Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηχογραφεις ένα συνεργάτη που λέει ψέματα....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ε και; Τι θα του κάνεις μέσω της ηχογραφήσης που δεν μπορείς να το κάνεις διαφορετικά;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε μια ενημερωση σημερα , αλλα μετα τηυν εξαφανισε..ετυχε σε κανενα αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτησουλα για τις ρυθμισεις της στοκ καμερας στο βιντεο:

 

Κατω απο το βιντεο εχει 3 επιλογες

1. σταθεροτητα εικονας

2. κωδικοποιητης βιντεο

3. διάστημα χρόνου.

 

Το 3ο τι ακριβως κάνει;

 

edit. το βρηκα... ειναι το "χρονικο διαστημα" που εχει σαν επιλογη, και σε "κανονικη ορολογια" ειναι το time-lapse... και βαζω τα εισαγωγικα στο κανονικη ορολογια γτ ειμαι της αποψης οτι σε καποιους τεχνολογικους ορους πρεπει να χρησιμοποιειται η αγγλικη ορολογια αντι να το μεταφραζει ο καθενας οπως θέλει...

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια..

 

Εχω 2 κάρτες.. μια στην wind F2G και μια CU.

 

Πριν λιγο ενεργοποιησα το wifi calling στην vodafone και δουλεψε κανονικα χωρις την χρηση του σχετικου app. Ψαχνω τώρα να ενεργοποιησω το voLTE αλλά δεν βρισκω πουθενά την σχετική επιλογη στην καρτα της vodafone. Eνω η σχετική επιλογή υπάρχει κανονικότατα στο υπομενου του F2G. Καμιά ιδέα πώς να το ενεργοποιησω;

 

edit:

Με το VoLTE *#*#86583#*#* εμφανιστηκε η σχετική επιλογή και στο vodafone και την ενεργοποιησα.

 

Δεν θα επρεπε να εμφανιστει καποια σχετική ένδειξη στην γραμμή κατάστασης στο σημα διπλα, οπως εμφανιστηκε πχ το εικονιδιο του wifi calling;

 

Μιλησα με μια κοπελα στο τσατ της vodafone και μου ειπε οτι απο την στιγμη που ενεργοποιηθηκε το wifi calling, ενεργοποιειται κ το voLTE. και οτι μεσα απο την εφαρμογή vodafone wifi calling θα εχω κανονικα voLTE (αλλά δεν θελω να εχω μέσα απο την εφαρμογή)...

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά!

Έχω διαβάσει ένα μέρος από τις τελευταίες σελίδες αλλά σε καμία περίπτωση όλο το νήμα.

Προφανώς το κινητό είναι μια πολύ καλή vfm, midrange λύση!

 

Ερώτηση: Δεδομένου ότι δεν έχω καμία εμπειρία με MIUI.

Πόσο εύκολο είναι να προσομοιώσει με το τηλ αυτό ένα περιβάλλον stock android; Εννοώ μέσω launcher (πχ Νόβα αλλά κυρίως κάποιους άλλους πιο εναλλακτικούς τύπου Lawnchair κλπ) icon packs...; Δουλεύουν όλα αυτά απροβλημάτιστα στο MIUI; Ή να το θέσω αλλιώς πόσο εύκολα το ίδιο το MIUI αποκτά ένα clean look;

 

Γενικώς αν μπορούσα θα ήθελα να πάω σε κάτι με καθαρό Android αλλά είτε τα specs των Android one συσκευών είναι αρκετά κάτω είτε η τιμή τους πολύ πάνω.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

@domiemic65 αν αλλάξεις Launcher έχεις ότι θέλεις. Το κινητό κατ αλλά είναι σούπερ και όχι midrange όπως γράφεις.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά!

Έχω διαβάσει ένα μέρος από τις τελευταίες σελίδες αλλά σε καμία περίπτωση όλο το νήμα.

Προφανώς το κινητό είναι μια πολύ καλή vfm, midrange λύση!

 

Ερώτηση: Δεδομένου ότι δεν έχω καμία εμπειρία με MIUI.

Πόσο εύκολο είναι να προσομοιώσει με το τηλ αυτό ένα περιβάλλον stock android; Εννοώ μέσω launcher (πχ Νόβα αλλά κυρίως κάποιους άλλους πιο εναλλακτικούς τύπου Lawnchair κλπ) icon packs...; Δουλεύουν όλα αυτά απροβλημάτιστα στο MIUI; Ή να το θέσω αλλιώς πόσο εύκολα το ίδιο το MIUI αποκτά ένα clean look;

 

Γενικώς αν μπορούσα θα ήθελα να πάω σε κάτι με καθαρό Android αλλά είτε τα specs των Android one συσκευών είναι αρκετά κάτω είτε η τιμή τους πολύ πάνω.

 

Ευχαριστώ!

