Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 ώρες πριν, Vox said:

Για τηλεφωνικές κλήσεις αφού δεν υπάρχει η Plantronics πια, είναι δύσκολα τα πράγματα σε λογικές τιμές. Σε μανταλάκι τώρα χρησιμοποιώ αυτό ρο οποίο με καλύπτει αρκετά. Ακούω και μερικά podcast. Συνδέετε και με δεύτερο τηλέφωνο. .Υπάρχει και ένα σε μικρότερο μέγεθος.  Αν το θες επαγγελματικά δηλαδή είσαι courier ή είσαι όδηγός φορτηγού, ταξί θες σίγουρα  κάτι καλύτερο με noice cancelling Η αυτονομία του είναι καλή και δεν σε αφήνει ξεκρέμαστο. Αν θες κάτι καλύτερο πήγαινε σε Jabra. Πας σε άλλη κατηγορία πάντως και άλλα λεφτά. Τα περισσότερα πάντως Κινέζικα ή ακούγονται χαμηλά και δεν σε ακούνε, ή ξεμένουν από μπαταρία απότομα. 

Yπάρχει καποια αξιόλογη  πρόταση σε Jabra (για συνομιλία) σε λογική σχετικά τιμή ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 ώρες πριν, manolog3 said:

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο, νομιζω πως απλα κυκλοφορουν στην κινα πολυ φθηνες σειρες και καταληγουν σε ολον τον κοσμο μεσω aliexpress κλπ.

Παντως στο σκρουτζ τα QT 82 εχουν περιπου 20 ευρω

Just now, dragon11 said:

Παντως στο σκρουτζ τα QT 82 εχουν περιπου 20 ευρω

Τελικα πηρα τα QCY T13 απο σκρουτζ αφου ειδα αρκετες θετικες αξιολογησεις

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, dragon11 said:

Τελικα πηρα τα QCY T13 απο σκρουτζ αφου ειδα αρκετες θετικες αξιολογησεις

Ε αφου τα δοκιμασεις γραψε και σε μας τις εντυπωσεις σου!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2022 at 10:18 ΠΜ, manolog3 said:

Ε αφου τα δοκιμασεις γραψε και σε μας τις εντυπωσεις σου!

Λοιπον σε πρωτο χρονο φαινονται πολυ καλα.

Οσον αφορα την μουσικη μια χαρα μου φανηκσν.

Βεβαια δεν ειμαι απο αυτους που θελω ο ηχος να μου τρυπαει τον εγκεφαλο χαχα.

Για κλησεις θα επανελθω γιατι πρεπει να τα τσεκαρω κυριως στην οδηγηση.

Απο εφαρμογη τουλαχιστον σε εμενα μια χαρα καθονται

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω και εγώ τα συγκεκριμένα και ειναι πολύ καλά για τα χρήματα που κοστίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κ εγώ τα συγκεκριμένα (qcy t13). Είναι άψογα.
Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι για να κλείσει το ακουστικό, πρέπει να μπει στο κουτί του και δεν γίνεται με προγραμματισμό από την εφαρμογή.

Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

μετά από χρόνια με jabra 15,25 κλπ έλεγα και λόγω κινητού Samsung να πάω σε buds live. αυτό που δεν ξέρω εάν θα νέες βολέψει είναι ότι τώρα αυξομειωνω την φωνή/ένταση του συνομιλητή από το bt ακουστικό. στα live πως γίνεται;

επίσης πχ με double tap κάνει επανάκληση ;είναι πολύ ευαίσθητο το tap; δηλαδή μην πηγαίνω να το βάλω στο αυτί και κάνει επανάκληση!

όταν θέλω σε μια επίσκεψη να το βγάλω και να το βάλω στην τσέπη μου. έχει κάποιον τρόπο να μην καλέσει κατά λάθος όταν το έχω στην τσέπη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από ενάμιση χρόνο με τα Huawei freebuds 4i, πάω για αλλαγή. Θέλω οπωσδήποτε multipairing και τουλάχιστον ίδια ποιότητα ήχου με ANC και transparent.
Εκτός από τα Huawei pro καμία πρόταση μέχρι 100€;

Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα 4 που έχω εγω κάνoυν multipairing αλλά δεν έχουν δυνατό ANC

Για γραφείο είναι ΟΚ... για λίγο θόρυβο.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Όχι δουλεύω πάνω σε Κλαρκ οπότε θέλω το ANC οπωσδήποτε

Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, antogr said:

Όχι δουλεύω πάνω σε Κλαρκ οπότε θέλω το ANC οπωσδήποτε

Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τέτοιο θες. Δεν νομίζω να θες να ακούς και μουσική .πάνω στο κλαρκ. Εννοείται original γιατί κυκλοφορούν μαϊμούδες 

Link to comment
Share on other sites

ας πάρει τα huawei τα pro τα πρώτης γενιάς.... 80 ευρώ δε τα είχαν?

