Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέλπιστα καλές θήκες από εδώ € 0,48 35%OFF | Liquid Silicone Mobile Phone Case for Oneplus 7 Pro Soft TPU Back Cover Anti-fingerprint Protection Sleeve Anti-fall Phone Case

https://s.click.aliexpress.com/e/NDyccnlQ

 

Για πλάκα έκανα την παραγγελία αφού έβγαινε τόσο φθηνά σε τρία χρώματα μαζί με ένα τζαμακι για την πίσω κάμερα , ένα ωραίο καλώδιο φόρτισης και ένα λουράκι για το mi band 3 (δεν μου αρέσει πολύ λεπτό , γυναικείο)

Από τις 6/8 παρέλαβα σήμερα , μέσω Ιταλίας έλεγε στην παραγγελία δεν κατάφερα ποτέ να το βρω στο tracking όποτε θεώρησα πως θα είναι κάποια απάτη και θα έκανα dispute αλλά τελικά όλα καλά.

Τέλεια εφαρμογή , ωραία επένδυση στην πλάτη , και πολύ πιο όμορφη από την Spigen που είχα.846e7360516bf7879d5510cfb7931091.jpg8e291858cbcfc7d970efbda351caefcb.jpgec4d8bb9c043426835f7c4005164da59.jpg6e29a2c955d17c341be6b8bb60ded500.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το λινκ δεν δουλεύει φίλε .!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ανέλπιστα καλές θήκες από εδώ € 0,48 35%OFF | Liquid Silicone Mobile Phone Case for Oneplus 7 Pro Soft TPU Back Cover Anti-fingerprint Protection Sleeve Anti-fall Phone Case

https://s.click.aliexpress.com/e/NDyccnlQ

 

Για πλάκα έκανα την παραγγελία αφού έβγαινε τόσο φθηνά σε τρία χρώματα μαζί με ένα τζαμακι για την πίσω κάμερα , ένα ωραίο καλώδιο φόρτισης και ένα λουράκι για το mi band 3 (δεν μου αρέσει πολύ λεπτό , γυναικείο)

Από τις 6/8 παρέλαβα σήμερα , μέσω Ιταλίας έλεγε στην παραγγελία δεν κατάφερα ποτέ να το βρω στο tracking όποτε θεώρησα πως θα είναι κάποια απάτη και θα έκανα dispute αλλά τελικά όλα καλά.

Τέλεια εφαρμογή , ωραία επένδυση στην πλάτη , και πολύ πιο όμορφη από την Spigen που είχα.846e7360516bf7879d5510cfb7931091.jpg8e291858cbcfc7d970efbda351caefcb.jpgec4d8bb9c043426835f7c4005164da59.jpg6e29a2c955d17c341be6b8bb60ded500.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν διακρίνω σωστά στις φωτογραφίες, οι θήκες έχουν αυτή την fleece επένδυση όπως οι θήκες της OnePlus;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λινκ δεν δουλεύει φίλε .!
Αυτά τα links του Ali δεν ανοίγουν από κινητό συνήθως. Δεν ξέρω αν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι στις ρυθμίσεις του Chrome η να αλλάξουμε τον Chrome.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Αυτά τα links του Ali δεν ανοίγουν από κινητό συνήθως. Δεν ξέρω αν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι στις ρυθμίσεις του Chrome η να αλλάξουμε τον Chrome.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα τελευταία πολύ συχνά και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ εκνευριστικο.

 

Μόλις συνειδητοποίησα το πραφανες. Υπεύθυνο είναι το Adaway και όχι ο Chrome. Τα αντιλαμβάνεται ως διαφήμιση μαλλον.Δοκίμασα να ανοίξω το λινκ από το tablet (όπου δεν έχω περάσει Adaway) και ανοίγει κανονικότατα.

 

Αν σου έρθει καμία ιδέα τι πρέπει να βάλουμε στην white list του Adaway για να δουλέψει, μοιράσου την!

Εγώ ήδη ξεκινησα τις δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα τελευταία πολύ συχνά και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ εκνευριστικο.

 

 

 

Μόλις συνειδητοποίησα το πραφανες. Υπεύθυνο είναι το Adaway και όχι ο Chrome. Τα αντιλαμβάνεται ως διαφήμιση μαλλον.Δοκίμασα να ανοίξω το λινκ από το tablet (όπου δεν έχω περάσει Adaway) και ανοίγει κανονικότατα.

 

 

 

Αν σου έρθει καμία ιδέα τι πρέπει να βάλουμε στην white list του Adaway για να δουλέψει, μοιράσου την!

 

Εγώ ήδη ξεκινησα τις δοκιμές.

