Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το παρήγγειλα κι εγώ και το περιμένω. έχουμε ένα"κοινά αποδεκτό" gcam apk? Επίσης δε χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader στο συγκεκριμενο για να περαστει σωστα; κατεβαζεις και τρεχεις το apk απλα;

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν 3 μέρες το πήρα και εγώ (το παλιό μου τηλέφωνο ήταν s7 edge )

Πιστεύω ότι από οθόνη θα μείνεις ευχαριστημένος μιας και το mi9t pro έχει super amoled οθόνη. Από φωτογραφίες βγάζει καλές (καλύτερες από το s7 που είχα ) αλλά δεν έχω πολλές γνώσεις από κάμερα για να σου πω περισσότερα. Για το ui του νομίζω ότι είναι εύκολο να το συνηθίσεις, προσωπικά δεν μου άρεσαν τα εικονίδια των εφαρμογών άλλαξα θέμα και είμαι οκ. Γενικά το τηλέφωνο πετάει. Τα μόνα αρνητικά για μένα είναι η έλλειψη ασύρματης φόρτισης και το οτι δεν είναι αδιάβροχο.

Πιστεύω να σε βοήθησα

 

Φίλε μου, ραδιόφωνο έχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εγώ μόλις πριν λίγο πήρα αναβάθμιση σε 10.3.4.0 PFKEUXM. Τώρα τι βελτιώσεις έχει η συγκεκριμένη αναβάθμιση, ο Θεός και η ψυχή τους ξέρει.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εγώ μόλις πριν λίγο πήρα αναβάθμιση σε 10.3.4.0 PFKEUXM. Τώρα τι βελτιώσεις έχει η συγκεκριμένη αναβάθμιση, ο Θεός και η ψυχή τους ξέρει.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

ποια έκδοση έχεις ? Και ποια χώρα έχεις δηλώσει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,κατοχος του mi8 αξιζει η μεταβαση σε mi9t pro η οχι?

 

Φυσικά και σε αξίζει σε όλους τους τομείς!

Link to comment
Share on other sites

mi9 η mi9tpro?

 

Και εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι. Κλίνω πάντως προς το pro μιας και η διαφορά τιμής δεν είναι ΠΑΡΑ πολύ μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι. Κλίνω πάντως προς το pro μιας και η διαφορά τιμής δεν είναι ΠΑΡΑ πολύ μεγάλη.

 

καλυτερους φακους ομως στις καμερες περαν της βασικης...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι. Κλίνω πάντως προς το pro μιας και η διαφορά τιμής δεν είναι ΠΑΡΑ πολύ μεγάλη.

 

Τι να πρωτοπώ design, τεράστια μπαταρία, φουλ οθόνη, pop-up selfie camera, όλα υπερ του mi 9t pro , εκτως της τιμης, αλλά μιλάμε για έξι μήνες πιο ''φρέσκο'' κινητό.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση έχεις ? Και ποια χώρα έχεις δηλώσει ?
Την Ελλάδα έχω δήλωση σαν χώρα. Τι εννοείς πια έκδοση έχω?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την Ελλάδα έχω δήλωση σαν χώρα. Τι εννοείς πια έκδοση έχω?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

64 ή 128 ( δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ) ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ....Είμαι στο στήσιμο.φαίνεται τίμια συσκευή αν μη τι άλλο.προσπαθώ λίγο να/ τις ρυθμίσεις μιας και είχα συνηθίσει oxygen

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το τζαμάκι https://www.estation.gr/nillkin-cp-pro-tempered-glass-xiaomi-redmi-k20-pro-mi-9t-full-black.html?skr_prm=WyI1MmI2Y2Y1My00OWY4LTRhZjAtYTBlOS1jM2I0NDg5NTBhZDciLDE1Njk4NzA4MDM1NTcseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsInRhZ3MiOiIifV0 και ταίριαξε τέλεια. Είχα ένα μικρό πρόβλημα με τον σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων ( αργούσε πολύ και συνάμα λαθεύει κιόλας)αλλά τον διέγραψα και το ξανά εγκατέστησα και δουλεύει καλύτερα και από πριν. Όσοι βάζετε τζαμάκια να κάνετε διαγραφή το δακτυλικό σας αποτύπωμα και ξανά εγκατάσταση.

 

Το μαύρο γύρω - γύρω, είναι μεγάλο, σε σημείο να καλύπτει οθόνη? Γιατί στις φωτό φαίνεται να είναι πιο μεγάλο από το μαύρο περίγραμμα της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Redmi K20 Pro: έπεσε η τιμή του στα 255 ευρώ!

