Jump to content

Mate 20 Pro ή P30


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο από τα 2 θα μου προτείνατε και γιατί????

 

κανένα μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με το εμπάργκο..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω πως θα γίνει κάτι φίλε μου, δεν γίνεται να γίνει αυτό σε μια τόσο μεγάλη εταιρία με τόσο μεγάλο αγοραστικό κοινό!! Φυσικά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά!!
Link to comment
Share on other sites

Κανένα από την Huawei προς το παρόν, αν δεν θες να είσαι αγχωμενος τι θα γίνει με ΗΠΑ, αν θα πάρει και τι αναβαθμίσεις στο μέλλον το κινητό και όλα τα σχετικά..

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πραγματικά καλητερη κάμερα στο σκοταδι το p30 αν όχι μια χαρά είναι και το mate 20 και πιο φθηνό... Τα μοντέλα που κατασκευαστή καν θα υποστηριχθουν κανονικά. Σε 3 μήνες μπορεί τα εν λόγω κινητά να πάρουν και το Q.. Security patch θα περνούν κανονικά.. Γιατί δηλαδή να μην πάρει ο άνθρωπος Huawei... Βάζουμε ένα στοιχιμα ότι σε 6 μήνες όχι σε 4 η Huawei θα ζει και θα βασιλεύει;;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πραγματικά καλητερη κάμερα στο σκοταδι το p30 αν όχι μια χαρά είναι και το mate 20 και πιο φθηνό... Τα μοντέλα που κατασκευαστή καν θα υποστηριχθουν κανονικά. Σε 3 μήνες μπορεί τα εν λόγω κινητά να πάρουν και το Q.. Security patch θα περνούν κανονικά.. Γιατί δηλαδή να μην πάρει ο άνθρωπος Huawei... Βάζουμε ένα στοιχιμα ότι σε 6 μήνες όχι σε 4 η Huawei θα ζει και θα βασιλεύει;;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για αρχή ανταλλακτικά για service σε λίγο δεν θα υπάρχουν.

Σε λίγο καιρό τα play services κλπ θα σταματήσουν να ενημερώνονται και θα διμιουργιθει θεμα με εφαρμογές που βασίζονται σε αυτά.

Και προφανος ξεχνάς το επόμενο Android. Κάτι σαν Nokia 1020 θα καταλήξει η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή ανταλλακτικά για service σε λίγο δεν θα υπάρχουν.

Σε λίγο καιρό τα play services κλπ θα σταματήσουν να ενημερώνονται και θα διμιουργιθει θεμα με εφαρμογές που βασίζονται σε αυτά.

Και προφανος ξεχνάς το επόμενο Android. Κάτι σαν Nokia 1020 θα καταλήξει η συσκευή

 

Αμφιβάλω ότι θα γίνει κάτι από όλα αυτά που αναφέρεις εκτός από το αν θα πάρει το επόμενο Android. Δεν χρειάζεται να τρομοκρατούμε τον κόσμο απλά με θεωρίες. Μου αρέσει που είστε και σίγουροι μερικοί τι θα γίνει με το εμπάργκο. Προς το παρόν αυτό που ξέρουμε όλοι είναι ότι τις παλιές συσκευές ΔΕΝ τις επηρεάζει παρά μόνο αυτές που ήταν να πάρουν επόμενη έκδοση Android OS αλλά και πάλι δεν σημαίνει ότι δεν θα λειτουργούν μελλοντικά. Επίσης θεωρείτε ότι η Huawei δεν θα κινηθεί νομικά σε όλο αυτό και ότι απλά θα μείνει με σταυρωμένα τα χέρια; Επίσης αν τελικά γίνουν όλα αυτά εναντίον της Huawei ποιος μας λέει ότι δεν έχει σειρά μετά η xiaomi, oppo, TCL κτλ που είναι κινεζικές; Τέλος το πάνω χέρι το έχει η Κίνα για τον λόγο ότι παράγει το 80% των σπάνιων γαιών του πλανήτη που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή των ηλεκτρονικών κυκλωμάτων. Οπότε αν σταματήσει την διάθεση τους δεν θα μείνει ούτε μια εταιρία τεχνολογίας όρθια εκτός Κίνας.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω ότι θα γίνει κάτι από όλα αυτά που αναφέρεις εκτός από το αν θα πάρει το επόμενο Android. Δεν χρειάζεται να τρομοκρατούμε τον κόσμο απλά με θεωρίες. Μου αρέσει που είστε και σίγουροι μερικοί τι θα γίνει με το εμπάργκο. Προς το παρόν αυτό που ξέρουμε όλοι είναι ότι τις παλιές συσκευές ΔΕΝ τις επηρεάζει παρά μόνο αυτές που ήταν να πάρουν επόμενη έκδοση Android OS αλλά και πάλι δεν σημαίνει ότι δεν θα λειτουργούν μελλοντικά. Επίσης θεωρείτε ότι η Huawei δεν θα κινηθεί νομικά σε όλο αυτό και ότι απλά θα μείνει με σταυρωμένα τα χέρια; Επίσης αν τελικά γίνουν όλα αυτά εναντίον της Huawei ποιος μας λέει ότι δεν έχει σειρά μετά η xiaomi, oppo, TCL κτλ που είναι κινεζικές; Τέλος το πάνω χέρι το έχει η Κίνα για τον λόγο ότι παράγει το 80% των σπάνιων γαιών του πλανήτη που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή των ηλεκτρονικών κυκλωμάτων. Οπότε αν σταματήσει την διάθεση τους δεν θα μείνει ούτε μια εταιρία τεχνολογίας όρθια εκτός Κίνας.

