xiaomi και να λένε ότι υποστηρίζουν μόνο τα δικά τους !

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πες, γιατί δεν θυμάμαι να έφαγε τόσο γερή πτώση που να την ράγισε έτσι, πάντως τραγικό να μην έχουμε ένα επίσημο service να υποστηρίζει Xiaomi και να λένε ότι υποστηρίζουν μόνο τα δικά τους !

 

Απο την στιγμη που η xiaomi δεν εχει δικο της ευρωπαϊκο δικτυο διανομης και στηριζεται στους, ανα χωρα, εισαγωγεις, αυτα τα σκηνικα θα ζουμε. ο καθε εισαγωγεας θα παρεχει εγγυηση και σερβις στα δικα του εισαχθεντα προϊοντα. ετσι οριζει βεβαια κ ο νομος στην ουσια.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω αυτής της τεχνολογίας μπορείς να πραγματοποιείς και να δέχεσαι κλήσεις και SMS από οποιοδήποτε σημείο εσωτερικού, εξωτερικού ή υπόγειου χώρου, ακόμα και όταν το σήμα είναι πολύ περιορισμένο, αρκεί να έχεις πρόσβαση σε κάποιο δίκτυο WiFi.

Αν βρεθείς σε σημείο που δεν έχεις καλό σήμα κινητής τηλεφωνίας τότε αυτοματα σου γυρνάει την κλήση μέσω WiFi.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, να σαι καλα!

Αυτο που καποιοι κραζουν ( αντι να απαντησουν ομορφα οπως ο φιλος πιο πριν και τον ευχαριστω) με προσπερναει... αν τα γνωριζαμε δεν θα ειμασταν εδω . Αντι να κραζετε απλα απαντηστε πια....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από αυτό το νήμα.

Από χθες κάτοχος κι εγώ ενός Mi 9T Pro.

Αν και πολύ πιθανόν να έχει αναφερθεί στο παρελθόν, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Παρατήρησα ότι ενεργοποιώντας το dark mode της συσκευής, αυτό ενεργοποιήθηκε και σε κάποιες εφαρμογές (π.χ. fb, what's up), κάτι το οποίο δε συνέβαινε σε προηγούμενες συσκευές Xiaomi που είχα (mi8, mix2s, rn7, rn9 pro κ.τ.λ.) παρά μόνο αν πήγαινα από developer options και επέλεγα "override force dark".

Το what's up για παράδειγμα είναι δυσανάγνωστο σε dark mode και δεν το θέλω. Το ίδιο και το fb.

Μπορώ να κάνω επιλεκτική επιβολή του dark mode ή άπαξ και το ενεργοποιήσω θα ισχύει για όλες τις εφαρμογές;

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ενεργοποιήσω το ξεκλείδωμα προσώπου στο κινητό μας αλλα με προβληματίζει ο μηχανισμός της κάμερας αν θα αντέξει στο μέλλον! Εχει κάποιος εμπειρία και να εχει και το κινητό μεγάλο χρονικό διάστημα?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ενεργοποιήσω το ξεκλείδωμα προσώπου στο κινητό μας αλλα με προβληματίζει ο μηχανισμός της κάμερας αν θα αντέξει στο μέλλον! Εχει κάποιος εμπειρία και να εχει και το κινητό μεγάλο χρονικό διάστημα?

 

Εγώ το χρησιμοποιώ εδώ και μερικούς μήνες, κυρίως σαν δευτερεύων τρόπο ξεκλιδώματος όταν είναι βρεγμένα τα χέρια μου και δεν πιάνει το δαχτυλικό αποτύπωμα. Δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά στον τρόπο λειτουργίας του μηχανισμού (τριξίματα κλπ)

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από αυτό το νήμα.

 

Από χθες κάτοχος κι εγώ ενός Mi 9T Pro.

 

Αν και πολύ πιθανόν να έχει αναφερθεί στο παρελθόν, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

 

Παρατήρησα ότι ενεργοποιώντας το dark mode της συσκευής, αυτό ενεργοποιήθηκε και σε κάποιες εφαρμογές (π.χ. fb, what's up), κάτι το οποίο δε συνέβαινε σε προηγούμενες συσκευές Xiaomi που είχα (mi8, mix2s, rn7, rn9 pro κ.τ.λ.) παρά μόνο αν πήγαινα από developer options και επέλεγα "override force dark".

 

Το what's up για παράδειγμα είναι δυσανάγνωστο σε dark mode και δεν το θέλω. Το ίδιο και το fb.

 

Μπορώ να κάνω επιλεκτική επιβολή του dark mode ή άπαξ και το ενεργοποιήσω θα ισχύει για όλες τις εφαρμογές;

 

 

 

Ευχαριστώ.

To dark mode αυτο ειναι system wide και ουσιαστικα ειναι αυτο ακριβως ,κατι σαν force mode για ολες τις εφαρμογες. Νομιζω δλδ οτι δεν ενεργοποιει το dark mode σε εφαρμογες που το υποστηριζουν απο μονες τους,γι αυτο δεν ειναι καλη η απεικονιση. Ας πουμε δε μου δουλευε καλα στο fb lite. Οταν πηγα ξεχωριστα στην εφαρμογη και ενεργοποιησα και το δικο της dark theme ,εγιναν ολα πιο ευανάγνωστα
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το περιέγραψες.

