Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ επιμένω ότι αν κάποιος δεν είναι gamer γλιτώνει 100 ευρώ και παίρνει το mi9t το οποίο βγάζει και μισή ώρα παραπάνω οθόνη.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μικρότερη είναι η διαφορά...είναι 275 ευρώ με κουπόνι το Mi 9T και 334 το Pro επίσης με κουπόνι (εκδόσεις 64 GB)

59 ευρώ είναι η διαφορά.

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, περιμένω το mi 9T pro από Amazon από αύριο κι εχω μια απορία που οσο κι αν έψαξα, μια standard απάντηση δεν βρήκα. Τι ισχύει με εγγύηση και ξεκλείδωμα του bootloader; Σε κάποια sites διάβασα ότι χάνεται η εγγύηση και σε άλλα ότι έχεις κανονικά εγγύηση ακόμα κι αν τον ξεκλειδώσεις. Επίσης αυτή τη στιγμή, αν έχει περάσει κανείς custom rom στο τηλέφωνο, ποια είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί;
Αυτό θα με ενδιέφερε και εμένα μιας και το γλυκοκοιτάζω για πρώτη μου xiaomi συσκευή.

 

Βέβαια σε xda που κοίταξα twrp recovery είναι ακόμα unofficial αν και πλήρως λειτουργική και stable (είναι ο ίδιος developer που γράφει official twrp για OnePlus τελευταία 1-1.5 έτος άρα απλά θέμα χρόνου μιας και official γίνει)

 

 

Από rom που κοίταξα η havoc έχει κάποια θέματα ενώ σε OnePlus 7 Pro είναι πλέον σε ώριμη φάση εδώ και καιρό.

LineageOS ακόμα δεν έχει βγει.

 

Αλλά έχει να παίξεις μπάλα με RR και PE και Evolution X και Android open source illusion project.

https://forum.xda-developers.com/k20-pro/development

 

Τώρα που κυκλοφόρησε σε Ευρώπη σίγουρα θα δούμε μπόλικο development μιας και δύσκολα αν τιμήσω τη συσκευή να μείνω stock :p(ίσως για λίγες ημέρες μόνο και μια γνωριμία απλά με miui να την τεστάρω)

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα με ενδιέφερε και εμένα μιας και το γλυκοκοιτάζω για πρώτη μου xiaomi συσκευή.

 

Βέβαια σε xda που κοίταξα twrp recovery είναι ακόμα unofficial αν και πλήρως λειτουργική και stable (είναι ο ίδιος developer που γράφει official twrp για OnePlus τελευταία 1-1.5 έτος άρα απλά θέμα χρόνου μιας και official γίνει)

 

 

Από rom που κοίταξα η havoc έχει κάποια θέματα ενώ σε OnePlus 7 Pro είναι πλέον σε ώριμη φάση εδώ και καιρό.

LineageOS ακόμα δεν έχει βγει.

 

Αλλά έχει να παίξεις μπάλα με RR και PE και Evolution X και Android open source illusion project.

https://forum.xda-developers.com/k20-pro/development

 

Τώρα που κυκλοφόρησε σε Ευρώπη σίγουρα θα δούμε μπόλικο development μιας και δύσκολα αν τιμήσω τη συσκευή να μείνω stock :p(ίσως για λίγες ημέρες μόνο και μια γνωριμία απλά με miui να την τεστάρω)

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

 

Κι εγώ μία από τα ίδια. Εν το μεταξύ έχει κάποια ενδιαφέρουσα mods στο xda, που είμαι πολύ περίεργος να δοκιμάσω, όπως το 81hertz mod(σε λίγο καιρό θα γίνει λένε 85hertz) και το stero speakers mod.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μικρότερη είναι η διαφορά...είναι 275 ευρώ με κουπόνι το Mi 9T και 334 το Pro επίσης με κουπόνι (εκδόσεις 64 GB)

59 ευρώ είναι η διαφορά.

 

90 ΕΥΡΩ είναι η διαφορά για την μικρή έκδοση από το ίδιο κατάστημα με κουπόνι ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ!!

Ο μέσος χρήστης επιλέγει τον 730....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να καταλάβει κάποιος αν αυτή είναι η global version με την μπάντα Β20 ή όχι?

 

https://www.gadgetakishop.gr/index.php?route=product/product&product_id=2792&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να καταλάβει κάποιος αν αυτή είναι η global version με την μπάντα Β20 ή όχι?

