Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι ενα κλικ πριν το παραγγειλω το κινητακι.. ερωτηση. στην συσκευασια εχει κ θηκη ή να παραγγειλω καποια ταυτοχρονα; εχετε να προτεινετε καποια που να ειναι διαφανη ειτε σε σιλικόνη, ειτε σε σκληρο πλαστικο, που να προστατευει επαρκως;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι είναι θέμα miui και όχι του κινητού (που ελπίζω σύντομα να αποκτήσω) αλλά υπάρχει τρόπος να έχουμε την καταγραφή κλήσης;

Για εμενα που είμαι συνέχεια στο δρόμο και πρεπει να κρατάω σημειώσεις με είχε βολεψει παρα πολύ...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

μία απορία.....έχω βάλει GCam και συγκεκριμένα την έκδοση 6.2.030_Arnova8G2_Urnyx05-v2.4, όλα ωραία και καλά αλλά όταν πάω να περάσω xml αρχείο ενώ έχω φτιάξει φάκελλο στην διαδρομή GCam/configs , κάνοντας 2πλό tab στο μαύρο πλαίσιο της εφαρμογής, δεν μου ανοίγει τον φάκελλο ώστε να επιλέξω xml.

Υπάρχει κάποιο μυστικό που δεν τον ξέρω ???? :)

 

Δεν διαλεγεις αρχειο σε αυτην την εκδοση. Αν μπεις εκει που το κατεβασες σου δινει τις ρυθμισεις πιο κατω... Κ αναλογως τι σου αρεσει κρατας.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι είναι θέμα miui και όχι του κινητού (που ελπίζω σύντομα να αποκτήσω) αλλά υπάρχει τρόπος να έχουμε την καταγραφή κλήσης;

Για εμενα που είμαι συνέχεια στο δρόμο και πρεπει να κρατάω σημειώσεις με είχε βολεψει παρα πολύ...

Ξεκλειδωνεις τον bootloader περνας twrp και βαζεις την Ελληνικη XTRV ROM miui 11 η οποια εχει ηχογραφηση των κλησεων και πολλα αλλα καλουδια.

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα περιορισμένα για εχθές και σήμερα κουπόνια απο banggood

Mi9t pro 64gb BGmi9tcl2

Mi9t pro 128gb BG9tpcl2

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα κλικ πριν το παραγγειλω το κινητακι.. ερωτηση. στην συσκευασια εχει κ θηκη ή να παραγγειλω καποια ταυτοχρονα; εχετε να προτεινετε καποια που να ειναι διαφανη ειτε σε σιλικόνη, ειτε σε σκληρο πλαστικο, που να προστατευει επαρκως;

Έχει μέσα δική του θήκη, η οποία είναι εξαιρετική για "μανίσια". Είναι μαύρη, σκληρή με ωραία αίσθηση κι έχει κενά πάνω και κάτω στο πλαίσιο.

Αν θέλεις μπορείς να ψάξεις να αγοράσεις κι άλλου τύπου θήκη, ώστε να τις εναλάσσεις.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα δική του θήκη, η οποία είναι εξαιρετική για "μανίσια". Είναι μαύρη, σκληρή με ωραία αίσθηση κι έχει κενά πάνω και κάτω στο πλαίσιο.

Αν θέλεις μπορείς να ψάξεις να αγοράσεις κι άλλου τύπου θήκη, ώστε να τις εναλάσσεις.

 

Δεν κρατηθηκα κ το παρηγγειλα το πρωι από banggood σε μπλε. ελεγα να πεσει λιγο ακομα αλλα δεν αντεχω αλλο με την κουμουτσα που εχω τωρα (lenovo phab2 pro).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό από κάποιο κατάστημα στο skroutz.

Το τωρινό μου κινητό είναι το samsung s7.

Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας αν αξίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο? Και τι θα πρέπει να προσέξω?

Eπίσης η Xiaomi δίνει update στα κινητά της για 2 χρόνια?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη για της πολλές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό από κάποιο κατάστημα στο skroutz.

Το τωρινό μου κινητό είναι το samsung s7.

Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας αν αξίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο? Και τι θα πρέπει να προσέξω?

Eπίσης η Xiaomi δίνει update στα κινητά της για 2 χρόνια?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη για της πολλές ερωτήσεις.

Βλέπω ότι δεν έχεις καταλήξει ακόμη αφού ρωτάς και για το απλό και για το pro.

