Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μου φαίνεται ακριβό, θα χρειαστούμε 3-4 τμχ σίγουρα.
Ψάχνοντας είδα τα Huawei ΑΜ61, θα είναι οκ από θέμα μικροφώνου; Θα μας ακούνε καλά και θ'ακουμε καλά;

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποια Bluetooth προτείνετε για ομιλία και για μεγάλη χρήση αρκετές ώρες την ημέρα που η σχεδίαση τους να είναι σαν τα airpods 2?

Link to comment
Share on other sites

Μέσα ναι, έξω θέλει λίγη προστασία με το χέρι σου
Ναι για εσωτερικό χώρο είναι και ήσυχο περιβάλλον.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Ποια Bluetooth προτείνετε για ομιλία και για μεγάλη χρήση αρκετές ώρες την ημέρα που η σχεδίαση τους να είναι σαν τα airpods 2?
Ψηφίζω τα παρακάτω!!
Πέρασα απο διάφορα και κατέληξα εδώ.
Τώρα αν εννοείς με airpods 2 , να μην είναι in ear θα σου απαντήσει κάποιος άλλος γιατί δεν με βολεύουν.

https://www.skroutz.gr/s/27249445/Anker-Soundcore-Liberty-Air-2-Pro-In-ear-Bluetooth-Handsfree-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=catspan

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω τα παρακάτω!!
Πέρασα απο διάφορα και κατέληξα εδώ.
Τώρα αν εννοείς με airpods 2 , να μην είναι in ear θα σου απαντήσει κάποιος άλλος γιατί δεν με βολεύουν.

https://www.skroutz.gr/s/27249445/Anker-Soundcore-Liberty-Air-2-Pro-In-ear-Bluetooth-Handsfree-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=catspan

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 8:50 ΜΜ, Da_rudakos said:

Μου φαίνεται ακριβό, θα χρειαστούμε 3-4 τμχ σίγουρα.
Ψάχνοντας είδα τα Huawei ΑΜ61, θα είναι οκ από θέμα μικροφώνου; Θα μας ακούνε καλά και θ'ακουμε καλά;

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Με am61 έχεις καλή αυτονομία, εξαιρετική άνεση, συμπαθητικό ήχο αλλά για ομιλία δεν θα τα πρότεινα σε περιβάλλον με άλλους συνομιλητές. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αναζητηση ακουστικά/ακουστικό για χρηση κατα 95% τηλεφωνικες κλησεις .Περιβαλλον με θορυβο .Δεν θελω να τα φοραω συνέχεια ,προτιμω την λυση χτυπαει το τηλ το βαζω στο αυτακι, μιλάω , κλείνω και το βγάζω.Νομιζω βολευουν αυτά του Πετου ή αυτα που κουμπωνουν στο αυτι (με ενα χέρι).Κινητο που εχω galaxy s21.εχω δει αρκετα στο skrout,αλλά δεν μπορώ να βγαλω ακρη καθως 4-5 κριτικές δινουν 5 αστερια και αλλες τοσες τα χαρακτηρίζουν κάτω του μετρίου.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vasilllios said:

Καλησπέρα.Αναζητηση ακουστικά/ακουστικό για χρηση κατα 95% τηλεφωνικες κλησεις .Περιβαλλον με θορυβο .Δεν θελω να τα φοραω συνέχεια ,προτιμω την λυση χτυπαει το τηλ το βαζω στο αυτακι, μιλάω , κλείνω και το βγάζω.Νομιζω βολευουν αυτά του Πετου ή αυτα που κουμπωνουν στο αυτι (με ενα χέρι).Κινητο που εχω galaxy s21.εχω δει αρκετα στο skrout,αλλά δεν μπορώ να βγαλω ακρη καθως 4-5 κριτικές δινουν 5 αστερια και αλλες τοσες τα χαρακτηρίζουν κάτω του μετρίου.

Πόσα χρήματα θες να διαθέσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω τα παρακάτω!!
Πέρασα απο διάφορα και κατέληξα εδώ.
Τώρα αν εννοείς με airpods 2 , να μην είναι in ear θα σου απαντήσει κάποιος άλλος γιατί δεν με βολεύουν.

https://www.skroutz.gr/s/27249445/Anker-Soundcore-Liberty-Air-2-Pro-In-ear-Bluetooth-Handsfree-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=catspan

