Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια στις τοσες, σε ασχετο χρονο κ περιπτωση χωρις να εχω παρατηρησει ποτε εμφανιζεται και ποτε οχι...

 

Οοοταν το κανει, χτυπαει ο ηχος μια φορα, βγαινει το αναλογο εικονιδιο εφαρμογης και λαμπυριζει στα πλαγια, ολα αυτά για μια φορά μονο. οχι επαναλαμβανομενα. Αλλες φορες το κανει κ στο επομενο μηνυμα που θα σκασει καπακι κ αλλες φορες ακουγεται μονο ο ηχος.

 

Aκριβώς αυτό συμβαίνει και σε εμένα.

Ενα άλλο πρόβλημα που συνάντησα μόλις είναι το πρόβλημα σύνδεσης με android auto. Το πρόβλημα λύνεται με την απεκατάσταση των διπλότυπων εφαρμογών αλλά αυτό για μένα δεν είναι λύση :mad::mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Mια στις τοσες, σε ασχετο χρονο κ περιπτωση χωρις να εχω παρατηρησει ποτε εμφανιζεται και ποτε οχι...

 

Οοοταν το κανει, χτυπαει ο ηχος μια φορα, βγαινει το αναλογο εικονιδιο εφαρμογης και λαμπυριζει στα πλαγια, ολα αυτά για μια φορά μονο. οχι επαναλαμβανομενα. Αλλες φορες το κανει κ στο επομενο μηνυμα που θα σκασει καπακι κ αλλες φορες ακουγεται μονο ο ηχος.

 

Δουλεύει εκείνη την στιγμή, μην περιμένεις να αναβοσβήνει

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβάθμιση σε android 10 και miui 11, το scrolling του chrome κολλαει αισθητα. Τι και αν δοκιμασα να κανω uninstall τα updates του chrome, ξεcasharisma, data clear, τιποτα. Σκεφτομαι σοβαρα πλεον να καμω factory reset, απλα ηθελα να ρωτησω αν το εχει και καποιος αλλος το θεμα αυτο
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση την miui 11 και μετά factory reset.

Έγινε ενημέρωση όλων των εφαρμογών του play store και μετά από λίγο μου βγάζει πως θέλει πάλι ενημέρωση το chrome,αλλά ότι και αν κάνω αυτή η ενημέρωση δεν γίνεται με τίποτα!υπάρχει σε άλλον αυτό;κάποια λυση

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε patch.zip που το φλασαρεις μέσω magisk ή TWRP σε EEA 11.0.3.0 ή Global 11.0.1.0 rom και έχουμε miui dialer, contacts και sms...:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Έχουμε κανένα link ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρύθμιση σας δουλεύει;f5f8f2c62a4f9f455b76090910ef33ef.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν έρχεται ειδοποίηση εμφανίζεται στο πλάι αυτή η επιλογή 1 φορά. Αν για κάποια ώρα όμως δεν ανοίξεις τις ειδοποιήσεις, ξανεμφανίζεται για να στην θυμίσει. Απλά δεν έχω τσεκάρει ανά πόση ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση την miui 11 και μετά factory reset.

Έγινε ενημέρωση όλων των εφαρμογών του play store και μετά από λίγο μου βγάζει πως θέλει πάλι ενημέρωση το chrome,αλλά ότι και αν κάνω αυτή η ενημέρωση δεν γίνεται με τίποτα!υπάρχει σε άλλον αυτό;κάποια λυση

 

Μου το εκανε και εμενα. Καθαρισα cache του google play store και επαιξε.

Link to comment
Share on other sites

Led ειδοποιήσεων τελικά δεν παίζει παιδιά ούτε στα φωτάκια της κάμερας;;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν όλα εδώ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

OK τελικά το βρήκα πως δουλεύει όλα κομπλέ. Τώρα κατεβάζω την 11 γιατί το κινητό ήρθε με την 10.3.4 eu και δεν βρίσκει άλλη ενημέρωση.

