Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!
σας έχω ευχαριστα νέα απο το  μετωπο  των freebuds pro!
Επειδη  θα  έσκαγα εαν  δεν  εβρισκα  λυση με τα ακουστηκα, αποφασισα  λοιπον να  προβω σε ενα  πειραμα.Πηρα τα ακουστικα,μια  μπατονέτα,και  την φαρμακευτικη  κρεμα(Elocon) που  μου  γραφει  ο  ΩΡΛ καθε  φορα που  πηγαινα  για  θεραπεια  απο  τα ακουστικα.Με  μια  ποσοτητα κρεμας,στην  μπατονετα,απλωσα το  περιεχομενο  στα σημεια  που  εφαπτονται  στο  αυτι  αλλα  και  στια λαστηχακια.Το  αφησα μια  μερα να  πιασει.Μετα απο  μια μερα,τα καθαρισα με  πολυ λεπτομερια.Δεν τα δουλεψα,και  τα αφησα καθαρα για  αλλη  μια  μερα.Με  το  τελος  και  της  δευτερης  μερας τα φορεσα και ως δια  μαγειας δεν εχω καμμια  ενοχληση  και  κανενα  προβλημα στα; αυτια.Ωδευω στην  δευτερη εθδομαδα χρησης  των  ακουστικών  χωρις  ενοχληση.
Ειλικρινα  δεν  ξερω ποιος πρεπει  να  νιωθει  χαζος  μετα απο  αυτο!!
 

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οκ ίσως γενικά πρέπει να περνάμε τα ακουστικά μία υποαλεργική κρέμα.

Ισως το κάνω κι εγω στα free buds 4. Για τα pro δεν ειμαι ψυχολογικά έτοιμος να το κάνω

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2022 at 1:54 ΜΜ, CoyoteD said:

οκ ίσως γενικά πρέπει να περνάμε τα ακουστικά μία υποαλεργική κρέμα.

Ισως το κάνω κι εγω στα free buds 4. Για τα pro δεν ειμαι ψυχολογικά έτοιμος να το κάνω

Σιγουρα πρεπει,εγω το  εκανα  και  ειλικρινα  ξεγνοιασα!επιτέλους απολαμβανω τα ακουστικα!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 11:23 ΜΜ, Da_rudakos said:

Μετά απο Αnker Soundcore Liberty Air 2 Pro που πάμε άραγε;
Κάτι αντίστοιχο και καλύτερο.

Sent from my V2145 using Tapatalk
 

Μάλλον στα Liberty 4. Αυτά περιμένω κι εγώ να έρθουν Ευρώπη. Μέχρι στιγμής μόνο US υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στα Liberty 4. Αυτά περιμένω κι εγώ να έρθουν Ευρώπη. Μέχρι στιγμής μόνο US υπάρχουν...
Αυτά περιμένω γενικότερα απλά έλεγα μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο!
Γι'αυτά εδώ έχεις άποψη;

https://www.skroutz.gr/s/37390291/JBL-Live-Pro-2-TWS-In-ear-Bluetooth-Handsfree-%CE%91%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B5-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%87%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%A6%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B1.html

Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ήμουν έτοιμος να τα παραγγείλω αλλά τελικά αποφάσισα να περιμένω τα Soundcore. Τα χρειάζομαι κυρίως για ομιλία και δεν ξέρω τι απόδοση έχουν στις κλήσεις τα JBL. Για μουσική - λόγω ονόματος - τα JBL θεωρώ ότι θα είναι καλύτερα από τα Liberty. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τελικά είναι lotto να σου κάτσουν καλά τα TWS. Εμένα με βόλεψαν τα Liberty Air 2 (τα απλά, όχι τα pro) και ελπίζω να είναι - λίγο τουλάχιστον - καλύτερα τα Liberty 4.

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2022 at 1:49 ΠΜ, emmanuelle said:

Σιγουρα πρεπει,εγω το  εκανα  και  ειλικρινα  ξεγνοιασα!επιτέλους απολαμβανω τα ακουστικα!

νομίζω ότι έχεις δίκιο

εβαλα λίγη και έφυγε τελείως η φαγούρα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, CoyoteD said:

νομίζω ότι έχεις δίκιο

εβαλα λίγη και έφυγε τελείως η φαγούρα

Δεν  υπηρχε λογος  να  σου  πω ανακριβεια,το  ειδες και  μονος  σου!Αλλη αισθηση!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς βρε συ αλλά τα αυτιά του αλλουνού είναι τα αυτιά του αλλουνού!!!!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2022 at 10:01 ΜΜ, emmanuelle said:

Δεν  υπηρχε λογος  να  σου  πω ανακριβεια,το  ειδες και  μονος  σου!Αλλη αισθηση!

Ποια ειναι η κρεμουλα γιατι εβαλα αυτη που εγραψες αλλα μου βγαζει διαφορες αμα μπορεις δωσε ενα λινκ με την συγκεκριμενη αλλαξα λαστιχακια στα galaxy buds+ και εχω  ψιλο-φαγουρα και ενα ελαφρυ τσουξιμο...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, CoyoteD said:

εγω έχω βάλει την celestoderm  https://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/celestoderm-v-2

Σευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα θα ηθελα λιγη βοηθεια.

Ποια εχετε να προτεινετε σε οικονομικη τιμη ;

Με ενδιαφερουν μονο οι τηλεφωνικες κλησεις οχι  να ακουω μουσικη.

