Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μην μου πεις ότι έχουν και 
noise cancelling
Λέει δεν έχει active noise cancelling (ANC) αλλά λόγω του εργονομικού του σχεδιασμού είναι συγκρίσιμο σα να είχε ANC.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 28/2/2023 at 4:51 ΜΜ, Christos_Tz said:

 

 

19 ώρες πριν, kostas_kanal0011 said:

 

Μιας και το ψάξτε (πριν από εμένα για εμένα 😁) και έχετε μείνει ευχαριστημένοι με τα  SoundPeats Free2Classic έχουν πέσει στην αντίληψη σας τίποτα ακουστικά που να γίνετε η αυξομείωση της έντασης με άγγιγμα όπως στα huawei freebuds 4; 

Ευχαριστώ! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andreasomageiras said:

Εμενα τα SoundsPeats ειναι τα πρωτα μου γενικα ασυρματα που αγοραζω και χαιρομαι που δεν εδωσα τα λεφτα αυτα για να παρω αλλα απο τα τοοοοοοοσα που εχουν βγει γενικα..οποτε γνωμη δεν εχω για αλλα...πηρα αυτα μενω σε αυτα και ετοιμαζομαι για αλλο ενα ιδιο ζευγαρι να τα εχω μπακ απ στο γενικα..τοσο πολυ μου αρεσουν...αξιζουν τα καθε ευρω τουs για αυτα που προσφερουν.....οποτε αs σου απαντησει καναs αλλοs που εχει δοκιμασει και αλλα γενικα...εμενα παντωs δεν με ενδιαφερει στο αμεσο μελλον να ψαχτο για αλλα..μενω σε αυτα και ειμαι πανευτυχηs....ηχοs στην μουσικη μου και στο FM Radio δυνατοs και καθαροs και συμπαθητικο μπασακι...ποιοτητα κατασκευηs που ζηλευουν ακριβοτερα...θηκουλα ποιοτικο πλαστικο στιβαρη και ομορφη..μαγνητεs που κρατανε τα earbuds μεσα δυνατοι....αποσυνδεσειs καθολου......και να φανταστειs τα δουλευω σε Nokia 5310 2020 μοντελο..(ναι αυτο με τα κουμπια γιατι εχω Free FM radio all the time....που να τα δουλεψω και σε κανα τουμπανακι σμαρτφοουν δηλαδη να παθω πλακα..δεν ξερω επειδη το μικρο το νοκιακι ειναι music phone αν παιζει ρολο η δυνατη ενταση που μου βγαζει και αλλου ειναι αλλιωs..αν και δεν το νομιζω...ισα ισα τα εχω συνδεσει και σε λαπτοπ HP και ακουω podcasts και youtube και μουσικη και εχω παθει πολιτισμικο σοκ με την ποιοτητα και εντασηs τουs για τοσα δα ακουστικουλια....απο μενα παρτα με κλειστα ματια....στο αυτι εφαρμοζουν τελεια εργονομικα.......δεν φευγουν και δεν πανε πουθενα και το κεφαλι να κουναs πανω κατω περα δωθε με δυναμη...το εχω τεσταρει..(ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝ αυτο....)....ασε που ειναι και διακριτικα τελειωs και οχι κουμουτσεs αγγουρια...και νοιωθειs σαν να μην τα φοραs..δεν κουραζουν καθολου το αυτι σαν βαροs...........ΑΨΟΓΑ σε ολα τουs....!

..κυκλοφορουνε πολλα review για αυτα στο tube για αυτα...χαζεψε ριβιουs......Και εσυ αποφασιζειs...

Μιας και το ψάξτε (πριν από εμένα για εμένα 😁) και έχετε μείνει ευχαριστημένοι με τα  SoundPeats Free2Classic έχουν πέσει στην αντίληψη σας τίποτα ακουστικά που να γίνετε η αυξομείωση της έντασης με άγγιγμα όπως στα huawei freebuds 4; 

Ευχαριστώ! 

