Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα ουτε με Ολλανδια ουτε με ελβετια μου βγαζει ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά Χρόνια Πολλά

 

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το Samsung galaxy s7 edge Με το εν λόγω κινητό πιστεύετε αξίζει η αλλαγή;

Το volte/vowifi της cosmote λειτουργεί στην συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

11.0.4.0 EU

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

0d35df18cdf3c82ed52e6d6896997c61.jpg

τι μέγεθος ήταν το αρχείο ? Εχεις changelog ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά Χρόνια Πολλά

 

 

 

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το Samsung galaxy s7 edge Με το εν λόγω κινητό πιστεύετε αξίζει η αλλαγή;

 

Το volte/vowifi της cosmote λειτουργεί στην συσκευή;

Παίζουν και τα δύο, αλλά πρέπει να βάλεις την sim και να στείλεις το sms στην Cosmote από κινητό που είναι στην λίστα των συμβατών συσκευών, διαφορετικά εάν κανείς την διαδικασία από το mi 9t pro θα πάρεις απάντηση ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή.

 

Τώρα σε σχέση με συμβατή Samsung συσκευή που υπάρχει στην οικογένεια έχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές σε wi-fi δεν με γυρνά σε wi-fi calling αλλά μένει σε κατάσταση volte.

 

Επίσης όταν το πήρα οι ρυθμίσεις δεν εμφανίζονταν στο μενού και χρειάσθηκε να πληκτρολογήσω στον dialer τα ακόλουθα:

 

για το VoLTE *#*#86583#*#*

 

για το VoWIFI *#*#869434#*#*

 

Χθες το wi-fi calling ήταν όλο το απόγευμα που γύρισα σπίτι συνδεδεμένο ενώ σήμερα όχι, σε αντίθεση με την συμβατή συσκευή που γυρνά πάντα σε wi-fi calling όταν συνδεθεί σε wi-fi.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11.0.4.0 EU

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

0d35df18cdf3c82ed52e6d6896997c61.jpg

Με περιοχή Ελλάδα και eu global stable έχει έρθει 11.0.4.0? Εγώ με αλλαγή σε Ολλανδία ή Ελβετία είμαι ακόμα 11.0.3.0...εχω αλλάξει όλες τις περιοχές αλλά δεν βρίσκει διαθέσιμο πακέτο Γιά ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Με περιοχή Ελλάδα και eu global stable έχει έρθει 11.0.4.0? Εγώ με αλλαγή σε Ολλανδία ή Ελβετία είμαι ακόμα 11.0.3.0...εχω αλλάξει όλες τις περιοχές αλλά δεν βρίσκει διαθέσιμο πακέτο Γιά ενημέρωση
Ναι με περιοχή Ελλάδα μου ήρθε ότι έχω ενημέρωση , και την έκανα , μάλλον έπεσα στους random user. Λογικά στις επόμενες μέρες θα έρθει σε όλους

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με περιοχή Ελλάδα μου ήρθε ότι έχω ενημέρωση , και την έκανα , μάλλον έπεσα στους random user. Λογικά στις επόμενες μέρες θα έρθει σε όλους

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε προσπάθεια με Ελλάδα και Ελβετία, τίποτα ακόμα σε μένα
Link to comment
Share on other sites

Από infoquest είναι και τα δικά σας ?

Εμένα πάντως που είναι και τις δύο φορές ήρθε αμέσως,πάντα Ολλανδία το έχω

Κάπου διάβασα Ολλανδία, Ισπανία,κτλ το παίρνουν πρώτες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ναι με περιοχή Ελλάδα μου ήρθε ότι έχω ενημέρωση , και την έκανα , μάλλον έπεσα στους random user. Λογικά στις επόμενες μέρες θα έρθει σε όλους

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα,σου ήρθε 11.0.4.0; Ακόμα τίποτα εδώ. Είναι κομπλέ αν σου ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα ενημέρωση 11.0.2.0(QFKMIXM) stable και ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ λειτουργεί όπως πρέπει η always on display δείχνει εικονίδιο από κλήση και μηνύματα

Το έχω με περιοχή Ελβετία

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα ενημέρωση 11.0.2.0(QFKMIXM) stable και ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ λειτουργεί όπως πρέπει η always on display δείχνει εικονίδιο από κλήση και μηνύματα

 

Το έχω με περιοχή Ελβετία

Και σε εμένα μόλις τώρα με χώρα Ελβετία.

11.0.2.0 (QFKMIXM) 620mbbb212460c51aa3d213f42491677aa375.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mία από τα ίδια και σε εμένα 11.0.2.0 (QFKMIXM) 620mb με Ελβετία .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο αυτή η αναβαθμίσει.

Την έκανε κανένας;

6da0c38ef2e1a03a86ea3bd9afa8e002.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σταμάτησε αυτό το bug notification για update του Facebook, chrome, Instagram κτλ που είχε καταντήσει αηδία.
Link to comment
Share on other sites

Από infoquest είναι και τα δικά σας ?

