Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο mi9 της γυναίκας μου πάντως τις εμφανίζει κανονικά στην ίδια λειτουργία. Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση στις επιλογές των ειδοποιήσεων για να την προβολή τους;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα κάποιες δοκιμές. Αν χτυπήσει το τηλέφωνο και δεν το σηκώσω, δεν εμφανίζεται στην λειτουργεία. Αν μου έρθει email, το εμφανίζει. Αν ανοίξω την οθόνη και την ξανακλείσω ή μου έρθει email ενώ έχω την οθόνη ενεργοποιημένη δεν εμφανίζει την ειδοποίηση.

 

Εχω μπερδευτεί.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

https://www.honorbuy.com/1727-xiaomi-mi-9t-pro-64gb-global-version-blue.html

 

Tο βρίσκω εδώ 364 64GB από ευρωπαϊκή αποθήκη.

Είναι όντως το global ?

 

ναι,εχει και ακριβα ταχυδρομικα απο οτι γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αν κάποιος αποφασίσει να αγοράσει το κινητό απο τον συγκεκριμένο πωλητή του στο eBay να έρθει σε επικοινωνία μαζί προς επιβεβαίωση του από που το στέλνει, καθώς η έδρα του ειναι Hong Kong! Επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο καθεστώς με την Ελβετία και τους δασμούς αλλά να θυμήσω ότι η Ελβετία δεν ανήκει στη Ευρωπαϊκή Ένωση. Δε λέω ότι ντε και καλά υπάρχει πρόβλημα, απλά οι ενδιαφερόμενοι να το ψάξουν πριν προβούν σε αγορά για καλό και για κακό!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπορεί να αγοράσεις κανείς από εδώ για να γλιτώσει την περίπτωση Ελβετίας - τελωνείου? Βγαίνει ελάχιστο το καπέλο σε σχέση με το .eu site.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να αγοράσεις κανείς από εδώ για να γλιτώσει την περίπτωση Ελβετίας - τελωνείου? Βγαίνει ελάχιστο το καπέλο σε σχέση με το .eu site.

 

Είναι 398 λίρες οπότε μιλάμε για 444€. Και πάλι πιο φθηνό είναι από Ελλάδα που θέλουν 500€ για το 6/128.

Link to comment
Share on other sites

ναι,εχει και ακριβα ταχυδρομικα απο οτι γνωριζω

 

Σωστα: €23.00 με "2-5 business days Delivery by DHL DPD GLS, without customs issue."

 

Σύνολο: ~390 για το 64 και 442 για το 128.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα: €23.00 με "2-5 business days Delivery by DHL DPD GLS, without customs issue."

 

Σύνολο: ~390 για το 64 και 442 για το 128.

 

αν το θες γρηγορα οκ,προτιμω απο Κινα με 100 και περισσοτερα ευρω φθηνοτερο

Link to comment
Share on other sites

αν το θες γρηγορα οκ,προτιμω απο Κινα με 100 και περισσοτερα ευρω φθηνοτερο

 

Απο που λες? Δεν το βρισκω τοσο πιο φθηνο στην Κίνα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Απο που λες? Δεν το βρισκω τοσο πιο φθηνο στην Κίνα :worry:

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-9t-pro

 

το εχω δει και σε καλυτερη τιμη,εξαρταται την προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε αν το mi9t φοράει amoled και το mi9t pro super amoled ;

Η φοράνε και τα δύο την ίδια οθόνη;

Στο banngood πάντως στο Pro γράφει Display Size 6.39 Inch AMOLED

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε αν το mi9t φοράει amoled και το mi9t pro super amoled ;

Η φοράνε και τα δύο την ίδια οθόνη;

Στο banngood πάντως στο Pro γράφει Display Size 6.39 Inch AMOLED

 

To pro φοραει samsung amoled εξου και το super amoled... το απλο αγνωστο τι amoled φορα μαλλον της σιαομι

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_k20_pro_mi_9t_pro-review-1973p2.php

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Σωστα: €23.00 με "2-5 business days Delivery by DHL DPD GLS, without customs issue."

 

 

 

Σύνολο: ~390 για το 64 και 442 για το 128.

Σε banggood και gearbest οι τιμές τους ειναι στα ~330€ και ~370€ αντίστοιχα το 64αρι και το 128αρι.