 

1 ώρα πριν, andreasomageiras said:

 

Μιας και το ψάξτε (πριν από εμένα για εμένα 😁) και έχετε μείνει ευχαριστημένοι με τα  SoundPeats Free2Classic έχουν πέσει στην αντίληψη σας τίποτα ακουστικά που να γίνετε η αυξομείωση της έντασης με άγγιγμα όπως στα huawei freebuds 4; 

Ευχαριστώ! 

και στα SoundPeats με αγγιγμα αυξομειωνει η ενταση..απο το ενα δυναμωνει απο το αλλο χαμηλωνει...

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Christos_Tz said:

και στα SoundPeats με αγγιγμα αυξομειωνει η ενταση..απο το ενα δυναμωνει απο το αλλο χαμηλωνει...

Να ελέγχεται από το ένα ακουστικό κάθε φορά. Γιαυτό ανέφερα τα huawei freebuds 4, κάνοντας πάνω κάτω στο "πόδι" αλλάζει η ένταση ακόμη και φορώντας το ένα από τα δύο όποιο νάναι. 

Τα SoundPeats λειτουργούν όπως τα samsung που έβαλα στο πλυντήριο (παρεμπιπτόντως λειτουργούν με εμφανώς επηρεασμένο το μικρόφωνο και ενώ τα ακουστικά φορτίζουν η θήκη δεν κρατάει μπαταρία, για ακρόαση κάνουν) 

 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, andreasomageiras said:

Να ελέγχεται από το ένα ακουστικό κάθε φορά. Γιαυτό ανέφερα τα huawei freebuds 4, κάνοντας πάνω κάτω στο "πόδι" αλλάζει η ένταση ακόμη και φορώντας το ένα από τα δύο όποιο νάναι. 

Τα SoundPeats λειτουργούν όπως τα samsung που έβαλα στο πλυντήριο (παρεμπιπτόντως λειτουργούν με εμφανώς επηρεασμένο το μικρόφωνο και ενώ τα ακουστικά φορτίζουν η θήκη δεν κρατάει μπαταρία, για ακρόαση κάνουν) 

 

αχα..οκ καταλαβα.......

Link to comment
Share on other sites

γιατί είναι κακό να αυξομειωνεις την ένταση με κίνηση στο ένα ακουστικό;
Πολλοί από εμάς (πχ εγώ) ακούμε μουσική και ομιλίες μόνο από το ένα bud.
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί από εμάς (πχ εγώ) ακούμε μουσική και ομιλίες μόνο από το ένα bud.
Αυτό λέω στο ένα να έχει πάνω κάτω ένταση! Αυτό πιστεύω είναι το σωστό
Link to comment
Share on other sites

Όντως μειονέκτημα.Το έγραψα και στην κριτική μου.Επίσης θα ήθελα το pause/resume να είναι με single tap και όχι με double tap.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kostas_kanal0011 said:

Όντως μειονέκτημα.Το έγραψα και στην κριτική μου.Επίσης θα ήθελα το pause/resume να είναι με single tap και όχι με double tap.

τα Free2 Classic εχουν παρει η παιρνουν firmware updates?..το εχειs τσεκαρει??

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

τα Free2 Classic εχουν παρει η παιρνουν firmware updates?..το εχειs τσεκαρει??
Έψαξα και δεν βρίσκω κάτι..Αλλά είναι τόσο τζαμι που δε θέλουν τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kostas_kanal0011 said:
On 3/3/2023 at 7:25 ΠΜ, Christos_Tz said:
τα Free2 Classic εχουν παρει η παιρνουν firmware updates?..το εχειs τσεκαρει??

Έψαξα και δεν βρίσκω κάτι..Αλλά είναι τόσο τζαμι που δε θέλουν τίποτα...