Το ενεργοποιεί ακόμα και σε εφαρμογές που δεν το υποστηρίζουν.

Κρίμα.....

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με την στοκ εφαρμογή του καιρού?Εδώ και αρκετό καιρό δεν βρίσκει αυτόματα τοποθεσία.Δικαιώματα όλα ενεργοποιημένα κανονικά έκανα clear cache clear data κλπ συνεχίζει να μην βρίσκει την τοποθεσία μου αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από αυτό το νήμα.

Από χθες κάτοχος κι εγώ ενός Mi 9T Pro.

Αν και πολύ πιθανόν να έχει αναφερθεί στο παρελθόν, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Παρατήρησα ότι ενεργοποιώντας το dark mode της συσκευής, αυτό ενεργοποιήθηκε και σε κάποιες εφαρμογές (π.χ. fb, what's up), κάτι το οποίο δε συνέβαινε σε προηγούμενες συσκευές Xiaomi που είχα (mi8, mix2s, rn7, rn9 pro κ.τ.λ.) παρά μόνο αν πήγαινα από developer options και επέλεγα "override force dark".

Το what's up για παράδειγμα είναι δυσανάγνωστο σε dark mode και δεν το θέλω. Το ίδιο και το fb.

Μπορώ να κάνω επιλεκτική επιβολή του dark mode ή άπαξ και το ενεργοποιήσω θα ισχύει για όλες τις εφαρμογές;

 

Ευχαριστώ.

Δες στις ρυθμίσεις, προβολη, σκοτεινη λειτουργια οταν την εχεις ενεργοποιημενη βγαζει μια επιλογη για τις εφαρμογες που θα εχουν dark mode. Μπορει να ειναι επιλεγμένες. Την ξετικαρεις κ δες αν συνεχίζει το προβλημα. Εμενα στο fb δσν μου το κανει αυτοματα πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανείς θέμα με την στοκ εφαρμογή του καιρού?Εδώ και αρκετό καιρό δεν βρίσκει αυτόματα τοποθεσία.Δικαιώματα όλα ενεργοποιημένα κανονικά έκανα clear cache clear data κλπ συνεχίζει να μην βρίσκει την τοποθεσία μου αυτόματα.

 

Δεν την εβρισκε την τοποθεσια εδω κ χρονια.... Πρεπει να αλλαξεις region. Αντι για Ελλάδα βαλε Ελβετια ή χωρα εκτος Ε. Ε

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις, προβολη, σκοτεινη λειτουργια οταν την εχεις ενεργοποιημενη βγαζει μια επιλογη για τις εφαρμογες που θα εχουν dark mode. Μπορει να ειναι επιλεγμένες. Την ξετικαρεις κ δες αν συνεχίζει το προβλημα. Εμενα στο fb δσν μου το κανει αυτοματα πχ.

Δεν έχω λόγια. Ήταν τόσο απλό. Να είσαι καλά φίλε. Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν την εβρισκε την τοποθεσια εδω κ χρονια.... Πρεπει να αλλαξεις region. Αντι για Ελλάδα βαλε Ελβετια ή χωρα εκτος Ε. Ε

Σε ευχαριστώ φίλε μου.Οταν το είχα πάρει είχα βάλει Ελβετία για να έχω τα θέματα και μετά από κάνα δυο μήνες το γύρισα Ελλάδα.Όλα οκ ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό επεστράφη στο Amazon btw.

Με εκνεύριζε πολυ που δεν ανανέωνε μόνο του τον καιρό.

 

Πάντως ένα έχω να πω, εξαιρετικό κινητό, απόλυτο vfm, πολύ ικανοποιημένος στους 10 μήνες που το είχα.:)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό επεστράφη στο Amazon btw.

 

Με εκνεύριζε πολυ που δεν ανανέωνε μόνο του τον καιρό.

 

 

 

Πάντως ένα έχω να πω, εξαιρετικό κινητό, απόλυτο vfm, πολύ ικανοποιημένος στους 10 μήνες που το είχα.:)

Στα πλαίσια της εγγύησης; Σε ενημέρωσαν για το κόστος;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στα πλαίσια της εγγύησης; Σε ενημέρωσαν για το κόστος;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, μου είπαν ότι θα μου κάνουν refund, δεν λέω τπτ μέχρι να δω τα χρήματα (και πόσα θα επιστρέψουν), το είχα πάρει 350€, ο λόγος που το πήρα Amazon δεν ήταν οικονομικός, απλά δεν ήθελα να τα ακουμπήσω σε Έλληνα αντιπρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου είπαν ότι θα μου κάνουν refund, δεν λέω τπτ μέχρι να δω τα χρήματα (και πόσα θα επιστρέψουν), το είχα πάρει 350€, ο λόγος που το πήρα Amazon δεν ήταν οικονομικός, απλά δεν ήθελα να τα ακουμπήσω σε Έλληνα αντιπρόσωπο.

 

Με το καλο να στα επιστρεψουν κ μετα να παρεις poco f2! χαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...