Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δες κάτι σε xiaomi όχι τα πιο φθηνά τα λίγο καλύτερα σε αυτά τα λεφτά. Ότι γράφουν επάνω στο κουτί το κάνουν. Δεν είναι top αλλά δεν απογοητεύουν σε αυτά τα λεφτά. Άλλωστε δεν είναι να κρατάς ακουστικά χρόνια. Έχω ένα ζευγάρι από το πιο φθηνά τα οποία χρησιμοποιώ σε tablet για ταινίες αγορασμένα από kaizer παραεισαγωγή. Στα Μείον ότι δεν συνδέονται σε δύο συσκευές  και ότι δεν εφαρμόζουν τόσο καλά στα δικά μου αυτιά..
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Θα κοιτάξω στο skroutz,που τα έχει και πιο φθηνά.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, Gx2 said:
6 ώρες πριν, CoyoteD said:
Όχι για να πάει από το ένα στο άλλο δε πατάς κουμπάκι; Αυτά με το καλώδιο δεν είναι;

Ναι αυτά είναι με καλώδιο. Συνδέονται με δύο συσκευές ταυτόχρονα, και μπορείς με το πάτημα ενός κουμπιού να πηγαίνεις από τη μια στη άλλη. Αυτό νομίζω ότι ψάχνει ο φίλος.

Στα άλλα μοντέλα πηγαίνει από το ένα στο άλλο αυτόματα δηλαδή αν είμαι στο laptop και χτυπήσει το κινητό με τα huawei μπορεί να γυρίσει στο κινητό χωρίς να πατήσω τίποτα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Στα άλλα μοντέλα πηγαίνει από το ένα στο άλλο αυτόματα δηλαδή αν είμαι στο laptop και χτυπήσει το κινητό με τα huawei μπορεί να γυρίσει στο κινητό χωρίς να πατήσω τίποτα
Α, οκ. Τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Ίσως όμως το να επιλέγεις που θα συνδεθείς με το πάτημα ενός κουμπιού να είναι τελικά προτιμότερο από το να σε συνδέει αυτόματα στην τελευταία συσκευή που θα το ζητήσει. Π.Χ σκέψου να είσαι σε μια σημαντική τηλεδιάσκεψη μέσω Skype, να χτυπήσει το τηλέφωνο και να γυρίσουν εκεί τα ακουστικά.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gx2 said:
6 ώρες πριν, CoyoteD said:
Όχι για να πάει από το ένα στο άλλο δε πατάς κουμπάκι; Αυτά με το καλώδιο δεν είναι;

Ναι αυτά είναι με καλώδιο. Συνδέονται με δύο συσκευές ταυτόχρονα, και μπορείς με το πάτημα ενός κουμπιού να πηγαίνεις από τη μια στη άλλη. Αυτό νομίζω ότι ψάχνει ο φίλος.λ

 

11 minutes ago, Gx2 said:
19 minutes ago, CoyoteD said:
Στα άλλα μοντέλα πηγαίνει από το ένα στο άλλο αυτόματα δηλαδή αν είμαι στο laptop και χτυπήσει το κινητό με τα huawei μπορεί να γυρίσει στο κινητό χωρίς να πατήσω τίποτα

Α, οκ. Τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Ίσως όμως το να επιλέγεις που θα συνδεθείς με το πάτημα ενός κουμπιού να είναι τελικά προτιμότερο από το να σε συνδέει αυτόματα στην τελευταία συσκευή που θα το ζητήσει. Π.Χ σκέψου να είσαι σε μια σημαντική τηλεδιάσκεψη μέσω Skype, να χτυπήσει το τηλέφωνο και να γυρίσουν εκεί τα ακουστικά.