Oπως θα δεις αν διαβάσεις στο myphone και αλλού, το pro απευθύνεται περισσότερο σε gamers ενώ το απλό με τον 730 είναι κι αυτό πολύ καλό και πιο πολύ vfm.

Αν δεν παίζεις παιχνίδια παίρνεις το απλό και είσαι οκ!!

Οσο για την ΧΙΑΟΜΙ είναι κορυφαία στις αναβαθμίσεις και στην υποστήριξη γενικότερα των προιόντων της.

Πριν 2-3 χρόνια υστερούσε μόνο στην κάμερα, τώρα διορθωσε κι αυτό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωνεις τον bootloader περνας twrp και βαζεις την Ελληνικη XTRV ROM miui 11 η οποια εχει ηχογραφηση των κλησεων και πολλα αλλα καλουδια.

 

Έχω καιρό πολύ να σκαλίσω bootloader κλπ

Έχει ακόμα την αναμονή των καμποσων ημερών για να κάνει unlock ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το sar τι γινεται?

Βλεπω οτι η ευρωπαϊκη μετρηση δινει 1,341 στο κεφαλι.

Μηπως ειναι επιπλεον ζημιογονο στην χρηση του, σε σχεση με ενα που εχει το μισο sar?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με GCam πόσο βελτιώνεται η φωτογραφία σε σκηνές χαμηλού φωτισμού?

Έχουμε βελτίωση επιπέδου Redmi note 7?

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό πολύ να σκαλίσω bootloader κλπ

Έχει ακόμα την αναμονή των καμποσων ημερών για να κάνει unlock ?

Μια βδομαδα αναμονη σε μενα.

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

στα 300 ευρω που έπεσε τώρα,αξίζει η αγορά του; η θα πάει 250 μέχρι τον Γενάρη πχ;

το σκέφτομαι παρα πολυ, δεν μου ''περισευουν'' τώρα,αλλα το θέλω παρα πολύ..θα το πάρω σίγουρα,απλα δε ξέρω αν είναι ο σωστός χρόνος για να το πάρω.

Οι γνώμες σας;

Link to comment
Share on other sites

στα 300 ευρω που έπεσε τώρα,αξίζει η αγορά του; η θα πάει 250 μέχρι τον Γενάρη πχ;

 

το σκέφτομαι παρα πολυ, δεν μου ''περισευουν'' τώρα,αλλα το θέλω παρα πολύ..θα το πάρω σίγουρα,απλα δε ξέρω αν είναι ο σωστός χρόνος για να το πάρω.

 

Οι γνώμες σας;

 

Όσο ποιο πολύ περιμένεις τόσο ποιο κερδισμένος θα είσαι στο τέλος, τώρα βάλε και στην εξίσωση ότι δεν έχει πρόβλημα να περιμένεις και βγάλε τα συμπεράσματα σου...

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα στο ωραιο λευκο χρωμα.Ειχα κ την κινεζικη βερσιον -RK20 pro αλλα για μια ακομα φορα επιβεβαιωθηκα σ αυτο που λεω ,χρησιμοποιωντας αρκετα χρονια τα κινητα της xiaomi..Ειναι περιεργα τρενα οι Κινεζοι ρε παιδι μου.Χαλασαν ολη την αισθητικη της miui βαζοντας google dialer & messasing στη global rom.Κ δυστυχως δεν γινονται sideload με adb οι συγκεκριμενες miui εφαρμογες.Μονο με ξεκλειδωμα bootloader κ φλασαρισμα την ευρωπαικη ρομ.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

στα 300 ευρω που έπεσε τώρα,αξίζει η αγορά του; η θα πάει 250 μέχρι τον Γενάρη πχ;

το σκέφτομαι παρα πολυ, δεν μου ''περισευουν'' τώρα,αλλα το θέλω παρα πολύ..θα το πάρω σίγουρα,απλα δε ξέρω αν είναι ο σωστός χρόνος για να το πάρω.

