Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σήμερα είδα

μια και ρωτάει ο φίλος 
 

Φίλε τα είχα τα προηγούμενα. Εξαιρετικά στη λειτουργία τους και για ομιλία και για τα πάντα. Αλλά η ποιότητα κατασκευής μ απογοήτευσε. 4 ζευγάρια στην παρέα μου, 2 δικά μου και 2 φίλων μου και σε όλα σταμάτησαν να λειτουργούν κάποια απ τα ακουστικά, ή η θήκη φόρτισης, ή τα ακουστικά δεν αποσυνδεοταν όταν τα έβαζες στη θήκη. Όλα τα ζευγάρια αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα σε διάρκεια 1-3 μήνες χρήσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σου είπα, τα δικά μου δε δουλεύουν σε xiaomi πλέον δε τηλέφωνο. Δουλεύουν skype podcasts κλπ

 

 

 

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Κάτοχος  των  Freebuds pro.
Εχω το  εξης προβλήμα.Τα λαστιχάκια  που  εχουν  τα ακουστικα, μου δημιουργουν ερεθισμο, αλλεργια  και  ξηροδερμια  περιξ  του  αυτιου,αλλα και στο  τούνελ  μεχρι  το  σημειο  που  φτάνουν μεσα στο  αυτι.Στο τούνελ δηλαδη.
Εχω πάει  στον ΩΡΛ,εχω κανει  ελεγχο και επιπλέον εχω κανει  2 φορες θεραπεια  και  2  φορες εχει  ξαναεμφανιστει το  θέμα,αμεσως μολις  ξαναχρησιμοποιησω τα ακουστικα.
Υποψην  τα ακουστικά  καθαριζονται  συνεχως και  μετα απο κάθε  χρηση.Υπάρχει  κάποιο  εναλλακτικό  λαστιχάκι  που  να  μπαινει  και  να  μην δημιουργει  θέμα  στα αυτια  μου,και  να  ειναι  συμβατα με  τα Freebuds pro ;
Ποτε στο παρελθον δεν ειχα τετοιο  θέμα,με  τα λαστιχακια.Υπάρχει κάποιος  να  μου  προτείνει αλλα λαστιχακια  ωστε να  συνεχισω να  δουλευω τα ακουστικα  μου.
ευχαριστώ πολυ προκαταβολικα!

Edited by emmanuelle
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έπαθα κι εγώ. Δεν έβαλα αλλά. Παραγγειλα foams αλλά δεν ήρθαν... Αγόρασε από Ελλάδα άμεσα. Νομίζω ότι και μαϊμού να πάρεις δε θα έχεις πρόβλημα. Απλά του προ είναι περίεργα σε σχήμα. Βάλε πχ κάποια άλλα άλλο σχήμα και δες φαγούρα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CoyoteD said:

Αυτό έπαθα κι εγώ. Δεν έβαλα αλλά. Παραγγειλα foams αλλά δεν ήρθαν... Αγόρασε από Ελλάδα άμεσα. Νομίζω ότι και μαϊμού να πάρεις δε θα έχεις πρόβλημα. Απλά του προ είναι περίεργα σε σχήμα. Βάλε πχ κάποια άλλα άλλο σχήμα και δες φαγούρα

 

10 ώρες πριν, emmanuelle said:

Καλησπέρα σε ολους.Κάτοχος  των  Freebuds pro.
Εχω το  εξης προβλήμα.Τα λαστιχάκια  που  εχουν  τα ακουστικα, μου δημιουργουνε ερεθισμο, αλλεργια  και  ξηροδερμια  περιξ  του  αυτιου,αλλα και στο  τούνελ  μεχρι  το  σημειο  που  φτάνουν μεσα στο  αυτι.
Εχω πάει  στον ΩΡΛ,εχω ελεγχο και επιπλέον εχω κανει  2 φορες θεραπεια  και  2  φορες εχει  ξαναεμφανιστει το  θέμα,αμεσως μολις  ξαναχρησιμοποιησω τα ακουστικα.
Υποψην  τα ακουστικά  καθαριζονται  συνεχως και  μετα απο κάθε  χρηση.Υπάρχει  κάποιο  εναλλακτικό  λαστιχάκι  που  να  μπαινει  και  να  μην δημιουργει  θέμα  στα αυτια  μου,και  να  ειναι  συμβατα με  τα Freebuds pro ;
Ποτε στο παρελθον δεν ειχα τετοιο  θέμα,με  τα λαστηχακια.Υπάρχει κάποιος  να  μου  προτείνει αλλα λαστηχακια  ωστε να  συνεχισω να  δουλευω τα ακουστικα  μου.
ευχαριστώ πολυ προκαταβολικα!