Τα καινούργια έχουν πάνω από 100 ευρω. Αν δεν έχει αλλεργία σε πλαστικά... αφού έχει τα 4i και δεν τον έχουν πειράξει

 

Αν τα πάρεις από γερμανό με την προσφορά που παίζει μείον 25% στα 99 ευρω

αυτά έχουν 88-89 ευρω. βάλει και κάτι ακόμα που θέλεις, ξεπέρνα τα 100 ευρω και πάρε 25 ευρώ πίσω 

αρα θα σου βγούν 75 ευρω https://www.payzy.gr/promo-payzy-germanos-cosmote?gclid=CjwKCAiAnZCdBhBmEiwA8nDQxQiq-UDWqEP2NnZEXLOXNDDo89-1FkgWgLvCp0C7OImKjrjSICiM3hoCm2oQAvD_BwE

 

https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile-accessories/bluetooth-headset/asurmata-akoustika-huawei-freebuds-pro/?productId=20398064&fname=skuColor&fvalue=-127955720251334394&commerceItem=&isComingSoon=

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο θες. Δεν νομίζω να θες να ακούς και μουσική .πάνω στο κλαρκ. Εννοείται original γιατί κυκλοφορούν μαϊμούδες 
Θέλω διπλά ακουστικά

Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, antogr said:

Θέλω διπλά ακουστικά

Στάλθηκε από το NTN-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εργαζόμενος σε κλαρκ κιόλας δεν νομίζω να επιτρέπεται. 😆

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα παρακάτω και έπαθα πλάκα από τον ήχο.https://www.skroutz.gr/s/30996647/Cellular-Line-Music-Sound-In-ear-Bluetooth-Handsfree-Ακουστικά-με-Θήκη-Φόρτισης-Μαύρα.html σε αντικατάσταση των samsung galaxy bubs που τα πήρε ο υιος και το μπάσο τους είναι πιο πλούσιο από τα Samsung που ήταν λίγο πιο ξερό και κάθονται καλύτερα στο αυτί και δεν θέλουν κάθε λίγο φτιαξιμο στη θέση τους όπως ήθελαν τα bubs.Και μιλάμε πάντα για κάποιον που δεν έχει προχωρημένες απαιτήσεις για την τιμή τους είναι μια χαρά.Ευχομαι Καλή Χρονιά σε όλους.!!

Edited by stef
Link to comment
Share on other sites

Έχει η γυναίκα μου μια δωροεπιταγή 50€ απο Γερμανό και λέει να πάρει ακουστικά.
90% χρήση ομιλία - 10% τα υπόλοιπα.
Δεν θα τη πειράξει να συμπληρώσει και λίγα ακόμα για κάτι καλύτερο.
Τι προτείνετε;

Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στα buds live

1ον είναι εύκολο να απαντάς με χτύπημα στα ακουστικά ή το πετυχαινεις μια στις 10;
2ον πως αυξομειωνεις την ένταση του συνομιλητή;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στα buds live

1ον είναι εύκολο να απαντάς με χτύπημα στα ακουστικά ή το πετυχαινεις μια στις 10;
2ον πως αυξομειωνεις την ένταση του συνομιλητή;
Για την ένταση του συνομιλητή δε γνωρίζω. Μήπως με τον ίδιο τρόπο που χαμηλώνω την ένταση όταν παίζει μουσική πατώντας παρατεταμένα το αριστερό ακουστικό;
Δε το ξέρω αυτό. Νομίζω δε το χω κάνει. Ίσως από τα κουμπιά του κινητού.

Το άλλο που ρώτησες για το χτύπημα στα ακουστικά είναι αυτό που με παρακίνησε να απαντήσω γιατί σε σχέση με όλα τα άλλα buds της Samsung νεώτερα και παλιότερα, στα live δυσκολεύτηκα κάπως στην αρχή. Δε το έβρισκα το χτύπημα τόσο άνετα όσο στα άλλα.

Στην πορεία όμως είναι σχεδόν οκ. Το συνήθισα και βρήκα κάπως τον τρόπο και το σημείο που πρέπει να χτυπάς.

