Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ερώτηση σου δεν είναι για το παρόν θέμα, αν θες δες τα αντίστοιχα θέματα στο forum αλλά για να σου απαντήσω τσέκαρε
ότι άλλες ερωτήσεις έχεις πας στα αντίστοιχα θέματα στο forum οχι εδω :rolleyes:

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

 

Προλάβετε !!! Αλλά μην παραγγείλετε ακόμα! Μέχρι να βγει το priority που προσωρινά δεν δουλεύει στο σάιτ!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο σκρουτζ αναφέρει ότι έχει super amoled? έχει μεγάλη διαφορά από την απλή amoled που αναφέρει για το mi9 ή mi9T σκέτο;
Link to comment
Share on other sites

374 πήρα προπαραγγελία το 9t pro 128GB από Amazon de, με τιμολόγιο. Γιατί να μπλέξω με το banggood ή με το κάθε μαγαζί στο skroutz?
Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσες να περιμενεις 20 μερες με τον ίδιο τροπο θα το έπαιρνες απο ελλαδα με 320
Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσες να περιμενεις 20 μερες με τον ίδιο τροπο θα το έπαιρνες απο ελλαδα με 320
Από Ελλάδα;

Είναι σίγουρο και από που;

Για 20 μέρες δεν το συζητώ.

Μιλάς όμως για το 128αρι η το 64αρι;

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσες να περιμενεις 20 μερες με τον ίδιο τροπο θα το έπαιρνες απο ελλαδα με 320

 

Δεν το νομιζω...

Οσοι εχουν κανει αγορες με seller το amazon ξερουν... Ειδικα με ενδοεταιρικο αφμ για απαλλαγη φπα που γινεται αμεσα.

Εδώ θα μπλεξει με τα σκρουτζομαγαζα στο θεμα του τιμολογιου και των δηθεν ελεγχων των δικαιολογητικων για απαλλαγη φπα που τους παιρνει 20 εργασιμες...

Πολυ σωστα έπραξε ο φιλος πιο πανω λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα;

Είναι σίγουρο και από που;

Για 20 μέρες δεν το συζητώ.

Μιλάς όμως για το 128αρι η το 64αρι;

Έχεις δίκιο στο 64 αρι αναφερομουν

Δεν το νομιζω...

Οσοι εχουν κανει αγορες με seller το amazon ξερουν... Ειδικα με ενδοεταιρικο αφμ για απαλλαγη φπα που γινεται αμεσα.

Εδώ θα μπλεξει με τα σκρουτζομαγαζα στο θεμα του τιμολογιου και των δηθεν ελεγχων των δικαιολογητικων για απαλλαγη φπα που τους παιρνει 20 εργασιμες...

Πολυ σωστα έπραξε ο φιλος πιο πανω λοιπον

Σε ένα μήνα το 64 θα έχει 399 και το άλλο 449 με ΦΠΑ οπότε υπολογίσετε -24% και βγάζετε πόσο θα κάνουν και τα δύο. Ζητουν την εκτύπωση/print screen που πρέπει να κάνεις από το ταξινετ ότι κάνεις χρήση ΦΠΑ αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, φυσικά δεν είναι αυτοματα όπως στο αμαζον

Αλλά και το αμαζον δεν σου αφαιρεί ολο το ΦΠΑ το γερμανικό αλλά μόνο ένα 16%. Εδώ έχει λίγη διαδικασία αλλά σου αφαιρούν 24%.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο στο 64 αρι αναφερομουν

Σε ένα μήνα το 64 θα έχει 399 και το άλλο 449 με ΦΠΑ οπότε υπολογίσετε -24% και βγάζετε πόσο θα κάνουν και τα δύο. Ζητουν την εκτύπωση/print screen που πρέπει να κάνεις από το ταξινετ ότι κάνεις χρήση ΦΠΑ αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, φυσικά δεν είναι αυτοματα όπως στο αμαζον

Αλλά και το αμαζον δεν σου αφαιρεί ολο το ΦΠΑ το γερμανικό αλλά μόνο ένα 16%. Εδώ έχει λίγη διαδικασία αλλά σου αφαιρούν 24%.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Amazon σου αφαιρεί όλο τον γερμανικό ΦΠΑ που είναι 19% σε περίπτωση ενδοκοινοτικής απόκτησης.

Επίσης, η εμπειρία μου από τα μαγαζάκια του skroutz είναι άθλια: Ποτέ δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο προϊόν, κάνουν 20 ημέρες για έλεγχο δικαιολογητικών έκδοσης τιμολογίου και έχουν αμφιλεγόμενο support.

 

Από την άλλη έχεις το amazon που όλοι ξέρουμε τι εγγύηση παρέχει...

 

Τέλος η τιμή που φάνηκε στα πρώτα skroutzομάγαζα είναι 480 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/18837678/Xiaomi-Mi-9T-Pro-128GB.html

Δηλαδή ακόμα και αν καταφέρεις να το πάρεις με τιμολόγιο από αυτά τα μαγαζία (δύσκολα) θα το πάρεις μετά από ένα μήνα πιο ακριβά από το Amazon.

