Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλημέρα παιδια  μετα απο  ενα  μηνα με  μαιλ  με  την Huawei,θα  μου  στειλουν  κούριερ να  τα πάρουν  για  έλεγχο.
Ακομα  και  εαν  αλαχθούν οπως του  φιλου,δεν  ξερω εαν  θα  τα κρατησω.
Ψάχνω για  τα επομενα.
Καμμια  value for  money αυτη  την  στιγμη;;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

20 ώρες πριν, emmanuelle said:

Καλημέρα παιδια  μετα απο  ενα  μηνα με  μαιλ  με  την Huawei,θα  μου  στειλουν  κούριερ να  τα πάρουν  για  έλεγχο.
Ακομα  και  εαν  αλαχθούν οπως του  φιλου,δεν  ξερω εαν  θα  τα κρατησω.
Ψάχνω για  τα επομενα.
Καμμια  value for  money αυτη  την  στιγμη;;

Εγώ αφού πούλησα τα Huawei πήρα τα Soundcore Life P3 . Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος και δεν είχα παράπονο από κανένα συνομιλητή και το σημαντικό κανένα πρόβλημα με τα αυτιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση μέχρι 50-60€ χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις.

Προτεραιότητα στην μπαταρία και την ποιότητα ομιλίας και μετά στο design. 

Προορίζονται για γυναίκα και χρήση σε iOS.

Σκεφτόμουν τα Huawei 4i, αλλά φοβάμαι μετά από τα μηνύματα που διάβασα εδώ.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση μέχρι 50-60€ χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις.
Προτεραιότητα στην μπαταρία και την ποιότητα ομιλίας και μετά στο design. 
Προορίζονται για γυναίκα και χρήση σε iOS.
Σκεφτόμουν τα Huawei 4i, αλλά φοβάμαι μετά από τα μηνύματα που διάβασα εδώ.
Over the ears JBL κοίταξες;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνα χρόνο με την γυναίκα κι οι 2 μας τα Huawei Freebuds 4i ,αλλά κανείς από τους 2 μας δεν έχει θέμα με αλλεργία ή φαγούρα.

Δεν τα φοράμε βέβαια πολλές ώρες ,όμως έτυχε να μπω εδώ και έπαθα πλάκα με αυτά που διάβασα.

Τα ακουστικά τα έχω προτείνει και σε άλλους.Για την ώρα δεν μου έχουν κάνει παράπονα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω το Riversong Air EA77 με κόστος 6,90. 

Η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μια ώρα με συνεχή ομιλία ή όταν ακούς μουσική. Ο ήχος είναι χαμηλά σε Android smartphone και πρέπει να δυναμώνεις την φωνή σου για να σε ακούνε, δεν συζητάμε αν είσαι στον δρόμο και έχει φασαρία. Ευτυχώς δεν κάνει αποσυνδέσεις. 

Για λύση ανάγκης , λίγη ώρα ομιλίας ή μουσικής στο τρέξιμο / περπάτημα ας πούμε είναι οκ. 

 

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξουμε σε άλλες μάρκες θα βρούμε αλλεργίες;

 

https://appletoolbox.com/allergic-airpods-pro/

 

 

Θέλω να πω ότι δε ξέρεις πριν το πάθεις 

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. 

Ψάχνομαι για ασύρματα ακουστικά και έχω χαθεί... 

Με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν πιο οικονομικά, να είναι (όσο μπορεί) κάτω από τα 40€. Δε με ενδιαφέρει η μάρκα αρκεί να δουλεύουν όσο το δυνατόν πιο σταθερά. 

Η χρήση τους θα είναι για ακρόαση ραδιοφώνου (μέσο ίντερνετ) και κλήσεις όταν τύχη. 

Νομίζω ότι αυτά που κρέμονται "σαν ποδαράκια" έξω από το αφτί θα είναι ποιο βολικά, νομίζω δε ξέρω, αν έχω λάθος να μου το γράψετε. 

Κατά κύριο λόγο η χρήση τους θα είναι, ακρόαση και που και που περπάτημα σε επαρχιακό περιβάλλον. 

 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andreasomageiras said:

Καλησπέρα. 

Ψάχνομαι για ασύρματα ακουστικά και έχω χαθεί... 

Με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν πιο οικονομικά, να είναι (όσο μπορεί) κάτω από τα 40€. Δε με ενδιαφέρει η μάρκα αρκεί να δουλεύουν όσο το δυνατόν πιο σταθερά. 