Αν το συρταρι ειναι το προβλημα σου τοτε με ενα launcher οπως ο nova θα εισαι κομπλε. το μενου ρυθμισεων θελει λιγο ψαξιμο αλλά πλεον η xiaomi εχει αρκετα πιο stock experience σε σχεση με παλιοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω το Mi 9T και το 9Τ Pro.

Αγορασμένα και τα 2 από Bangood το 9T στις 10 Ιουλίου και το Pro στις 27 Σεπτεμβρίου.

Και τα 2 ήρθαν με Global Rom.

Το θέμα είναι ότι το 9Τ έχει πάρει εδώ και καιρό την 11.0.3.0 stable ενώ το Pro είναι κολλημένο στην 10.3.4.0.

Τι μπορεί να έχει γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Με nova πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο. Παλιότερα έτρωγε σκαλωματα με τη miui

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω το Mi 9T και το 9Τ Pro.

Αγορασμένα και τα 2 από Bangood το 9T στις 10 Ιουλίου και το Pro στις 27 Σεπτεμβρίου.

Και τα 2 ήρθαν με Global Rom.

Το θέμα είναι ότι το 9Τ έχει πάρει εδώ και καιρό την 11.0.3.0 stable ενώ το Pro είναι κολλημένο στην 10.3.4.0.

Τι μπορεί να έχει γίνει;

 

Δοκίμασες αλλαγή χώρας σε πχ Ελβετία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτησουλα για τις ρυθμισεις της στοκ καμερας στο βιντεο:

 

Κατω απο το βιντεο εχει 3 επιλογες

1. σταθεροτητα εικονας

2. κωδικοποιητης βιντεο

3. διάστημα χρόνου.

 

Το 3ο τι ακριβως κάνει;

 

edit. το βρηκα... ειναι το "χρονικο διαστημα" που εχει σαν επιλογη, και σε "κανονικη ορολογια" ειναι το time-lapse... και βαζω τα εισαγωγικα στο κανονικη ορολογια γτ ειμαι της αποψης οτι σε καποιους τεχνολογικους ορους πρεπει να χρησιμοποιειται η αγγλικη ορολογια αντι να το μεταφραζει ο καθενας οπως θέλει...

Ο λογος που θελω να το δωσω ειναι οτι πρεπει να εχεις αποστευτα σταθερο χερι για να βγαλεις φωτο, δεν ειναι του στυλ το βγαζω μπαμ μπαμ και τραβω γρηγορα φωτο. Δυστυχως ΜΕΓΑΛΟ μειον που δεν εχει οπτικο σταθεροποιητη! Τεραστιο σφαλμα. Το δινω ανετα για να παρω αλλο κινητο με OIS.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με ois δεν είναι για μπαμ μπαμ πόσο μάλλον αυτό

Θέλει ψάξιμο για τέτοιο κινητό και πολύ φοβάμαι ότι θα ανεβεις και σε χρήμα αρκετά

Κατά τα άλλα σφάλμα μεγάλο αλλά το ξέραμε

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ με ois δεν είναι για μπαμ μπαμ πόσο μάλλον αυτό

Θέλει ψάξιμο για τέτοιο κινητό και πολύ φοβάμαι ότι θα ανεβεις και σε χρήμα αρκετά

Κατά τα άλλα σφάλμα μεγάλο αλλά το ξέραμε

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Samsung S7 το παλιο ειχα και πραγματικα αστραπιαια ανοιγα καμερα και τραβαγα τελεια απο κουνηματα τιποτα. Επισης βιντεο σταθεροτατο! ΠΟΛΥ κριμα που αυτα δεν μπορουμε να τα εχουμε και στο κινητο μας.

Link to comment
Share on other sites

@domiemic65 αν αλλάξεις Launcher έχεις ότι θέλεις. Το κινητό κατ αλλά είναι σούπερ και όχι midrange όπως γράφεις.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν το συρταρι ειναι το προβλημα σου τοτε με ενα launcher οπως ο nova θα εισαι κομπλε. το μενου ρυθμισεων θελει λιγο ψαξιμο αλλά πλεον η xiaomi εχει αρκετα πιο stock experience σε σχεση με παλιοτερα.
Ευχαριστώ παιδιά!!!

Ακόμα κάτι: να αλλάξεις τις default εφαρμογές της xiaomi (dialer, sms...) Με αυτές της Google γίνεται ή το miui δεν το δέχεται; Σορυ που ρωτάω ίσως αυτονόητα πράγμα.

 

Γράφω mid-range καθαρά σε σχέση με την τιμή... Δεν ήθελα να το προσβάλλω χεχ..

Link to comment
Share on other sites

Όπως αλλάζεις τον Launcher μπορείς να αλλάξεις και Dailer και SMS εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως αλλάζεις τον Launcher μπορείς να αλλάξεις και Dailer και SMS εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Έγινε... ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!!!