Οι γνώμες σας;

 

Bαλε στην ζυγαρια το ΘΕΛΩ και το ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ...Αν το χρειαζεσαι σαν και του λογου μου απλα κλεινεις τα ματια και το παιρνεις.Αν το θελεις αλλα δεν σε παιρνει τωρα μπορεις να περιμενεις μεχρι τον Γεναρη που ειμαι σιγουρος οτι τοτε θα εχει βγει κατι "καινουργιο" και αντε παλι απο την αρχη!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα στο ωραιο λευκο χρωμα.Ειχα κ την κινεζικη βερσιον -RK20 pro αλλα για μια ακομα φορα επιβεβαιωθηκα σ αυτο που λεω ,χρησιμοποιωντας αρκετα χρονια τα κινητα της xiaomi..Ειναι περιεργα τρενα οι Κινεζοι ρε παιδι μου.Χαλασαν ολη την αισθητικη της miui βαζοντας google dialer & messasing στη global rom.Κ δυστυχως δεν γινονται sideload με adb οι συγκεκριμενες miui εφαρμογες.Μονο με ξεκλειδωμα bootloader κ φλασαρισμα την ευρωπαικη ρομ.

 

Διαφορές από το Κ20; Λευκό; Από που το τσίμπησες;

Link to comment
Share on other sites

το χει πάρει κανείς από την αμαζόνα να μου πει με ποια ρομ έρχεται

εννοείται ότι η miui φεύγει day one και μπαίνει custom,gcam έχει βγεί?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χθες παρέλαβα και εγώ την συσκευή. Και έχω μια ερώτηση. Πώς ενεργοποιούμε το aod? διότι σε μένα δεν εμφανίζει το ρολόϊ ή οτιδήποτε άλλο. Μόνο για λίγη ώρα το δακτυλικό αποτύπωμα. Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Χθες παρέλαβα και εγώ την συσκευή. Και έχω μια ερώτηση. Πώς ενεργοποιούμε το aod? διότι σε μένα δεν εμφανίζει το ρολόϊ ή οτιδήποτε άλλο. Μόνο για λίγη ώρα το δακτυλικό αποτύπωμα. Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Οκ συγνώμη, το βρήκα.

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το χει πάρει κανείς από την αμαζόνα να μου πει με ποια ρομ έρχεται

εννοείται ότι η miui φεύγει day one και μπαίνει custom,gcam έχει βγεί?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Αυτό που έχω είναι από αμαζον

Δες την φωτό τι φοράει

 

https://photos.app.goo.gl/aTfZsHvHRW87nZfr9

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω είναι από αμαζον

Δες την φωτό τι φοράει

 

https://photos.app.goo.gl/aTfZsHvHRW87nZfr9

καθαρά ευρωπαϊκό, ευχαριστώ

αλλά 6/64?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό από κάποιο κατάστημα στο skroutz.

Το τωρινό μου κινητό είναι το samsung s7.

Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας αν αξίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο? Και τι θα πρέπει να προσέξω?

Eπίσης η Xiaomi δίνει update στα κινητά της για 2 χρόνια?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη για της πολλές ερωτήσεις.

 

Δες το post No 455 που έχω κάνει . Ότι άλλο θέλεις ρώτησε. Έχω κάνει και αξιολόγηση στο skroutz στις 26/9 αναλυτική μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

στα 300 ευρω που έπεσε τώρα,αξίζει η αγορά του; η θα πάει 250 μέχρι τον Γενάρη πχ;

το σκέφτομαι παρα πολυ, δεν μου ''περισευουν'' τώρα,αλλα το θέλω παρα πολύ..θα το πάρω σίγουρα,απλα δε ξέρω αν είναι ο σωστός χρόνος για να το πάρω.

Οι γνώμες σας;

 

στα 300 αξιζει. δεν ξερω αν θα πεσει και ποσο θα πεσει σε 1-2-3 μηνες αλλα απο την στιγμη που τωρα θα ζοριστεις, περιμενε τουλαχιστον μεχρι black friday να δεις μπας κ παιξει καμια καλη προσφορουλα τοτε.

 

παιδες οσοι το πηρατε απο banggood προσφατα, ποσο καιρο σας εκανε; για να δω ποσο θα πρεπει να περιμενω στο περιπου.

Link to comment
Share on other sites

στα 300 ευρω που έπεσε τώρα,αξίζει η αγορά του; η θα πάει 250 μέχρι τον Γενάρη πχ;

 

το σκέφτομαι παρα πολυ, δεν μου ''περισευουν'' τώρα,αλλα το θέλω παρα πολύ..θα το πάρω σίγουρα,απλα δε ξέρω αν είναι ο σωστός χρόνος για να το πάρω.

 

Οι γνώμες σας;

250 με το ζόρι δεν έπεσε το mi 8 6/64 που πέρασε πάνω απο χρόνο,βέβαια Xiaomi είσαι ποτέ δεν ξέρεις!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...