Παιδιά επειδή έρχομαι από pocophone καλύτερα δοκίμαστε να βάλετε poco launcher γιατί είναι πιο γρήγορος και πιο smooth το κινητό

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσον αφορά την αυτονομία εγώ προσωπικά ήμουν πολύ καλύτερα με MIUI10 και Android 9. Βλακεία που αναβάθμισα.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει εκείνη την στιγμή, μην περιμένεις να αναβοσβήνει

 

Το "προβλημα" μου δεν ειναι οτι ανάβει μονο μια φορά. αλλά οτι δεν αναβει πάντα. ποτε αναβει το breathing light notification, ποτε οχι.

 

Πχ μολις τωρα εσκασε η πρώτη ειδοποιηση απο το messenger, δεν εβγαλε breathing light. 2 δευτερολεπτα μετά σκαει το επομενο μηνυμα και αναψε το breathing light notification.

 

Για μενα δεν ειναι τοσο θεμα αυτο γτ εχω και το xiaomi verge ρολόι και εχω ολες τις ειδοποιησεις να με δονανε. Θα ηθελα παντως να εχω την δυνατοτητα να ορισω για ποσο χρονο θα αναβει το breathing light. γτ το μισο δευτερολεπτο που διαρκει το animation , ειναι παρα πολυ λιγο.

 

Θα ηθελα να μπορω να το ρυθμισω να διαρκει 2-3, και βάλε, δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσον αφορά την αυτονομία εγώ προσωπικά ήμουν πολύ καλύτερα με MIUI10 και Android 9. Βλακεία που αναβάθμισα.

 

Κλασσικό πρόβλημα σε πολλούς που έκαναν την αναβάθμιση, ακόμα κ σε ξένα Sites πολύ κόσμος παραπονιέται για την αυτονομία και για buggs που τρώνε την μπαταρία μέχρι και που σβήνει το τηλέφωνο από drain. Αν κ έχω το 9Τ έβαλα την 11 κ μου έκατσε πολύ καλά,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στο ότι το κινητό μου ήταν πεντακάθαρο μέσα διότι δεν το είχα ούτε 10 μέρες. Πάντως δε πιστεύω ότι δεν θα το λύσουν, γιατί εμένα η αυτονομία είναι καλύτερη σε όλα τα επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε patch.zip που το φλασαρεις μέσω magisk ή TWRP σε EEA 11.0.3.0 ή Global 11.0.1.0 rom και έχουμε miui dialer, contacts και sms...:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Έχουμε κάνα link να δούμε πως γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό πρόβλημα σε πολλούς που έκαναν την αναβάθμιση, ακόμα κ σε ξένα Sites πολύ κόσμος παραπονιέται για την αυτονομία και για buggs που τρώνε την μπαταρία μέχρι και που σβήνει το τηλέφωνο από drain. Αν κ έχω το 9Τ έβαλα την 11 κ μου έκατσε πολύ καλά,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στο ότι το κινητό μου ήταν πεντακάθαρο μέσα διότι δεν το είχα ούτε 10 μέρες. Πάντως δε πιστεύω ότι δεν θα το λύσουν, γιατί εμένα η αυτονομία είναι καλύτερη σε όλα τα επίπεδα

 

Εδώ κανένα πρόβλημα με το update, από την πρώτη μέρα διάθεσής του. Καλύτερη, έστω και οριακά, μπαταρία από πριν.

Επειδή είναι σημαντική η αναβάθμιση, προτείνεται η επαναφορά εργοστασιακών, γιατί μερικές εφαρμογές τρίτων μπορεί να μην λειτουργούν σωστά μετά το update, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται πολλές διενέξεις. Είναι επίπονο, αλλά μερικές φορές αναγκαίο.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη,κυριως για gaming και συγκεκριμενα ps2 παιχνιδια σε emulator.μπορει καποιος κατοχος να μου πει αν το mi 9t pro τρεχει ps2 παιχνιδια smoothly?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κανένα πρόβλημα με το update, από την πρώτη μέρα διάθεσής του. Καλύτερη, έστω και οριακά, μπαταρία από πριν.

