Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το sereal παει φιλε,και Ουγκαντα να βαλεις δεν.....:lol:
Σίγουρο αυτό; Εδώ και 3 μερες δοκίμαζα και τίποτα. Δοκιμάζω πάλι τώρα πριν 10 λεπτά τίποτα. Γυρνάω Ολλανδία καπάκι δοκιμάζω και ήρθε. Τυχαίο ή όχι κάνα 2 φορές έχει γίνει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου το έχεις δει σε Q, ή το άκουσες/διάβασες κάπου; γιατί οι υπηρεσίες αυτές δεν παρέχονται σε Q, προς το παρόν τουλάχιστον.
πήρα τηλέφωνο και το ενεργοποίησαν στη γραμη μου θα βάλω την sim σε redmi note 5 να τσεκαρω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο και το ενεργοποίησαν στη γραμη μου θα βάλω την sim σε redmi note 5 να τσεκαρω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Μάλιστα φίλε μου. Εάν δεν έχεις αντίρρηση, θα ήθελα και ένα screenshot που να σου εμφανίζει τις εν λόγω ενδείξεις, για να υπάρχει ως τεκμήριο για όποιον ρωτήσει στο μέλλον και ίσως είναι κάπως δύσπιστος, για να έχουμε μια βάση δεδομένων με το τι υπηρεσίες παρέχονται στη συσκευή απο τον εν λόγω πάροχο.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα φίλε μου. Εάν δεν έχεις αντίρρηση, θα ήθελα και ένα screenshot που να σου εμφανίζει τις εν λόγω ενδείξεις, για να υπάρχει ως τεκμήριο για όποιον ρωτήσει στο μέλλον και ίσως είναι κάπως δύσπιστος, για να έχουμε μια βάση δεδομένων με το τι υπηρεσίες παρέχονται στη συσκευή απο τον εν λόγω πάροχο.

 

Ευχαριστώ.

στη γραμμή είπαν ότι το ενεργοποίησαν, τό τηλέφωνο δεν δείχνει τιποτα,όπως πριν είναι δηλαδή δεν έχει volte ,αυτά σε Q

επίσης έβαλα την sim στο άλλο τηλέφωνο τίποτα πάλι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στη γραμμή είπαν ότι το ενεργοποίησαν, τό τηλέφωνο δεν δείχνει τιποτα,όπως πριν είναι δηλαδή δεν έχει volte ,αυτά σε Q

επίσης έβαλα την sim στο άλλο τηλέφωνο τίποτα πάλι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

κοινως τον παιζουν στην wind! χαχαχαχαχα

 

παιζει η υπηρεσια τους να ειναι σε τοσο beta κατασταση που να ειναι αντιστοιχη με το voWIFI της vodafone: αντι για να εμφανιζει vowifi σημα η vodafone, εμφανιζε/ει μονο το 4G στο σημα της κ τελος. o μοναδικος τροπος για να καταλαβεις αν λειτουργουσε ηταν ειτε με το "κολπο" με τη λειτουργια πτησης, ειτε οταν σε καλουσαν ή καλουσες, εγραφε κληση μεσω wifi στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ξανα-απενεργοποιησα τα fb chat heads... Δεν μπορω να καταλαβω τι θεμα μπορει να εχω ΜΟΝΟ με αυτα και με κανενα απολυτως αλλο floating item... κ δεν μπορω πουθενα να βρω αλλον με το ιδιο θεμα. τελειως κουλο.
Link to comment
Share on other sites

*#*#4636#*#* στο phone info η επιλογή volte είναι γκριζαρισμενη σε σας ? EEA rom

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Γκριζαρισμενο κ στο "ενεργο". και στις 2 SIM. (cu & what's up)

 

οταν απαντας κληση, εμφανιζεται ενα "HD" σε καποιο σημειο καπου κεντρικα; (νομιζω διπλα στο χρονομετρο) αν ναι, τοτε ειναι μεσω volte λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα τον Mi Browser με το ADB (τον έκανα disabled γιατί δεν γίνεται uninstall. Που βασικά είναι το ίδιο πράγμα...).

 

Τώρα όταν κάνω swipe up από το homescreen παίρνω το μήνυμα App isn't istalled on your device.

 

Πως μπορώ να επαναφέρω το Google στο swipe up, όπως ήταν στην 11;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το Xiaomi tools by szaki. Είναι σε jar file θέλει να έχεις ενεργοποιήσει το jre 11 or later και μόλις συνδέσεις το κινητό ανατρεχεις στο πεδίο reinstaller.Απο εκεί φορτώνεις οποίο app έχει απεγκατασταθει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποίησε το Xiaomi tools by szaki. Είναι σε jar file θέλει να έχεις ενεργοποιήσει το jre 11 or later και μόλις συνδέσεις το κινητό ανατρεχεις στο πεδίο reinstaller.Απο εκεί φορτώνεις οποίο app έχει απεγκατασταθει.

 

https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το Xiaomi tools by szaki. Είναι σε jar file θέλει να έχεις ενεργοποιήσει το jre 11 or later και μόλις συνδέσεις το κινητό ανατρεχεις στο πεδίο reinstaller.Απο εκεί φορτώνεις οποίο app έχει απεγκατασταθει.

 

Μα δεν απεγκατέστησα κανένα app.

Τελος πάντων η λύση ήταν να αλλαξω location. Εβαλα US και το Google επανήλθε στο swipe up.

Και παρέμεινε όταν το ξαναγύρισα Ελλάδα.

