Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα πάντως δούλεψε αρκετά καλά.

 

https://ibb.co/JKJwBdP

 

https://ibb.co/CPbryrr

 

Η πρώτη όπως ήταν αρχικά και η δεύτερη μετά από το κόλπο που περιγράφει το βίντεο.

 

 

 

 

 

εδώ περιγράφει την διαδικασία. Μάλλον θα το δοκιμάσω αφού έτσι και αλλιώς θα μου έρθει replacement.

 

Το dome έχει 2 σωληνάρια μέσα.

 

 

 

Πάντως βάζοντας για πρώτη φορά τζαμακι με UV κόλλα , ναι είναι σίγουρο ότι κολλάνε οι γωνίες και στην αρχή είναι τέλειο, αλλά περιμετρικά η σκόνη που μαζεύει και το γεγονός ότι σιγά σιγά μαζεύονται μικρά κομματάκια κόλλας που αν πας να τα καθαρίσεις δημιουργούν πρόβλημα, κάνουν αυτή τη λύση για προστασία οθονης πρόσκαιρη.

 

 

 

Δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα με το 3ds της nillkin.

 

Όντως έχει διαφορά προς το καλύτερο.

Πάντως σε εμένα στο σημείο που κόλλησε καλά δεν είδα έως τώρα να γεμίζει σκουπιδακια, βέβαια ο χρόνος θα δείξει :p

 

Και εγώ θα προτιμούσα πάντως την nilkin αλλά ήταν μεγαλύτερη αποτυχία η τοποθέτηση από την mocolo που υποτίθεται η πρώτη πιο εύκολη για κάποιον αρχάριο.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά!

Εγώ μετά από ένα μήνα με το mocolo uv tempered glass δεν έχω το παραμικρό θέμα.

Ούτε σκόνες περιμετρικά ούτε τπτ.

Σα να μπήκε χθες

 

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα βλεπω, για εμπρος ειμαι ανάμεσα στο mocolo ή τις ζελατινες που έβαλε ενα μελος πιο πανω και στην πλατη, τζαμι για καμερες και διαφανο ματ skin.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το Mocolo είναι άψογο 3 εβδομάδες περίπου τώρα. Λόγο προσοχή θέλουν αυτά παιδιά. Εγώ πάλι αντιθέτως με το Nillkin 3D+ δε θυμάμαι πως το λένε, δεν τα κατάφερα. Πολλές φουσκάλες που δεν μπορούσα να τις βγάλω όση πίεση και αν ασκούσα προς τα άκρα. Την Mocolo την έβαλα άνετα απλά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα βλεπω, για εμπρος ειμαι ανάμεσα στο mocolo ή τις ζελατινες που έβαλε ενα μελος πιο πανω και στην πλατη, τζαμι για καμερες και διαφανο ματ skin.
@r31134 έχω μερικές χθεσινές εδώ. Δυο ζευγάρια φωτό με auto και νυχτερινό τοπίο. Μια μόνο φωτό με Gcam σε νυχτερινή όραση. Πως τις βλέπεις εάν είσαι σε laptop;

 

https://photos.app.goo.gl/oe4pJa51hb1jNoWG6

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

@r31134 έχω μερικές χθεσινές εδώ. Δυο ζευγάρια φωτό με auto και νυχτερινό τοπίο. Μια μόνο φωτό με Gcam σε νυχτερινή όραση. Πως τις βλέπεις εάν είσαι σε laptop;

 

https://photos.app.goo.gl/oe4pJa51hb1jNoWG6

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο σκηνικο με την gcam η φωτο IMG_20190722_230401 που προφανως ειναι στοκ καμερα με νυχτερινο τοπιο ειναι με διαφορα η καλυτερη στα ματια μου.

 

Η συγκεκριμενη gcam μου φαινεται δινει μια κιτρινη αποχρωση.Η πλατη απο τις ξαπλωστρες φαινεται σαν ενα ενιαιο χρωμα και δεν ξεχωριζεις λεπτομεριες.Το φως στο δεντρο φαινεται μια δυνατη λαμψη ενω στο νυχτερινο τοπιο βλεπεις ποσο ωραια φαινονται τα κλαδακια κλπ. Και στο μεγαλο δεντρο το ιδιο. Μου φαινεται οτι η αυτη η gcam δεν εστιαζει καλα μακρια.