Η χρήση τους θα είναι για ακρόαση ραδιοφώνου (μέσο ίντερνετ) και κλήσεις όταν τύχη. 

Νομίζω ότι αυτά που κρέμονται "σαν ποδαράκια" έξω από το αφτί θα είναι ποιο βολικά, νομίζω δε ξέρω, αν έχω λάθος να μου το γράψετε. 

Κατά κύριο λόγο η χρήση τους θα είναι, ακρόαση και που και που περπάτημα σε επαρχιακό περιβάλλον. 

 

Εγώ έχω αυτά, γιατί δεν μπορώ τα άλλα με τα tips που μπαίνουν μέσα στο αυτί και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Με καλή ένταση και αυτονομία. 

https://www.skroutz.gr/s/30368009/SoundPEATS-TrueAir2-Earbud-Bluetooth-Handsfree-Ακουστικά-με-Αντοχή-στον-Ιδρώτα-και-Θήκη-Φόρτισης-Μαύρα.html

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν δυο μήνες τσιμπήσαμε αυτά

https://www.skroutz.gr/s/30165585/QCY-T13-In-ear-Bluetooth-Handsfree-Ακουστικά-με-Αντοχή-στον-Ιδρώτα-και-Θήκη-Φόρτισης-Λευκά.html

Εξαιρετικό value / money στην χαμηλή κατηγορία τιμής. Πανεύκολη σύνδεση ακόμα και στα δύστροπα (καποιες φορές) iphone των παιδιών και αρκετά καλή απόδοση (τηρουμένων των αναλογιών)

 

 

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχω κι εγώ, πολύ καλά για την τιμή τους, και ναι η εφαρμογή qcy τα βλέπει μια χαρά.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2022 at 1:45 ΜΜ, CoyoteD said:

η εφαρμογή qcy τα βλέπει?

Ναι κανονικά. Αν και δεν ειναι απαραίτητη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια  καλησπέρα!Εδω και  1,5 μηνα  εχω στειλει  τα< ακουστικα  στην Huawei,για το  σχετικο  θεμα  με  την  μολυνση  στα αυτια.Εκτοτε,δεν  εχω καμια  ενημέρωση  και  καμια ειδοποιηση.
Οσοι  τους τα ειχατε  στειλει  για  τον ιδιο  λογο  ποτε  πήρατε απάντηση;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, emmanuelle said:

Παιδια  καλησπέρα!Εδω και  1,5 μηνα  εχω στειλει  τα< ακουστικα  στην Huawei,για το  σχετικο  θεμα  με  την  μολυνση  στα αυτια.Εκτοτε,δεν  εχω καμια  ενημέρωση  και  καμια ειδοποιηση.
Οσοι  τους τα ειχατε  στειλει  για  τον ιδιο  λογο  ποτε  πήρατε απάντηση;

Αν θυμάμαι καλά μετά από 1-2 εβδομάδες. Δεν νομίζω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2022 at 9:15 ΠΜ, Petran3 said:

Αν θυμάμαι καλά μετά από 1-2 εβδομάδες. Δεν νομίζω παραπάνω.

Καλησπέρα παιδια!Σημερα μου  εστειλαν  τα καινουρια  ακουστικα.Τα εχω βαλει  να  φορτισουν.Ευχομαι  να  μην  εχω τραβαλα  οπως και  με  τα προηγουμενα,διοτι  αυτη  την φορα θα  τους τα στειλω  πισω δια παντως!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

φίλε με ενδιαφέρει πάρα πολύ. Δηλαδή είναι άλλο υλικό τα καινούργια? γιατί να μην έχεις πάλι πρόβλημα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, CoyoteD said:

φίλε με ενδιαφέρει πάρα πολύ. Δηλαδή είναι άλλο υλικό τα καινούργια? γιατί να μην έχεις πάλι πρόβλημα

Καλησπέρα παιδια!
Ειμουν  σε διλημα  για  το  εαν  επρεπε  να  τα ανοιξω να  τα φορτισω και  να  τα δοκιμασω και  ή να  τα βάλω  για  πουλημα  ετσι  οπως ηταν  με  το  σελοφαν.Διστηχως διαλεξα  το  πρώτο  και  προκοψα....
Με  σκαρτα 45 λεπτων χρήση, με το που  τα εβγαλα  και  με  τα μικρα μαμα  λαστηχακια  με  επιασε σταδιακα φαγουρα,και  αναγκαστικα και εβαλα αμεσως την  κρεμα  που  μου  ειχε δωσει ο ΩΡΛ,και  οπως καταλαβενετε  για  μια  βδομαδα παλι  δεν  θα  μπορω να  βαλω ακουστικο  στο  αυτι  μου.!
Ειλικρινα  σκεφτομαι  να  τους τα στειλω και πάλι πισω.Και να  τους πω χαρισμα  σας!
Δεν  περιμενα  κατι  διαφορετικο,απλα  περιμενα  τουλαχιστον  να  φιλοτιμηθουν  να  ψαχτουν  τουλαχιστον  για  τις  σιλικονες,και  οχι  τοσο  για  τα ακουστικα. σαν σασι. Και ουτε να μου  αλλαζαν  ακουστικα,μια  χαρα επαιζαν  και  τα πρωτα!