Μία από τα ίδια και εγώ.. δύο φορές μου έχουν δημιουργήσει θέμα εκ των οποίων τη μία πηρα αντιβίωση..

Αν βρείτε κάποια μαξιλαράκια Στείλτε και σε μένα μήπως και τα παραγγείλω

Link to comment
Share on other sites

Μαξιλάρια υπάρχουν πολλά .try and error ειναι. Ρώτησε κάποιος στην αντιπροσωπεία αν υπάρχουν κι άλλου είδους;

 

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

https://consumer.huawei.com/en/community/details/Allergic-to-Freebuds-Pro/topicId_150267/

 

Πολύς κόσμος, χωρίς λύση. Βέβαια έχουν πουλήσει και πολλά

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Έχω το ίδιο πρόβλημα με τα freebuds pro. Επειδή άλλαξα και τις σιλικόνες θεωρώ ότι είναι από το υλικό που είναι κατασκευασμένο το ακουστικό (νίκελ-μεταλικό). Το περίεργο είναι ότι ξεκίνησε 2-3 μήνες μετά και όχι κατευθείαν. Επικοινώνησα με το service εδώ και θα τα στείλω να τα δουν. Δεν ξέρω κρίμα γιατί έδωσα 110 Euro να τα πάρω και δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Σκέφτομαι τι άλλο να πάρω, λέω να πάω σε πλαστικό . Έχει κάτι αντίστοιχο η huawei που να αξίζει σε αυτά τα λεφτά(ελπίζοντας να γίνει κάτι και να μπορώ τουλάχιστον να τα αλλάξω με άλλο μοντέλο χωρίς να χάσω τα λεφτά);

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την γνώμη μου

Εχω πάρει τα και freebuds τα 4 μετά τα pro. Υπάρχει μικρή φαγούρα κι ας μην έχουν λαστιχάκια. Οχι όμως αυτό που είχα με τα pro. πες μας τι προτείνει το servis. Είμαι κι εγω ζεστός να τα στείλω πίσω

Εχω 10 μαιμουδες. Καμία φαγούρα.

 

Γενικά η φαγούρα εξαφανίζεται αν χρησιμοποιήσεις λίγη celestoderm-v with garamycim (ρωτα τον γιατρό)

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CoyoteD said:

Να σου πω την γνώμη μου

Εχω πάρει τα και freebuds τα 4 μετά τα pro. Υπάρχει μικρή φαγούρα κι ας μην έχουν λαστιχάκια. Οχι όμως αυτό που είχα με τα pro. πες μας τι προτείνει το servis. Είμαι κι εγω ζεστός να τα στείλω πίσω

Εχω 10 μαιμουδες. Καμία φαγούρα.

 

Γενικά η φαγούρα εξαφανίζεται αν χρησιμοποιήσεις λίγη celestoderm-v with garamycim (ρωτα τον γιατρό)

Αύριο θα στείλουν courier να τα παραλάβουν. Ελπίζω να μου τα αλλάξουν ή επιστροφή χρημάτων. Έλεγα αν γίνει κάτι τέτοιο να πάω σε freebuds 4i αλλά δεν ξέρω αν είναι από το ίδιο υλικό φτιαγμένα. Θεωρώ πάντως ότι είναι από το υλικό του ακουστικού και όχι της σιλικόνης. Ξενέρωσα πραγματικά με το συγκεκριμένο θέμα , είναι κρίμα γιατί ουσιαστικά τα έχω χρησιμοποιήσει λίγο, σκέψου ότι να έχω φορτίσει την θήκη το πολύ 5-6 φορές.

Link to comment
Share on other sites

ισως τα πλαστικά να ειναι ίδια και στα 2 ακουστικά.... ίδια μάρκα ειναι

οκ στα 4 είμαι αρκετά ΟΚ. Λαστιχάκια δε βάζω πάλι 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει ποτέ κανείς ακουστικά Sennheiser; Αγόρασα τα Momentum True Wireless 3 και δεν μπορώ να βρω τρόπο να κατεβάσω την αναβάθμιση λογισμικού που δείχνει η εφαρμογή ότι υπάρχει. Μου τα άλλαξαν ήδη μια φορά αλλά και τα καινούργια μου κάνουν το ίδιο. Δείχνουν ότι κατεβάζουν την αναβάθμιση αλλά δεν εγκαθίσταται ποτέ. Καμμιά ιδέα κανείς;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cadfael said:

