Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης μετα απο αναβαθμιση σε Android 10 δεν λειτουργει σωστα η gcam. Καποιος που να εχει βαλει βαλει δοκιμασμενη για Android 10?
Link to comment
Share on other sites

Επισης μετα απο αναβαθμιση σε Android 10 δεν λειτουργει σωστα η gcam. Καποιος που να εχει βαλει βαλει δοκιμασμενη για Android 10?

 

Εμένα λειτουργεί μια χαρά η gcam.

Τελικά παιδιά γαι την eu ρομ και την global επειδή καθησα και το έψαξα σημασία έχει όταν αγοράζουμε να ειναι global version το κινητό. Τβρα εμένα το δικό μου απεξω στην συσκευασία δεν είχε το κόκκινο αυτοκόλλητο.

Η global rom είναι η internacional και από όσο κατάλαβα η eu rom είναι λίγο παραμετροποιημενη και δεν είναι τόσο φορτωμενη όσο η global. Τώρα ποια είναι η καλύτερη θα δείξει!!!

Αν γράφω κάτι λάθος παρακαλώ κάποιος να με διορθώσει.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 ρομ ειναι global απλά το global με ρομ QFK"MI"XM ειναι διεθνή. Το Global EEA με ρομ QFK"EU"XM είναι μονο για την ευρωπαϊκή αγορά.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Επισης μετα απο αναβαθμιση σε Android 10 δεν λειτουργει σωστα η gcam. Καποιος που να εχει βαλει βαλει δοκιμασμενη για Android 10?
Πρέπει να βάλεις κάποια για Android q

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα εβαζα gcam του san1ty γιατι ηταν σχετικά stable. Οποιος θελει να δοκιμασει:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ήταν να φτιάξει μια μόνο για το κινητό μας αλλά τελευταία στιγμή άλλαξε γνώμη,δυστυχώς ....κρίμα το hardware που έχει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

 

ξέρει κάποιος αν γίνεται και πώς να μην φορτίζει η συσκευή όταν τη συνδέουμε με το data cable στο pc;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

 

ξέρει κάποιος αν γίνεται και πώς να μην φορτίζει η συσκευή όταν τη συνδέουμε με το data cable στο pc;

 

Από όσο ξέρω και από προηγούμενες συσκευές δεν γίνεται αυτό ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

 

 

 

ξέρει κάποιος αν γίνεται και πώς να μην φορτίζει η συσκευή όταν τη συνδέουμε με το data cable στο pc;

Δεν ξέρω εάν μπορείς να κάνεις κάτι μέσω BIOS και να απενεργοποιήσεις κάποιες επιλογές. Αν και αυτά συνήθως είναι για κλειστό υπολογιστή. Όσο είναι ανοικτός, μάλλον πάντα θα φορτίζει όσο το έχεις συνδεδεμένο.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια μου βγάζει ένα update Facebook feature και κάτι κατεβάζει . Μα συνέχεια όμως
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά διάβασα σε μια σελίδα στο fb από ένα άλλο παιδί ότι είχε κανει απεγκατασταση την εφαρμογή και την είχε κατεβάσει από τον παρακάτω σύνδεσμο και του είχε σταματήσει να το κάνει το δοκίμασα και δούλεψε και σε εμένα. Απενεργοποίησα και την αυτόματη ενημέρωση από τις ρυθμίσεις του fb

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://facebook.en.uptodown.com/android/download&ved=2ahUKEwis1ur-44PmAhVk7aYKHcp1BIcQFjADegQIARAB&usg=AOvVaw1WUxEIvRIK6PAFmyReoLtZ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν μπορείς να κάνεις κάτι μέσω BIOS και να απενεργοποιήσεις κάποιες επιλογές. Αν και αυτά συνήθως είναι για κλειστό υπολογιστή. Όσο είναι ανοικτός, μάλλον πάντα θα φορτίζει όσο το έχεις συνδεδεμένο.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπαίνω σε τέτοια διαδικασία ούτε θα ρουταρω το κινητό, όπως διάβασα αλλού. Απλώς ρώτησα γιατί είμαι στις πρώτες φορτίσεις και δεν ήξερα αν η φόρτιση μέσω καλωδίου για μικρό χρονικό διάστημα, μέχρι τη μεταφορά των αρχείων, επηρεάζει αρνητικά την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Απίθανα πράγματα από την μπαταρία στην πρώτη και δεύτερη φόρτιση!!! Και με λίγο gaming αλλά ως επί το πληστον περισσότερη ώρα ήμουν με WiFi. Εντυπωσιακά πράγματα πάντως!! Δν ξέρω αν βοηθάει και Android 10

