Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω που εχω χρησιμοποιησει nillkin cp max κ την pro καμια δεν καθεται καλα... Γυρω γυρω ειναι σαν να μην εχει πατησει καλα... Δεν ξερω γιατι εχουν φτιαξει τετοια tempered γιαυτο το κινητο...
Εγώ την pro full που έβαλα μια χαρά κάθεται . Έχει ένα απειροελάχιστο κενό στα άκρα αλλά με την θήκη έρχεται και κλείνουν ολαe97b5f05e568d6466dcf6ba2510a7bc2.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pixel 3a xl γράφει η συσκευασία :blink:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανένας κανένα μαγαζί που μπορώ να αγοράσω το κινητό με τιμολόγιο? Ρωτάω γιατί κάποια μαγαζιά σου βγάζουν το λάδι μέχρι να το καταφέρεις...

ολα τα επίσημα δίνουν με τιμολόγιο :)

Link to comment
Share on other sites

pixel 3a xl γράφει η συσκευασία :blink:
Εντάξει αυτό για το mi 9t pro

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο συσκευή με πολύ καλές κάμερες και βίντεο, δε θες μπόλικο χώρο; Μόνο οι μουσικές μου (ένα μεγάλο μέρος σε flac) είναι 35-40GB. Όπως και να 'χει, για αρκετό κόσμο είναι λίγα τα 128GB.

 

Παρεμπιπτόντως, με το 4G+ πώς τα πάει; Τι ταχύτητες πιάνει στα ελληνικά δίκτυα;

 

132 Mbps download

20 Mbps upload

 

Χθεσινή μέτρηση βεβαίως με 4G plus wind κάρτα. Κορινθία.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας αλλος προβλημα με το notification light και το viber?

Μονο στο viber δεν αναβει το led οταν μου ερχεται μηνυμα.

Για ολα τα αλλα messenger, whatsapp λειτουργει σωστα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας αλλος προβλημα με το notification light και το viber?

 

Μονο στο viber δεν αναβει το led οταν μου ερχεται μηνυμα.

 

Για ολα τα αλλα messenger, whatsapp λειτουργει σωστα...

Κι εμένα το ίδιο, δεν εχω βρει λύση μέχρι στιγμής

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι πρόβλημα της συσκευής αλλά πρόβλημα της εφαρμογής του viber το είχαμε και σε άλλα τηλέφωνα το πρόβλημα. Κάντε λίγο υπομονή και θα φτιάξει.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι πρόβλημα της συσκευής αλλά πρόβλημα της εφαρμογής του viber το είχαμε και σε άλλα τηλέφωνα το πρόβλημα. Κάντε λίγο υπομονή και θα φτιάξει.
Ούτε το ενα ούτε το άλλο είναι απλά μη συμβατότητα εφαρμογής με το firmware και το ανάποδο αν θέλουν να λήθει πρέπει η ο ένας (viber) η ο άλλος (xiaomi) να κάνουν αλλαγές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μπορεί μήπως κάποιος που αγόρασε το προ από gearbest να ανεβάσει ένα screenshot από της πληροφορίες της συσκευής για να δω ποια ρομ φοράει;; γιατί έκανα απόπειρα να περάσω twrp και το μπρικαρα
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς πάνω στην pop up κάμερα όποτε βολεύει μόνο αν το έχεις πχ πάνω σε τραπέζι και γυρισμένο προς τη μεριά σου

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μπορεί μήπως κάποιος που αγόρασε το προ από gearbest να ανεβάσει ένα screenshot από της πληροφορίες της συσκευής για να δω ποια ρομ φοράει;; γιατί έκανα απόπειρα να περάσω twrp και το μπρικαρα

 

Τι εννοεις το brickαρες?? Δεν ανοιγει?? Κολλαει στο mi? Μπαινει σε fastboot?? Εμενα ηρθε με global rom αναμεσα στα γραμματα των κωδικων εχει το ΜΙ. Μπορεις αν εισαι ξεκλειδωτος να βαλεις οποια θελεις. Βεβαια αν θες να ξανακλειδωσεις πρεπει να βαλεις αυτην που ειχε το κινητο. Μπορει να σου ηρθε κ με την ευρωπαιηκη ΕΑΑ κ αναμεσα στους κωδικους εχει το ΕU.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις το brickαρες?? Δεν ανοιγει?? Κολλαει στο mi? Μπαινει σε fastboot?? Εμενα ηρθε με global rom αναμεσα στα γραμματα των κωδικων εχει το ΜΙ. Μπορεις αν εισαι ξεκλειδωτος να βαλεις οποια θελεις. Βεβαια αν θες να ξανακλειδωσεις πρεπει να βαλεις αυτην που ειχε το κινητο. Μπορει να σου ηρθε κ με την ευρωπαιηκη ΕΑΑ κ αναμεσα στους κωδικους εχει το ΕU.

 

Τι μπέρδεμα και αυτό με τις roms υπάρχει κάπου κάποια λίστα ή κάποιο άρθρο που να αναλύει όλα αυτά περί roms να μάθουμε τι παίζει...;;

Link to comment
Share on other sites

Στην always on display σας εμφανίζει όλες τις ειδοποιήσεις;; εμένα μόνο τις ειδοποιήσεις από το messenger. Κλήσεις και μηνύματα καθόλου

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος θέλει φτηνό και καλό τζάμι δεν αφήνει καθόλου κενό γύρο γύρο χωρίς αέρα και το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά

https://s.click.aliexpress.com/e/OCPne5f6

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις το brickαρες?? Δεν ανοιγει?? Κολλαει στο mi? Μπαινει σε fastboot?? Εμενα ηρθε με global rom αναμεσα στα γραμματα των κωδικων εχει το ΜΙ. Μπορεις αν εισαι ξεκλειδωτος να βαλεις οποια θελεις. Βεβαια αν θες να ξανακλειδωσεις πρεπει να βαλεις αυτην που ειχε το κινητο. Μπορει να σου ηρθε κ με την ευρωπαιηκη ΕΑΑ κ αναμεσα στους κωδικους εχει το ΕU.