Έχει πάρει ποτέ κανείς ακουστικά Sennheiser; Αγόρασα τα Momentum True Wireless 3 και δεν μπορώ να βρω τρόπο να κατεβάσω την αναβάθμιση λογισμικού που δείχνει η εφαρμογή ότι υπάρχει. Μου τα άλλαξαν ήδη μια φορά αλλά και τα καινούργια μου κάνουν το ίδιο. Δείχνουν ότι κατεβάζουν την αναβάθμιση αλλά δεν εγκαθίσταται ποτέ. Καμμιά ιδέα κανείς;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk


 

Θα έλεγα να επικοινωνήσεις με το support. Είναι πολύ αξιόλογη μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα και οι άνθρωποι μου τα αντικατέστησαν αμέσως. Εξαιρετικοί. Όμως και τα καινούργια μου εμφανίζουν το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω αν εγώ δεν κάνω κάτι καλά η είναι θέμα εφαρμογής η ακουστικών πάλι.

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2022 at 12:00 ΜΜ, Petran3 said:

Αύριο θα στείλουν courier να τα παραλάβουν. Ελπίζω να μου τα αλλάξουν ή επιστροφή χρημάτων. Έλεγα αν γίνει κάτι τέτοιο να πάω σε freebuds 4i αλλά δεν ξέρω αν είναι από το ίδιο υλικό φτιαγμένα. Θεωρώ πάντως ότι είναι από το υλικό του ακουστικού και όχι της σιλικόνης. Ξενέρωσα πραγματικά με το συγκεκριμένο θέμα , είναι κρίμα γιατί ουσιαστικά τα έχω χρησιμοποιήσει λίγο, σκέψου ότι να έχω φορτίσει την θήκη το πολύ 5-6 φορές.

Μπορείς να μας πεις τι έγινε τελικά με την αντιπροσωπεία?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2022 at 9:34 ΜΜ, CoyoteD said:

https://consumer.huawei.com/en/community/details/Allergic-to-Freebuds-Pro/topicId_150267/

 

Πολύς κόσμος, χωρίς λύση. Βέβαια έχουν πουλήσει και πολλά

Τούς έγραψα και  εγω.Απλα  θελω  να  δω τι  θα  πουνε  και  σε εμενα!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, emmanuelle said:

Τούς έγραψα και  εγω.Απλα  θελω  να  δω τι  θα  πουνε  και  σε εμενα!

Αν δεις πιο κάτω... Λένε ότι τους είπαν να πάνε στο γιατρό

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

On 28/5/2022 at 7:38 ΜΜ, CoyoteD said:

Μπορείς να μας πεις τι έγινε τελικά με την αντιπροσωπεία?

Ακόμη τίποτα , θα έρθουν σπίτι σήμερα η courier να τα παραλάβει. Πάντως από το επίσημο forum της huawei κλασικά χαζομάρες.

1. Do not wear your earphones too tightly, as doing so can put excess pressure on your ears and result in pain or inflammation.
2. Avoid wearing earphones for an extended period of time. Take a rest once every 1 or 2 hours.
3. Wipe down the earphone shells and ear tips with a lightly damp cloth on a regular basis and after a workout.
4. Dry your ears after taking a shower or a workout before using your earphones.
5. Do not use your earphones if your ear skin gets broken. Keep your ear skin clean and dry.

κλπ κλπ

Επίσης μου είπαν ότι

Yes, HUAWEI FreeBuds, HUAWEI FreeBuds 3i, HUAWEI FreeBuds 4i, and HUAWEI FreeBuds Pro are made from the same material as below:

Earphones: Polycarbonate

Charging case: Polycarbonate

Ear tips: Silicon

Εγώ θεωρώ ότι είναι κάτι στο ακουστικό και όχι στην σιλικόνη. Το θέμα είναι ότι μου το έβγαλε το πρόβλημα μετά από 2-3 μήνες χρήσης. Λέτε να έχει καμιά στρώση και με το καιρό να έφυγε και να δημιούργησε το πρόβλημα; Μου φαίνεται περίεργο γιατί πάντα φορούσα ακουστικά και φθηνά κιόλας και ποτέ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Petran3 said:

Ακόμη τίποτα , θα έρθουν σπίτι σήμερα η courier να τα παραλάβει. Πάντως από το επίσημο forum της huawei κλασικά χαζομάρες.

1. Do not wear your earphones too tightly, as doing so can put excess pressure on your ears and result in pain or inflammation.
2. Avoid wearing earphones for an extended period of time. Take a rest once every 1 or 2 hours.
3. Wipe down the earphone shells and ear tips with a lightly damp cloth on a regular basis and after a workout.
4. Dry your ears after taking a shower or a workout before using your earphones.
5. Do not use your earphones if your ear skin gets broken. Keep your ear skin clean and dry.

