Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εγώ περιμένω το δικό μου απο banggood.... όσο για το insurance που λες είναι απάτη του banggood για να βγάζει έξτρα λεφτά, ξύπνησαν και έβαλαν 2-3 διαφορετικα οι κουφαλες...εφόσον πληρώνεις με paypal καλύπτεται από 'κει τα υπόλοιπα δε χρειάζονται...
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ περιμένω το δικό μου απο banggood.... όσο για το insurance που λες είναι απάτη του banggood για να βγάζει έξτρα λεφτά, ξύπνησαν και έβαλαν 2-3 διαφορετικα οι κουφαλες...εφόσον πληρώνεις με paypal καλύπτεται από 'κει τα υπόλοιπα δε χρειάζονται...

 

Με το καλο να μας ερθουν!

Με visa πληρωσα κατευθείαν. Οχι μεσω paypal.

Για την paypal που λες το ειχα διαβασει καπου και ελεγε οτι δεν χρειάζεται το insurance αλλα κατευθείαν μεσω καρτας δεν ηξερα και το εβαλα καλου κακού

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για tempered glass για το τηλέφωνο, εγώ πήρα αυτό και λειτουργούν τα πάντα μια χαρά. Με τις τρεις διαφορετικές θήκες που έχω δεν έχει θέμα και λειτουργεί κανονικά και η αναγνώριση του αποτυπώματος. Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και video που κυκλοφόρησε σήμερα από τον γνωστό JerryRigEverything για το πόσο καλή κατασκευή έχει το τηλέφωνο.

 

Link to comment
Share on other sites

Για το glass που λες θα δοκιμάσω πρώτα ένα φθηνιαρικο που πήρα και αν δε κάνει δουλειά θα πάω σε nillkin τα οποία είναι τα καλύτερα (για μενα), επίσης το τηλέφωνο απ' το εργοστάσιο έχει επάνω κολλημένο glass ή έρχεται "γυμνό";
Link to comment
Share on other sites

Είναι "γυμνό", αλλά μη ξεχνάμε είναι Gorilla Glass 5 η οθόνη του. Αλλά καλά κάνετε και του βάζετε extra γυαλί. Σε περίπτωση πτώσης καλύτερα να σπάσει το γυαλί παρά το Gorilla.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για tempered glass για το τηλέφωνο, εγώ πήρα αυτό και λειτουργούν τα πάντα μια χαρά. Με τις τρεις διαφορετικές θήκες που έχω δεν έχει θέμα και λειτουργεί κανονικά και η αναγνώριση του αποτυπώματος.

Καλημερα,τι μεταφορικα σου χρεωσε για Αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα από το mistore στο Golden Hall. Είχαν για επίδειξη ένα κόκκινο Mi 9T Pro.

Θα αρχίσει να πωλείται από την Πέμπτη. Θα φέρουν μόνο Μαύρο και Κόκκινο και μόνο με 128GB αποθηκευτικό χώρο.

Μόνο για την Πέμπτη θα δίνουν δώρο και το Mi Band 4.

Τιμή: 499€

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έρχεται επίσημα από την Infoquest στα 499€ το 64gb και 549€ το 128gb.

 

Πάρα πολύ μεγάλη η διαφορά από Κίνα πάντως. Το 1/3 της τιμής!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 128 499 ή 549?

Αν μιλάμε για 499 το 64 είναι 170 ευρώ πάνω από τις προσφορές της Κίνας και 100 ευρώ πάνω από το αμαζον! Τρομερό το καπέλο!!

 

Υπάρχει δλδ κάποιος που θα πάρει από ινφοκουεστ στα 499 όταν μπορεί να έχει την ίδια συσκευή με την ίδια εγγύηση από αμαζον με 100 ευρώ φθηνότερα;

Τι κάνουν από το αμαζον αγοραζουν και αυτοί και βάζουν πάνω τον ΦΠΑ?!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Το 8 γίγα ραμ το έχει βγάλει τελικά ή όχι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 128 499 ή 549?

Αν μιλάμε για 499 το 64 είναι 170 ευρώ πάνω από τις προσφορές της Κίνας και 100 ευρώ πάνω από το αμαζον! Τρομερό το καπέλο!!

 

Υπάρχει δλδ κάποιος που θα πάρει από ινφοκουεστ στα 499 όταν μπορεί να έχει την ίδια συσκευή με την ίδια εγγύηση από αμαζον με 100 ευρώ φθηνότερα;

Τι κάνουν από το αμαζον αγοραζουν και αυτοί και βάζουν πάνω τον ΦΠΑ?!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Oxi.Απλα ειναι αχορταγοι και θελουν περισσοτερο κερδος,το redmi note 7 μολις τωρα το εβαλαν προσφορα,αλλοιως το ειχαν 100 και ευρω επανω απο την Κινα/.

Link to comment
Share on other sites

Το 8 γίγα ραμ το έχει βγάλει τελικά ή όχι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ήθελα κι εγώ να ρωτήσω, γιατί στο ebay και αλλού κάποιοι πουλάνε την έκδοση με 8gb και δεν ξέρω αν είναι απάτη.

