Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο γραπτός λόγος παρεξηγείται. Δεν ήθελα να φανώ επιθετικός. Ίσα ίσα ευχαριστώ για το ενδιαφέρων. Το ****το μου εξέφρασα γιατί δεν είχα το παραμικρό θέμα μέχρι τώρα.

 

Ποιον launcher χρησιμοποιείτε; Εγώ τον Poco... Μου μπήκε στο μυαλό μπας κ φταίει κ αυτός τώρα που το σκέφτομαι.

 

Το μαμα απρειραχτο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το μαμα απρειραχτο.

 

Δεν θυμαμαι σε ποιο τοπικ ειχα διαβασει οτι ο poco υπολειπεται του στοκ σε αναπτυξη και δεν υποστηριζει floating objects (αν θυμαμαι καλα, ή κατι παρόμοιο) σε συνδιασμο με το οτι χρησιμοποιω αρκετα floating object μονιμα (fb messenger και line messenger calls), ισως παιζουν το ρολο τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι σε ποιο τοπικ ειχα διαβασει οτι ο poco υπολειπεται του στοκ σε αναπτυξη και δεν υποστηριζει floating objects (αν θυμαμαι καλα, ή κατι παρόμοιο) σε συνδιασμο με το οτι χρησιμοποιω αρκετα floating object μονιμα (fb messenger και line messenger calls), ισως παιζουν το ρολο τους.

 

Δοκιμασε χωρις και πες τι εγινε.

Στο f2 pro που εχω τωρα δεν εχει παρει ακομα την 12.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε χωρις και πες τι εγινε.

Στο f2 pro που εχω τωρα δεν εχει παρει ακομα την 12.

 

Για αρχη εχω κλεισει και το dark mode και εβαλα κ χρησιμοποιω τον mama launcher. Αν δεν μου κανει κολληματα για καμια βδομαδα, θα ανοιξω το dark mode...

 

Επειδη μαλλον τυφλωθηκα, να ΜΗΝ εμφανιζεται η μπαρα απο κατω, και ταυτοχρονα να υπαρχει το gesture που κρατας τραβηγμενο το ακρο για να παει στην προηγουμενη εφαρμογη, δεν υπαρχει;

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα λεφτά μου θα τα ριχνα στον launcher να φταίει πιο πολύ πάρα στο dark mode

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ok... Τελικά το gesture που θυμάμαι μάλλον ήταν του Poco γιατί στην εκμάθηση το δείχνει με άλλον τρόπο να γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη εχω κλεισει και το dark mode και εβαλα κ χρησιμοποιω τον mama launcher. Αν δεν μου κανει κολληματα για καμια βδομαδα, θα ανοιξω το dark mode...

 

Επειδη μαλλον τυφλωθηκα, να ΜΗΝ εμφανιζεται η μπαρα απο κατω, και ταυτοχρονα να υπαρχει το gesture που κρατας τραβηγμενο το ακρο για να παει στην προηγουμενη εφαρμογη, δεν υπαρχει;

με nova launcher δεν είχα ποτέ πρόβλημα αλλά δυστυχώς το dark mode προκαλεί πρόβλημα σε πολλά σάιτ ακόμα και αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα γενικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη εχω κλεισει και το dark mode και εβαλα κ χρησιμοποιω τον mama launcher. Αν δεν μου κανει κολληματα για καμια βδομαδα, θα ανοιξω το dark mode...

 

Επειδη μαλλον τυφλωθηκα, να ΜΗΝ εμφανιζεται η μπαρα απο κατω, και ταυτοχρονα να υπαρχει το gesture που κρατας τραβηγμενο το ακρο για να παει στην προηγουμενη εφαρμογη, δεν υπαρχει;

 

Λοιπον το dark mode ειναι απο την αρχη ανοιχτο,θεμα δεν εχει,ανοιξα και τα αλλα,εβαλα και ποκο,θα δειξει συντομα εαν εχει θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όλα ρολόϊ κυλάνε με στοκ launcher πάντα και φουλ dark mode.