Edited by |)@|2kW|n9
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τώρα που δοκιμάζω από αμαζον Γερμανίας το 16% αφαιρεί όχι 19

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, περιμένω το mi 9T pro από Amazon από αύριο κι εχω μια απορία που οσο κι αν έψαξα, μια standard απάντηση δεν βρήκα. Τι ισχύει με εγγύηση και ξεκλείδωμα του bootloader; Σε κάποια sites διάβασα ότι χάνεται η εγγύηση και σε άλλα ότι έχεις κανονικά εγγύηση ακόμα κι αν τον ξεκλειδώσεις. Επίσης αυτή τη στιγμή, αν έχει περάσει κανείς custom rom στο τηλέφωνο, ποια είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τώρα που δοκιμάζω από αμαζον Γερμανίας το 16% αφαιρεί όχι 19

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είσαι στο Amazon business? Γιατί εμένα πάλι με 19% το κάνει. Δε γίνεται να το κάνει 16%, δεν προκύπτει από πουθενά. Εννοείται χωρίς τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο 19% αφαιρεί δεν το υπολογισα σωστα Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

τι λέτε ρε σεις; γίνεται να πάρεις χωρίς φπα από εξωτερικό; τότε ποιος θα ξαναπάρει από το εσωτερικό; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε γίνεται αν είσαι επαγγελματίας και δικαιολογεις ενδοκοινοτικές συναλλαγές. Δεν είναι κάτι προτακουστο.

Αν δεν πλήρεις τους όρους φυσικά και δεν μπορείς να ψωνισεις χωρίς ΦΠΑ

Και από Ελλάδα ψωνιζεις και εφόσον πλήρεις προϋποθέσεις σου αφαιρούν τον ΦΠΑ 24% .

Παλιότερα έπαιρνες τιμολόγιο πλήρωνες τον ΦΠΑ στο κατάστημα και στην συνέχεια τον αφαιρουσες από τον ΦΠΑ που απεδιδες στο κράτος. Αλλά με τις απατεωνιες που έκαναν τα σκρουτζομαγαζα και έτρωγαν τον ΦΠΑ από το κράτος άλλαξε το καθεστώς.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Πτώση τιμής στο Banggood σε preorder με παραλαβή 5 Σεπτέμβρη κουπόνι BGM9T13 334,56€

 

firefox-UWDi-BSGGIH.png

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και βάζεις τις προσφορές. Τις ημερομηνίες τι θες και τις βάζεις και με έντονα μάλιστα! Έχεις ψωνίσει από κινεζομαγαζο;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και βάζεις τις προσφορές. Τις ημερομηνίες τι θες και τις βάζεις και με έντονα μάλιστα! Έχεις ψωνίσει από κινεζομαγαζο;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ψωνίζω από Κίνα από το 2001...

Τις ημερομηνίες τις βάζω και με έντονα μάλιστα γιατί κάποιοι εδώ μέσα με κατηγώρησαν για παραπληροφόρηση (δες τις προηγούμενες σελίδες) εγώ απλά μια ενημέρωση θέλω να κάνω για την πτώση τιμής μιας και με ενδιαφέρει το κινητό και περιμένω να πέσει κάτω από 300 για να το τσιμπήσω δηλαδή κάπου στα 270 με 280 μαχ. Πιστεύω ότι αυτήν είναι μια πολύ καλή τιμή για αυτό το κινητό γνώμη μου πάντα ο κάθε ένας όπως πιστεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω για να μην μπλεκεις βάζε τις προσφορές ,για όσους δεν ξέρουν το kimvoil να τις βρίσκουν μόνοι τους , και άσε τις ημερομηνίες. Τον Banggood και τα λοιπά έχουν άπειρες φορές αθετήσει τις ημερομηνίες τους.

270 θα πέσει μετά από κάνα δίμηνο δλδ θα τον έχεις στην καλύτερη σε 3 μήνες!

Εγώ επιμένω ότι αν κάποιος δεν είναι gamer γλιτώνει 100 ευρώ και παίρνει το mi9t το οποίο βγάζει και μισή ώρα παραπάνω οθόνη. Δεν καταλαβαίνεις διαφορά στην εμπειρία χρήσης ως μέσος χρήστης.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω για να μην μπλεκεις βάζε τις προσφορές ,για όσους δεν ξέρουν το kimvoil να τις βρίσκουν μόνοι τους , και άσε τις ημερομηνίες. Τον Banggood και τα λοιπά έχουν άπειρες φορές αθετήσει τις ημερομηνίες τους.

270 θα πέσει μετά από κάνα δίμηνο δλδ θα τον έχεις στην καλύτερη σε 3 μήνες!

Εγώ επιμένω ότι αν κάποιος δεν είναι gamer γλιτώνει 100 ευρώ και παίρνει το mi9t το οποίο βγάζει και μισή ώρα παραπάνω οθόνη. Δεν καταλαβαίνεις διαφορά στην εμπειρία χρήσης ως μέσος χρήστης.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει αυτό με τις ημερομηνίες που λες δεν στοκάρουν πάντα στις ημερομηνίες που αναγράφουν.

Όσο για το χρονικό όριο που αναφέρεις το 2μηνο άσε να έχω τις επιφυλάξεις μου γιατί έτσι όπως βλέπω την κατρακύλα της τιμής μέχρι τώρα εκτιμώ ότι μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου θα είναι κάτω από 300.

Link to comment
Share on other sites

Τέλη Σεπτεμβρίου όντως μπορεί να είναι γύρω στα 300 . 270-280 δύσκολα

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλη Σεπτεμβρίου όντως μπορεί να είναι γύρω στα 300 . 270-280 δύσκολα

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα φανεί....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...