Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα γνωριζει καποιος αν υπαρχει λυση στο προβλημα με το m9 9t pro που οταν καποιος καλει το 100 166 κτλ γινεται αυτοματα εκτροπη στο 112??? ειχα διαβασει οτι σε μερικα xiomi με αυτο το θεμα δουλευει καλωντας 1000 αλλα στο δικο μου ναι μεν δουλυει αλλα με συνδεει κεντρο αλλης πολης.... γνωριζει καποιος αλλη λυση??? αν περασω custom rom θα διορθωθει??? τωρα εχω global μηπως αν δοκιμασω eu αλλάξει κατι???ευχαριστω

 

Πηγαίνεις στο location και απενεργοποιεις το Emergency Location Service.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση της συσκευής μετά από 20 ώρες χρήσης είμαι εντυπωσιασμένος με την μπαταρία δεν το περίμενα τόσο τέρας περίπου 30% πάνω από το redmi note 75185151903075f5e455d1b3634082c2b.jpg253ef8e7f7712f4ba357541572cb331d.jpg55c5f5bc5495f101e3573865cd834107.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την τελευταία burial θα βάλεις το δεύτερο xml που έχει,νομίζω είναι καλυτερο,επίσης μόνο αν είσαι ροοτ δουλεύει το 48mp

Εγώ δεν είμαι....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γκρινιάρη....:p

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Για το xml της burial εννοείς το simple;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι telegram βρες το fdv8.xml day και night αντίστοιχα

Edit:έβαλαν και άλλα τώρα,όποτε βάζεις τα 12-48 η οποίο θέλεις και δοκιμάζεις

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι telegram βρες το fdv8.xml day και night αντίστοιχα

Edit:έβαλαν και άλλα τώρα,όποτε βάζεις τα 12-48 η οποίο θέλεις και δοκιμάζεις

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ευχαριστώ φίλε, απλά βλέπω ένα θέμα στην selfie, ίσως είναι που η gcam βγάζει μόνο 5mp

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θήκες χρησιμοποιείται; έβαλα μια nillkin nature transparent πάντα την παίρνω για όλες τις συσκευές μου και βλέπω δημιουργεί πρόβλημα στις selfie,στο κάτω μέρος τις φωτογραφίας σαν να έχει διάχυση φωτός (ξασπριζει λίγο) μάλλον η κάμερα έχει επαφή με την θήκη στο κάτω μέρος, έχει κάποιος κάποια άλλη transparent θήκη που να μην δημιουργεί πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θήκες χρησιμοποιείται; έβαλα μια nillkin nature transparent πάντα την παίρνω για όλες τις συσκευές μου και βλέπω δημιουργεί πρόβλημα στις selfie,στο κάτω μέρος τις φωτογραφίας σαν να έχει διάχυση φωτός (ξασπριζει λίγο) μάλλον η κάμερα έχει επαφή με την θήκη στο κάτω μέρος, έχει κάποιος κάποια άλλη transparent θήκη που να μην δημιουργεί πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ringke fusion x camo...

Link to comment
Share on other sites

Ringke fusion x camo...
Αυτή είναι θηριώδης, είναι πολύ ογκώδης για τα γούστα μου

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θήκες χρησιμοποιείται; έβαλα μια nillkin nature transparent πάντα την παίρνω για όλες τις συσκευές μου και βλέπω δημιουργεί πρόβλημα στις selfie,στο κάτω μέρος τις φωτογραφίας σαν να έχει διάχυση φωτός (ξασπριζει λίγο) μάλλον η κάμερα έχει επαφή με την θήκη στο κάτω μέρος, έχει κάποιος κάποια άλλη transparent θήκη που να μην δημιουργεί πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είμαι με mi 9t και είχα αντιμετωπίσει κάποια θέματα με την selfie,που δεν την έβγαζε κτλ.

Με το 10 φαίνεται να λύθηκε, αλλά με την ringke fusion x , φαίνεται ότι κάπου βρήκε σε κάποια φάση. Τέλος πάντων, τώρα είμαι σταθερά στις Spigen,ή την carbon black ή την ultra hubrid transparent(η 2η είναι σκληρή). Κάθεται καλά κ το nillkin τζαμί που το φοράω.

