Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αλλάζοντας σε Ινδία εμφανίστηκαν τα θέματα αλλά η ένταση του ηχείου δεν άλλαξε

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν αλλάζει η ένταση του ηχείου "ακουστικό" του κινητού αλλά η έξοδος 3.5mm που συνδέεις εξωτερικά ακουστικά με καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς εννοείτε ότι ο κάθε ένας κάνει την επιλογή του ανάλογα τις ανάγκες του...

 

 

 

Μαζί είμαστε εγώ το μπλε από banggood θέλει υπομονή το άθλημα 6 με 8 μέρες περίπου για να εμφανιστεί στο track αποτέλεσμα.

 

 

 

Μόλις είδα ότι φεύγει από Ολλανδία για Ελλάδα

Μ λεει the item is in transit στο nl post αλλα στο banggood δεν δείχνει τίποτα αλλά αφού λέει οτι έφυγε θα εμπιστευτώ το nl post

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά το πότε έγινε η αποστολή στην Ολλανδία άστο...αυτά τα καταστήματα έχουν καβαντζομενα tracking number . Όταν στο στέλνουν δεν σημαίνει ότι έφυγε! Γι'αυτό και δεν είναι ανιχνεύσιμο. Ο αριθμός που σου στέλνουν είναι μεν σωστός αλλά η αποστολή μπορεί να γίνει και 7-10 μερες αργότερα! Είναι το κόλπο για να φαίνεται ότι δήθεν το έστειλαν! Και μετά τα φορτώνουν όλα στα ταχυδρομεία! Μόνο όταν το δεις ανιχνεύσιμο έχει ξεκινήσει το ταξίδι!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως να έχεις κ δίκιο γτ στην αρχή δεν είχε απόθεμα το κόκκινο μοντέλο γιαυτο κ να το αργούσαν

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικο μου μπλε εχθες.. εκανε 20 μερες απο την ημερα αγορας.. πολυ ωραια η θηκη του εχει ωραια αισθηση στο χερι σαν βελουδο.. ομως θεωρω οτι δεν προστατευει την συσκευη αρκετα.. περιμενω τζαμακια και μια θηκη ακομη.. λιγο γκουμουτσα και βαρυ το κινητο πιστευω να το συνηθισω.

Θα συμφωνησω με τον φιλο taliban

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Και λέω εγώ τώρα:

Αν εξαιρέσεις το notch VS την κάμερα που πετάγεται πάνω και την μπαταρία (3300 VS 4000), μήπως είναι τόσο υπερεκτιμημένο το Mi9T pro σε σχέση με το ΜΙ9 που πλέον είναι και 100€ φθηνότερο;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Και λέω εγώ τώρα:

Αν εξαιρέσεις το notch VS την κάμερα που πετάγεται πάνω και την μπαταρία (3300 VS 4000), μήπως είναι τόσο υπερεκτιμημένο το Mi9T pro σε σχέση με το ΜΙ9 που πλέον είναι και 100€ φθηνότερο;

 

Δεν είμαι μόνο αυτά. Είναι η θύρα ακουστικών, το ράδιο. Από την άλλη έχεις θύρα υπερύθρων και ασύρματη φόρτιση. Επίσης το Mi9 είναι πιο ελαφρύ και πιο αδύνατο. Όπως βλέπεις είναι πολλές οι επιλογές οπότε έχεις να διαλέξεις. ΕΓΩ θα ήθελα το PRO με υπέρυθρες και κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

συνέχεια εντυπώσεων.......το βάρος της συσκευής το καταλαβαίνεις μετά από κάποια ώρα χρήσης. Η μπαταρία φαίνεται να είναι ΄΄σκυλί΄΄ , χτες με το που το άνοιξα το απόγευμα ήταν στο 60% και γύρω στις 3 τα ξημερώματα είχε πάει στο 20% μετά από τολμώ να πω εξωφρενική χρήση ( σεταρίσματα κλπ ), το πρωί το έβαλα στην φόρτιση και σε κανά μισάωρο έφτασε στο 65%.

Ο nova δουλεύει σχετικά καλά, όχι τέλεια και αυτό αφορά μόνο το 2πλό πάτημα για το κλείσιμο της οθόνης, μερικές φορές δεν ΄΄ακούει΄΄ με την μία.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι οκ, αστραπιαίο δεν το λες αλλά δεν είνα κάτι που εμένα τουλάχιστον με ενοχλέι.

