Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια σαφή εικόνα για το πόσες ώρες οθόνη (SOT) βγάζει το κινητό μπορεί να πει αναφέρει κάποιος;
Το ερώτημα σου δεν στέκει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μια σαφή εικόνα για το πόσες ώρες οθόνη (SOT) βγάζει το κινητό μπορεί να πει αναφέρει κάποιος;

 

ποτε δεν μπορεις να εχεις σαφη εικονα για τον λογο οτι αλλη χρηση κανω εγω, αλλη εσυ κ αλλη καποιος αλλος.

 

Το ποσο κραταει η μπαταρια εχει να κανει με:

Την φωτεινοτητα της οθονης

Τι εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο

Τι εφαρμογες τρεχεις εσυ και ποσο απαιτητικες ειναι (πχ παιχνιδια, χαρτες κλπ)

Τι εχεις ανοιχτα απο δικτυα συνδεσιμοτητας

Τι ποιοτητα σηματος εχεις γενικα

και και και..

 

Οπως καταλαβαινεις, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν μπορεις να πεις βγαζει τοσες ωρες οθονης. για αυτο ο καθενας οταν γραφει ποσες ωρες οθονης περιγραφει και ΤΙ χρηση του εκανε για να εχεις εικονα για αν κανεις κ εσυ παρομοια χρηση, ποσο θα κραταει.

 

Που και πάλι δεν ειναι αξιοπιστος τροπος συγκρισης για τον λογο του οτι αλλες εφαρμογες τρεχουν στο κινητο του καθενος, αλλη ποιοτητα σηματος εχει ο καθενας ανα περιοχη και τελος πχ εγω μπορει να το εχω φουλ χαμηλα την φωτεινοτητα, αλλος στο αυτοματο και αλλο τερμα φουλ φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με την global στην 10.3.3 θα μείνουμε?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπομονή μέχρι τέλους του μήνα μαξ θα την πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να πληρωσει με nfc με το i-bank pay της εθνικης τραπεζας?? Ανοιγω το nfc και μετα μου ζηταει bluetooth και gps. τα ανοιγω, δινω και δικαιωματα στην εφαρμογη αλλα δεν προχωρα... εκανα και την αλλαγη με το hcem. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να πληρωσει με nfc με το i-bank pay της εθνικης τραπεζας?? Ανοιγω το nfc και μετα μου ζηταει bluetooth και gps. τα ανοιγω, δινω και δικαιωματα στην εφαρμογη αλλα δεν προχωρα... εκανα και την αλλαγη με το hcem. Καμια ιδεα?
δεν έχει nfc το ibank pay...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της Εθνικής έχει φτιαχτεί για να δουλεύει μόνο με τα μηχανήματα της Εθνικής που αποδέχονται το i-bank pay. Δεν υποστηρίζει την σύνδεση μέσω nfc άρα δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε pos άλλων τραπεζών που λειτουργούν με nfc. Μόνο η Alpha bank έχει με tap 'n pay με αποδοχή παντού για εύκολες πληρωμές.

Γνωρίζει κανείς άλλος αν εχουν κάτι αντίστοιχο (χρήση nfc) οι Πειραιώς και η Eurobank?

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της Εθνικής έχει φτιαχτεί για να δουλεύει μόνο με τα μηχανήματα της Εθνικής που αποδέχονται το i-bank pay. Δεν υποστηρίζει την σύνδεση μέσω nfc άρα δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε pos άλλων τραπεζών που λειτουργούν με nfc. Μόνο η Alpha bank έχει με tap 'n pay με αποδοχή παντού για εύκολες πληρωμές.

 

Γνωρίζει κανείς άλλος αν εχουν κάτι αντίστοιχο (χρήση nfc) οι Πειραιώς και η Eurobank?

Η alpha και δουλεύει άψογα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

(Off topic) Curve με Google Pay και τις έχεις όλες...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κάποιος να βάλει miui dialer σε miui11?
Μπορεί να βάλεις custom rom που έχει τον dialer της Xiaomi

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια σαφή εικόνα για το πόσες ώρες οθόνη (SOT) βγάζει το κινητό μπορεί να πει αναφέρει κάποιος;

 

ρωτάς κάτι παντελώς άκυρο... στα χέρια μου βγάζει 3 ώρες πχ το ίδιο κινιτο σε έναν φίλο βγάζει 7 ώρες , είναι θέμα τι κάνει το κινιτο... τπτ περισσότερο τπτ το λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

(Off topic) Curve με Google Pay και τις έχεις όλες...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

offtopic το θέμα είναι να μην κάθεσαι κάνεις μεταφορές κλπ να κοιτάς το υπολιπο εχεις και δεν συμμαζεύετε ολα με μια κάρτα αυτόματα ...

 

δυο επιλογές εχεις τώρα

1, πας σε alpha

2, περίμενες να έρθει το google pay η να κανουν και άλλες τράπεζες..........

Link to comment
Share on other sites

offtopic το θέμα είναι να μην κάθεσαι κάνεις μεταφορές κλπ να κοιτάς το υπολιπο εχεις και δεν συμμαζεύετε ολα με μια κάρτα αυτόματα ...

 

 

 

δυο επιλογές εχεις τώρα

 

1, πας σε alpha

 

2, περίμενες να έρθει το google pay η να κανουν και άλλες τράπεζες..........

πάλι εσύ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

(Off topic) Curve με Google Pay και τις έχεις όλες...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μήπως μπορείς να γίνεις λίγο ή και αρκετά πιο κατατοπιστικός σχετικά;

Αν είναι off topic τότε ίσως σε πμ κάποιες οδηγίες κάποιο link ώστε να διαβάσουμε και εμείς οι πιο αδαείς;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που κατεβασα απο apk mirror το google pay κ το εκανα εγκατασταση περασα τις καρτες μου μεσα κ μου ελεγε οτι αυτος ο τροπος πληρωμης δεν ειναι αποδεκτος. Βεβαια δεν ηταν καμια της alpha bank αφου δεν εχω λογαριασμο εκει. Δεν ξερω αν παιζει ρολο η καρτα ή ο τρόπος που εγινε η εγκατάσταση του

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που κατεβασα απο apk mirror το google pay κ το εκανα εγκατασταση περασα τις καρτες μου μεσα κ μου ελεγε οτι αυτος ο τροπος πληρωμης δεν ειναι αποδεκτος. Βεβαια δεν ηταν καμια της alpha bank αφου δεν εχω λογαριασμο εκει. Δεν ξερω αν παιζει ρολο η καρτα ή ο τρόπος που εγινε η εγκατάσταση του
Αν θέλεις να χρησιμοποιείς ελληνικές κάρτες αυτό γίνεται μόνο μέσω της κάρτας Curve, και συνδέεις μόνο την Curve στο Google Pay.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πει κάποιος κατάστημα skroutz που το αγόρασε και είχε την EU έκδοση rom αντί της global;

 

Έχει τελικά μεγάλη σημασία;

 

 

 

Στάλθηκε από το Moto G (4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πει κάποιος κατάστημα skroutz που το αγόρασε και είχε την EU έκδοση rom αντί της global;

 

Έχει τελικά μεγάλη σημασία;

 

 

 

Στάλθηκε από το Moto G (4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω το πήρα απο κινα global version ειναι η global rom mix απο τα περισσότερα ελληνικά καταστήματα ειναι global version με global eu rom

Η διαφορά είναι οτι τα eu απευθύνονται μονο στις ευρωπαϊκές χώρες, ενώ η mix στην διεθνή εκτός τις Κίνας. Δεν έχεις πρόβλημα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...