αυριο παω να αγορασω ενα δευτερο ζευγαρι να υπαρχει στην ακρη.........επειδη ειναι ΤΟΣΟ ΤΖΑΜΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω τα ακουστικά bkuetooth sony sbh50 τα οποία πλεον δεν πωλούνται. Γνωριζει κανεις αν καπου κανουν αντικατάσταση μπαταρίας ή αν υπαρχει καποιο αλλο μοντέλο παρομοιο. Σημαντικο είναι οτι το συγκεκριμένο μοντελο διαθέτει ραδιόφωνο. Ευχαριστώ

Ακούω πολύ ραρδιόφωνο, οπότε όταν ξεκίνησε η μόδα στις ναυαρχίδες να μην έχουν FM, αναγκαστικά αγόρασα το Sony SBH50. Άριστη ακουστική, σταθερότατη σύνδεση, το μόνο του ελαφρύ μείον το ότι δεν είχε αποθήκευση των σταθμών του ραδιοφώνου.
Το πούλησα, μια και το επόμενο τηλέφωνό μου είχε FM radio, λες και θα έμενα για πάντα με το ίδιο τηλέφωνο...Οπότε τώρα που άλλαξα τηλέφωνο, έμεινα πάλι χωρίς ραδιόφωνο. Αγόρασα το SBH54 στα €70!..
Ακουστική άριστη, βάζεις ότι ακουστικά θέλεις/σε βολεύουν, FM radio με 10 presets. Αυτά όλα είναι καλά και άριστα, όταν δουλεύει. Σε όσα χρόνια αγοράζω ηλεκτρονικά, αυτό είναι σίγουρα το πιο προβληματικό ακριβό gadget που έχω αγοράσει. Συνεχείς αποσυνδέσεις, τα πλήκτρα πολλές φορές νεκρώνονται, κολλάει και κάνει επανεκκινήσεις, τραγικό πραγματικά.
Τελικά αιτία για όλα αυτά είναι τα δύο τελευταία επίσημα firmware.Μετά από αρκετό ψάξιμο, απποφάσια να κάνω downgrade σε παλιότερο firmware και, ευτυχώς, όλα λύθηκαν...
Ας όψεται ότι είναι το μόνο που έχει FM radio,ενώ όπως είπα είναι πολύ ποιοτικό σε όλα του. Απαράδεκτο βέβαια για ένα τόσο ακριβό προϊόν μιας μεγάλης εταιρίας να χρειάζεται τόσο ψάξιμο και τέτοιες ενέργειες από την πλευρά του καταναλωτή.
Και εγω το sbh50 εχω φοβερο απλώς πλεον β μπαταρία θέλει αλλαγη αλλα δε την αλλάζουν φοβουνται μην σπάσει στο ανοιγμα. Εχεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Yparxdos said:

Καλησπέρα. Εχω τα ακουστικά bkuetooth sony sbh50 τα οποία πλεον δεν πωλούνται. Γνωριζει κανεις αν καπου κανουν αντικατάσταση μπαταρίας ή αν υπαρχει καποιο αλλο μοντέλο παρομοιο. Σημαντικο είναι οτι το συγκεκριμένο μοντελο διαθέτει ραδιόφωνο. Ευχαριστώ

Και εγω το sbh50 εχω φοβερο απλώς πλεον β μπαταρία θέλει αλλαγη αλλα δε την αλλάζουν φοβουνται μην σπάσει στο ανοιγμα. Εχεις καμια ιδεα?

¨Υποθέτω ότι έχουν απαρχαιωμένο version Bluetooth για αυτό αποσυνδέονται. Δυστυχώς το ίδιο θέμα είχα σε αντίστοιχο Samsung ακριβοπληρωμένο παλιά,.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 7:14 ΠΜ, Christos_Tz said:

αυριο παω να αγορασω ενα δευτερο ζευγαρι να υπαρχει στην ακρη.........επειδη ειναι ΤΟΣΟ ΤΖΑΜΙ!!!