 

Η Redmi έκανε την έκπληξη σήμερα με την τιμολόγηση του Redmi K20 Pro. Το smartphone πωλείται σήμερα στο Jingdong για το 1999 γιουάν (255 ευρώ). Αυτή η τρέχουσα τιμή είναι 500 γιουάν (65 ευρώ) φθηνότερο από την τιμή της ανακοίνωσης.

 

Πηγή: https://gr.gizchina.com/2019/10/14/redmi-k20-pro-new-price/

 

Λέτε να έχουμε σύντομα πτώση της τιμής κι εδώ?

Edited by glynos
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις και εδω παρα πολυ καλες!

Σημα τελειο.

1. Εχω βαλει μια καρτα sim, παιζει ρολο σε ποιο tray την βαζω?

2.Στις ρυθμισεις εκανα σωστα που απενεργοποιησα το dual 4G?

GPS φανταστικο

Bluetooth με δυσκολευει , δεν συνδεετε ευκολα με εφαρμογες οπως amazfit και OBDEleven και Pioneer Smart Sync App

Οθονη, τι να πεις πολυ καλη!!!

Δαχτυλικο αποτυπωμα, μετα απο τοποθετηση τζαμακι οπως του παιδιου πιο πανω, εχασε την αποκριση αλλα θα δοκιμασω να περασω ξανα τα αποτυπωματα να δουμε τι θα γινει.

3. Στη μπαρα πανω που δειχνει μονιμα 4G+ ακομα και με κλειστα τα δεδομενα, ειναι σωστο?

Μπαταρια 21% με οθονη 6ω44λ μετα απο 2 ημερες και 2 ωρες ....και βλεπουμε.....

4. Τι διαγορα εχεις η χωρα που βαζουμε, γιατι καταλαβα πως εχει σχεση με τις αναβαθμισεις νομιζω, η κανω λαθος?

5. Υπαρχει σουιτα για να κανουμε back up ολο το κινητο χωρις να πρεπει να το σπασουμε για να βαλουμε twrp ?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο γύρω - γύρω, είναι μεγάλο, σε σημείο να καλύπτει οθόνη? Γιατί στις φωτό φαίνεται να είναι πιο μεγάλο από το μαύρο περίγραμμα της οθόνης.

 

Το συγκεκριμένο τζαμάκι μπορεί να είναι ακριβό αλλά ταιριάζει τέλεια επάνω στην οθόνη δεν νομίζω να μπορείς να βρεις καλύτερο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος το μόνο αρνητικό με όλα τα τζαμάκια φυσικά είναι ότι χάνει την ανταπόκριση ο αισθητήρας σε κάποιο βαθμό βέβαια. Πρέπει να ξανά σετάρεις το δακτυλικό αποτύπωμα όταν το βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τζαμάκι μπορεί να είναι ακριβό αλλά ταιριάζει τέλεια επάνω στην οθόνη δεν νομίζω να μπορείς να βρεις καλύτερο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος το μόνο αρνητικό με όλα τα τζαμάκια φυσικά είναι ότι χάνει την ανταπόκριση ο αισθητήρας σε κάποιο βαθμό βέβαια. Πρέπει να ξανά σετάρεις το δακτυλικό αποτύπωμα όταν το βάλεις.

 

Το συγκεκριμένο τζαμακι είναι όντως τέλειο αλλά είχα θέμα με τις θήκες που το σήκωναν, μόνο με την δική του δεν είχε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

η καμερα παγωνει....εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Ναι κάπου κάπου της ρίχνω μια κουβερτούλα και ζεσταίνεται... LOL!

 

Σοβαρά τώρα.

Είναι κάτι που αναφέρουν αρκετοί χρήστες και θα διορθωθεί λογικά μέσω αναβάθμισης, γιατί είναι θέμα software.

Αναφέρεται ως μία λύση του η παρακάτω:

Settings → Manage apps → Camera → App permissions → Location (enable the switch).

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπου κάπου της ρίχνω μια κουβερτούλα και ζεσταίνεται... LOL!

 

Σοβαρά τώρα.

Είναι κάτι που αναφέρουν αρκετοί χρήστες και θα διορθωθεί λογικά μέσω αναβάθμισης, γιατί είναι θέμα software.

Αναφέρεται ως μία λύση του η παρακάτω:

Settings → Manage apps → Camera → App permissions → Location (enable the switch).

 

ευχαριστω θα το δοκιμασω...α;ν και δεν θελω να δωσω δικαιωματα τοποθεσιας στη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...