 

Στην πρωτες χωρις gcam,η φωτο IMG_20190722_223935 που εχουν ανοιξει οι σκιες,βλεπεις αμμουδια και δεντρο και γενικα πιο πολλες λεπτομεριες.

Επαιξες με το tap για φωτομετρηση? Δηλαδη πχ. με νυχτερινο τοπιο μονο να πατας στα σκοτεινα σημεια και να βγαζεις ενα ζευγαρι φωτο ετσι για να δουμε.

Οι εντελως αυτοματες,ειναι πολυ σκουρες και οχι τοσο καλες.

 

Ας πουνε και οι πιο εμπειροι τη γνωμη τους.Εμενα,προσωπικα το νυχτερινο τοπιο σαν αποτελεσμα μεχρι τωρα μου αφησε παρα πολυ καλες εντυπωσεις σε σκοτεινες φωτογραφιες.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Στο σκηνικο με την gcam η φωτο IMG_20190722_230401 που προφανως ειναι στοκ καμερα με νυχτερινο τοπιο ειναι με διαφορα η καλυτερη στα ματια μου.

 

Η συγκεκριμενη gcam μου φαινεται δινει μια κιτρινη αποχρωση.Η πλατη απο τις ξαπλωστρες φαινεται σαν ενα ενιαιο χρωμα και δεν ξεχωριζεις λεπτομεριες.Το φως στο δεντρο φαινεται μια δυνατη λαμψη ενω στο νυχτερινο τοπιο βλεπεις ποσο ωραια φαινονται τα κλαδακια κλπ. Και στο μεγαλο δεντρο το ιδιο. Μου φαινεται οτι η αυτη η gcam δεν εστιαζει καλα μακρια.

 

Στην πρωτες χωρις gcam,η φωτο IMG_20190722_223935 που εχουν ανοιξει οι σκιες,βλεπεις αμμουδια και δεντρο και γενικα πιο πολλες λεπτομεριες.

Επαιξες με το tap για φωτομετρηση? Δηλαδη πχ. με νυχτερινο τοπιο μονο να πατας στα σκοτεινα σημεια και να βγαζεις ενα ζευγαρι φωτο ετσι για να δουμε.

Οι εντελως αυτοματες,ειναι πολυ σκουρες και οχι τοσο καλες.

 

Ας πουνε και οι πιο εμπειροι τη γνωμη τους.Εμενα,προσωπικα το νυχτερινο τοπιο σαν αποτελεσμα μεχρι τωρα μου αφησε παρα πολυ καλες εντυπωσεις σε σκοτεινες φωτογραφιες.

Το tap το δοκίμασα μόνο στο auto και δεν είδα κάποια μεγάλη διαφορά. Σε νυχτερινό τοπίο δεν δοκιμασα γιατί δεν έβλεπα την ανάγκη να το κάνω βλέποντας το αποτέλεσμα. Αυτό που παρατηρώ όμως στις φωτό με νυχτερινό τοπίο της stock, είναι ότι αν μεγενθυνεις, ειδικά εκει που είναι οι ξαπλώστρες με τον μωβ φωτισμό, γίνεται ένα oil paint effect. Συγγνώμη κιόλας που τις ανέβασα εδώ τις φωτό και το συζητάμε κι εδώ.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το Mocolo είναι άψογο 3 εβδομάδες περίπου τώρα. Λόγο προσοχή θέλουν αυτά παιδιά. Εγώ πάλι αντιθέτως με το Nillkin 3D+ δε θυμάμαι πως το λένε, δεν τα κατάφερα. Πολλές φουσκάλες που δεν μπορούσα να τις βγάλω όση πίεση και αν ασκούσα προς τα άκρα. Την Mocolo την έβαλα άνετα απλά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την επόμενη φορα πρέπει να βγούμε για καφεδάκι μου φαίνεται:D:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα ένα και γράψε εντυπώσεις. Μην είμαστε μόνο μεταξύ δύο. Να έχουμε επιλογές.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα ένα και γράψε εντυπώσεις. Μην είμαστε μόνο μεταξύ δύο. Να έχουμε επιλογές.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αμα βρω πωλητη για Ελλαδα θα το χτυπησω.Και μαλιστα η τιμη ειναι για 2 τζαμακια.