Ακόμα κάτι: να αλλάξεις τις default εφαρμογές της xiaomi (dialer, sms...) Με αυτές της Google γίνεται ή το miui δεν το δέχεται; Σορυ που ρωτάω ίσως αυτονόητα πράγμα.

 

Γράφω mid-range καθαρά σε σχέση με την τιμή... Δεν ήθελα να το προσβάλλω χεχ..

 

Μα ηδη δεν χρησιμοποιει τις miui τις εφαρμογες σε αυτά... Επαφες και μηνυματα ειναι η stock εφαρμογη της google. και γενικα εχει προεγκατεστημενες ολες (σχεδον) τις εφαρμογες της google. εγω δεν χρησιμοποιω καμια εφαρμογη της xiaomi σχεδον. υπαρχει κ ενα αρχειακι που ειχα βρει σε γειτονικο φορουμ που αφαιρει stock εφαρμογες αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα. το σκεφτομαι για να αφαιρεσω τον στοκ browser γιατι σε καποια σημεια πεταγεται κ δεν τον θελω.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Μα ηδη δεν χρησιμοποιει τις miui τις εφαρμογες σε αυτά... Επαφες και μηνυματα ειναι η stock εφαρμογη της google. και γενικα εχει προεγκατεστημενες ολες (σχεδον) τις εφαρμογες της google. εγω δεν χρησιμοποιω καμια εφαρμογη της xiaomi σχεδον. υπαρχει κ ενα αρχειακι που ειχα βρει σε γειτονικο φορουμ που αφαιρει στο εφαρμογες αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα. το σκεφτομαι για να αφαιρεσω τον στοκ browser γιατι σε καποια σημεια πεταγεται κ δεν τον θελω.
ΟΚ.. πολύ καλό αυτό!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω κάτι..

 

ρυθμίσεις -> αρχική οθόνη -> σαρώστε προς τα επάνω.... -> off.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

έχω το xiaomi mi9t pro εδώ και μια εβδομάδα, eu , global version, και πρόσεξα ότι δεν είχα την εφαρμογή θέματα. μετά από έρευνα στο you tube άλλαξα region (έβαλα ισημερινό), έτσι εμφανίστηκαν τα "θέματα". μαζί με τα θέματα "έσκασε" και το update miui 11 - android 10. το έκανα και έχω αφήσει το κινητό σε αυτό το region. πρέπει να το γυρίσω πάλι Ελλάδα; λόγο χώρου αποθήκευσης πήγα να απενεργοποιήσω google movies , photos, music, μπλα μπλα, και δε με άφηνε! μετά που άλλαξα region με άφησε(!!!!) , εκτός από το "χάρτες". επίσης δε με αφήνει να κάνω το ίδιο στο "android web system" και " φυλομετρητή". ΛΥΣΗ; και ένα τελευταίο, στην AOD ΔΕΝ μου εμφανίζει καμία ειδοποίηση (αναπάντητες π.χ. , email κτλπ), τι γίνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παίδες, σήμερα (λογικά μετα από κάποιο update) όταν κάνω swipe up στην αρχική οθόνη,αντί να μου βγάζει την αναζήτηση της google μου βγάζει τον φυλλομετρητή της Xiaomi, ξέρει κανείς πως αλλάζει αυτό; Έκανα εκκαθαρίσεις κτλ αλλά τπτ... Πολύ σπαστικό

 

ρυθμίσεις -> αρχική οθόνη -> σαρώστε προς τα επάνω.... -> off.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

έχω το xiaomi mi9t pro εδώ και μια εβδομάδα, eu , global version, και πρόσεξα ότι δεν είχα την εφαρμογή θέματα. μετά από έρευνα στο you tube άλλαξα region (έβαλα ισημερινό), έτσι εμφανίστηκαν τα "θέματα". μαζί με τα θέματα "έσκασε" και το update miui 11 - android 10. το έκανα και έχω αφήσει το κινητό σε αυτό το region. πρέπει να το γυρίσω πάλι Ελλάδα; λόγο χώρου αποθήκευσης πήγα να απενεργοποιήσω google movies , photos, music, μπλα μπλα, και δε με άφηνε! μετά που άλλαξα region με άφησε(!!!!) , εκτός από το "χάρτες". επίσης δε με αφήνει να κάνω το ίδιο στο "android web system" και " φυλομετρητή". ΛΥΣΗ; και ένα τελευταίο, στην AOD ΔΕΝ μου εμφανίζει καμία ειδοποίηση (αναπάντητες π.χ. , email κτλπ), τι γίνεται;

 

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα λογικα δουλευει κανονικα και για το κινητο μας για να αφαιρεσεις εφαρμογες που δεν θες.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32289-%CE%91%CF%80%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Bloatware-Removal-Tool/

 

(Aν το λινκ δεν επιτρεπεται, παρακαλω να αφαιρεθει)

 

στα του AOD, ολοι εχουμε θεμα.. πολυ κακή υλοποιηση..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αλλαγή χώρας σε πχ Ελβετία;

Είσαι Θεός!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...