Πως πάνε από ομιλία στο δρόμο; 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το Plantronics voyager edge εδώ και 3 χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ωστόσο η μπαταρία έχει αρχίσει να μην κρατάει όπως πριν. Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να αλλάξει η μπαταρία; Και αν ναι που; Βλέπω Plantronics στην Ελλάδα πλέον δεν υπάρχει...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Έχω το Plantronics voyager edge εδώ και 3 χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ωστόσο η μπαταρία έχει αρχίσει να μην κρατάει όπως πριν. Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να αλλάξει η μπαταρία; Και αν ναι που; Βλέπω Plantronics στην Ελλάδα πλέον δεν υπάρχει...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς δεν υπάρχει πουθενά η εταιρεία αυτή. Εξαγοράσθηκε από την HP και μετονομάστηκε σε Poly αλλά δεν πουλάει πλέον τα γνωστά bluetooth. Ακόμα όμως και αν υπήρχε δεν άλλαζε ποτέ μπαταρίες εντός εγγύησης σου έδιναν άλλο.

Έχω και εγώ παρόμοιο θέμα. Ίσως το αναλάβει κανένας Πακιστανός στα μαγαζιά της Ομόνοιας αν βρεθεί μπαταρία. Μάλλον είναι fix και στα τρία χρόνια οριακά τέλος. Πάμε για άλλο και μάλλον θα καταλήξω σε Jabra. Κάτι Κινεζιές δεν με ικανοποίησαν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει πουθενά η εταιρεία αυτή. Εξαγοράσθηκε από την HP και μετονομάστηκε σε Poly αλλά δεν πουλάει πλέον τα γνωστά bluetooth. Ακόμα όμως και αν υπήρχε δεν άλλαζε ποτέ μπαταρίες εντός εγγύησης σου έδιναν άλλο.
Έχω και εγώ παρόμοιο θέμα. Ίσως το αναλάβει κανένας Πακιστανός στα μαγαζιά της Ομόνοιας αν βρεθεί μπαταρία. Μάλλον είναι fix και στα τρία χρόνια οριακά τέλος. Πάμε για άλλο και μάλλον θα καταλήξω σε Jabra. Κάτι Κινεζιές δεν με ικανοποίησαν.
Πώς γίνεται μια τόσο καλή εταιρεία που ήταν σχεδόν μονοπώλιο για όποιον ήθελε σοβαρό μονό Bluetooth να τα παράτησε; πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω. Έχω βρει βιντεάκι για το πώς αλλάζεις μπαταρία. Μπαταρία όμως δεν έχω βρει ακόμη...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πως πάνε από ομιλία στο δρόμο; 
Μια χαρά. Αν φυσάει εκεί λίγο σε ακούν πιο περίεργα αλλά τουλάχιστον σε ακούν.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlasismiriagos said:

Πώς γίνεται μια τόσο καλή εταιρεία που ήταν σχεδόν μονοπώλιο για όποιον ήθελε σοβαρό μονό Bluetooth να τα παράτησε; πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω. Έχω βρει βιντεάκι για το πώς αλλάζεις μπαταρία. Μπαταρία όμως δεν έχω βρει ακόμη...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν "τα παράτησε". Απλά η μητρική εταιρεία αποφάισε ότι θα έχει άλλες προτεραιότητες (πχ συστήμτα τηλεδιασκέψεων).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minast said:

Δεν "τα παράτησε". Απλά η μητρική εταιρεία αποφάισε ότι θα έχει άλλες προτεραιότητες (πχ συστήμτα τηλεδιασκέψεων).

Τα mono bluetooth τα παράτησε όπως και άλλες εταιρείες. αν ασχολείται με άλλα προϊόντα αυτό είναι κάτι διαφορετικό.. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα είναι ότι μας παράτησε. Και τώρα αναγκαστικά θα πάμε σε 2πλά ακουστικά και θα φοράμε το ένα...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...