 

https://www.gadgetakishop.gr/index.php?route=product/product&product_id=2792&ref=bestprice.gr

 

Αφού αναγράφει Mi 9t Pro και σε υποσημείωση "Εγγύηση σύμφωνα με την Ελληνική αντιπροσωπεία." η λογική λέει ότι είναι η ευρωπαϊκή έκδοση που έχει την μπάντα B20. Μπορείς βέβαια να το διασταυρώσεις με ένα τηλεφώνημα για να είσαι πιο σίγουρος.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει από την στιγμή που λέει εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας και eu και είναι το mi 9t pro θα την έχει. Αλλιώς θα είναι το k20 pro και θα μιλάμε για παραπλάνηση ολκής!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Amazon σου αφαιρεί όλο τον γερμανικό ΦΠΑ που είναι 19% σε περίπτωση ενδοκοινοτικής απόκτησης.

Επίσης, η εμπειρία μου από τα μαγαζάκια του skroutz είναι άθλια: Ποτέ δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο προϊόν, κάνουν 20 ημέρες για έλεγχο δικαιολογητικών έκδοσης τιμολογίου και έχουν αμφιλεγόμενο support.

 

Από την άλλη έχεις το amazon που όλοι ξέρουμε τι εγγύηση παρέχει...

 

Τέλος η τιμή που φάνηκε στα πρώτα skroutzομάγαζα είναι 480 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/18837678/Xiaomi-Mi-9T-Pro-128GB.html

Δηλαδή ακόμα και αν καταφέρεις να το πάρεις με τιμολόγιο από αυτά τα μαγαζία (δύσκολα) θα το πάρεις μετά από ένα μήνα πιο ακριβά από το Amazon.

Πάντως έκανα παραγγελία σε ελληνικό σκρουτζομαγαζο σήμερα συμπλήρωσα τα επαγγελματικά μου στοιχεία και η αγορά προχώρησε απευθείας χωρίς χρέωση ΦΠΑ

άμεσα. Δλδ ισχύει και αυτό που λες ότι κάποιοι θέλουν 20! μέρες για να σου απαντήσουν για το αν θα αφαιρεθεί ο ΦΠΑ αλλά είναι και άλλοι που προχωρούν αμεσα.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

90 ΕΥΡΩ είναι η διαφορά για την μικρή έκδοση από το ίδιο κατάστημα με κουπόνι ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ!!

Ο μέσος χρήστης επιλέγει τον 730....

 

Συγγνωμη αλλα, για το Banggood δεν μιλαμε; Προχθες το αγορασα για ενα φιλο στα 275 ευρω με κουπονι (730 sd, 64 GB)

To pro στα 64 GB - 855 SD, με κουπονι οπως ειδαμε σε screenshot απο τον "tigreos" τελικη τιμη 334 ευρω.

Απο τα 275 μεχρι τα 334, 59 ευρω δεν ειναι η διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα, για το Banggood δεν μιλαμε; Προχθες το αγορασα για ενα φιλο στα 275 ευρω με κουπονι (730 sd, 64 GB)

To pro στα 64 GB - 855 SD, με κουπονι οπως ειδαμε σε screenshot απο τον "tigreos" τελικη τιμη 334 ευρω.

Απο τα 275 μεχρι τα 334, 59 ευρω δεν ειναι η διαφορά;

Και σήμερα έχει 234! Καλά τα λέει ο φίλος στα 90-100 ευρώ είναι αυτή την στιγμή η διαφορά

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα έχει 234! Καλά τα λέει ο φίλος στα 90-100 ευρώ είναι αυτή την στιγμή η διαφορά

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενδεχομένως τότε χρησιμοποιούμε διαφορετικά κουπόνια.

Μπορείς να μοιραστείς το κουπόνι που βάζεις και βγάζει τελική τιμή 234 ευρώ;

(Για το Glacier Blue ενδιαφέρομαι)

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο νήμα του mi9t και υπάρχει το κουπόνι αλλά για μαύρο . Στο μπλε είναι καν 20αρι πάνω. Πρόσεξε όμως το λινκ έχει allifigate.