Όλα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση ξέρει κάποιος πώς κλείνουμε τον ήχο όταν τραβάμε μια φωτό από την στοκ εφαρμογή της κάμερας;; Δεν μπόρεσα να βρω κάποια σχετική επιλογή....
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση ξέρει κάποιος πώς κλείνουμε τον ήχο όταν τραβάμε μια φωτό από την στοκ εφαρμογή της κάμερας;; Δεν μπόρεσα να βρω κάποια σχετική επιλογή....

 

Ρυθμίσεις κάμερας και πήγαινε στο ήχος κλείστρου και ξετικαρισε το.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις κάμερας και πήγαινε στο ήχος κλείστρου και ξετικαρισε το.

Σε εμένα δεν υπάρχει αυτήν η επιλογή...

 

04509946e065b193ad37f140c30f3b4f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...

Κανονικά βρίσκεται μεταξύ του Save location info και του Pocket mode

(Shutter sound)

 

οντως πολυ περιεργο. κ εμενα εκει ειναι. α ρε αθανατη xiaomi με τα κουλα bugs σου... καλη ωρα οπως εξαφανιστηκε και το κουμπι συγχρονισμου απο το quick settings...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση ξέρει κάποιος πώς κλείνουμε τον ήχο όταν τραβάμε μια φωτό από την στοκ εφαρμογή της κάμερας;; Δεν μπόρεσα να βρω κάποια σχετική επιλογή....

 

Αμα κάνεις search στις ρυθμίσεις "ήχος κλείστρου" ή "shutter sound" δεν σου βγάζει τίποτα??

Link to comment
Share on other sites

Αμα κάνεις search στις ρυθμίσεις "ήχος κλείστρου" ή "shutter sound" δεν σου βγάζει τίποτα??

 

Όχι δεν εμφανίζει τίποτα σχετικό με τον ήχο της κάμερας :!:

 

Μέτα από ψάξιμο το μόνο που βρήκα είναι ότι στις ρυθμίσεις κάμερας έχει την επιλογή "προσαρμογή" εκεί υπάρχει η επιλογή "ήχος"

ΑΛΛΑ στο μενού που μου εμφανίζει δεν υπάρχει απενεργοποίηση του ήχου παρά μονό 4 επιλογές με διάφορους ήχους όπως φαίνεται και στη φώτω...

 

Ε ρε Xiaomi τι έκανες πάλι... :X

 

Screenshot-2020-08-21-16-04-07-185-com-android-camera.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Για τον φίλο απο πάνω, που ρωτάει για τη ρύθμιση του ήχου κάμερας:

Πάτησε παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής της κάμερας, και θα σου βγάλει ένα παράθυρο διαλόγου, όπου θα γράφει "Πληροφορίες".

Κάνε scroll down, πήγαινε στο "Ειδοποιήσεις", επέλεξέ το, και εκεί μέσα, υπάρχει μια επιλογή που γράφει: "Επιτρέψτε τον ήχο".

Απενεργοποίησέ το, και πες μου το αποτέλεσμα.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Για τον φίλο απο πάνω, που ρωτάει για τη ρύθμιση του ήχου κάμερας:

Πάτησε παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής της κάμερας, και θα σου βγάλει ένα παράθυρο διαλόγου, όπου θα γράφει "Πληροφορίες".

Κάνε scroll down, πήγαινε στο "Ειδοποιήσεις", επέλεξέ το, και εκεί μέσα, υπάρχει μια επιλογή που γράφει: "Επιτρέψτε τον ήχο".

Απενεργοποίησέ το, και πες μου το αποτέλεσμα.

 

Ευχαριστώ.

 

Αυτήν την επιλογή πρέπει να εννοείς σωστά; "Επιτρέψτε τον ήχο"

 

Screenshot-2020-08-21-22-42-25-661-com-android-settings.jpg

 

Δεν έχει καμία διαφορά είτε είναι ανοιχτή είτε κλειστεί ο ήχος παίζει κανονικά όταν τραβάς φωτογραφία.

Επίσης, έψαξα αν υπάρχει κάποια επιλογή και στο redmi note 9 Pro της γυναικάς μου αλλά τζίφος ούτε εκεί δεν υπάρχει αντίστοιχη επιλογή... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείτε αυτο το κλατς που ακούγεται την ωρα που παταμε το κουμπί , τοτε η λυση ειναι απλή.

 

Βάζουμε την συσκευή στο αθόρυβο γι'αυτό το 1 2 λεπτά.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τόσο απλή ,περίμενε να κλείσω όλους τους ηχους και το πουλάκι πέταξε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στo cu υπαρχει voWIFI ? Αν ναι, σημαινει πως δεν χαλαω τα δεδομενα μου η τον χρονο ομιλιας οταν κανω κληση η μιλαω στο messenger?

Επισης, πριν την απεγκατασταση εφαρμογων, πρεπει να παρω πληρες back up την rom μου, η δεν χρειαζεται και μπορω να την βρω ξανα?

Link to comment
Share on other sites

Στo cu υπαρχει voWIFI ? Αν ναι, σημαινει πως δεν χαλαω τα δεδομενα μου η τον χρονο ομιλιας οταν κανω κληση η μιλαω στο messenger?

Επισης, πριν την απεγκατασταση εφαρμογων, πρεπει να παρω πληρες back up την rom μου, η δεν χρειαζεται και μπορω να την βρω ξανα?

 

Mαλλον δεν εχεις καταλαβει τι κανει το voWIFI κ πως λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...