Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O dialer της miui εχει ηχογραφηση η οποια απογορευτηκε στην ευρωπη ετσι λοιπον τον αφαιρεσαν.. οσοι τον θελετε πισω ξεκλειδωστε τον bootloader και βαλτε αυτην την custom

αρκει να ειστε μελος της κοινοτητας

 

Aν το κάνω χάνω την εγγύηση;

 

 

Επίσης με όσους browsers δοκίμασα (ΟPERA, CHROME ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ) δεν ανοίγει η εξής σελίδα: https://www.greecebulls.com/members/Default.aspx?lang=en

Σε άλλους κατόχους Mi 9t Pro ανοίγει;

Τι φταίει λέτε; Ευχαριστώ.

Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

Aν το κάνω χάνω την εγγύηση;

 

 

Επίσης με όσους browsers δοκίμασα (ΟPERA, CHROME ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ) δεν ανοίγει η εξής σελίδα: https://www.greecebulls.com/members/Default.aspx?lang=en

Σε άλλους κατόχους Mi 9t Pro ανοίγει;

Τι φταίει λέτε; Ευχαριστώ.

 

Ανοίγει με τον Puffin Browser

Link to comment
Share on other sites

Aν το κάνω χάνω την εγγύηση;

 

 

Επίσης με όσους browsers δοκίμασα (ΟPERA, CHROME ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ) δεν ανοίγει η εξής σελίδα: https://www.greecebulls.com/members/Default.aspx?lang=en

Σε άλλους κατόχους Mi 9t Pro ανοίγει;

Τι φταίει λέτε; Ευχαριστώ.

 

Σε μένα με τον stock browser (miui) ανοίγει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή δεν ειναι συμβατή με το wifi calling

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

Εαν εχει φιλος σας συμβατη συσκευή βάζετε τη sim σας σε αυτό, στέλνετε sms και σας το ενεργοποιούν. Προσωπικά ειχα παρει τηλεφωνο και ειχα ζητησει να μου ενεργοποιησουν την υπηρεσία. Με ρώτησαν αν εχω συμβατή συσκευή, τους ειπα ναι αλλά αυτή τη στιγμή την έχω δώσει για επισκευή, ωστόσο θα ήθελα να μου την ενεργοποιησουν και το έκαναν γιατί δε θελω να μπλεκω με sms κλπ! Αν δε σας το κάνουν, δοκιμάστε ξανά άλλη στιγμή γιατί άλλοι υπάλληλοι ειναι πιο ζορικοι και αλλοι οχι...

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ξέρω ότι γίνομαι γραφικός αλλά πώς μπορώ να κατεβάσω την google camera;; Μπήκα για λίγο στο google search και χάθηκα από τα πολλά sites. Ποιος έχει κατεβάσει την g κάμερα και έχει πραγματικά διαφορές ειδικά τη νύχτα;;; Ποιος μπορεί να με βοηθήσει να την κατεβάσω;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι η ευρωπαϊκή global version μια χαρά.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ευρωπαϊκή global version μια χαρά.

 

Ωραια μια χαρα ευχαριστω πολυ !

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραια μια χαρα ευχαριστω πολυ !

 

Γνωριζετε καποιο site που α ασχολειτε με πειραγματα του κινητου?

Δηλαδη αλλες rom kernel τετοια πραγματα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει tempered glass που να μην αφήνει κενά για να μην έχω πρόβλημα με τα gestures;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εγώ έχω πάρει αυτό αν ενδιαφέρεσαι από εξωτερικό https://s.click.aliexpress.com/e/KplGWkTe

Εφάρμοσε τέλεια πάνω στο κινητο χωρίς κενά γύρο γύρο απλά είδα ότι είναι πολύ ευαίσθητο στις γρατζουνιές

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτό αν ενδιαφέρεσαι από εξωτερικό https://s.click.aliexpress.com/e/KplGWkTe

 

Εφάρμοσε τέλεια πάνω στο κινητο χωρίς κενά γύρο γύρο απλά είδα ότι είναι πολύ ευαίσθητο στις γρατζουνιές

Προτιμώ να το πάρω από Ελλάδα. Βρήκα προηγούμενο post που αναφέρει τo nillkin amazing H+ Pro tempered glass και θα πάρω αυτό.

Ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Απόό κει το αγόρασα και εγώ είναι η global έκδοση κανονικά δεν υπάρχει κανένα θέμα και το κατάστημα είναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κι εγω για αγορά. Βεβαια τωρα εχω τηλ με μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης και δε ξερω μήπως με χαλασει αυτό. Ενα lg g5 που σε φακό ειναι πολυ καλο.

Απο φωτο ειστε ευχαριστημένοι; Εχει αυτόματη πολλαπλη εστίαση; Η έλλειψη ios ειναι εμφανείς; Πήγα το ειδα σε μαγαζί αλλά αλλιως εινια απο χρηστες σε διάφορες συνθήκες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κι εγω για αγορά. Βεβαια τωρα εχω τηλ με μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης και δε ξερω μήπως με χαλασει αυτό. Ενα lg g5 που σε φακό ειναι πολυ καλο.

