Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το ανοιξα!! Τέλειο!!! Μια ερώτηση ειναι με eea rom σε miui 10 και 10.3.4 δεν εχει βγει ακομα 11? με region greece είμαι!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μολις το ανοιξα!! Τέλειο!!! Μια ερώτηση ειναι με eea rom σε miui 10 και 10.3.4 δεν εχει βγει ακομα 11? με region greece είμαι!
Στην eea πρέπει να είναι στην 11.0.3 ή 11.0.4.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε λευκο χρωμα βγαινει μονο το k20 pro, οχι το m9t pro που ειναι και η global εκδοση του κινητου. Η διαφορα βασικα ειναι οτι το k20 pro υποστηριζει λιγοτερες μπαντες απο την global εκδοχη του

Ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος αλλα αυτο θυμαμαι :)

 

Βγαίνει και σε λευκό το mi9t pro. Αυτό έχω εγώ. Αυτό γράφει κ το κουτί του.. 64gb Pearl white Mi9t pro

Link to comment
Share on other sites

Wipe cache partition ξέρει κανείς αν έχει?
Μέσα από την εφαρμογή ασφάλεια εκκαθάριση

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο wipe data έχει η οfficial

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Μέσα από την εφαρμογή ασφάλεια που έγραψα πιο πάνω γίνεται,το έχω δοκιμάσει πολλές φορές με το redmi note 7 πριν το ξεκλειδώσω με πολλές gcam ήθελε wipe cache partition αλλά επειδή ήμουν στοκ δεν μπορούσα και είχα πολλά προβλήματα και κολλήματα με τις gcam όπου μια μέρα ένας Ινδός μου είπε να κάνω από εκεί είναι το ίδιο πράγμα και όντως δούλεψε, οπότε από τότε το χρησιμοποιώ όταν έχω θέματα,ας πούμε τώρα τελευταία με το mi9t pro έβαλα την ultracam δεν μου άρεσε και την έβγαλα βάζοντας πάλι την burial, δεν δούλευε και πολύ καλά η burial ούτε με εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής το περίεργο ήταν ότι στις πρόσφατες εφαρμογές ενώ είχα ανοικτή την burial έδειχνε το εικονίδιο της ultracam ενώ την είχα κάνει απεγκατασταση, έκανα εκκαθάριση από την εφαρμογή ασφάλεια και έστρωσε κατευθείαν

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην eea πρέπει να είναι στην 11.0.3 ή 11.0.4.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έβαλα χωρα Ελβετία και κατεβαζω 11.0.3.0 γιατί με Ελλάδα μεχρι 10.3.4 με πήγε.. Ελπίζω την επόμενη να την πάρω κανονικά! Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα λόγο αλλαγής χώρας στο μέλλον?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το NotifyBuddy λειτουργει οπως ακριβως θελω αλλα μετα απο καποιο χονικο διαστημα λες καισταματαει και δεν εμφανιζεται το λεντακι. Τι πρεπει να κανω? Εχω το Mi9T Pro. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή ασφάλεια εκκαθάριση

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσα από την εφαρμογή ασφάλεια που έγραψα πιο πάνω γίνεται,το έχω δοκιμάσει πολλές φορές με το redmi note 7 πριν το ξεκλειδώσω με πολλές gcam ήθελε wipe cache partition αλλά επειδή ήμουν στοκ δεν μπορούσα και είχα πολλά προβλήματα και κολλήματα με τις gcam όπου μια μέρα ένας Ινδός μου είπε να κάνω από εκεί είναι το ίδιο πράγμα και όντως δούλεψε, οπότε από τότε το χρησιμοποιώ όταν έχω θέματα,ας πούμε τώρα τελευταία με το mi9t pro έβαλα την ultracam δεν μου άρεσε και την έβγαλα βάζοντας πάλι την burial, δεν δούλευε και πολύ καλά η burial ούτε με εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής το περίεργο ήταν ότι στις πρόσφατες εφαρμογές ενώ είχα ανοικτή την burial έδειχνε το εικονίδιο της ultracam ενώ την είχα κάνει απεγκατασταση, έκανα εκκαθάριση από την εφαρμογή ασφάλεια και έστρωσε κατευθείαν

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα χεις μπερεψει, κάνεις clear data της εφαρμογής και τέλος

Από recovery twrp κάνεις wipe cache όλων των εφαρμογών

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το NotifyBuddy λειτουργει οπως ακριβως θελω αλλα μετα απο καποιο χονικο διαστημα λες καισταματαει και δεν εμφανιζεται το λεντακι. Τι πρεπει να κανω? Εχω το Mi9T Pro. Ευχαριστω.

 

Λογικα η εξοικονομηση ενεργειας κλεινει την εφαρμογη. Κανε τις καταλληλες ενεργειες ετσι ωστε να ειναι μονιμα στο background η εφαρμογη και να μην το κλεινει η εκκαθαριση ή η εξοικονομηση ενεργειας.