Επειδή είναι σημαντική η αναβάθμιση, προτείνεται η επαναφορά εργοστασιακών, γιατί μερικές εφαρμογές τρίτων μπορεί να μην λειτουργούν σωστά μετά το update, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται πολλές διενέξεις. Είναι επίπονο, αλλά μερικές φορές αναγκαίο.

 

Θα συμφωνήσω ακόμα και στο σημείο για το πόσο επίπονο είναι κ βαρετό. Αλλά κ στο παρελθόν μου έχει λύσει τα χέρια σε πρόβλημα που είχα σε άλλη συσκευή. Υπάρχει δυνατότητα για Backup στα xiaomi ή πρέπει να περάσεις τις εφαρμογές ξανά και να κατεβάσεις τα αρχεία και τα ονόματα από Google; Είναι ένα κομμάτι που ακόμα δεν ασχολήθηκα γιατί είμαι κ καινούργιος με την συσκευή γενικά.

Link to comment
Share on other sites

OK τελικά το βρήκα πως δουλεύει όλα κομπλέ. Τώρα κατεβάζω την 11 γιατί το κινητό ήρθε με την 10.3.4 eu και δεν βρίσκει άλλη ενημέρωση.

Παιδιά επειδή έρχομαι από pocophone καλύτερα δοκίμαστε να βάλετε poco launcher γιατί είναι πιο γρήγορος και πιο smooth το κινητό

 

Δηλαδή όσοι είναι με 10.3.4.0 global, δεν τους έρχεται η επόμενη με OTA; Δεν κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όσοι είναι με 10.3.4.0 global, δεν τους έρχεται η επόμενη με OTA; Δεν κατάλαβα.

 

δεν μιλάει για global αλλά για eu

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάει για global αλλά για eu

 

Εμένα λέει MUI global 10.3.4. Σταθερή/ 10.3.4.0 (PFKEUXM), και δεν βρίσκει άλλη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει MUI global 10.3.4. Σταθερή/ 10.3.4.0 (PFKEUXM), και δεν βρίσκει άλλη αναβάθμιση.

Και εγώ αυτή είχα φίλε μου αλλά δεν την έβρισκε την αναβάθμιση και την κατέβασα κ την πέρασα... Μόλις χθες το πήρα το κινητό. Δν ξέρω για διάφορες και λοιπά.

Ναι έχω EU. Το μόνο π έχω παρατηρήσει και έχω ψιλό απογοητευτεί είναι ότι βλέπω lag στο κινητό σε κάποια σημεία. Επιβεβαιώνω για τον Chrome και εγώ παίζει πολύ lag.. Μακάρι να στρώσει τις επόμενες μέρες.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρομ που αναφέρεις δεν είναι η global είναι η ευρωπαϊκή

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι προτιμότερο να το αγοράσεις με global Rom ή ΕU rom? Στο μεταξύ στα σκρουτζομαγαζα σε μπερδεύουν γιατί όλα λένε global "version".( Όχι rom). Και δεν νομίζω ότι κάποιο μαγαζί φέρνει το k20 pro (κινεζική έκδοση)
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει πρακτικά να έχει EU rom; Οτι αργεί να πάρει ενημερώσεις; οτι παίρνει διαφορετική version από την global;
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει πρακτικά να έχει EU rom; Οτι αργεί να πάρει ενημερώσεις; οτι παίρνει διαφορετική version από την global;

 

Από όσο έχω διαβάσει παιδιά η μεγάλη διαφορά είναι ότι η eu ρομ παίρνει πιο γρήγορα αναβαθμίσεις από ότι η global. Τώρα το τι αλλάζει κάτι είχα διαβάσει κάποτε για άλλο xiaomi αλλά δεν θυμάμαι.μην λέω και βλακειες

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...