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Για πες γι αυτά πού προτείνεις.
Σε σχέση με άλλα πού εχεις πάρει.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο, η ποιότητα ήχου είναι κορυφαία. Έχει μέσα 9 ζεύγη μαξιλαράκια αν θυμάμαι καλά οπότε θα βρεις σίγουρα κάποιο να εφαρμόζει σωστά στο αυτί σου.
Η μπαταρία τους είναι πάρα πολύ καλή, φορτίζω κάθε βδομάδα περίπου, τα έχω συνδεδεμένα όλη μέρα βέβαια δεν μιλάω υπερβολικα. Μισή ώρα μέσο όρο/ ημέρα.
Η σύνδεση με το τηλέφωνο σε περίπτωση που θέλεις να τα έχεις κλειστά στο κουτάκι τους γίνεται απίστευτα γρήγορα. Δηλαδή ενώ σε καλούν, ανοίγεις το κουτακι και μέχρι να το βάλεις στο αυτί, έχει συνδεθεί.
Η μείωση θορύβου δουλεύει πολύ καλά, όπως και το transparency mode.
Η ποιότητα κλήσης είναι εξαιρετική, δεν έχω ακούσει παράπονο ποτέ.
Έχουν ωραίο software και παίρνουν συχνά firmware updates, μπορείς να ρυθμίσεις τι θα κάνει το διπλό ταπ ή πατημένο ταπ.
Μόλις βγάλεις το ακουστικό σταματάει το βίντεο που βλέπεις ή η μουσική και μόλις το βάλεις ξεκινάει ξανά.
Έχουν ασύρματη φόρτιση, γενικότερα φορτίζουν γρήγορα είτε ασύρματα είτε με type c.
Ότι άλλο θέλεις μου λες.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η ποιότητα ήχου κατά τις κλήσεις με ενδιαφέρει.
Οχι τόσο το θέμα ποιότητας κατά την ακρόαση μουσικής.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, stefan_city said:

Πόσα χρήματα θες να διαθέσεις;

Μεχρι 70-80€ .Παραπανω θεωρω ότι δεν αξίζει.

 

 

Αυτά τα liberty που δειχνετε,δεν νομιζω οτι εξυπηρετουν για χρηση βαλε βγαλε εκτος αν κάθεσαι σε γραφειο και μολις χτυπήσει το τηλ να ανοιγεις το κουτακι.Στο αμαξι δεν εξυπηρετεί.

Edited by vasilllios
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να είναι στο κουτάκι απαραίτητα;

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Γιατί πρέπει να είναι στο κουτάκι απαραίτητα;

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απαραίτητα οχι,αλλα οταν τα βγαλεις που θα τα αφησεις;στην τσέπη;στο καθισμα αυτοκινήτου;στο γραφείο;

Ενα μηνα μετα θα ανεβαζεις ποστ 😜 ,εχασα το ενα ακουστικό αν υπαρχει αλλός να κάνουμε σετ..

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2022 at 9:02 ΜΜ, vasilllios said:

Μεχρι 70-80€ .Παραπανω θεωρω ότι δεν αξίζει.

 

 

Αυτά τα liberty που δειχνετε,δεν νομιζω οτι εξυπηρετουν για χρηση βαλε βγαλε εκτος αν κάθεσαι σε γραφειο και μολις χτυπήσει το τηλ να ανοιγεις το κουτακι.Στο αμαξι δεν εξυπηρετεί.

Θα σου πρότεινα τα Galaxy buds 2, μιας και είσαι χρήστης Samsung συσκευής, αλλά μάλλον δε σε βολεύουν αυτού του τύπου.

 

Σκέψου όμως πως λόγω του περιβάλλοντος με θόρυβο που αναφέρεις, θα σου είναι πολύ χρήσιμο το active noise cancelation και όσο το δυνατόν περισσότερα μικρόφωνα. Πιθανόν κάποιο μονό ακουστικό να σε δυσκολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία σε δύσκολο περιβάλλον έχω δοκιμάσει. Samsung buds +, Samsung buds 2, huawei freebuds pro.

Τα καλύτερα ήταν τα τελευταία και με διαφορά. Συνδυασμένα με fold 3 η s21 ultra και samsung watch 4.

Το ίδιο κορυφαία με συνδυασμό  huawei p40 pro και  huawei gt2  ρολόι.

Ο χειρότερος συνδυασμός ήταν Samsung  fold3 η s21 ultra με το ρολοι huawei gt2  αλλά ήταν ηλιθιοι οι Κινέζοι με το ρολόι που δεν συν λειτουργούσε σωστά με Samsung  συσκευές.

 

Τα Huawei freebuds pro ήταν πάντα άψογα σε ομιλία και ήχο. Τα συστήνω. 

 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αναζητηση ακουστικά/ακουστικό για χρηση κατα 95% τηλεφωνικες κλησεις .Περιβαλλον με θορυβο .Δεν θελω να τα φοραω συνέχεια ,προτιμω την λυση χτυπαει το τηλ το βαζω στο αυτακι, μιλάω , κλείνω και το βγάζω.Νομιζω βολευουν αυτά του Πετου ή αυτα που κουμπωνουν στο αυτι (με ενα χέρι).Κινητο που εχω galaxy s21.εχω δει αρκετα στο skrout,αλλά δεν μπορώ να βγαλω ακρη καθως 4-5 κριτικές δινουν 5 αστερια και αλλες τοσες τα χαρακτηρίζουν κάτω του μετρίου.
Galaxy buds 2. Απλά κορυφαία.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδες.