Tρεις ερωτήσεις :

1. Ποια έκδοση gcam αξίζει να δοκιμάσω ?

2. Εχω κάνει κλωνοποίηση το viper αλλά δεν μπορώ να έχω δύο εικονίδια της εφαρμογής, υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω ή είναι θέμα miui και παίζει μόνο με ένα εικονίδιο και μόλις πατήσεις σε αυτό σου δίνει επιλογή για το ποια σύνδεση θα χρησιμοποιήσεις ?

3.Το blokada δεν φαίνεται να λειτουργεί σωστά , έχω δώσει όλα τα δικαιώματα αλλά σε κάποιες περιπτώσεις πχ μέσα σε εφαρμογές μου πετάει καμιά διαφήμιση, υπάρχει κάτι που μου έχει ξεφύγει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα χθές αλλά δε μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί ιδιαίτερα. Προσωπική γνώμη, μη πέσετε να με φάτε τώρα...

Προερχόμενος από το OnePlus 6 το θετικό είναι ότι απαλλάχτηκα από το notch, ωστόσο σαν οθόνη δε μου κάνει καμία διαφορά. Προβλήματα αποσύνδεσης με το Huawei GT έχω, ενώ στο op6 δεν είχα ποτέ. Έκανα επαναφορά στο ρολόι, δεν έγινε τίποτα, άλλαξα και κάποιες ρυθμίσεις και στην εφαρμογή και θα το παρακολουθήσω, αλλά γενικά και παλιότερα πάντα ειχα προβλήματα συνδεσιμοτητας με smart watch οταν είχα αλλά xiaomi. Ωστόσο, δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να κάνω αλχημείες και να πειραματίζομαι για να μπορέσω να έχω το αυτονόητο.

Η μπαταρία είναι ένα από τα θετικά του στοιχεία αλλά από την άλλη το αντίτιμο είναι το βάρος και το πάχος της συσκευής. Αναλόγως από ποια συσκευή έρχεσαι άλλους δεν θα τους προβληματίσει, αλλά προσωπικά ήταν η πρώτη αρνητικη εντύπωση μόλις το έβγαλα από το κουτί ως κάτοχος του op6.

Κάτι άλλο επίσης που παρατήρησα είναι ότι ενω υπάρχει ενα κινουμενο wallpaper δεν κατάφερα να το βάλω ποτέ ούτε με το miui launcher ούτε με το Poco.

Εν κατακλείδι ενω ειχα xiaomi συσκευές επι σειρά ετών (απο redmi note 2 και τα περισσότερα μετέπειτα note χωρίς διακοπες μεχρι το pocophone) οφείλω να πω ότι η OnePlus με το 6 με έχει κερδίσει λιγο παραπανω και μάλλον προς Χριστούγεννα μεριά, θα κινηθώ για OnePlus 7T.

Ναι σίγουρα είναι ποιο ακριβές συσκευές οι op αλλά μια που τη δοκίμασα και μια που με κέρδισε χωρίς να το περιμενω.

Σίγουρα το mi9t pro για τα λεφτά του είναι πολύ καλό κινητο αλλά νομιζω οτι το λογισμικό του στις λεπτομέρειες το αδικεί.

Προσωπική άποψη όλα τα παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και λέω εγώ τώρα:

 

Αν εξαιρέσεις το notch VS την κάμερα που πετάγεται πάνω και την μπαταρία (3300 VS 4000), μήπως είναι τόσο υπερεκτιμημένο το Mi9T pro σε σχέση με το ΜΙ9 που πλέον είναι και 100€ φθηνότερο;

Δε θα διαφωνήσω καθόλου. Ο μόνος λόγος που πήγα στο 9Τ pro ηταν γιατί δεν ήθελα να έχω τίποτα στη κορυφή (ουτε notch ουτε δάκρυα). Κατά τ'αλλα επειδή ραδιο και 2.5αρι jack δε με ενδιαφέρουν και η μικρότερη μπαταρία του mi9 ισοσταθμιζεται απο την γρήγορη ασύρματη φόρτιση που έχει, νομιζω οτι ενα δικιο το έχεις. Όλα εξαρτώνται παντως απο τις απαιτήσεις του χρήστη και τις προτεραιοτητες που βάζει, αν και νομίζω οτι σχεδόν πάντα στο τέλος πάντα κάτι μας λείπει..