 

Για αυτό ορίζεις και prime συσκευή αν θέλεις

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχετε να μου προτείνετε (γιατί είναι πολλές οι σελίδες να διαβάσω στο thread :/) κάποια bluetooth ακουστικά τύπου neck-band ? Κατά προτίμηση με μαγνητάκι πιστεύω (δεν είχα ποτέ τέτοιου τύπου ακουστικά η αλήθεια, είναι για δωράκι), μπάτζετ γύρω στα 40€ (άντε 50€ μαξιμουμ) όχι ακριβότερα. Ευχαριστώ! 😉

Link to comment
Share on other sites

Just now, CoyoteD said:

οι περισσότεροι αγοράζανε τα ΑΜ61

Τα κοιτούσα στο σκρουτζ η αλήθεια, έχουν πάρα πολλές κριτικές γι'αυτό και με προβλημάτισαν. Οι περισσότεροι λένε ότι για μουσική είναι πολύ καλά αλλά για ομιλία όχι και τόσο. Εγώ θα ήθελα κάτι που πρωτίστως να'ναι οκ στην ομιλία και μετά για μουσική.

Link to comment
Share on other sites

για ομιλία δεν ειναι καλά στο δρόμο

αν είσαι μόνος στο σπίτι και δουλεύεις ειναι ΟΚ

 

θέλουν να τα προστατεύεις με το χέρι σου όταν μιλάς στο δρόμο 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CoyoteD said:

για ομιλία δεν ειναι καλά στο δρόμο

αν είσαι μόνος στο σπίτι και δουλεύεις ειναι ΟΚ

 

θέλουν να τα προστατεύεις με το χέρι σου όταν μιλάς στο δρόμο 

Σε συνθήκες αυτοκινήτου οδηγώντας ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα ένα της Hama στα  περίπου ευρώ. Μανταλάκι. mono. Μάλλον θα με απογοητεύσει. Διαβάζω για πολύ καλή μπαταρία και φαίνεται σαν κλώνος τον plantronics.

Θα δοκιμαστεί σε λίγο αφού φορτίζει. Αν κάποιοι έχουν εμπειρία από aliexpress δηλαδή αν τους εχει βγει τίποτα καλό από εκεί ας το αναφέρει.

Τα κινέζικα awei που τα πουλάν από εδώ και από εκεί στην Ελλάδα  σε λαιμού και οτιδήποτε άλλο είναι για τα μπάζα αφού και ο ήχος είναι απαράδεκτος στην συνομιλία αλλά και τελειώνει ακαθόριστα εκεί που δεν το περιμένεις η μπαταρία.

Τώρα έχω βρει έναν που πουλάει 25 ευρώ τα Jabra και 40 ευρώ τα Jabra 25 SE. Μάλλον εκεί θα καταλήξει.

Για να δούμε σε λίγο το Hama

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Someone said:

Σε συνθήκες αυτοκινήτου οδηγώντας ?

αμα κλείσεις το παράθυρο και φοράς το ένα

τα 2 απαγορεύεται 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vox said:

 

Τώρα έχω βρει έναν που πουλάει 25 ευρώ τα Jabra και 40 ευρώ τα Jabra 25 SE. Μάλλον εκεί θα καταλήξει.

Για να δούμε σε λίγο το Hama

30 ευρω εχει το 25se στο σκρουτζ και δωρεαν μεταφορικά υπο προϋποθέσεις..

https://www.skroutz.gr/s/34481418/Jabra-Talk-25-SE-Earbud-Bluetooth-Handsfree-Ακουστικό-Μαύρο.html

.............................................................

.............................

 

πειτε μια γνωμη για την μαρκα η για το συγκεκριμενο που με ενδιαφερει...

 

https://www.emea.blueparrott.com/on-the-road-headsets/blueparrott-m300-xt##204347

 

μεχρι ποσα θα δινατε?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, drdedus said:

 

 

πειτε μια γνωμη για την μαρκα η για το συγκεκριμενο που με ενδιαφερει...

 

https://www.emea.blueparrott.com/on-the-road-headsets/blueparrott-m300-xt##204347

 

 

Από τις επώνυμες μάρκες. Αν είσαι επαγγελματίας πχ οδηγός, ή εργαζόμενος σε εξωτερικούς χώρους αξίζει. Προσωπικά δεν μου αρέσει και τόσο ο σχεδιασμός του αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ποσο καλο cancelling κανει αν εισαι σε χωρο με θορυβους εκτος απο αερα η μπασα που κανουν ολα τα φτηνα επωνυμα..