Καποια σε xiaomi ή lenovo μεχρι 20-25 ευρω

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dragon11 said:

Καλησπερα θα ηθελα λιγη βοηθεια.

Ποια εχετε να προτεινετε σε οικονομικη τιμη ;

Με ενδιαφερουν μονο οι τηλεφωνικες κλησεις οχι  να ακουω μουσικη.

Καποια σε xiaomi ή lenovo μεχρι 20-25 ευρω

Ευχαριστω

Δυο μοντελα Lenovo που εχω δοκιμασει, δεν ειχαν καλο μικροφωνο. Ακουγες πολυ καλα, ειχαν αμεση αποκριση στο να σηκωνεις την κληση, αλλα ο αλλος δεν σε ακουει καλα και δεν λεω να εισαι σε χωρο με φασαρια. Γενικα σε αυτα τα λεφτα δυστυχως μονο για μουσικη κανουν.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manolog3 said:

Δυο μοντελα Lenovo που εχω δοκιμασει, δεν ειχαν καλο μικροφωνο. Ακουγες πολυ καλα, ειχαν αμεση αποκριση στο να σηκωνεις την κληση, αλλα ο αλλος δεν σε ακουει καλα και δεν λεω να εισαι σε χωρο με φασαρια. Γενικα σε αυτα τα λεφτα δυστυχως μονο για μουσικη κανουν.

Μαλλον θα ξαναπαρω τα KZ ES3 που ειχα πιο παλια

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dragon11 said:

Καλησπερα θα ηθελα λιγη βοηθεια.

Ποια εχετε να προτεινετε σε οικονομικη τιμη ;

Με ενδιαφερουν μονο οι τηλεφωνικες κλησεις οχι  να ακουω μουσικη.

Καποια σε xiaomi ή lenovo μεχρι 20-25 ευρω

Ευχαριστω

Τα lenovo που κυκλοφορούν σε κάτι aliexpress κτλ είναι μαϊμού 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Vox said:

Τα lenovo που κυκλοφορούν σε κάτι aliexpress κτλ είναι μαϊμού 

Αυτα τα QT 82 που τα δινουν 1+1 στα 20 ευρω μαιμου ειναι;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dragon11 said:

Αυτα τα QT 82 που τα δινουν 1+1 στα 20 ευρω μαιμου ειναι;

Στο site της Lenovo δεν υπάρχουν πάντως. Ένα ζευγάρι άλλο μοντέλο από το aliexpress που είχα αγοράσει ήταν μούφα. Και έτσι άρχισα και το έψαχνα. Περισσότερα δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Vox said:

Τα lenovo που κυκλοφορούν σε κάτι aliexpress κτλ είναι μαϊμού 

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο, νομιζω πως απλα κυκλοφορουν στην κινα πολυ φθηνες σειρες και καταληγουν σε ολον τον κοσμο μεσω aliexpress κλπ.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουμε ακούσει καλές κριτικές από κανέναν εδω μέσα

Αρα μας στέλνουν μαιμούδες

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, manolog3 said:

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο, νομιζω πως απλα κυκλοφορουν στην κινα πολυ φθηνες σειρες και καταληγουν σε ολον τον κοσμο μεσω aliexpress κλπ.

Η επίσημη ιστοσελίδα της Lenovo γιατί δεν τα έχει ενώ υπάρχουν όλα τα άλλα προϊόντα της;

Link to comment
Share on other sites

Υποθεση κανω, δεν το ειπα με σιγουρια. Απλως μου κανει εντυπωση να κυκλοφορουν ακουστικα με την ονομασια Lenovo και να μην κατασκευαζονται απο την ιδια. Γιατι δεν μιλαμε απλα για απομιμηση αλλα για χρηση brand σε προιοντα παγκοσμιως με απωλεια κερδων εις βαρος της εταιριας το οποιο δεν ειναι μαγαζακι. Ολα βεβαια γινονται. 

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, manolog3 said:

Υποθεση κανω, δεν το ειπα με σιγουρια. Απλως μου κανει εντυπωση να κυκλοφορουν ακουστικα με την ονομασια Lenovo και να μην κατασκευαζονται απο την ιδια. Γιατι δεν μιλαμε απλα για απομιμηση αλλα για χρηση brand σε προιοντα παγκοσμιως με απωλεια κερδων εις βαρος της εταιριας το οποιο δεν ειναι μαγαζακι. Ολα βεβαια γινονται. 

Για τηλεφωνικές κλήσεις αφού δεν υπάρχει η Plantronics πια, είναι δύσκολα τα πράγματα σε λογικές τιμές. Σε μανταλάκι τώρα χρησιμοποιώ αυτό ρο οποίο με καλύπτει αρκετά. Ακούω και μερικά podcast. Συνδέετε και με δεύτερο τηλέφωνο. .Υπάρχει και ένα σε μικρότερο μέγεθος.  Αν το θες επαγγελματικά δηλαδή είσαι courier ή είσαι όδηγός φορτηγού, ταξί θες σίγουρα  κάτι καλύτερο με noice cancelling Η αυτονομία του είναι καλή και δεν σε αφήνει ξεκρέμαστο. Αν θες κάτι καλύτερο πήγαινε σε Jabra. Πας σε άλλη κατηγορία πάντως και άλλα λεφτά. Τα περισσότερα πάντως Κινέζικα ή ακούγονται χαμηλά και δεν σε ακούνε, ή ξεμένουν από μπαταρία απότομα. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Vox, αλλα δεν εκανα εγω την ερωτηση! 🙃

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...