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Ποια έκδοση gcam αξίζει να δοκιμάσω ?

 

Εγώ πήγα στην έκδοση gcam για το mi 9 κι είμαι ευχαριστημένος. Είχα δοκιμάσει και την "δική" του, αλλά του Mi9 μου λειτουργεί καλύτερα.

 

Προβλήματα αποσύνδεσης με το Huawei GT έχω, ενώ στο op6 δεν είχα ποτέ. Έκανα επαναφορά στο ρολόι, δεν έγινε τίποτα, άλλαξα και κάποιες ρυθμίσεις και στην εφαρμογή και θα το παρακολουθήσω, αλλά γενικά και παλιότερα πάντα ειχα προβλήματα συνδεσιμοτητας με smart watch οταν είχα αλλά xiaomi. Ωστόσο, δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να κάνω αλχημείες και να πειραματίζομαι για να μπορέσω να έχω το αυτονόητο.

 

Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με το galaxy watch μου, ίσα ίσα που συνδέεται ακόμα καλύτερα από ότι το U11 που είχα, με καθόλου αποσυνδέσεις μέχρι στιγμής. Πάντως ένας φίλος μου που είχε lg v20, oneplus 6t και xiaomi a1, είχε θέματα με το 6t και το v20. Αποσυνδέονταν συνεχώς, ενώ το a1 λειτουργούσε ρολόι(pun intended). Μπορεί να φταίει κάτι άλλο.

 

Η μπαταρία είναι ένα από τα θετικά του στοιχεία αλλά από την άλλη το αντίτιμο είναι το βάρος και το πάχος της συσκευής. Αναλόγως από ποια συσκευή έρχεσαι άλλους δεν θα τους προβληματίσει, αλλά προσωπικά ήταν η πρώτη αρνητικη εντύπωση μόλις το έβγαλα από το κουτί ως κάτοχος του op6.

 

Καλά αυτό είναι και λίγο θέμα προτίμησης. Εμένα ας πούμε δεν μου αρέσουν τα πολύ λεπτά κι ελαφριά κινητά, νοιώθω ότι είναι ψεύτικα και ότι με το παραμικρό θα σπάσουν.

 

Κάτι άλλο επίσης που παρατήρησα είναι ότι ενω υπάρχει ενα κινουμενο wallpaper δεν κατάφερα να το βάλω ποτέ ούτε με το miui launcher ούτε με το Poco.

 

Αν εννοείς την 24ωρη ταπετσαρία, τότε έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Το καλό είναι ότι δεν μου άρεσε έτσι κι αλλιώς αλλά και πάλι είναι ηλίθιο.

 

Πάντως γενικά πιστεύω ότι είναι μια πολύ καλή συσκευή. Αν κάποιον δεν το νοιάζει ο επεξεργαστής πάει σε mi 9t. Αν κάποιον δεν το νοιάζει το teardrop notch και να δώσει +120€ μπορεί για παράδειγμα να πάει στο OP7. Ή ακόμα στο mi 9 αν δεν τον ενδιαφέρει η μεγαλύτερη μπαταρία, ράδιο, audio jack θύρα αλλά θέλει ασύρματη φόρτιση και ir blaster. Ο καθένας βλέπει τι τον ενδιαφέρει και πηγαίνει εκεί. Κατά εμένα αν δεν βιάζεται κάποιος περιμένει κανένα μήνα ακόμα και παίρνει το mi 9t pro στα ~330€ και είναι άρχοντας.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα χθές αλλά δε μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί ιδιαίτερα. Προσωπική γνώμη, μη πέσετε να με φάτε τώρα...

Προερχόμενος από το OnePlus 6 το θετικό είναι ότι απαλλάχτηκα από το notch, ωστόσο σαν οθόνη δε μου κάνει καμία διαφορά. Προβλήματα αποσύνδεσης με το Huawei GT έχω, ενώ στο op6 δεν είχα ποτέ. Έκανα επαναφορά στο ρολόι, δεν έγινε τίποτα, άλλαξα και κάποιες ρυθμίσεις και στην εφαρμογή και θα το παρακολουθήσω, αλλά γενικά και παλιότερα πάντα ειχα προβλήματα συνδεσιμοτητας με smart watch οταν είχα αλλά xiaomi. Ωστόσο, δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να κάνω αλχημείες και να πειραματίζομαι για να μπορέσω να έχω το αυτονόητο.