Link to comment
Share on other sites

Αμα βρω πωλητη για Ελλαδα θα το χτυπησω.Και μαλιστα η τιμη ειναι για 2 τζαμακια.
Ναι το είδα ότι έχει δύο η συσκευασία. Στο eBay παίζει να το βρεις;

 

Αυτό δεν είναι;https://www.ebay.com/itm/2-Pack-Screen-Protector-Oneplus-7-Pro-Ultrasonic-Fingerprint-Flexible-TPU-Film/273936683982?hash=item3fc7e613ce:g:jykAAOSwmUhdMvNf

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Eτσι φαινεται μονο που στο link του ΕΒΑΥ κοστιζει 42 ευρω με τα μεταφορικα Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Eτσι φαινεται μονο που στο link του ΕΒΑΥ κοστιζει 42 ευεω με τα μεταφορικα
Ναι είναι πανάκριβο από εκεί.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα ενα χρησιμο αξεσουαρ για την καμερα και την προστασια αυτης. Πωλειται και με γυαλι και χωρις.

Τσιμπησα 2 κομματια μιας και θα εχω το κινητο χωρις θηκη.

https://www.ebay.com/itm/Aluminum-Metal-Rear-Camera-Lens-Ring-Circle-Protective-Cover-For-Oneplus-7-7Pro/233294328476?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=532800553760&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Εδω ειναι σκετα προστατευτικα τζαμακια καμερων https://www.ebay.com/itm/Tempered-Camera-Glass-for-OnePlus-7-Pro-1-7-Pro-Glass-Back-Lens-Glass-Protector/223522159459?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=522273925832&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Εδω ειναι το ανταλλακτικο τζαμακι των καμερων αμα το κανουμε καμια ζημια

https://www.ebay.com/itm/2pcs-for-OnePlus-7-for-OnePlus-7-Pro-Original-Back-Camera-Glass-Lens-Replacement/303196527705?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=602175194631&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Kαι εδω ειναι ανταλλακτικη πλατη αν κανουμε ζημια ή θελουμε να αλλαξουμε το χρωμα του κινητου μας (μακαρι να εβγαινε ιδια θηκη πλατης...)

https://www.ebay.com/itm/For-OnePlus-7-Pro-Rear-Panel-Housing-Glass-Battery-Back-Door-Cover-Replacement/113807540865?var=413991851511&hash=item1a7f754281:g:gCcAAOSwndZdHu5F

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να έχουμε καμία φωτογραφία από το mocolo κυρίως τις άκρες για να δούμε πως είναι μετά από τη χρήση του περίπου ενός μηνός που το εχετε;

Να σκεφτεί κανείς ότι το είχα και το άλλαξα για να πάρω το dome λόγω ευκολιας εγκαταστασης...

Πάντως και το dome είναι πολύ ποιοτικό σαν γυαλί. Έχει κάτσει αρκετά καλα. Το μόνο που με προβληματίζει όπως είπα και πιο πάνω είναι η σκόνη και το χνούδι που μαζεύει γύρω γύρω. Ίσως να φταίει και η εγκατάσταση που έκανα με υπερβολικό καθάρισμα της κόλλας στις άκρες.

 

Τέλειο δεν το λες με τίποτα και με τίποτα δεν αξίζει τα λεφτά του αν δεν είχε τον οδηγό.

 

Ορίστε και κάποιες φωτογραφίες. Στις δύο πρώτες φαίνεται μια χαρά, αλλά στις δύο τελευταίες φαίνονται τα προβλήματα με τη σκόνη και το halo υπό γωνία όταν πέφτει φως σαν μια γαλάζια δέσμη φωτός περιμετρικά του τζαμιού.

20190721-201440.jpg 20190723-201157.jpg 20190723-201515.jpg 20190723-201704.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά έκατσε το dome.

 

Πάντως αυτό που μου κάνει θετική εντύπωση σε mocolo ότι μαζεύει ελάχιστο fingerprint magnet,δεν το περίμενα να είναι σε τόσο καλό βαθμό.

