Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά πιάνει 4g+ χωρίς κάποια ρύθμιση

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την MGC_6_1_021_xcam6_beta11 η οποία είναι για το Xiaomi CC9/CC9e αλλά παίζει κανονικά και επιλεγείς ποια κάμερα από τις τρεις θες .

 

από εδώ

https://www.androidsage.com/2019/09/10/download-latest-google-camera-for-xiaomi-phones-miui/

 

Χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη χωρίς προβλήματα και κολλήματα.

Δοκιμάζω διάφορα xml, αλλά δεν έχω καταλήξει...

Για να γίνονται σωστά οι δοκιμές, ρυθμίστε τα χρώματα της οθόνης του κινητού στο "Κανονικό", διαφορετικά θα σας φαίνονται πολύ έντονα, χωρίς να είναι στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω δεν πιάνει 4G+ αλλά μόνο σκέτο 4G.
Σαν hardware δεν έχει θέμα απλά δεν έχει πληρώσει κάποιες πατέντες για να κρατήσει τηνη χαμηλά, σε πολύ λίγες περιπτώσεις πιάνει γιατί κάποιες συχνότητες είναι πληρωμένες
Link to comment
Share on other sites

Σαν hardware δεν έχει θέμα απλά δεν έχει πληρώσει κάποιες πατέντες για να κρατήσει τηνη χαμηλά, σε πολύ λίγες περιπτώσεις πιάνει γιατί κάποιες συχνότητες είναι πληρωμένες

 

Mέσα στην Αθήνα έγω βλέπω συνέχεια 4G+ και στις 2 κάρτες ( vodafone και wind )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Mέσα στην Αθήνα έγω βλέπω συνέχεια 4G+ και στις 2 κάρτες ( vodafone και wind )
Όπως είπα θέμα συχνοτήτων είναι στην πόλη είσαι οκ ακόμη καιννα έχει 2 στης 10 έξω υπάρχει ένα θέμα
Link to comment
Share on other sites

Στα γνωστά κινεζομαγαζα η τιμη όλο και πέφτει... 304€ περιπου πλεον. με βλεπω σε κανα 15ημερο που θα εχει πεσει κατω απο το ψυχολογικο οριο των 300 να το χτυπαω.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν πάρω την Global έκδοση απ το Gearbest θα έχει ευρωπαϊκό ή κινέζικο φορτιστή?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα θέμα συχνοτήτων είναι στην πόλη είσαι οκ ακόμη καιννα έχει 2 στης 10 έξω υπάρχει ένα θέμα

 

Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά......αν το δίκτυο κινητής υποστηρίζει 4G+, το τηλ θα ΄΄πιάσει΄΄, είτε είναι στην πλατεία Συντάγματος είτε στην Πίνδο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν πάρω την Global έκδοση απ το Gearbest θα έχει ευρωπαϊκό ή κινέζικο φορτιστή?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

αν δεις στην σελιδα του κινητου στο Gearbest φωτο απο καποιον που το παρελαβε απο εκει θα δεις οτι εχει ευρωπαικο φορτιστη

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν πάρω την Global έκδοση απ το Gearbest θα έχει ευρωπαϊκό ή κινέζικο φορτιστή?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Ευρωπαϊκό έχει

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει ποιες είναι οι ιδανικές ρυθμίσεις στη gcam αλλά με το Ελληνικό μενού γιατί στα Αγγλικά δεν τα κατάφερα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 9 t pro. Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του κινητού από Κίνα να μου πει αν στο τηλέφωνο κατά τη διάρκεια κλήσης του εμφανίζει επιλογή για ηχογράφηση;

Το δικό μου το έχω αγοράσει από Ελλάδα και δυστυχώς δεν έχει ηχογράφηση και υποψιάζομαι ότι φταίει αυτό που γράφω πιο πάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 9 t pro. Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του κινητού από Κίνα να μου πει αν στο τηλέφωνο κατά τη διάρκεια κλήσης του εμφανίζει επιλογή για ηχογράφηση;