Η μπαταρία είναι ένα από τα θετικά του στοιχεία αλλά από την άλλη το αντίτιμο είναι το βάρος και το πάχος της συσκευής. Αναλόγως από ποια συσκευή έρχεσαι άλλους δεν θα τους προβληματίσει, αλλά προσωπικά ήταν η πρώτη αρνητικη εντύπωση μόλις το έβγαλα από το κουτί ως κάτοχος του op6.

Κάτι άλλο επίσης που παρατήρησα είναι ότι ενω υπάρχει ενα κινουμενο wallpaper δεν κατάφερα να το βάλω ποτέ ούτε με το miui launcher ούτε με το Poco.

Εν κατακλείδι ενω ειχα xiaomi συσκευές επι σειρά ετών (απο redmi note 2 και τα περισσότερα μετέπειτα note χωρίς διακοπες μεχρι το pocophone) οφείλω να πω ότι η OnePlus με το 6 με έχει κερδίσει λιγο παραπανω και μάλλον προς Χριστούγεννα μεριά, θα κινηθώ για OnePlus 7T.

Ναι σίγουρα είναι ποιο ακριβές συσκευές οι op αλλά μια που τη δοκίμασα και μια που με κέρδισε χωρίς να το περιμενω.

Σίγουρα το mi9t pro για τα λεφτά του είναι πολύ καλό κινητο αλλά νομιζω οτι το λογισμικό του στις λεπτομέρειες το αδικεί.

Προσωπική άποψη όλα τα παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε θα διαφωνήσω καθόλου. Ο μόνος λόγος που πήγα στο 9Τ pro ηταν γιατί δεν ήθελα να έχω τίποτα στη κορυφή (ουτε notch ουτε δάκρυα). Κατά τ'αλλα επειδή ραδιο και 2.5αρι jack δε με ενδιαφέρουν και η μικρότερη μπαταρία του mi9 ισοσταθμιζεται απο την γρήγορη ασύρματη φόρτιση που έχει, νομιζω οτι ενα δικιο το έχεις. Όλα εξαρτώνται παντως απο τις απαιτήσεις του χρήστη και τις προτεραιοτητες που βάζει, αν και νομίζω οτι σχεδόν πάντα στο τέλος πάντα κάτι μας λείπει..

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κλειδώσες την εφαρμογή του ρολογιού ώστε να μη τη κλείνει το λογισμικό???

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώσες την εφαρμογή του ρολογιού ώστε να μη τη κλείνει το λογισμικό???

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Προς το παρών απο τις πληροφορίες της εφαρμογής ενεργοποίησα την "αυτόματη εναρξη" και στην εξοικονόμηση μπαταρίας επελεξα "χωρις περιορισμούς", εκανα και δυο restart και προς το παρον δείχνει να δουλεύει σωστά. Ελπιζω να είναι αυτό.

Πάντως για να μην παρεξηγηθω το κινητό είναι μια χαρά στα 330€, απλά η αλήθεια είναι οτι αν εισαι με ναυρχιδα περσινή η αλλαγή δεν είναι συγκλονιστική. Αν έρχεσαι απο παλιοτερο κινητό ή από μεσαία κατηγορία σίγουρα καταλαβαινεις διαφορά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών απο τις πληροφορίες της εφαρμογής ενεργοποίησα την "αυτόματη εναρξη" και στην εξοικονόμηση μπαταρίας επελεξα "χωρις περιορισμούς", εκανα και δυο restart και προς το παρον δείχνει να δουλεύει σωστά. Ελπιζω να είναι αυτό.