Δεν είναι να σου υποδείξω κάτι. Απλά μετά από δύο τρεις βδομάδες χρήσης λογικά κι εσύ χωρίς να ξέρεις ακριβώς που και πόσο το χτυπάς, θα έχεις βρει το σωστό σημείο και θα μπορείς να τα δουλεύεις κανονικά.



Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ένταση του συνομιλητή δε γνωρίζω. Μήπως με τον ίδιο τρόπο που χαμηλώνω την ένταση όταν παίζει μουσική πατώντας παρατεταμένα το αριστερό ακουστικό;
Δε το ξέρω αυτό. Νομίζω δε το χω κάνει. Ίσως από τα κουμπιά του κινητού.

Το άλλο που ρώτησες για το χτύπημα στα ακουστικά είναι αυτό που με παρακίνησε να απαντήσω γιατί σε σχέση με όλα τα άλλα buds της Samsung νεώτερα και παλιότερα, στα live δυσκολεύτηκα κάπως στην αρχή. Δε το έβρισκα το χτύπημα τόσο άνετα όσο στα άλλα.

Στην πορεία όμως είναι σχεδόν οκ. Το συνήθισα και βρήκα κάπως τον τρόπο και το σημείο που πρέπει να χτυπάς.

Δεν είναι να σου υποδείξω κάτι. Απλά μετά από δύο τρεις βδομάδες χρήσης λογικά κι εσύ χωρίς να ξέρεις ακριβώς που και πόσο το χτυπάς, θα έχεις βρει το σωστό σημείο και θα μπορείς να τα δουλεύεις κανονικά.



Sent from my SM-G770F using Tapatalk

οκ ευχαριστώ
επανάκληση πως κάνεις;
και πως τα κλείνεις; εγώ θέλω το δεξί μόνο αλλά όταν μπαίνω πχ σε μια επίσκεψη να το κλείνω. πως κλείνει; (το ένα θα έχω το δεξί)
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ
επανάκληση πως κάνεις;
και πως τα κλείνεις; εγώ θέλω το δεξί μόνο αλλά όταν μπαίνω πχ σε μια επίσκεψη να το κλείνω. πως κλείνει; (το ένα θα έχω το δεξί)
εδώ κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ
επανάκληση πως κάνεις;
και πως τα κλείνεις; εγώ θέλω το δεξί μόνο αλλά όταν μπαίνω πχ σε μια επίσκεψη να το κλείνω. πως κλείνει; (το ένα θα έχω το δεξί)
Η γνώμη μου είναι πως τα Samsung buds είναι κυρίως για μουσική και απλά αν χρειαστεί απαντάς και κλήσεις.

Αν η κύρια χρήση σου είναι οι τηλεφωνικές κλήσεις, καλύτερα να στραφείς σε κάποιο άλλο ακουστικό. Πιθανότατα θα καλύψει καλύτερα τις ανάγκες σου.

Τώρα στην ερωτησή σου, η απάντηση είναι πως δε κλείνουν τα ακουστικά αυτά. Απλά τα έχεις στ αυτιά σου, ακούς μουσική και μετά τα βάζεις στη θήκη τους. Έτσι θα πρέπει να έχεις μαζί σου πάντα και τη θήκη ώστε να φορτίζουν.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πως τα Samsung buds είναι κυρίως για μουσική και απλά αν χρειαστεί απαντάς και κλήσεις.

Αν η κύρια χρήση σου είναι οι τηλεφωνικές κλήσεις, καλύτερα να στραφείς σε κάποιο άλλο ακουστικό. Πιθανότατα θα καλύψει καλύτερα τις ανάγκες σου.

Τώρα στην ερωτησή σου, η απάντηση είναι πως δε κλείνουν τα ακουστικά αυτά. Απλά τα έχεις στ αυτιά σου, ακούς μουσική και μετά τα βάζεις στη θήκη τους. Έτσι θα πρέπει να έχεις μαζί σου πάντα και τη θήκη ώστε να φορτίζουν.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

οκ ευχαριστώ. έχεις καμιά πρόταση για αυτό που θα ήθελα; δηλαδή συνήθως(99%) μονή χρήση στο ένα αυτί; και σχετικά μικρό;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα με βαριά καρδιά γύρισα σε Jabra Talk 25, αφού πλέον δεν βρίσκω αξιόπιστα Plantronics.
To Talk 45 το απέρριψα λόγω διάρκειας μπαταρίας και μακροβιότητας (από σχόλια χρηστών).
Μέχρι τώρα αξιοπρεπές, αλλά καμία σχέση με το αγαπημένο μου Voyager Edge και τις παραλλαγές του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...