Εμένα πάντως που είναι και τις δύο φορές ήρθε αμέσως,πάντα Ολλανδία το έχω

Κάπου διάβασα Ολλανδία, Ισπανία,κτλ το παίρνουν πρώτες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Όχι, από έξω.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,σου ήρθε 11.0.4.0; Ακόμα τίποτα εδώ. Είναι κομπλέ αν σου ήρθε;
Ναι εντάξει είναι, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα, στην πορεία θα δούμε όμως.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για στειλε φωτο.. εμενα παντως μια χαρα μου εχει τα εικονιδια (με αυτη την σειρα) " share/ αντιγραφη/ τροποποιηση " οταν παταω πανω σε καποια διευθυνση σελιδας που ειμαι.

aeab2d7ca7679eb72b7faa2da0913801.jpg

 

 

 

Ναι ... οκ έχεις δίκιο εκεί το βγάζει... δεν είχε το copy στις επιλογές ανάμεσα στα εικονίδια των εφαρμογών ... στο παλιό μου κινητό υπήρχε εκεί.

Εννοώ ότι θέλοντας να κάνεις share μια επιλογή ανάμεσα στα εικονίδια messenger, telegram, mail κλπ ήταν και το copy. Εδώ το έχει άλλου... δεν το είχα προσέξει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε σε παρακαλώ να πατήσεις το λουκέτο που είναι ακριβώς αριστερά της διεύθυνσης. Μόλις σου βγάλει τις πληροφορίες της σελίδας, δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα τη διεύθυνση που θες να αντιγράψεις. Λογικά τώρα θα αντιγράψεις τη διεύθυνση. Πες μου αν δούλεψε έτσι..

 

 

 

Λουκέτο δεν βλέπω αλλά δουλεύει με τον πιο πάνω τρόπο....

 

Ευχαριστώ παιδιά!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιτέλους σταμάτησε αυτό το bug notification για update του Facebook, chrome, Instagram κτλ που είχε καταντήσει αηδία.

 

 

 

Δεν σταμάτησε σε εμένα... μόλις έκανα το update!

Μάλιστα πλέον έχω και τον φβ μεσεντζερ με την ίδια ιστορία.

Μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν μόνο στο φβ

Link to comment
Share on other sites

Από infoquest είναι και τα δικά σας ?

Εμένα πάντως που είναι και τις δύο φορές ήρθε αμέσως,πάντα Ολλανδία το έχω

Κάπου διάβασα Ολλανδία, Ισπανία,κτλ το παίρνουν πρώτες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Μου ήρθε με ρύθμιση Ελβετία σήμερα η 11.0.4 (αγορά τηλεφώνου από κατάστημα Ελλάδας με επίσημη κάλυψη Ελληνικής αντιπροσωπείας infoquest).

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το aod είναι ίδιο. Δεν έχω βρει καμία διαφορά μέχρι τώρα πάντως νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φορατε?? Στην global MI εμφανιζει μημυματα, αναπαντητες, messager... Με την νεα αναβαθμιση

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2,5 μήνες χρήση και πάντα με θήκη και glass το τηλέφωνο εμφάνισε κάτω αριστερά μια ...μωβ κηλίδα διαμέτρου 3 χιλιοστά περίπου.. Σαν να μην μπορούσαν τα πίξελ να εμφανίσουν λευκό χρώμα.

Πήγα στην infoquest (λόγω αγοράς από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων) και αλλάχτηκε η οθόνη μέσα στην εγγύηση.

Το πόρισμα του τεχνικού δεν έδειξε από τι μπορεί να προήλθε η βλάβη. Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο δεν είχε πέσει ποτέ κάτω ούτε νερά ούτε χτυπήματα ούτε τίποτα παλαβό. Δεν τολμώ να φανταστώ τι θα μπορούσε να γίνει αν το είχα αγοράσει από μαγαζί εκτός κάλυψης infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τολμώ να φανταστώ τι θα μπορούσε να γίνει αν το είχα αγοράσει από μαγαζί εκτός κάλυψης infoquest.

 

Απλά θα την είχες κάνει απόσβεση ήδη την οθόνη από την οικονομικότερη αγορά του από Κίνα και θα την άλλαζες εδώ οπότε στο σύνολο είναι σαν να το αγόρασες σε τιμές infoquest. :D

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση χθες το απόγευμα στην 11.0.4 είμαι με ΕΕΑ και το έβαλα τώρα ν το φορτίσω και βλέπω ότι μας χαιρέτησε η γρήγορη φόρτιση!!!!!!!!!!!!!δηλαδη έβγαλαν ενημέρωση που δεν βλέπεις καμμια διαφορά και χάσαμε και έβγαλαν και την γρήγορη φόρτιση!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...