Αλλιώς μπαίνεις εδώ και βλέπεις τις καθημερινές κινεζοπροσφορες

 

https://www.kimovil.com/el/special/dailydeals

 

Εννοείται υπάρχουν άπειρα κουπουνοσαιτ

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο νήμα του mi9t και υπάρχει το κουπόνι αλλά για μαύρο . Στο μπλε είναι καν 20αρι πάνω. Πρόσεξε όμως το λινκ έχει allifigate.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ :up:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο γυαλί που να μην εμποδιζει το δαχτυλικο και καποια κσλη θηκη;

Αν μπορει καποιος να μας πει;

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο γυαλί που να μην εμποδιζει το δαχτυλικο και καποια κσλη θηκη;

Αν μπορει καποιος να μας πει;

 

Έχω παραγγείλει από Amazon και τα περιμένω από μέρα σε μέρα, μόλις φτάσουν θα ανεβάσω φωτογραφίες και τη γνώμη μου.

Επίσης παρέλαβα σήμερα το κινητό!! Το απόγευμα μόλις γυρίσω σπίτι θα κάνω και τη μεταφορά της κάρτας μου από το HTC U11.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω εάν όντως φοράει super amoled οθόνη αντί της amoled του mi9t

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω εάν όντως φοράει super amoled οθόνη αντί της amoled του mi9t

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

This is not a Super AMOLED display and may...

https://www.xda-developers.com/redmi-k20-pro-xiaomi-mi-9t-pro-review-flagship/

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο gsmarena όσο στο oled-info γράφουν super amoled.

Σε κάθε περίπτωση μόνο στο pro η Xiaomi γράφει Samsung. Στο απλό δε γράφει, απ'ότι διαβάζω σε διάφορα θέματα στο reddit

Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο gsmarena όσο στο oled-info γράφουν super amoled.

Σε κάθε περίπτωση μόνο στο pro η Xiaomi γράφει Samsung. Στο απλό δε γράφει, απ'ότι διαβάζω σε διάφορα θέματα στο reddit

 

Για το oled-info δεν το ξέρω, αλλά αν διαβάσεις τα δύο reviews στο gsmarena οι μετρήσεις της οθόνης είναι πανομοιότυπες γι'αυτό νόμιζα ότι έχουν το ίδιο panel, αλλά τώρα πρόσεξα ότι στο review του Mi 9t pro γράφουν πράγματι ότι είναι super Amoled παραγωγής Samsung.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπόρεσε κανένας να απαντήσει επιβεβαιωμένα αν η διαφορά της B20 ανάμεσα σε k20 pro και 9t pro είναι στο software ή στο hardware?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπόρεσε κανένας να απαντήσει επιβεβαιωμένα αν η διαφορά της B20 ανάμεσα σε k20 pro και 9t pro είναι στο software ή στο hardware?

 

Αν κρίνουμε από παλιότερα μοντέλα της ίδιας εταιρίας, είναι στο hardware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το oled-info δεν το ξέρω, αλλά αν διαβάσεις τα δύο reviews στο gsmarena οι μετρήσεις της οθόνης είναι πανομοιότυπες γι'αυτό νόμιζα ότι έχουν το ίδιο panel, αλλά τώρα πρόσεξα ότι στο review του Mi 9t pro γράφουν πράγματι ότι είναι super Amoled παραγωγής Samsung.

Το mi 9t έχει 2 hardware id οθόνες, μπορεί τυχαία να σου τύχει κάποια από τις δύο.

Το mi 9t pro έχει μία.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις το παράγγειλα και εγώ από banggood την έκδοση 6/128 carbon black στα 363 ευρώ με priority για να αντικαταστίσει το παλιό μεν αλλά τιμιότατο 1+3Τ . Για να δούμε τι θα δούμε.......πρώτη φορά με xiaomi :rolleyes:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Mόλις το παράγγειλα και εγώ από banggood την έκδοση 6/128 carbon black στα 363 ευρώ με priority για να αντικαταστίσει το παλιό μεν αλλά τιμιότατο 1+3Τ . Για να δούμε τι θα δούμε.......πρώτη φορά με xiaomi :rolleyes:

 

Και εγώ από 1+3 θα πάω στο ίδιο mi9t pro 6/128 αλλά όχι ακόμα θα περιμένω λίγες μέρες για μια καλή πτώση τιμής και μετά έξαλλου δεν το βιάζομαι σκυλί το 1+3.

Εμένα δεν είναι το πρώτο xiaomi έχουν περάσει αρκετά φτηνά μοντέλα από τα χέρια μου, ένα μειονέκτημα υπάρχει θα μας λείψει το oxygenos και στην αρχή θα σου κακοφανεί το miui να το έχεις κατά νου :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...