Υπάρχει και ένα πολύ καλό κατάστημα στην Αθήνα που έχει γνήσιες,για να μην έχεις θέμα να πάρεις μούφα,και φυσικά οι τιμές όχι πάνω από 10 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με mi 9t και είχα αντιμετωπίσει κάποια θέματα με την selfie,που δεν την έβγαζε κτλ.

 

Με το 10 φαίνεται να λύθηκε, αλλά με την ringke fusion x , φαίνεται ότι κάπου βρήκε σε κάποια φάση. Τέλος πάντων, τώρα είμαι σταθερά στις Spigen,ή την carbon black ή την ultra hubrid transparent(η 2η είναι σκληρή). Κάθεται καλά κ το nillkin τζαμί που το φοράω.

 

Υπάρχει και ένα πολύ καλό κατάστημα στην Αθήνα που έχει γνήσιες,για να μην έχεις θέμα να πάρεις μούφα,και φυσικά οι τιμές όχι πάνω από 10 ευρώ

Nillkin τζάμι φοράω και εγώ το amazing h και είναι εξαιρετικό

 

Με την Spigen δεν έχεις θέμα με τις selfie; αυτή την αντανάκλαση που κάνει μάλλον το φως πάνω στην θήκη την transparent;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Nillkin τζάμι φοράω και εγώ το amazing h και είναι εξαιρετικό

 

Με την Spigen δεν έχεις θέμα με τις selfie; αυτή την αντανάκλαση που κάνει μάλλον το φως πάνω στην θήκη την transparent;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διάβαζα σχόλια και στο YouTube ότι δεν κάθετε καλα το nillkin. Έχει κολλήσει καλά γύρω γύρω; έλεγα να πάρω της LK από αμαζον αλλά ακόμα το σκέφτομαι γιατί βγαίνει ακριβά. Το καλό βέβαια είναι ότι είναι πακέτο με 3 μεσα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα σχόλια και στο YouTube ότι δεν κάθετε καλα το nillkin. Έχει κολλήσει καλά γύρω γύρω; έλεγα να πάρω της LK από αμαζον αλλά ακόμα το σκέφτομαι γιατί βγαίνει ακριβά. Το καλό βέβαια είναι ότι είναι πακέτο με 3 μεσα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω το κανονικό τζαμακι όχι αυτό με τα μαύρα περιθώρια, κάθεται εξαιρετικά και μάλιστα το δακτυλικό δουλεύει άψογα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι θηριώδης, είναι πολύ ογκώδης για τα γούστα μου

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ok επειδή είμαι όλη μέρα πάνω σε μηχανή κ μου έχουν φύγει κάνα δυο κινητά από την τσέπη πήρα αυτή..όταν είμαι σπίτι την βγάζω το έχω χωρίς..

Link to comment
Share on other sites

Spigen Armor black, εξαιρετική ποιότητα και αντοχή. Πολύ ωραίο πιάσιμο.

https://www.skroutz.gr/s/19657561/Spigen-Armor-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-9T.html

 

Τέτοια είχα και στο Pocophone. Πίνω νερό στο όνομά της.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Update:https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-burial/

Burial

1. On telephoto and wide, the 48/12 button is hidden.

2. 60fps per video. (4K60 on MI9 / MI9T Pro, not Pro does not support)

3. Bitrate video

4. Removed zoom in the viewfinder 16: 9

5. Excerpts 1/8 and 1/15

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update:https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-burial/

Burial

1. On telephoto and wide, the 48/12 button is hidden.

2. 60fps per video. (4K60 on MI9 / MI9T Pro, not Pro does not support)

3. Bitrate video

4. Removed zoom in the viewfinder 16: 9

5. Excerpts 1/8 and 1/15

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Με ποιο .xml ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενημερωση στην 11.0 4 πηρατε ? ενω το note 7 πηρε , το mi 9 t pro μου ακομα τπτ

 

Η αρίθμιση των ROM δεν εχει σχεση μεταξυ των συσκευων .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...