Πραγματικα,σκεφτομαι  να  παω στο  service τα παροπλισμενα  μου  Samsung Gear ICONX 2018 να  μου  τα επιδιορθωσουν και  να χρησιμοποιω μονο  αυτα.
Μεγάλη  πατατα τα Freebuds Pro, μου εφαγαν  200 ευρω,και  ενα  χρονο  απο  την ζωη  μου και  4 επισκεψεις  σε ΩΡΛ.

 

Edited by emmanuelle
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, emmanuelle said:

Καλησπέρα παιδια!
Ειμουν  σε διλημα  για  το  εαν  επρεπε  να  τα ανοιξω να  τα φορτισω και  να  τα δοκιμασω και  ή να  τα βάλω  για  πουλημα  ετσι  οπως ηταν  με  το  σελοφαν.Διστηχως διαλεξα  το  πρώτο  και  προκοψα....
Με  σκαρτα 45 λεπτων χρήση, με το που  τα εβγαλα  και  με  τα μικρα μαμα  λαστηχακια  με  επιασε σταδιακα φαγουρα,και  αναγκαστικα και εβαλα αμεσως την  κρεμα  που  μου  ειχε δωσει ο ΩΡΛ,και  οπως καταλαβενετε  για  μια  βδομαδα παλι  δεν  θα  μπορω να  βαλω ακουστικο  στο  αυτι  μου.!
Ειλικρινα  σκεφτομαι  να  τους τα στειλω και πάλι πισω.Και να  τους πω χαρισμα  σας!
Δεν  περιμενα  κατι  διαφορετικο,απλα  περιμενα  τουλαχιστον  να  φιλοτιμηθουν  να  ψαχτουν  τουλαχιστον  για  τις  σιλικονες,και  οχι  τοσο  για  τα ακουστικα. σαν σασι. Και ουτε να μου  αλλαζαν  ακουστικα,μια  χαρα επαιζαν  και  τα πρωτα!

Πραγματικα,σκεφτομαι  να  παω στο  service τα παροπλισμενα  μου  Samsung Gear ICONX 2018 να  μου  τα επιδιορθωσουν και  να χρησιμοποιω μονο  αυτα.
Μεγάλη  πατατα τα Freebuds Pro, μου εφαγαν  200 ευρω,και  ενα  χρονο  απο  την ζωη  μου και  4 επισκεψεις  σε ΩΡΛ.

 

Κρίμα. Εμένα μου έστειλαν όλο το κουτί καινούριο και τα πούλησα κατευθείαν. Φυσικά το είπα σε αυτόν που το πούλησα το συγκεκριμένο θέμα. Απλά δεν θα ξαναπάρω την ίδια μάρκα. Λυπήθηκα γιατί ήταν από άποψη ήχου, μικροφώνου κλπ τέλεια. Λογικά είναι κάτι στο υλικό κατασκευής που σε κάποιους δημιουργεί πρόβλημα σε άλλους όχι. Εμείς ήμασταν από τους άτυχους.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι το γυαλιστερό που έχουν στα τελευταία μοντέλα κάτι είναι

και στα freebuds 4 έχει κάπως γυαλιστερό ασήμι 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στα buds 2 pro υπάρχει ρύθμιση να απαντάς αυτόματα μια κλήση όταν τοποθετείς το ακουστικό στο αφτί σου;

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα buds 2 pro υπάρχει ρύθμιση να απαντάς αυτόματα μια κλήση όταν τοποθετείς το ακουστικό στο αφτί σου;

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Όχι, ωστόσο μπορείς ακουμπώντας 2 φορές το ακουστικό να απαντήσεις την κλήση.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι αυτό το ξέρω. Ωστόσο κάποια άλλα jabra ακουστικά που είχα υποστήριζαν αυτή τη λειτουργία και την είχα βρει βολική.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...