Πάντως για να μην παρεξηγηθω το κινητό είναι μια χαρά στα 330€, απλά η αλήθεια είναι οτι αν εισαι με ναυρχιδα περσινή η αλλαγή δεν είναι συγκλονιστική. Αν έρχεσαι απο παλιοτερο κινητό ή από μεσαία κατηγορία σίγουρα καταλαβαινεις διαφορά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε φτάνει αυτό. Στο recent menu κράτησε με το δάχτυλο παρατεταμένα την εφαρμογή του ρολογιού και μετά επέλεξε το λουκέτο. Έτσι δεν θα κλείνει ποτέ. Υπόψιν ότι αυτή η επιλογή μένει ακόμα κι αν κάνεις επανεκκίνηση. Δες τη φώτο. Έχω μόνιμα "κλειδωμένα" Chrome, block this και mi fit 6cbb7611e7070046243b3bbc48fe7d5f.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν δουλευει το λαμπακι ειδοποιησεων ουτε εχω ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος... σε σας;
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει αυτό. Στο recent menu κράτησε με το δάχτυλο παρατεταμένα την εφαρμογή του ρολογιού και μετά επέλεξε το λουκέτο. Έτσι δεν θα κλείνει ποτέ. Υπόψιν ότι αυτή η επιλογή μένει ακόμα κι αν κάνεις επανεκκίνηση. Δες τη φώτο. Έχω μόνιμα "κλειδωμένα" Chrome, block this και mi fit 6cbb7611e7070046243b3bbc48fe7d5f.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Προς το παρών δείχνει να αρκεί αυτο, καθως απο το πρωί εως τώρα δεν εχει κάνει κάποια αποσύνδεση. Σε τρια restart που έκανα κατα διαστήματα συνδεόταν χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι. Μονο οταν βγω εκτός εμβέλειας και αποσυνδεθεί, αυτο που χρειάζεται να κάνω για να επανέλθει η σύνδεση είναι να ενεργοποιήσω την οθόνη του κινητού.

Αυτο που λες το ξέρω αλλά συγνώμη που θα το πω, το θεωρώ γελοιότητα και οχι λύση! Ήμαρτον δηλαδή αν πρέπει να φτασω στο σημείο να κλειδωνω μια εφαρμογή επειδή κινητό που θέλει να θεωρείται ναυαρχίδα δεν μπορεί το 2019 να κρατάει τη σύνδεση του με ενα smart watch.

Αν φτάσω σε τέτοιο σημείο απλά θα το δώσω και θα επιστρέψω στο op6

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών δείχνει να αρκεί αυτο, καθως απο το πρωί εως τώρα δεν εχει κάνει κάποια αποσύνδεση. Σε τρια restart που έκανα κατα διαστήματα συνδεόταν χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι. Μονο οταν βγω εκτός εμβέλειας και αποσυνδεθεί, αυτο που χρειάζεται να κάνω για να επανέλθει η σύνδεση είναι να ενεργοποιήσω την οθόνη του κινητού.

Αυτο που λες το ξέρω αλλά συγνώμη που θα το πω, το θεωρώ γελοιότητα και οχι λύση! Ήμαρτον δηλαδή αν πρέπει να φτασω στο σημείο να κλειδωνω μια εφαρμογή επειδή κινητό που θέλει να θεωρείται ναυαρχίδα δεν μπορεί το 2019 να κρατάει τη σύνδεση του με ενα smart watch.

Αν φτάσω σε τέτοιο σημείο απλά θα το δώσω και θα επιστρέψω στο op6

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ αν και νομίζω ότι φταίει το smartwatch και όχι το τηλέφωνο.

 

Σε μενα δεν δουλευει το λαμπακι ειδοποιησεων ουτε εχω ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος... σε σας;

 

Δουλεύουν κανονικά και τα δύο σε εμένα.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Παρελαβα εχθες το κινητο.

Σαν πρωτη ματια μου φαίνεται τρομερο προερχομενος απο lg g2.

Καμερα, ηχος, οθονη, gps, κλησεις μπαταρια μου φαίνονται πολυ κομπλε.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών δείχνει να αρκεί αυτο, καθως απο το πρωί εως τώρα δεν εχει κάνει κάποια αποσύνδεση. Σε τρια restart που έκανα κατα διαστήματα συνδεόταν χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι. Μονο οταν βγω εκτός εμβέλειας και αποσυνδεθεί, αυτο που χρειάζεται να κάνω για να επανέλθει η σύνδεση είναι να ενεργοποιήσω την οθόνη του κινητού.

Αυτο που λες το ξέρω αλλά συγνώμη που θα το πω, το θεωρώ γελοιότητα και οχι λύση! Ήμαρτον δηλαδή αν πρέπει να φτασω στο σημείο να κλειδωνω μια εφαρμογή επειδή κινητό που θέλει να θεωρείται ναυαρχίδα δεν μπορεί το 2019 να κρατάει τη σύνδεση του με ενα smart watch.