κλπ κλπ

Επίσης μου είπαν ότι

Yes, HUAWEI FreeBuds, HUAWEI FreeBuds 3i, HUAWEI FreeBuds 4i, and HUAWEI FreeBuds Pro are made from the same material as below:

Earphones: Polycarbonate

Charging case: Polycarbonate

Ear tips: Silicon

Εγώ θεωρώ ότι είναι κάτι στο ακουστικό και όχι στην σιλικόνη. Το θέμα είναι ότι μου το έβγαλε το πρόβλημα μετά από 2-3 μήνες χρήσης. Λέτε να έχει καμιά στρώση και με το καιρό να έφυγε και να δημιούργησε το πρόβλημα; Μου φαίνεται περίεργο γιατί πάντα φορούσα ακουστικά και φθηνά κιόλας και ποτέ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα.

Εμένα το έβγαλε μετά από 6 μήνες το πρόβλημα το αυτί

χωρίς λαστιχάκι αλλης μάρκας δεν έχω φορέσει εδω και καιρό

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2022 at 10:43 ΠΜ, CoyoteD said:

Εμένα το έβγαλε μετά από 6 μήνες το πρόβλημα το αυτί

χωρίς λαστιχάκι αλλης μάρκας δεν έχω φορέσει εδω και καιρό

Τελικά θα μου τα αλλάξουν με καινούρια(σφραγισμένο κουτί). Θα τα πουλήσω λογικά(ελπίζω κανά 90€ ) για να πάρω άλλα αν είναι με απλό πλαστικό που ελπίζω να μην έχω το ίδιο πρόβλημα, είμαι ανάμεσα στα

  1. Realme Buds Air 2

  2. Edifier BT NB2 In-ear

  3. Edifier BT NB2 Pro In-ear

  4. Soundcore Life P3 In-ear

  5. Edifier BT NB2 In-ear

έχει κανείς καμιά ιδέα για τα παραπάνω; Θα ήθελα να έχει καλό μικρόφωνο

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Petran3 said:

Τελικά θα μου τα αλλάξουν με καινούρια(σφραγισμένο κουτί). Θα τα πουλήσω λογικά(ελπίζω κανά 90€ ) για να πάρω άλλα αν είναι με απλό πλαστικό που ελπίζω να μην έχω το ίδιο πρόβλημα, είμαι ανάμεσα στα

  1. Realme Buds Air 2

  2. Edifier BT NB2 In-ear

  3. Edifier BT NB2 Pro In-ear

  4. Soundcore Life P3 In-ear

  5. Edifier BT NB2 In-ear

έχει κανείς καμιά ιδέα για τα παραπάνω; Θα ήθελα να έχει καλό μικρόφωνο

Τους έστειλες κάποιο δικαιολογητικό ότι έχεις πρόβλημα με τα αυτιά γιατί να τα αλλάξουνε;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω τα xiaomi redmi buds 3pro ειναι καλα?Τα εχει καποιος φιλος?Συνδεονται με δυο συσκευες,μπορω πχ να τα συνδεω με το κινητο για να μιλαω και ταυτοχρονα με pc η λαπτοπ.Αν ξερει καποιος φιλος ας μου απαντησει.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2022 at 9:58 ΜΜ, CoyoteD said:

Τους έστειλες κάποιο δικαιολογητικό ότι έχεις πρόβλημα με τα αυτιά γιατί να τα αλλάξουνε;

Μου είπαν ότι λόγο καλής θελήσεως. Πραγματικά μπράβο στο service. Το μόνο που έστειλα ήταν η απόδειξη αγοράς. 

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2022 at 10:27 ΠΜ, CoyoteD said:

Να σου πω την γνώμη μου

Εχω πάρει τα και freebuds τα 4 μετά τα pro. Υπάρχει μικρή φαγούρα κι ας μην έχουν λαστιχάκια. Οχι όμως αυτό που είχα με τα pro. πες μας τι προτείνει το servis. Είμαι κι εγω ζεστός να τα στείλω πίσω

Εχω 10 μαιμουδες. Καμία φαγούρα.

 

Γενικά η φαγούρα εξαφανίζεται αν χρησιμοποιήσεις λίγη celestoderm-v with garamycim (ρωτα τον γιατρό)

εγω θα τα ηρεμίσω τα αυτιά με τα free buds 4 που πήρα και τα άλλα ή θα χαρίσω ή θα τα πουλήσω κανένα 60ρι. μου τα αλλάξανε τον Μάρτιο κι από τότε δε θα έχω φορέσει καθόλου.....

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...