Το dark mode δεν φταιει σε καμια περιπτωση.Στο δικο μας ειναι ανοιχτο απο την αρχη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. μακάρι την ζημιά να την έκανε ο Poco.. Θα δείξει η νεκροψία..

 

Και καναμε επισημως μια τρυπα στο νερό. πλεον ειμαι κατα 99% σιγουρος οτι φταινε τα floating objects...

 

Oπως σχεδον σε ολες τις περιπτωσεις, γινοταν ειτε σε εναλλαγη οθονης με ανοιχτα floating objects (fb chat head, line voice call) ή στο κλεισιμο/ανοιγμα ενος floating οbject (πχ screenshot).

 

To πρωι συγκεκριμενα με το που σέρνω το fb chat head να το κλεισω απο την οθονη, freezare για καπου 20 δευτερολεπτα κ μετα εκανε επανεκκινηση η συσκευη. εκλεισα την επιλογη των chat heads στο fb messenger για να δω μπας κ σταματησει να το κανει...

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. μακάρι την ζημιά να την έκανε ο Poco.. Θα δείξει η νεκροψία..

 

Και καναμε επισημως μια τρυπα στο νερό. πλεον ειμαι κατα 99% σιγουρος οτι φταινε τα floating objects...

 

Oπως σχεδον σε ολες τις περιπτωσεις, γινοταν ειτε σε εναλλαγη οθονης με ανοιχτα floating objects (fb chat head, line voice call) ή στο κλεισιμο/ανοιγμα ενος floating οbject (πχ screenshot).

 

To πρωι συγκεκριμενα με το που σέρνω το fb chat head να το κλεισω απο την οθονη, freezare για καπου 20 δευτερολεπτα κ μετα εκανε επανεκκινηση η συσκευη. εκλεισα την επιλογη των chat heads στο fb messenger για να δω μπας κ σταματησει να το κανει...

 

καλημέρα φίλε μου οχι δεν παίζω παιχνίδια. τώρα τελευταία έχω κάνα δυο κατεβασμένα και ενεργοποιημενο το game turbo αλλα εμενα μου το έκανε το φριζάρισμα οταν έβαλα κάποιες εφαρμογές να τις κάνω full dark.

ειμαι και εγώ οριακά να κανω factory reset γιατι εχω χάσει 1-1.30 sot και κάποιες μέρες πιο κάτω.

πάντως λόγο poco launcher που για μένα ειναι μακράν ο καλύτερος δεν πιστεύω να φταίει αυτό. το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ότι μπορεί να μην συμβαδίζει με την έκδοση 12. δεν νομίζω να σου φταίει ο launcher. υποψιάζομαι και εγώ fb και λοιπά που έχεις. εγώ δεν χρησιμοποιω τίποτα από αυτά.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε μου οχι δεν παίζω παιχνίδια. τώρα τελευταία έχω κάνα δυο κατεβασμένα και ενεργοποιημενο το game turbo αλλα εμενα μου το έκανε το φριζάρισμα οταν έβαλα κάποιες εφαρμογές να τις κάνω full dark.

ειμαι και εγώ οριακά να κανω factory reset γιατι εχω χάσει 1-1.30 sot και κάποιες μέρες πιο κάτω.

πάντως λόγο poco launcher που για μένα ειναι μακράν ο καλύτερος δεν πιστεύω να φταίει αυτό. το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ότι μπορεί να μην συμβαδίζει με την έκδοση 12. δεν νομίζω να σου φταίει ο launcher. υποψιάζομαι και εγώ fb και λοιπά που έχεις. εγώ δεν χρησιμοποιω τίποτα από αυτά.