Το δικό μου το έχω αγοράσει από Ελλάδα και δυστυχώς δεν έχει ηχογράφηση και υποψιάζομαι ότι φταίει αυτό που γράφω πιο πάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:worry:

 

εχει αναφερθει ξανα οτι στην ευρωπαϊκη αγορα η εφαρμογη που θα ερχεται το κινητο δεν θα εχει επιλογη για καταγραφη κλησης για λογους ιδιωτικότητας. αν θυμαμαι καλα αυτό ισχυει για ολες τις συσκευες xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Νεος κατοχος της συσκευης και εγω, προερχομενος απο mi 9t. Ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω ολα μου τα δεδομενα απευθειας στο mi 9t pro απο το 9t?

Δοκιμασα το mi suite απο pc αλλα δεν καταφερα να το κανω να λειτουργήσει. (Θεμα με τους drivers μαλλον)

Καποιος αλλος τροπος υπαρχει;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε αυτό

https://www.youtube.com/watch?vπ=nis1Azdkms0

ακόμα και με το λογαριασμό της google που έχεις

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 9 t pro. Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του κινητού από Κίνα να μου πει αν στο τηλέφωνο κατά τη διάρκεια κλήσης του εμφανίζει επιλογή για ηχογράφηση;

 

Το δικό μου το έχω αγοράσει από Ελλάδα και δυστυχώς δεν έχει ηχογράφηση και υποψιάζομαι ότι φταίει αυτό που γράφω πιο πάνω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:worry:

Πλέον η εφαρμογή message και dialer έχουν καταργηθεί από την miui για την Ευρώπη.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανένας κανένα μαγαζί που μπορώ να αγοράσω το κινητό με τιμολόγιο? Ρωτάω γιατί κάποια μαγαζιά σου βγάζουν το λάδι μέχρι να το καταφέρεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανένας κανένα μαγαζί που μπορώ να αγοράσω το κινητό με τιμολόγιο? Ρωτάω γιατί κάποια μαγαζιά σου βγάζουν το λάδι μέχρι να το καταφέρεις...

 

https://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-mi-9t-pro-128gb-6gb-dual-sim-carbon-black-gr-p-TEL.092297

 

απο εκει ψωνισα εγω με τιμολογιο.

Επι τοπου με τα δικαιολογητικα το πληρωσα και παρελαβα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο καλό screen protector με καλή εφαρμογή; Ακόμη και απλή ζελατίνα.

 

Πηρα από το Πλαίσιο και έχει αισχρή εφαρμογή, ενώ είναι και με μαύρο frame...

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω χρησιμοποιησει nillkin cp max κ την pro καμια δεν καθεται καλα... Γυρω γυρω ειναι σαν να μην εχει πατησει καλα... Δεν ξερω γιατι εχουν φτιαξει τετοια tempered γιαυτο το κινητο...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Νεος κατοχος της συσκευης και εγω, προερχομενος απο mi 9t. Ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω ολα μου τα δεδομενα απευθειας στο mi 9t pro απο το 9t?

 

Δοκιμασα το mi suite απο pc αλλα δεν καταφερα να το κανω να λειτουργήσει. (Θεμα με τους drivers μαλλον)

 

Καποιος αλλος τροπος υπαρχει;

 

 

 

Ευχαριστω

Μπορείς να πάρεις Mi Cloud backup και μετά να το περάσεις στο νέο κινητό. Επίσης μπορείς να περάσεις πολλά μέσω της εφαρμογής share me
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανένας κανένα μαγαζί που μπορώ να αγοράσω το κινητό με τιμολόγιο? Ρωτάω γιατί κάποια μαγαζιά σου βγάζουν το λάδι μέχρι να το καταφέρεις...

 

Εγώ το πήρα από one thing,χωρίς πολλά πολλά κ ηρθεσε δύο μέρες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...