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Και γω που είμαι συνέχεια σε 4g+ ...το ίδιο καλή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε όλα καλα με την αγορά και το κινητό; επειδή προς το ίδιο μαγαζί κλείνω κ εγω λόγω άμεσης παράδοσης, σύμφωνα με την σελίδα τους

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όλα καλα με την αγορά και το κινητό; επειδή προς το ίδιο μαγαζί κλείνω κ εγω λόγω άμεσης παράδοσης, σύμφωνα με την σελίδα τους
Μέχρι στιγμής, όλα καλά. Κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να προτείνω καποιο αλλά νομίζεις ότι αξίζει η αγορά του,θαρρώ η διαφορά στο χρόνο φόρτισης είναι μικρός

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για οικονομικό και αξιόπιστο φορτιστή Quick Charge 4+ 27w τι προτείνεται ;

 

Ειχα παρει ενα blitzwolf απο banggood καπου 8 ευρώ αλλα ειναι quickcharge 3 30w. Αν θυμαμαι καλα, δεν εχουν μεγαλη διαφορά στην ταχυτητα φορτισης με το 4+. ο 30αρης παντα.

 

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-S6-QC-3_0-2_4A-30W-Dual-USB-Charger-AU-Adapter-for-iphone-8-8-Plus-iphone-X-Xiaomi-p-1082834.html?utm_source=google&utm_medium=cpc_ods&utm_campaign=digoo-sds-bw-test-cate&utm_content=arvin&gclid=Cj0KCQiAt_PuBRDcARIsAMNlBdoUctsgCjHJ48uWbOOXvEcZmGEqP_JvMtZi_3TTzgMrZUeiyUM648EaAiqpEALw_wcB&cur_warehouse=CN

Ο παραπανω ειναι.

 

Γενικά προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τους blitzwolf. και του αυτοκινητου που εχω παρει, εχει αποδειχθει σκυλι και φορτιζει πολυ καλα κ τον εχω 2-3 χρονια και βαλε. εδω λινκ για quickcharge4+ αλλά για καποιο λογο ειναι male to male οσοι ειδα. ισως ειναι θεμα πρότυπου και να βγαινουν μονο ετσι

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-S12-27W-QC4-QC4_0-QC3_0-PD-Type-C-Port-EU-AU-USB-Charger-for-iPhone-11-Pro-XR-Huawei-P30-for-Samsung-Xiaomi-p-1562455.html?rmmds=search&ID=533601&cur_warehouse=CN?

 

Kαι τα καλώδια που εχω παρει αυτης της εταιρειας εχουν βγει εξαιρετικής ποιοτητας.

 

Αν για καποιο λογο απαγορευονται τα λινκ, παρακαλω ας τα αφαιρεσει καποιος mod.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Στο σκρ*υτζ κάποια καταστήμα γράφουν EU version και κάποια όχι.

Να προτιμήσω την EU ή δεν τίθεται θέμα μιας και στην Κινέζικη αγορά κυκλοφορεί ως Redmi K20;

 

Από εγγύηση τι παίζει; Βλέπω ότι γράφουν τα καταστήματα ότι παρέχεται από αυτούς η εγγύηση. Γιατί όχι από την επίσημη xiaomi Ελλάδας εφόσον η συσκευή είναι ευρωπαϊκή και την εισάγουν στη χώρα και εκείνοι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Συγχωρέστε με αν έχει ήδη απαντηθεί.

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1η αποφόρτιση με miui 11 και με ενεργό το ΄΄always display on΄΄ και μου έδωσε 4:55 οθόνη , πάω για την 2η αποφόρτιση με κλειστό αυτή την φορά , αν δεν βγάλει 5:30 με 6:00 ώρες πάω για reset

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μόλις πήρα το κινητό και εγώ στα χέρια μου και προς το παρόν έχω αντιμετωπίσει μόνο ένα πρόβλημα:

Προσπαθώντας να τραβήξω ένα screenshot στον chrome με κύλιση, δεν δουλεύει σωστά και "πατάει" πάνω στην αρχική αποτύπωση, η συνέχεια της σελίδας. Το συγκεκριμένο πρόβλημα υπάρχει μόνο στον chrome , καθώς πχ στο facebook δουλεύει κανονικά. Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Και αν ναι, υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...