 

Δεν μπορω να βγαλω ακρη... χθες ενεργοποιησα το dark mode (δεν παλευεται το κινητο βραδυ χωρις dark mode..) ΑΛΛΑ το εκλεισα το custom dark xiaomi mode για ολες τις εφαρμογες (μπας κ εφταιγε αυτο) που δεν το υποστηριζουν. θα απενεργοποιησω το game turbo και το dark mode (παλι), μπας και...

 

ταυτοχρονα εχω κλεισει και τα chat heads του fb. ειναι τελειως σπαστικο εκει που το κινητο ηταν πληρως λειτουργικο χωρις το παραμικρο bug που να σε ενοχλει, ξαφνικα να εχεις τετοιο σοβαρο θεμα. δεν μου εχει ξανατυχει σε συσκευη μου κ θα σκασω αν δεν βρω τι το προκαλει. επισης εσβησα τελειως τον poco launcher γιατι ετρεχε στο παρασκηνιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχω ειδοποιησεις στην αρχικη οθονη. Εννοειται το εχω ενεργοποιημενο. Μαλλον δεν μου εκατσε.... το update σωστα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχω ειδοποιησεις στην αρχικη οθονη. Εννοειται το εχω ενεργοποιημενο. Μαλλον δεν μου εκατσε.... το update σωστα.

 

ποιες ειδοποιησεις λες; το παραθυρακι που ανοιγει στο πανω μερος, σαν pop up;

 

δοκιμασε το εξης:

ρυθμισεις -> ειδοποιησεις ->πατας στο "αναδυόμενες ειδοποιησεις" ή κατευθειαν στην εφαρμογη που θες.

 

Αν εχω καταλαβει καλα, απο android 10 και μετα, τα εχουν κανει πληρως custom ολα. δλδ σε καθε ειδοποιηση της εφαρμογης, πρεπει να ορισεις ΕΣΥ πως να εμφανιζεται κ τι "σημασια" θα δινεις.

 

οποτε πχ στο messenger, αν θες να "πεταγονται" ειδοποιησεις, δεν αρκει μονο να επιλεξεις το "αναδυομενες ειδοποιησεις", ΑΛΛΑ θα πας πιο κατω, θα βρεις το "συνομιλιες και κλησεις" και θα μπεις κ θα ορισεις "σημασια = Υψηλή".

 

το default του ειναι το "προεπιλογη" που γραφει στην περιγραφη του οτι το μονο που κανει ειναι "Δημιουργια ηχου".

ενω στό Υψηλη αναφερει "Δημιουργια ηχου και εμφανιση στην οθονη"

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγω να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Αυτή τη Rom που εχει βγάλει η Ελληνική ομάδα xiaomi-miui (νομίζω XTRV?) την εχει δοκιμάσει κανείς? Και τί ακριβώς είναι γιατι δεν εχω καταλάβει.

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειδοποιησεις λες; το παραθυρακι που ανοιγει στο πανω μερος, σαν pop up;

 

Gmail- youtupe κλπ που είχα κάτω απο την κουρτίνα ... με τις λειτουργίες.

Καλα βασικα εχω και αλλα θεματα πχ δεν μπορω να ξανακατεβασω το πακετο της ρομ για να το ξαναπερασω καθως μου λεει...δεν εχεις συνδεση και τι αλλο θα βρω ακομα

Edited by soctap
Link to comment
Share on other sites

Gmail- youtupe κλπ που είχα κάτω απο την κουρτίνα ... με τις λειτουργίες.

Καλα βασικα εχω και αλλα θεματα πχ δεν μπορω να ξανακατεβασω το πακετο της ρομ για να το ξαναπερασω καθως μου λεει...δεν εχεις συνδεση και τι αλλο θα βρω ακομα

ποια ρομ θέλεις ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγω να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Αυτή τη Rom που εχει βγάλει η Ελληνική ομάδα xiaomi-miui (νομίζω XTRV?) την εχει δοκιμάσει κανείς? Και τί ακριβώς είναι γιατι δεν εχω καταλάβει.