σε μια καφετερια η αν το φοραει ο οδοντιατρος και δουλευει τροχο τι θα καταφερει?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drdedus said:

το θεμα ειναι ποσο καλο cancelling κανει αν εισαι σε χωρο με θορυβους εκτος απο αερα η μπασα που κανουν ολα τα φτηνα επωνυμα..

σε μια καφετερια η αν το φοραει ο οδοντιατρος και δουλευει τροχο τι θα καταφερει?

Αν απαντάς στο δικό μου σχόλιο θα έλεγα ότι αν δεν κάνουν αυτά σωστό noise cancelling σκέψου αυτά του alliexpress. Μόνο κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει .μέσα σε οδοντιατρείο θα μπορεί να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

τα huawei pro και τα freebuds 4 που έχω εγω κόβουν τον θόρυβο και μιλάς (κόστος 100 ευρω)

Εχω και τα ΑΜ 61 που δε το κάνουν

Τα tronsmart onyx τον κόβουν. Απλά δε δουλεύουν σε ένα κινητό που έχω Xiaomi. Δουλεύουν σε one plus και huawei μοντέλα

 

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Vox said:

Αν απαντάς στο δικό μου σχόλιο θα έλεγα ότι αν δεν κάνουν αυτά σωστό noise cancelling σκέψου αυτά του alliexpress. Μόνο κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει .μέσα σε οδοντιατρείο θα μπορεί να μας πει.

ok το οδοντιατρειο αλλα το καφετερια ολοι το "ειχαμε δοκιμασει.

δεν καταλαβα για ποια λες απο Ali..

για να μην μπερδευομαστε ρωταω αν τα φορας "εσυ" στην καφετερια κλπ..πως και ποσο θα ακουει τους γυρω απο εσενα ο συνομιλητης 

 

CoyoteD τι παιζει σε αυτη την περιπτωση με αυτα που λες...?

αν και μας ενδιαφερει μονό ακουστικο

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Στην καφετέρια και στο αυτοκίνητο μια χαρά ακούω με plantronis M80 και με ακούνε. Υπάρχουν και καλύτερα. Άλλο ένα πρόβλημα είναι το voice latency που έχουν ορισμένα. 

Τα περισσότερα του Ali είναι μαιμούδες άσχετα αν αναφέρουν μάρκες πχ Lenovo, Jabra κτλ.

Αυτό ρωτάω αν έχει βρει κάποιος κάτι που ανταποκρίνεται σε αυτά που ισχυρίζονται οι πωλητές. Αναφέρομαι για μονοφωνικο ακουστικό και όχι για ακρόαση μουσική hi fi. 

Μιλάω για μια λογική τιμή για μένα που είναι μέχρι 40 ευρώ. Από εκεί και πέρα αν είσαι επαγγελματίας πας αλλού. Έτσι και αλλιώς οι μπαταρίες τους δεν κρατάνε για πάντα και δεν αλλάζουν εύκολα. 

Δυο τρεις είναι οι μάρκες που παίζουν σωστά. Τα άλλα είναι <<βολευόμαστε>> με υποχωρήσεις και πολλές μάλιστα

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, drdedus said:

ok το οδοντιατρειο αλλα το καφετερια ολοι το "ειχαμε δοκιμασει.

δεν καταλαβα για ποια λες απο Ali..

για να μην μπερδευομαστε ρωταω αν τα φορας "εσυ" στην καφετερια κλπ..πως και ποσο θα ακουει τους γυρω απο εσενα ο συνομιλητης 

 

CoyoteD τι παιζει σε αυτη την περιπτωση με αυτα που λες...?

αν και μας ενδιαφερει μονό ακουστικο

Ότι ισχύει για την καφετιέρα ισχύει και για τις ομιλίες

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν είπα αν σας ακούνε σε καφετέρια

Εγω σας είπα να ανάψετε μία καφετιέρα nespresso και να αρχίσετε να μιλάτε 

Αυτός ο οξύς θόρυβος κόβεται δύσκολα....  

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει Bluetooth τύπου air pods (μικρό με μπαστουνακι όχι σαν κάποια της xiaomi που είναι σχεδόν στρογγυλά ) ΑΛΛΆ να έχει κουμπάκι on/off και αυξομείωσης της έντασης ήχου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...