Οπότε αν έχεις την ευχέρεια να διαθέσεις 60-70€ παραπάνω για άμεση παράδοση, το κάνεις. Άλλωστε απο banggood και gearbest υπάρχουν συνέχεια παράπονα με καθυστερήσεις πέραν το φυσιολογικού. Δεν πλειοψηφούν, αλλά υπάρχουν!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το πήρα από banggood, το έστειλαν 28 Αυγ στις 2 Σεπ ήταν Ολλανδία και στις 10 Σεπ παρέλαβα, επομένως θεωρώ ήρθε σε λογικά πλαίσια, οποίοι βιαζονται να αποφύγουν αγορά από Κίνα και ας κινηθούν προς Ευρώπη μεριά. Εμένα προσωπικά δε με ένοιαζε, είχα συσκευή να κάνω τη δουλειά μου....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε αν το mi9t φοράει amoled και το mi9t pro super amoled ;

Η φοράνε και τα δύο την ίδια οθόνη;

Στο banngood πάντως στο Pro γράφει Display Size 6.39 Inch AMOLED

 

Ακριβώς τις ίδιες οθόνες φοράνε!

Τσέκαρε στο επίσημο site της xiaomi!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το πήρα από banggood, το έστειλαν 28 Αυγ στις 2 Σεπ ήταν Ολλανδία και στις 10 Σεπ παρέλαβα, επομένως θεωρώ ήρθε σε λογικά πλαίσια, οποίοι βιαζονται να αποφύγουν αγορά από Κίνα και ας κινηθούν προς Ευρώπη μεριά. Εμένα προσωπικά δε με ένοιαζε, είχα συσκευή να κάνω τη δουλειά μου....
Δεν είναι αυτός ο κανόνας. Συνήθως οι χρόνοι είναι από 2 βδομάδες το κατώτερο ως 1.5 μήνα . Εμένα ο μο από bg είναι γύρω στις 25 μέρες

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς τις ίδιες οθόνες φοράνε!

 

Τσέκαρε στο επίσημο site της xiaomi!

Είναι vfm το mi9t δλδ τα επιπλέον που προσφέρει το προ δεν δικαιολογούν την διαφορά τιμηι. Απλά πλέον επειδή μόνο το προ έρχεται επίσημα στην Ελλάδα που σημαίνει μπαίνουν οι μεγάλοι με τις άτοκες δόσεις θεωρώ ότι το προ για από εδώ και πέρα γίνεται μονόδρομος.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τις ίδιες οθόνες φοράνε!

Τσέκαρε στο επίσημο site της xiaomi!

Αφού είπαμε ότι το προ φοράει σούπερ αμολεδ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκε και από εμένα το 128 σε μπλε από το media παράδοση σε ως 3 εργάσιμες μου είπαν.

Δίνω το mi note 3 σε άριστη κατάσταση αρουταριστο στα 150 ευρώ προτίμηση από Θεσσαλονίκη για επιτόπου έλεγχο

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ριβιου του κουπονοσπαμ δεν ενθουσιάστηκα να πω την αλήθεια.ειδικά για τη ποιότητα κατασκευής

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα έχω το mi9t pro τις επόμενες μέρες ας ανεβάσει κάποιος το λινκ με την gcam για το κινητό. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο ριβιου του κουπονοσπαμ δεν ενθουσιάστηκα να πω την αλήθεια.ειδικά για τη ποιότητα κατασκευής

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέρα από την ποιότητα την οποία δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να σε απογοητεύσει από ένα βίντεο αν δεν το πιάσεις στα χέρια τι άλλο περίμενες να δεις ή να ακούσεις που δεν είδες;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε σήμερα το κινητό σε glacier blue ένας φίλος από το banggood. Για 350€ μία χαρά είναι η ποιότητά του και όλα του. Το ηχείο του θα ήθελα λίγο καλύτερη ποιότητα. Επιτέλους η xiaomi έχει πληρώσει και τα κατάλληλα fees στην quallcom και το κινητό στην cosmote που δοκίμασα κάνει κανονικά 3ca.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε σήμερα το κινητό σε glacier blue ένας φίλος από το banggood. Για 350€ μία χαρά είναι η ποιότητά του και όλα του. Το ηχείο του θα ήθελα λίγο καλύτερη ποιότητα. Επιτέλους η xiaomi έχει πληρώσει και τα κατάλληλα fees στην quallcom και το κινητό στην cosmote που δοκίμασα κάνει κανονικά 3ca.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν λες 3ca τι εννοείς;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Carrier aggregation. 4g+

Το δακτυλικό επίσης καπως αργό σε σχέση με τους συμβατικούς fingerprint readers αλλά αναμενόμενο θεωρώ

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...