 

Έτσι συγχωρώ ότι δεν κόλλησε καλά σε κάποια σημεία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να έχουμε καμία φωτογραφία από το mocolo κυρίως τις άκρες για να δούμε πως είναι μετά από τη χρήση του περίπου ενός μηνός που το εχετε;

Να σκεφτεί κανείς ότι το είχα και το άλλαξα για να πάρω το dome λόγω ευκολιας εγκαταστασης...

Πάντως και το dome είναι πολύ ποιοτικό σαν γυαλί. Έχει κάτσει αρκετά καλα. Το μόνο που με προβληματίζει όπως είπα και πιο πάνω είναι η σκόνη και το χνούδι που μαζεύει γύρω γύρω. Ίσως να φταίει και η εγκατάσταση που έκανα με υπερβολικό καθάρισμα της κόλλας στις άκρες.

 

Τέλειο δεν το λες με τίποτα και με τίποτα δεν αξίζει τα λεφτά του αν δεν είχε τον οδηγό.

 

Ορίστε και κάποιες φωτογραφίες. Στις δύο πρώτες φαίνεται μια χαρά, αλλά στις δύο τελευταίες φαίνονται τα προβλήματα με τη σκόνη και το halo υπό γωνία όταν πέφτει φως σαν μια γαλάζια δέσμη φωτός περιμετρικά του τζαμιού.

20190721-201440.jpg 20190723-201157.jpg 20190723-201515.jpg 20190723-201704.jpg

ετσι ακριβως ειναι και το μοκολο.. μαζευει λιγο σκονη χνουδι πανω και κατω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Eν τελει το πρωτο τζαμι που αγορασα και θα δοκιμασω οταν με το καλο ερθει,ειναι το παρακατω mocolo το οποιο δεν ειναι αυτο με την κολλα και το υπεριωδες φως(το φοβαμαι λιγο). Μαζι με την εκπτωση λόγω νεας εγγραφης στο AliExpress βγηκε 4.5 ευρω περιπου.Δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι μαυρο πανω κατω με διαφανα καθετα ακρα οπως στην φωτο αλλα στην παραγγελια το λεει black-clear.

https://www.aliexpress.com/item/33032686448.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.a00c4c4dF9f6Ja

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα τη nillkin και μετά από αρκετή ώρα έμεινε μόνο μια φουσκάλα στην άκρη κάτω δεξιά . το πατάω μετά από λίγο ξανά .... τώρα έβαλα λαστιχάκι γύρω γύρω και το κρατάει πατημένο . Θα το αφήσω όλη νύχτα έτσι λέτε να κολλήσει ;

Πολύ καλή υφή παντος και καλή ορατότητα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα τη nillkin και μετά από αρκετή ώρα έμεινε μόνο μια φουσκάλα στην άκρη κάτω δεξιά . το πατάω μετά από λίγο ξανά .... τώρα έβαλα λαστιχάκι γύρω γύρω και το κρατάει πατημένο . Θα το αφήσω όλη νύχτα έτσι λέτε να κολλήσει ;

Πολύ καλή υφή παντος και καλή ορατότητα .

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και γω. Στη δική μου περίπτωση η φουσκάλα κόλλησε για κάποιες μέρες και μετά επανήλθε και δεν έφυγε ποτέ...

Μακάρι σε εσένα να κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και γω. Στη δική μου περίπτωση η φουσκάλα κόλλησε για κάποιες μέρες και μετά επανήλθε και δεν έφυγε ποτέ...

Μακάρι σε εσένα να κάτσει.

 

θα δείξει το έχω αφημένο από εχτές όταν γυρίσω σπίτι θα το δω . Αν δεν κόλλησε θα πάρω κανα μοκολο

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο είναι η OnePlus να βγάλει και ένα δικό της; Αλλά από το να δώσεις ένα 30αρι που θα έχει σίγουρα, καλύτερα δύο Mocolo.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο είναι η OnePlus να βγάλει και ένα δικό της; Αλλά από το να δώσεις ένα 30αρι που θα έχει σίγουρα, καλύτερα δύο Mocolo.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτην την συμφερει να σπάνε οθόνες και να πουλαει ανταλλακτικα. Οπως καθε κατασκευαστη

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την συμφερει να σπάνε οθόνες και να πουλαει ανταλλακτικα. Οπως καθε κατασκευαστη
Δε θα τους κάνουμε την χάρη :)

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...