Απο φωτο ειστε ευχαριστημένοι; Εχει αυτόματη πολλαπλη εστίαση; Η έλλειψη ios ειναι εμφανείς; Πήγα το ειδα σε μαγαζί αλλά αλλιως εινια απο χρηστες σε διάφορες συνθήκες φωτο.

Καλημέρα, πριν 3 μέρες το πήρα και εγώ (το παλιό μου τηλέφωνο ήταν s7 edge )

Πιστεύω ότι από οθόνη θα μείνεις ευχαριστημένος μιας και το mi9t pro έχει super amoled οθόνη. Από φωτογραφίες βγάζει καλές (καλύτερες από το s7 που είχα ) αλλά δεν έχω πολλές γνώσεις από κάμερα για να σου πω περισσότερα. Για το ui του νομίζω ότι είναι εύκολο να το συνηθίσεις, προσωπικά δεν μου άρεσαν τα εικονίδια των εφαρμογών άλλαξα θέμα και είμαι οκ. Γενικά το τηλέφωνο πετάει. Τα μόνα αρνητικά για μένα είναι η έλλειψη ασύρματης φόρτισης και το οτι δεν είναι αδιάβροχο.

Πιστεύω να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι σε μεγάλο δίλημμα, να πάρω το 9T ή το 9T Pro? Αξίζουν τα 70Ε περίπου παραπάνω για λίγο καλύτερη οθόνη, καλύτερο επεξεργαστή και την λίγο καλύτερη κάμερα, αλλά λίγο χειρότερη αυτονομία? Ειδικά για ένα άτομο σαν κι εμένα που αλλάζω κινητό ανά 2-2.5 χρόνια?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εκτός από επεξεργαστή σε όλα τα άλλα εγώ τα βλέπω ακριβώς ιδια

Που και ο επεξεργαστής είναι θέμα ψυχολογικό !! Αν θες βασική χρήση και όχι βαριά παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες, είμαι στη φάση του στησίματος. Άψογη απόκριση οθόνης, ο ήχος κατά την διάρκεια της κλήσης πολύ καλός αρκεί να έχεις βάλει το αυτί σου ακριβώς στο σημείο που πρέπει. Μπαταρία από ότι βλέπω πολύ καλή αν και είναι στην αρχή. Φλατ οθόνη πολύ καλό αυτό γιατί αν ήταν με κλίση θα έβλεπες αντανακλάσεις. Το μόνο μέχρι στιγμή που δεν μου αρέσει είναι τα χρώματα της οθόνης. Σε σχέση με s7 φαίνονται ξεπλυμενα ενώ στο s7 πολύ πιο ζωντανά. Προσπάθησα να τα κάνω πιο ζωντανά αλλά δεν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Επειδή πρόκειται να είναι το επόμενο κινητό μου ποιο από τα δύο να πάρω

Mi 9t pro Ή redmi k20 pro.Ξέρω τις ελάχιστες διαφορές που έχουν αλλά έχω δει ότι το k20 έχει καλύτερη κάμερα(έστω και στα σημεία) και έρχεται με ξεκλειδωμένο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Επειδή πρόκειται να είναι το επόμενο κινητό μου ποιο από τα δύο να πάρω

Mi 9t pro Ή redmi k20 pro.Ξέρω τις ελάχιστες διαφορές που έχουν αλλά έχω δει ότι το k20 έχει καλύτερη κάμερα(έστω και στα σημεία) και έρχεται με ξεκλειδωμένο bootloader.

 

Είναι η ίδια συσκευή που το mi9t pro απευθύνεται στην Ευρώπη + μπάντα B20 για 4G στην επαρχία αυτό να πάρεις και απο την άλλη είναι το redmi k20 pro που απευθύνεται στην ανατολικές χώρες μονο αγγλικά καί κινέζικα στην γλώσσα . Ολα τα άλλα ειναι ιδια.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ίδια συσκευή που το mi9t pro απευθύνεται στην Ευρώπη + μπάντα B20 για 4G στην επαρχία αυτό να πάρεις και απο την άλλη είναι το redmi k20 pro που απευθύνεται στην ανατολικές χώρες μονο αγγλικά καί κινέζικα στην γλώσσα . Ολα τα άλλα ειναι ιδια.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Επειδη έχω δει κάποιες συγκρίσεις ανάμεσα στα δύο κινητά σε θέμα κάμερας γι'αυτό το ανέφερα.Επισης να ρωτήσω αν είναι εύκολο το ξεκλείδωμα του bootloader και γενικά το root της συσκευής.Αν μπορείτε να δώσετε και link με οδηγίες θα ήμουν υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...