Και εγώ adaway δουλεύω. Αν μάθω κάτι θα ενημερώσω. Αν και από Ali δεν αγοράζω μιας και δεν γίνεται με PayPal απ' οσο θυμάμαι. Οπότε δεν με καίει ιδιαίτερα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ adaway δουλεύω. Αν μάθω κάτι θα ενημερώσω. Αν και από Ali δεν αγοράζω μιας και δεν γίνεται με PayPal απ' οσο θυμάμαι. Οπότε δεν με καίει ιδιαίτερα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ προσωπικά δεν καίγομαι κθλ για το Ali, το προβλημα είναι ότι μου το κάνει σε πολλά site τελευταία, είσαι τυχερός που δεν το αντιμετωπίζεις κι αλλού.

Αν βρω λύση, θα ποσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προσωπικά δεν καίγομαι κθλ για το Ali, το προβλημα είναι ότι μου το κάνει σε πολλά site τελευταία, είσαι τυχερός που δεν το αντιμετωπίζεις κι αλλού.

 

Αν βρω λύση, θα ποσταρω.

Σε τέτοιου είδους καταστήματα το παθαίνω. Ali, banggood νομίζω και τέτοια παρόμοια.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα το honeycomb skin και πέρασα το Dark matter από slickwraps.

Ακόμη ένα τρομερό σκιν και πολύ καλό κράτημα.

Αυτό που με έκανε εντύπωση είναι ότι το honeycomb βγήκε άθικτο και τα περιμετρικα επίσης και μπορεί να ξανακολλησει.

d7b919d447b1386116041f1da52d848e.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικο και με τέλεια εφαρμογή το skin

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανέλπιστα καλές θήκες από εδώ € 0,48 35%OFF | Liquid Silicone Mobile Phone Case for Oneplus 7 Pro Soft TPU Back Cover Anti-fingerprint Protection Sleeve Anti-fall Phone Case

https://s.click.aliexpress.com/e/NDyccnlQ

 

Για πλάκα έκανα την παραγγελία αφού έβγαινε τόσο φθηνά σε τρία χρώματα μαζί με ένα τζαμακι για την πίσω κάμερα , ένα ωραίο καλώδιο φόρτισης και ένα λουράκι για το mi band 3 (δεν μου αρέσει πολύ λεπτό , γυναικείο)

Από τις 6/8 παρέλαβα σήμερα , μέσω Ιταλίας έλεγε στην παραγγελία δεν κατάφερα ποτέ να το βρω στο tracking όποτε θεώρησα πως θα είναι κάποια απάτη και θα έκανα dispute αλλά τελικά όλα καλά.

Τέλεια εφαρμογή , ωραία επένδυση στην πλάτη , και πολύ πιο όμορφη από την Spigen που είχα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο χρώμα επέλεξες για την μπλε; θελω μια τέτοια θήκη κάποια στιγμη αν έχουν την αίσθηση του λαστιχου και όχι της ακαμπτης σιλικονης.

 

ΥΓ. Το λινκ ανοιγει μια χαρα με kiwi στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Για το λινκ από το AliExpress δοκιμάστε να κατεβάσετε την εφαρμογή από το playstore και λογικά θα σας το ανοίξει.

Έχει fleece επένδυση μέσα , και στην μια μέρα που την χρησιμοποιώ είναι μια χαρά , το καλύτερο της είναι πως είναι πολύ κομψή.

Για 2.30 ευρώ που κοστισε είναι πολύ καλή.

Τώρα θέλω να παραγγείλω και ορισμένες τις nilkin από το Ali , φαίνονται πολύ καλές.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το στεφανι για τις κάμερες απλα επειδη πατούσε και σήκωνε την ζελατινα των φακων, ξαναεβαλα την ζελατινα του slickwraps στις καμερες. Στην πλατη του κινητου είναι φορεμένη η διαφανή ΄ματ μεμβρανη του slickwraps.

 

IMG-20190830-113435.jpg

 

IMG-20190830-114721.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ελαβα το mocolo και το έβαλα κατευθείαν στο κινητό. Δεν ήταν τόσο δύσκολη τελικά η εγκατάσταση και η ποιότητα του γυαλιού είναι αρκετά κοντά με αυτή του whitestone dome που είχα στο note9. Αλλα δυστυχώς η διαδικασία τοποθέτησης είναι τέτοια που πιάνει εύκολα σκόνη το γυαλί από κάτω και δεν μπορείς να την βγάλεις

Άμα είχαν κανενα tray οπως στο whitestone, θα ηταν ολα τα λεφτα

 

Edit: Δεν εχω βάλει καμιά θήκη ακόμα αλλά πάνω κάτω μου φαίνεται πολύ οριακά το γυαλί και φοβάμαι ότι δεν θα είναι ιδιαίτερα case friendly