 

δεν μπορεί να κινηθεί νομικά όταν ανακοίνωση έβγαλε αρχηγός ενός κράτους για δικά τους τοπικά προϊόντα με πρόφαση εθνική ασφάλεια :)

+ αν θυμάστε καλά παλιά το ίδιο είχε γίνει με τους supercomputers.... και μέχρι τώρα είναι σε ισχύ (και κίνα έβγαλε δικό της supercomputer και ειναι και το ποιο γρήγορο worldwide με δικιά τους αρχιτεκτονική αλλά δυστιχος δεν μπορεί να το δώσει εκτός κινας για τους ιδιους λογους)

 

btw πληροφοριακά στην κίνα τα περισσότερα αμερικάνικα προϊόντα και υπηρεσίες είναι εδώ και πάρα πολλά χρόνια banned για τους λογούς ότι παρακολουθούν

 

το αστείο που είναι.. οτι και η δυο πλευρές έχουν δίκαιο και ι κίνα παρακολουθεί όποιον μπορεί και η Αμερική το ίδιο (με την google apple microsoft) απλά ο δυνατότερος κερδίζει την πίτα τόσο απλά

 

εμείς απλά παρακολουθούμε τώρα τα δυο λιοντάρια να προσπαθούν να φάνε το ίδιο θήραμα.... και το δυνατότερο που θα κερδίσει το παίρνει όλο... εμείς είμαστε το θήραμα για όποιον δεν κατάλαβε

κάνεις δεν λέει ότι δεν θα γίνει και με άλλες εταιρίες... ας ενοχλήσουν αρκετά και αυτούς θα πάρει το πόδι... έχει και αλλού ορυκτά που χρειάζονται (πχ αφρικη) απλά από την κινα βολεύει πολύ και δεν ασχοληθήκαν ιδιαίτερα αν τα βρουν σκούρα θα πάνε αλλού και ας ειναι στην αρχή κοστοβορο

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑ.

Περίμενε σε λίγο η να φύγει το μπάν και να το πάρεις η να βρεις κανένα από αυτά που θα σκοτώνουν οι κάτοχοι.

Η Huawei είπε πολλά και έκανε (προκλητικό marketing) και τώρα άκουσε το hold my beer από τον κοκκινομαλλη!!!!

Ο άλλος φώναζε ότι έπαθε ζημιά 20.000 ο άνθρωπος από το stock που φοβάται τι θα του γίνει.

Πάνε κάνε του μια χάρη και ψώνισε από αυτόν!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ψαχνομουν για κατι καινουριο και εφτασα σε αυτα τα 2, πλεον ιδια τιμη στο μπεστ.

Να φανταστω οτι το ban ειναι σχεδον σιγουρο πλεον με ολα τα επακολουθα που αναφερετε.

Εναλλακτικα σε αυτη την τιμη (425 ταβανι) κινητο με καλη καμερα για βραδυ, καλη οθονη και μπαταρια,

εκτος xiaomi τι προτεινετε?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομουν για κατι καινουριο και εφτασα σε αυτα τα 2, πλεον ιδια τιμη στο μπεστ.

Να φανταστω οτι το ban ειναι σχεδον σιγουρο πλεον με ολα τα επακολουθα που αναφερετε.