 

Εμπαινε μονο σε φαστμπουτ και το φλασαρα μια ρομ που δεν ξερω εαν ηταν αυτην που φορουσε στην αρχη.

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Στην always on display σας εμφανίζει όλες τις ειδοποιήσεις;; εμένα μόνο τις ειδοποιήσεις από το messenger. Κλήσεις και μηνύματα καθόλου

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος θέλει φτηνό και καλό τζάμι δεν αφήνει καθόλου κενό γύρο γύρο χωρίς αέρα και το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά

https://s.click.aliexpress.com/e/OCPne5f6

 

Κλήσεις και μηνύματα δεν τα εμφανίζει.Εμφανίζει μόνο το messenger το facebook το viber και το gmail. Δεν έχω παρατηρήσει ειδοποίηση από άλλη εφαρμογή. Δυστυχώς η AOD δεν έχει καμία σχέση με αυτή του samsung.

Link to comment
Share on other sites

Στην always on display σας εμφανίζει όλες τις ειδοποιήσεις;; εμένα μόνο τις ειδοποιήσεις από το messenger. Κλήσεις και μηνύματα καθόλου

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος θέλει φτηνό και καλό τζάμι δεν αφήνει καθόλου κενό γύρο γύρο χωρίς αέρα και το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά

https://s.click.aliexpress.com/e/OCPne5f6

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου παρειγγειλα δύο ,εγώ έχω βάλει της nillkin to Cp ,μια χαρά δουλεύει κ αυτό αλλά ακριβό!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα scrreenshot βρε παιδια απο καποιον που αγορασε απο gearbest το κινητο για να δω ποια ρομ φοραει... γινεται;
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις και μηνύματα δεν τα εμφανίζει.Εμφανίζει μόνο το messenger το facebook το viber και το gmail. Δεν έχω παρατηρήσει ειδοποίηση από άλλη εφαρμογή. Δυστυχώς η AOD δεν έχει καμία σχέση με αυτή του samsung.

 

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να έδειχνε και ειδοποιήσεις από κλήσεις διότι εκεί που είναι το notification Led είναι κάπως άχρηστο και πίστευα ότι θα το κάλυπτε η AOD αυτό το λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Για το sot παίζει ρόλο η ρομ. Όταν πρώτο πήρα το mi8 pro με τις beta με ιδια χρήση εβγαζα 6-7 ωρες με μια beta rom του Φεβρουαρίου εβγαζα 8-9.30 ώρες έχω ανεβάσει και στιγμιότυπα στο διπλα φόρουμ. Οπότε όποιος θέλει sot μένει στην ρομ που θα βγαζει περισσότερο χρόνο οθόνης.

Είμαι σε αναμονή και εγω με την σειρά μου για το mi9tpro 128 και έκανα αυτή την αλλαγή για το ραδιόφωνο, ελπίζω να έχει καλή διαχείριση μνήμης λόγο ραμ 6gb έναντι mi8 pro 8gb εχω πανω απο 76 εφαρμογές.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να έδειχνε και ειδοποιήσεις από κλήσεις διότι εκεί που είναι το notification Led είναι κάπως άχρηστο και πίστευα ότι θα το κάλυπτε η AOD αυτό το λάθος.

 

Πολύ σωστά , και εγώ θα προτιμούσα κλήσεις και SMS.

Link to comment
Share on other sites

Για το sot παίζει ρόλο η ρομ. Όταν πρώτο πήρα το mi8 pro με τις beta με ιδια χρήση εβγαζα 6-7 ωρες με μια beta rom του Φεβρουαρίου εβγαζα 8-9.30 ώρες έχω ανεβάσει και στιγμιότυπα στο διπλα φόρουμ. Οπότε όποιος θέλει sot μένει στην ρομ που θα βγαζει περισσότερο χρόνο οθόνης.

Είμαι σε αναμονή και εγω με την σειρά μου για το mi9tpro 128 και έκανα αυτή την αλλαγή για το ραδιόφωνο, ελπίζω να έχει καλή διαχείριση μνήμης λόγο ραμ 6gb έναντι mi8 pro 8gb εχω πανω απο 76 εφαρμογές.

 

Εχω 136 εφαρμογές δεν καταλαβαίνει τιποτα, sot λιγο πανω από 10 ώρες και 24 ωρες χρήσης χωρις πειραγματα ρομ και τέτοια. Αν και η χρήση ειναι κάπως υποκειμενική με βαριά χρηση και 4g+ σχεδόν παντού.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το τζαμάκι https://www.estation.gr/nillkin-cp-pro-tempered-glass-xiaomi-redmi-k20-pro-mi-9t-full-black.html?skr_prm=WyI1MmI2Y2Y1My00OWY4LTRhZjAtYTBlOS1jM2I0NDg5NTBhZDciLDE1Njk4NzA4MDM1NTcseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsInRhZ3MiOiIifV0 και ταίριαξε τέλεια. Είχα ένα μικρό πρόβλημα με τον σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων ( αργούσε πολύ και συνάμα λαθεύει κιόλας)αλλά τον διέγραψα και το ξανά εγκατέστησα και δουλεύει καλύτερα και από πριν. Όσοι βάζετε τζαμάκια να κάνετε διαγραφή το δακτυλικό σας αποτύπωμα και ξανά εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...