Link to comment
Share on other sites

Τα χεις μπερεψει, κάνεις clear data της εφαρμογής και τέλος

Από recovery twrp κάνεις wipe cache όλων των εφαρμογών

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Δεν τα έχω μπερδέψει,σου γράφω και για παράδειγμα τι έπαθα με την ultracam και δεν διορθώθηκε με wipe data από την εφαρμογή της κάμερας, διάβασε το πιο προσεκτικά και θα καταλάβεις

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χωρα Ελβετία και κατεβαζω 11.0.3.0 γιατί με Ελλάδα μεχρι 10.3.4 με πήγε.. Ελπίζω την επόμενη να την πάρω κανονικά! Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα λόγο αλλαγής χώρας στο μέλλον?
Κανένα απολύτως.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα τα Xiaomi έχουν θέμα με το Bluetooth k το WiFi?? σύνδεσα στο mi9t pro τα airdots για να ακούω μουσική κ ιντερνετικό ραδιόφωνοκ σέρνεται ..δεν ανοίγει ούτε σελίδα με ανοιχτό Bluetooth..
Link to comment
Share on other sites

Όχι μία χαρά δουλεύει εμένα.

 

Bluetooth k WiFi κ μπορείς να δεις πχ ένα βίντεο στο YouTube σε 1080p?? εμένα μέχρι 360 μετά βίας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα τα Xiaomi έχουν θέμα με το Bluetooth k το WiFi?? σύνδεσα στο mi9t pro τα airdots για να ακούω μουσική κ ιντερνετικό ραδιόφωνοκ σέρνεται ..δεν ανοίγει ούτε σελίδα με ανοιχτό Bluetooth..

 

Μυρίζει επαναφορά...

Link to comment
Share on other sites

Μυρίζει επαναφορά...

 

Πριν 15 μέρες ξεκλειδωσα.. factory reset κ πέρασα την xtrv..πάλι επαναφορά??σε όλους δηλαδή δουλεύει απροβληματιστα ??

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth k WiFi κ μπορείς να δεις πχ ένα βίντεο στο YouTube σε 1080p?? εμένα μέχρι 360 μετά βίας...

 

Μια χαρά βλέπω. Είμαι φουλ στοκ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Bluetooth k WiFi κ μπορείς να δεις πχ ένα βίντεο στο YouTube σε 1080p?? εμένα μέχρι 360 μετά βίας...

 

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει καμία εξοικονόμηση στο youtube; αυτό που λες δε παίζει εκτός αν έχεις χάλια γραμμή στο ίντερνετ τι να σου πω. Επίσης τι Bluetooth δες αν έχει Bluetooth 5.0 δε ξέρω αν παίζει κάτι με συχνότητες. Αν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις μάλλον έχεις πρόβλημα στην συσκευή. Εγώ με plantronics bluetooth δεν έχω κανένα θέμα ούτε διακοπές ούτε τίποτα. Το ίδιο κ wifi.

Επίσης δεν ξέρω τι παιζει με την rom που βάζεις, παιζει να δημιουργεί bugs. Σκέψου και αυτό, διότι δεν έχουμε και το πιο stable λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα τα Xiaomi έχουν θέμα με το Bluetooth k το WiFi?? σύνδεσα στο mi9t pro τα airdots για να ακούω μουσική κ ιντερνετικό ραδιόφωνοκ σέρνεται ..δεν ανοίγει ούτε σελίδα με ανοιχτό Bluetooth..

 

Το ίδιο πρόβλημα ακριβώς έχω και εγώ με κλειδωμένο bootloader στοκ ρομ MI 11.0.2.0 έχω και εγώ τα Xiaomi airdots μόλις τα συνδέσω το ίντερνετ σέρνετε αν κλείσω το Bluetooth επανέρχεται η ταχύτητα του ίντερνετ το γιατί το κάνει αυτό παραμένει μυστήριο να προσθέσω ότι έκανα επαναφορά και δεν έστρωσε.

 

Άσχετο αλλά σχετικό το ίδιο πρόβλημα το είχα και στο προιγούμενο κινητό OnePlus με άλλα παλιότερα Bluetooth ακουστικά που είχα.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα ακριβώς έχω και εγώ με κλειδωμένο bootloader στοκ ρομ MI 11.0.2.0 έχω και εγώ τα Xiaomi airdots μόλις τα συνδέσω το ίντερνετ σέρνετε αν κλείσω το Bluetooth επανέρχεται η ταχύτητα του ίντερνετ το γιατί το κάνει αυτό παραμένει μυστήριο να προσθέσω ότι έκανα επαναφορά και δεν έστρωσε.

 

Άσχετο αλλά σχετικό το ίδιο πρόβλημα το είχα και στο προιγούμενο κινητό OnePlus με άλλα παλιότερα Bluetooth ακουστικά που είχα.

Νομίζω WiFi + Bluetooth, μοιράζονται το ίδιο hardware, παλιό πρόβλημα και με huawei, αλλά στάνταρ το δημιουργούσε λογισμικό. Άρα παίζει κάτι με το Firmware. Αν κάνετε επαναφορά, κάντε μια σύνδεση πριν το περάσετε να δείτε αν δούλευουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η ταχύτητα στο σπίτι παίζει κοντά στα 10..μόλις συνδέσω τα ακουστικά με το κινητό μαύρο χάλι..δεν έχω καμία εξοικονόμηση.. θυμάμαι παλιά στα max1+2 είχα το ίδιο θέμα.. απλά λέω με τα σημερινά κινητά μήπως έστρωσε αλλά δεν το βλέπω.. Μόλις κλείσω Bluetooth όλα καλά..
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο είχα στο lg g6. Αλλά στα 2 Xiaomi που έχω κανένα πρόβλημα.
Και εγώ δεν έχω πρόβλημα στο σπίτι redmi note 7,redmi note 5 pro, redmi note 6 pro, mi9t pro τέσσερις συσκευές

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...