 

Καποιος την εχει βαλει, ειναι "πειραγμενη" ρομ βασισμενη στην ουσια στην chinese stable rom. Tα παιδια κανουν πολυ καλη δουλεια στις ROM τους.

 

ΑΛΛΑΑ! για να την περασεις πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader και να ακολουθησεις τις οδηγιες τους. Δεν ειναι τοσο απλη διαδικασια οποτε αν δεν το κατεχεις, θα προτεινα να μην το ρισκαρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Gmail- youtupe κλπ που είχα κάτω απο την κουρτίνα ... με τις λειτουργίες.

Καλα βασικα εχω και αλλα θεματα πχ δεν μπορω να ξανακατεβασω το πακετο της ρομ για να το ξαναπερασω καθως μου λεει...δεν εχεις συνδεση και τι αλλο θα βρω ακομα

 

Eχω γραψει αναλυτικες οδηγιες. δοκιμασε αυτα που ανεφερα και πες αν βοηθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βγαλω ακρη... χθες ενεργοποιησα το dark mode (δεν παλευεται το κινητο βραδυ χωρις dark mode..) ΑΛΛΑ το εκλεισα το custom dark xiaomi mode για ολες τις εφαρμογες (μπας κ εφταιγε αυτο) που δεν το υποστηριζουν. θα απενεργοποιησω το game turbo και το dark mode (παλι), μπας και...

 

ταυτοχρονα εχω κλεισει και τα chat heads του fb. ειναι τελειως σπαστικο εκει που το κινητο ηταν πληρως λειτουργικο χωρις το παραμικρο bug που να σε ενοχλει, ξαφνικα να εχεις τετοιο σοβαρο θεμα. δεν μου εχει ξανατυχει σε συσκευη μου κ θα σκασω αν δεν βρω τι το προκαλει. επισης εσβησα τελειως τον poco launcher γιατι ετρεχε στο παρασκηνιο.

 

βάλε Νόβα και τσεκαρε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την EU έχω
την στοκ έτσι ?

https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QFKEUXM/miui_RAPHAELEEAGlobal_V12.0.1.0.QFKEUXM_68e06ebeaa_10.0.zip

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειδοποιησεις λες; το παραθυρακι που ανοιγει στο πανω μερος, σαν pop up;

 

δοκιμασε το εξης:

ρυθμισεις -> ειδοποιησεις ->πατας στο "αναδυόμενες ειδοποιησεις" ή κατευθειαν στην εφαρμογη που θες.

 

Αν εχω καταλαβει καλα, απο android 10 και μετα, τα εχουν κανει πληρως custom ολα. δλδ σε καθε ειδοποιηση της εφαρμογης, πρεπει να ορισεις ΕΣΥ πως να εμφανιζεται κ τι "σημασια" θα δινεις.

 

οποτε πχ στο messenger, αν θες να "πεταγονται" ειδοποιησεις, δεν αρκει μονο να επιλεξεις το "αναδυομενες ειδοποιησεις", ΑΛΛΑ θα πας πιο κατω, θα βρεις το "συνομιλιες και κλησεις" και θα μπεις κ θα ορισεις "σημασια = Υψηλή".

 

το default του ειναι το "προεπιλογη" που γραφει στην περιγραφη του οτι το μονο που κανει ειναι "Δημιουργια ηχου".

ενω στό Υψηλη αναφερει "Δημιουργια ηχου και εμφανιση στην οθονη"

Ευχαριστω για τον χρονο σου. Ετσι ειναι σημασια υψηλη αλλα παλι δεν εμφανιζονται κατω απο την κουρτινα λειτουργιων ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι την μαμα ευρωπαικη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προτεινεις να την περασω απο πανω η να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα να την περασω;

Μπερδεμα αν χρειασθει να τα στεισω απο την αρχη καθως εχω και πραγματα της δουλειας μεσα και εφαρμογες μας π@@@ξε αν χρειασθει απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...