Εναλλακτικα σε αυτη την τιμη (425 ταβανι) κινητο με καλη καμερα για βραδυ, καλη οθονη και μπαταρια,

εκτος xiaomi τι προτεινετε?

 

κοιτα top top κινητά είναι αυτά τα δυο μετα πας σε s10+ και note οπου δεν δινεις τοσα ετσι αυτομάτως πας σε ενα απο τα δυο διελεξε οποιο θέλεις ετσι και αλλιώς αν δεν λιξει το ban την ίδια μοίρα θα εχουν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ψαχνομουν για κατι καινουριο και εφτασα σε αυτα τα 2, πλεον ιδια τιμη στο μπεστ.

Να φανταστω οτι το ban ειναι σχεδον σιγουρο πλεον με ολα τα επακολουθα που αναφερετε.

Εναλλακτικα σε αυτη την τιμη (425 ταβανι) κινητο με καλη καμερα για βραδυ, καλη οθονη και μπαταρια,

εκτος xiaomi τι προτεινετε?

 

Εάν έχεις διάθεση να αγοράσεις από Κίνα σε αυτή την τιμή θα κοιτούσα το OnePlus 7. Επίσης και το LG G8s βρίσκεται σε ανάλογη τιμή με καλές επιδόσεις σε κάμερα και οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς mate 20pro.

Το κινητό αυτό το αγάπησα και πολλές φορές μου λείπει.

Μπαταρία άψογη.

3d face unlock.

Κορυφαίο μέγεθος.

Top camera με μοναδικο ανταγωνιστή το p30 pro πού είναι καλύτερό.

Ασύρματη φόρτιση.

Πραγματικά ταχεία φόρτιση μέσο usb,αν κι εμένα δεν με ενδιαφέρει αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες σας. Με ενδιαφερει φωτογραφια κυριως νυχτερινη. Βλεπω και το Oneplus 7 πολυ καλη τιμη πλεον (365), απλα για βραδυνες το βγαζουν κατωτερο απο Huawei mate 20 pro και P30. Δε ξερω ποσο καλυτερο γινεται με GCam. (και εχω κουραστει να δοκιμαζω απειρα APKs ειναι η αληθεια)

 

Στο mate εχω 2 ενδοιασμους. Επειδη εχω Nokia 7 + το μεγεθος και το βαρος του (παρομοιο με Μ20pro) δεν ειναι και το πιο βολικο για οριζοντια χρηση φωτογραφικης.

Επισης η κυρτη οθονη του για τον ιδιο λογο δε ξερω αν θα βολεψει (να μη πατιεται οτι ναναι στην ακρη της οθονης οταν κραταω οριζοντια το τηλ σε περιεργες γωνιες για ληψη.

 

Το P30, πιο ελαφρυ και μαζεμενο μοιαζει καλυτερο για οριζοντια χρηση σαν φωτογραφικη... Still confused.... :wacko::wacko::wacko:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει φωτογραφια κυριως νυχτερινη. Βλεπω και το Oneplus 7 πολυ καλη τιμη πλεον (365), απλα για βραδυνες το βγαζουν κατωτερο απο Huawei mate 20 pro

 

Εγώ καλύτερο το βλέπω πάντως. Έχει εξαιρετική στοκ κάμερα. Βελτιώθηκε πάρα πολύ το καλοκαίρι με updates.

 

Το αρνητικό του ειναι ότι δεν έχει tele και ultrawide. Αν και νυχτα ουτως ή αλλος καλό ειναι να τους αποφεύγεις.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καλύτερο το βλέπω πάντως. Έχει εξαιρετική στοκ κάμερα. Βελτιώθηκε πάρα πολύ το καλοκαίρι με updates.

 

 

 

Το αρνητικό του ειναι ότι δεν έχει tele και ultrawide. Αν και νυχτα ουτως ή αλλος καλό ειναι να τους αποφεύγεις.

Μια χαρα φωτο βγαζεις με το night mode της huawei και στην ultra wide...απλα αντι για 5 δευτερολεπτα περιμενεις 7..Από την άλλη το op7 είναι πιο φρέσκο και πολύ καλό κινητό..βέβαια τέτοια τιμή έχει στην Κίνα με εγγύηση

?

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παρε το p30. Εχει καλύτερες νυχτερινές απτο mate και την καλύτερη αίσθηση στο χέρι αναλογικά με το μέγεθος οθόνης του που έχω δει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

βέβαια τέτοια τιμή έχει στην Κίνα με εγγύηση?

 

gearbest με κουπονι με οτι συνεπαγεται αυτο.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...