Πχ. https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-mi-9t-pro-8gb-256gb-dual-sim-redmi-k20-pro-glacier-blue-1.html

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mi-9T-Pro-256GB-8GB-RAM-LTE-DualSIM-Smartphone-Entsperrt-Handys-Globale/233320640342?hash=item3652fe6f56:m:mcO5ecNUeNoO0jOEEqSMAvQ

Edited by achilleas10
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα κι εγώ να ρωτήσω, γιατί στο ebay κάποιοι πουλάνε την έκδοση με 8gb και δεν ξέρω αν είναι απάτη.

 

Πάντως στο site της xiaomi εδώ δείχνει ότι υπάρχει κανονικά έκδοση με 8gb ram. Είδα στο ebay ότι πουλιέται από την Ελβετία άρα δεν ξέρω αν έχει ευρωπαϊκή εγγύηση αλλιώς 8gb ram με 256gb rom για 499€ θα τα άξιζε πιστεύω,για όποιον ήθελε αυτό το μοντέλο.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο site της xiaomi εδώ δείχνει ότι υπάρχει κανονικά έκδοση με 8gb ram. Είδα στο ebay ότι πουλιέται από την Ελβετία άρα δεν ξέρω αν έχει ευρωπαϊκή εγγύηση αλλιώς 8gb ram με 256gb rom για 499€ θα τα άξιζε πιστεύω,για όποιον ήθελε αυτό το μοντέλο.

Στην θεωρία ναι υπάρχει αλλά δεν...οι Κινέζοι μας έχουν για φτωχούς συγγενείς!!

Μόνο το αδερφάκι του το Redmi K20 Pro βρίσκεις τώρα σε 8 GB / 256 GB

Αυτό τουλάχιστον βλέπω στο kimovil. Ίσως κυκλοφορήσει στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο site της xiaomi εδώ δείχνει ότι υπάρχει κανονικά έκδοση με 8gb ram. Είδα στο ebay ότι πουλιέται από την Ελβετία άρα δεν ξέρω αν έχει ευρωπαϊκή εγγύηση αλλιώς 8gb ram με 256gb rom για 499€ θα τα άξιζε πιστεύω,για όποιον ήθελε αυτό το μοντέλο.

 

ανετα θα το χτυπαγα αν ερθει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 128 499 ή 549?

Αν μιλάμε για 499 το 64 είναι 170 ευρώ πάνω από τις προσφορές της Κίνας και 100 ευρώ πάνω από το αμαζον! Τρομερό το καπέλο!!

 

Υπάρχει δλδ κάποιος που θα πάρει από ινφοκουεστ στα 499 όταν μπορεί να έχει την ίδια συσκευή με την ίδια εγγύηση από αμαζον με 100 ευρώ φθηνότερα;

Τι κάνουν από το αμαζον αγοραζουν και αυτοί και βάζουν πάνω τον ΦΠΑ?!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον για 499 στο 128 πάμε που ήταν και το λογικότερο. Δλδ +50 καπέλο από αμαζον και +130-140 από τις προσφορές της Κίνας.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα κι εγώ να ρωτήσω, γιατί στο ebay και αλλού κάποιοι πουλάνε την έκδοση με 8gb και δεν ξέρω αν είναι απάτη.

 

Πχ. https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-mi-9t-pro-8gb-256gb-dual-sim-redmi-k20-pro-glacier-blue-1.html

 

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mi-9T-Pro-256GB-8GB-RAM-LTE-DualSIM-Smartphone-Entsperrt-Handys-Globale/233320640342?hash=item3652fe6f56:m:mcO5ecNUeNoO0jOEEqSMAvQ

Καλό είναι αν κάποιος αποφασίσει να αγοράσει το κινητό απο τον συγκεκριμένο πωλητή του στο eBay να έρθει σε επικοινωνία μαζί προς επιβεβαίωση του από που το στέλνει, καθώς η έδρα του ειναι Hong Kong! Επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο καθεστώς με την Ελβετία και τους δασμούς αλλά να θυμήσω ότι η Ελβετία δεν ανήκει στη Ευρωπαϊκή Ένωση. Δε λέω ότι ντε και καλά υπάρχει πρόβλημα, απλά οι ενδιαφερόμενοι να το ψάξουν πριν προβούν σε αγορά για καλό και για κακό!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν βγει προς πώληση στο eBay γιατί να μη το βγάλει και το bg;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα, το τηλέφωνο είναι φανταστικό και πολύ γρήγορη ανταπόκριση σε σύγκριση με το note 3 pro που έχω....το μεσημέρι που θα πάω σπίτι θ' ασχοληθώ εκτενώς....θα πάω και Μασούτη το απόγευμα να δω αν δουλεύει το nfc σε pos
Link to comment
Share on other sites

Και κλασικά όταν θα κύκλοφορησει από τους μεγάλους στα 499 θα το έχουν μόνο σε μαύρο χρώμα και μόνο στην 128 έκδοση. Μόλις σπρώξουν το χρώμα που δεν επιλέγει κανείς θα εμφανιστούν και τα μπλε και κόκκινα στην ίδια τιμή! Όλα για την εξυπηρέτηση του πελάτη!!!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος. Η οθόνη περιβάλλοντος(always on display) σας εμφανίζει κανονικά τις ειδοποιήσεις; Γιατί σε εμένα δεν τις δείχνει.
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο mi9 της γυναίκας μου πάντως τις εμφανίζει κανονικά στην ίδια λειτουργία. Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση στις επιλογές των ειδοποιήσεων για να την προβολή τους;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...