Αν φτάσω σε τέτοιο σημείο απλά θα το δώσω και θα επιστρέψω στο op6

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γελοίο γιατί? Μια φορά το κλειδώνεις κι είσαι κομπλέ! Και στη προηγούμενη συσκευή μου εγώ έτσι το δούλευα (δεν ήταν xiaomi)

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και τα τζαμακια αλλα δεν μου αρεσε γιατι δεν καλυπτει ολη την οθονη... φορεσε κανεις τζαμακι με φουλ καλυψη;
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και τα τζαμακια αλλα δεν μου αρεσε γιατι δεν καλυπτει ολη την οθονη... φορεσε κανεις τζαμακι με φουλ καλυψη;

 

Όταν λες δεν καλύπτει όλη την οθόνη τι εννοείς; Εγώ πάντως πήρα αυτή.

 

Όσον αφορά την μπαταρία μετά από 2 μέρες με όλα ανοιχτά(wi-fi/data εναλλάξ ανάλογα αν ήμουν εντός ή εκτός γνωστού μου δικτύου wi-fi), με always on display, καταγραφή διαδρομής τρεξίματος(4 ώρες σύνολο)+ κανένα 5ωρο spotify από δεδομένα, μου έβγαλε 2 ημέρες(screenshot).

 

edit: Η Xiaomi πάει να συναγωνιστεί την Apple στα γελοία ονόματα μου φαίνεται.

Redmi K20 Pro Premium!!

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν καλύπτει όλη την οθόνη τι εννοείς; Εγώ πάντως πήρα αυτή.[/url]

Βάλε και καμιά φωτό μετά την τοποθέτηση να δούμε τι παίζει !

 

Ερώτηση προς όλους....... την εξοικονόμηση μπαταρίας την έχετε συνέχεια στο on από την πλήρη φόρτιση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και καμιά φωτό μετά την τοποθέτηση να δούμε τι παίζει !

 

Ερώτηση προς όλους....... την εξοικονόμηση μπαταρίας την έχετε συνέχεια στο on από την πλήρη φόρτιση ?

 

Εγώ τη βάζω μόνο στο σπίτι ακόμη και με 99% και τη βγάζω όταν είμαι έξω.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και καμιά φωτό μετά την τοποθέτηση να δούμε τι παίζει !

 

Ερώτηση προς όλους....... την εξοικονόμηση μπαταρίας την έχετε συνέχεια στο on από την πλήρη φόρτιση ?

 

Θα βάλω αύριο γιατί τώρα δεν έχω πρόσβαση σε κάμερα εκτός του τηλεφώνου μου, αλλά την οθόνη την καλύπτει.

Όσο για την εξοικονόμηση μπαταρίας δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Μου έχει βγάλει τόσο καλή απόδοση που ξέχασα ότι υπάρχει. Θα την δοκιμάσω στην επόμενη πλήρης φόρτιση για να δω πόσο θα βγάλει.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες πορτραίτου δείχνουν τραγικές ή είναι δική μου εντύπωση μόνο; Τις συγκρίνω με ένα αρχαίο πια S6 και πραγματικά το Pro δείχνει απογοητευτικό.(Αναφέρομαι μόνο στο πορτραίτο.)

Σε ένα άλμπουμ που βρήκα στο flickr πραγματικά τα πρόσωπα δείχνουν σαν να είναι σκαμένα. Δείτε τον παρακάτω σύνδεσμο

https://www.flickr.com/photos/teknofilo/48616366886/in/album-72157710521082507/

Επίσης και στο gsmarena στην αξιολόγηση του κινητού πάλι τα πρόσωπα φαίνονται χάλια. Αδυνατώ να πιστέψω οτι αυτές είναι οι δυνατότητες της κάμερας (πάντα αναφέρομαι στο πορτραίτο)Στην selfie τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα.

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο στην δική του συσκευή;

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε άλλον, αλλά ενώ έχω απενεργοποιήσει τις εφαρμογές της Google, η εφαρμογή Duo εμφανίζεται και πάλι ανα διαστήματα.

Όλες οι άλλες παραμένουν απενεργοποιημένες χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε άλλον, αλλά ενώ έχω απενεργοποιήσει τις εφαρμογές της Google, η εφαρμογή Duo εμφανίζεται και πάλι ανα διαστήματα.

Όλες οι άλλες παραμένουν απενεργοποιημένες χωρίς πρόβλημα.

 

Σε Oneplus 7 μου το έκανε κι εμένα 2 φορές αλλά μετά σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...