Ψαχνω να βρω ενα σχετικα καλο bt headset για κινητο τηλεφωνο κυριως αλλα αν εχει και μεγαλη διαρκεια ζωης η μπαταρια χωρις να χρειαζεται καθε λιγο φορτιση και για χρηση σε κλησεις σε teams.

Εχω το Plantronics Explorer 55 το οποιο ομως μετα απο τοσα χρονια εχει αρχισει να χανει απο αποψη μπαταριας. Ουτως ή αλλως ποτε δεν ηταν κατι ιδιαιτερο απο αποψη ηχου, ειδικα για τον συνομιλητη καθως αν ειχε αερα πχ δε με ακουγε να μιλαω. Ενα απο τα προαπαιτουμενα ειναι ο καλυτερος ηχος για τον συνομιλητη. Μιλαω μονο για κλησεις γιατι δεν ακουω μουσικη απο αυτο. Ναι ξερω οτι το noise cancelling απαιτει διπλα μικροφωνα τα οποια και ανεβαζουν αρκετα το κοστος οποτε δεν εχω τετοια απαιτηση, απλα να κανει καλυτερη δουλεια απο το υπαρχον. Εν ολιγοις να το εχει δοκιμασει καποιος και να ξερει να μου πει.

2ο ζητουμενο ειναι να ... μη με ποναει τοσο πολυ οσο το Plantronics στο αυτι. Ουσιαστικα θελω κατι που το αγκιστρο (αν εχει) να μην ειναι σκληρο πλαστικο αλλα μαλακο οσο το δυνατον περισσοτερο γινεται. Με το Plantronics λιγη ωρα με αυτο στο αυτι μετα απο λιγο ποναει.  Δεν ειναι βασικο ομως αυτο. Τα αλλα θεματα που αναφερω ειναι βασικοτερα.

3ο και πολυ βασικο ειναι ο χρονος αναμονης. Αυτη τη στιγμη το Plantronics μολις το φορτισεις φουλ και το ανοιξεις λεει κατι για 11 ωρες ομιλιας. Στην πραξη αν μιλησεις οτιδηποτε πανω απο μια ωρα (σπαστα) σε διαστημα 4-5 ωρων, μετα θελει παλι φορτιση. 

Στυλ θα προτιμουσα το ιδιο, μονό ακουστικο δλδ κι οχι διπλο (εχω παρει κατι ifrogs αλλα δε με εχουν βολεψει τα διπλα και ενα μονο δεν ακουγεται καλα). Επισης βασικο ειναι να μπορει να συνδεθει σε 2 συσκευες ταυτοχρονα.

Απο την αλλη διαβαζοντας τα σχολια στις τελευταιες 10+ σελιδες εδω βλεπω οτι καποια μπορουν να χρησιμοποιηθουν και ως μονα ακουστικα και να εχουν εξισου καλο ηχο. Αυτο ισχυει για τον κατοχο/ακροατη ή για τον συνομιλητη? Ρωταω γιατι οπως εχω πει ενδιαφερομαι κυριως για κλησεις ειτε στο κινητο ειτε στο pc και με ενδιαφερει να με ακουει καλα και ο συνομιλητης οχι μονο να ακουω καλα εγω. Αν λοιπον παρω καποιο σαν το Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro που ειναι 2 ακουστικα και χρησιμοποιω μονο το ενα θα λειτουργει σωστα η απομονωση ηχων για το συνομιλητη?

Κοστος μεχρι 80-90 βια κι αυτο για κατι καλο. Και με λιγοτερα να προτεινετε καποιο δε θα παρεξηγηθω 😝.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα το κινητο ειναι το Redmi Note 9 pro. 

Αυτα τα ολιγα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα εχει δοκιμασει καποιος το καινουργιο jabra talk 25 se ?

Εκτος απο αυτο εχει δοκιμασει καποιος το παρακατω?

https://www.skroutz.gr/s/29486935/F910-Earbud-Bluetooth-Handsfree-Μαύρο.html

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα στο service τα FreeBuds Pro έχοντας εδώ και μία εβδομάδα πρόβλημα με το μπάσο. Tα ακουστικά μέσα στην εγγύηση. μέσα σε μισή ώρα με πήρε η κοπέλα και μου είπε ότι μου το αλλάξανε. respect Huawei!!!!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, rupper said:

πήγα σήμερα στο service τα FreeBuds Pro έχοντας εδώ και μία εβδομάδα πρόβλημα με το μπάσο. Tα ακουστικά μέσα στην εγγύηση. μέσα σε μισή ώρα με πήρε η κοπέλα και μου είπε ότι μου το αλλάξανε. respect Huawei!!!!

και σε μένα τα αλλάξανε για πρόβλημα στο noise cancelation. Σκέφτομαι να τα πουλήσω τώρα που ειναι καινουργια!!!!

Δε τα χρησιμοποιώ γενικότερα 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...