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ελαβα το mocolo και το έβαλα κατευθείαν στο κινητό. Δεν ήταν τόσο δύσκολη τελικά η εγκατάσταση και η ποιότητα του γυαλιού είναι αρκετά κοντά με αυτή του whitestone dome που είχα στο note9. Αλλα δυστυχώς η διαδικασία τοποθέτησης είναι τέτοια που πιάνει εύκολα σκόνη το γυαλί από κάτω και δεν μπορείς να την βγάλεις

 

Άμα είχαν κανενα tray οπως στο whitestone, θα ηταν ολα τα λεφτα

 

 

 

Edit: Δεν εχω βάλει καμιά θήκη ακόμα αλλά πάνω κάτω μου φαίνεται πολύ οριακά το γυαλί και φοβάμαι ότι δεν θα είναι ιδιαίτερα case friendly

Ειμσι με την nylon case της OnePlus, σε συνδυασμό με το Mocolo τζαμάκι. Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το γιαλί mocolo από που το παίρνετε Ελλάδα η εξωτερικό? Πώς είναι σε σχέση με το nillkin?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το γιαλί mocolo από που το παίρνετε Ελλάδα η εξωτερικό? Πώς είναι σε σχέση με το nillkin?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο το skroutz το πήρα εγώ. Από όποιο κατάστημα σου βγει πιο φτηνά. Δεν έχει και κάποια διαφορά από κατάστημα σε κατάστημα

Για το nillkin δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγορασα ενα ρολοι Huawei Watch GT-82C και κανει συνεχη συνδεση αποσυνδεση με το BT και γραφει το παρακατω μηνυμα.

Τι φαση;;

 

Screenshot-20190920-220302.jpg

 

EDIT: Εβαλα παλιοτερη εκδοση της βασικης εφαρμογης Huawei Health και φαινεται να λυθηκε το θεμα.

Η συσκευη συνδεεται αψογα μεσω ΒΤ με την ζυγαρια της Huawei,με το ηχοσυστημα του αυτοκινητου,με τον συναγερμο του,με ακουστικα,με το λαπτοπ και με οτι εχω δοκιμασει ως σημερα οποτε ηταν κουλο να μην συνδεεται με το ρολοι. Αρα το τελευταιο app τους ειναι για τα λιονταρια

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έβαλα το tempered glass της Mocolo.

Η εφαρμογή είναι τέλεια. Το κόλπο είναι να χρησιμοποιήσετε

φουρνακι για τα νύχια και όχι αυτό που είναι στην συσκευασία,.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το tempered glass της Mocolo.

Η εφαρμογή είναι τέλεια. Το κόλπο είναι να χρησιμοποιήσετε

φουρνακι για τα νύχια και όχι αυτό που είναι στην συσκευασία,.

 

Τώρα μπερδεύτηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχουν περισέψει μία θήκη και ένα mocolo tempered glass.

H θήκη είναι σε gold χρώμα και είναι ιδανική για το Almond.

https://www.amazon.com/gp/product/B07SS1B371/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

και η Mocolo

https://www.skroutz.gr/s/19110658/Mocolo-UV-Liquid-Full-Glue-Tempered-Glass-OnePlus-7-Pro.html

και τα 2 στα κουτιά τους.

 

 

Όποιος ενδιαφέρεται,pm

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπερδεύτηκα!!

 

Άπλα λέω οτι γίνεται καλύτερη εφαρμογή του tempered όταν στεγνώνουμε την κόλλα με το φουρνακι ( για ημημονημο βερνίκι)που στεγνώνουν τα νύχια γυναίκες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχουν περισέψει μία θήκη και ένα mocolo tempered glass.

H θήκη είναι σε gold χρώμα και είναι ιδανική για το Almond.

https://www.amazon.com/gp/product/B07SS1B371/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

και η Mocolo

https://www.skroutz.gr/s/19110658/Mocolo-UV-Liquid-Full-Glue-Tempered-Glass-OnePlus-7-Pro.html

και τα 2 στα κουτιά τους.

 

 

Όποιος ενδιαφέρεται,pm

 

Φτου..τώρα το είδα κ πριν λίγο έβαλα ένα Spigen....

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα και εγώ από ebay μια μαύρη και μια γκρι με 5,33 ευρώ σύνολο. Αρκετά μαλακές και με γουνακι από μέσα. Νομίζω τις είχε ξαναπροτεινει κάποιος εδώ πριν καιρό.def7cad33773698a4cac6a75e71b4e18.jpg9e7f3841db37e9d8bb6d6ad7233268b7.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα και εγώ από ebay μια μαύρη και μια γκρι με 5,33 ευρώ σύνολο. Αρκετά μαλακές και με γουνακι από μέσα. Νομίζω τις είχε ξαναπροτεινει κάποιος εδώ πριν καιρό.def7cad33773698a4cac6a75e71b4e18.jpg9e7f3841db37e9d8bb6d6ad7233268b7.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάιε Λίνκ;;;;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...