Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

14 ώρες πριν, Stavros_P said:

Καλησπέρα,
Για τα Samsung Galaxy Buds Live τί άποψη έχετε;
Τα έχω παραγγείλει από το Public στα 64,95€ αλλά αμφιταλαντεύομαι για το θέμα της σταθερής εφαρμογής στα αυτιά και δεν έχω πάει να τα παραλάβω.




Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Είχα την ίδια απορία με σένα, απ'ότι κατάλαβα διαβάζοντας εμπειρίες χρηστών, δεν ενοχλούν καθόλου στο αυτί αλλά πέφτουν σχετικά εύκολα. Κατέληξα να πάρω τα buds 2 τα οποία είναι πιο σταθερά στο αυτί.

Edited by mythos_bt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είχα την ίδια απορία με σένα, απ'ότι κατάλαβα διαβάζοντας εμπειρίες χρηστών, δεν ενοχλούν καθόλου στο αυτί αλλά πέφτουν σχετικά εύκολα. Κατέληξα να πάρω τα buds 2 τα οποία είναι πιο σταθερά στο αυτί.
Μπαα δεν νομίζω να μου στέκονταν τα συγκεκριμένα χωρίς το έξτρα πτερύγιο, έχω μεγάλη κόγχη και δύσκολα θα έμεναν στην θέση τους.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2021 at 10:43 ΜΜ, athanaso77 said:

Black Friday... τα Sony WF-1000XM4 στα 179 ευρώ και τα Huawei Freebuds Pro στα 99 ευρώ στα γνωστά καταστήματα.

ναι ναι τα τσιμπησα....πουθενα σε ολη την ευρωπη τετοια τιμη...η πιο φτηνη στην ευρωπη καπου στα 218 αν θυμαμαι καλα....

Να βρε που δεν εχουμε black friday στην ελλαδα....

ΥΓ. φανταστικα ακουστικα ειδικα για καποιον που ολα του τα αρχεια ειναι flac η wav.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω τα anker liberty air 2, ολοι παραπονιουνται οτι με ακουνε στο βαθος ή δεν με ακουνε. Τι μπορει να συμβαινει ? εχει κανεις παρομοιο προβλημα και να χει βρει λυση??

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε Galaxy buds 2,Huawei freebuds pro ,liberty air 2 pro ,τι προτείνετε?
Με ενδιαφέρει πολύ να με ακούει πεντακάθαρα ο συνομιλητής μου,και σε εξωτερικό περιβάλλον.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα και τα liberty και έχω τα buds 2. Και τα 2 είναι τέλεια. Έμεινα με τα buds 2 για το μηδενικό lag σε βίντεο κλπ.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά τα buds 2.Εκπληκτικα!Και το anc,δουλεύει άψογα,αλλά και στις συνομιλίες σε εξ.χωρο ,με ακούνε τελεια και ακούω τέλεια.
Έχει δοκιμάσει κανείς memory foam tips?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω τα buds live τα οποία λόγο σχεδιασμού δεν τα αλλάζω!!! Το θέμα είναι ότι έχασα το ένα.. έχει συμβεί σε κάποιον; Υπάρχει περίπτωση η Samsung να πουλάει ένα; Η πάω για καινούργια; 

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου bluetooth ήταν μονό ακουστικό plantronic Voyager edge και το οποίο είχε αγοραστεί με γνώμονα τις τηλεφωνικές κλήσεις , τομέας στον οποίο ήταν άψογο.
Στην πορεία και με την ανάγκη σύνδεσης bluetooth στην τηλεόραση πήγα σε δίπλα ακουστικά και συγκεκριμένα τα Huawei am61, τα οποία ήταν άψογα αλλά επ' ουδενί δεν προσφέρονται για τηλεφωνική ομιλία. Μιλάμε πως όταν φώναζαν τα μωρά στο σπίτι οι συνομιλητές έκλειναν το τηλ. διότι κουφαίνονταν από τον θόρυβο.
Είχα αποφασίσει να πάω πλέον σε earbuds και συγκεκριμένα τα anker liberty air 2 pro ,αλλά με προβληματίζει η πρακτικότητα αφού συνήθως θέλω να φοράω κυρίως ένα ακουστικό για συνομιλία και τα δύο μόνο όταν χρειάζεται για μουσική ή σύνδεση με tv.
Επειδή λοιπόν πιστεύω ότι δεν θα είναι πρακτικά στη χρήση , αποφάσισα πως θα ήταν καλύτερα να πάω ξανά σε bluetooth τύπου neck.
Θα ήθελα και την άποψή όσων έχουν χρησιμοποιήσει ακουστικά και των δύο κατηγοριών , καθώς και όποια πρόταση για neckbuds με καλή απόδοση στην τηλεφωνική συνομιλία.
Budget πολύ βαριά τα 100€.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου bluetooth ήταν μονό ακουστικό plantronic Voyager edge και το οποίο είχε αγοραστεί με γνώμονα τις τηλεφωνικές κλήσεις , τομέας στον οποίο ήταν άψογο.
Στην πορεία και με την ανάγκη σύνδεσης bluetooth στην τηλεόραση πήγα σε δίπλα ακουστικά και συγκεκριμένα τα Huawei am61, τα οποία ήταν άψογα αλλά επ' ουδενί δεν προσφέρονται για τηλεφωνική ομιλία. Μιλάμε πως όταν φώναζαν τα μωρά στο σπίτι οι συνομιλητές έκλειναν το τηλ. διότι κουφαίνονταν από τον θόρυβο.
Είχα αποφασίσει να πάω πλέον σε earbuds και συγκεκριμένα τα anker liberty air 2 pro ,αλλά με προβληματίζει η πρακτικότητα αφού συνήθως θέλω να φοράω κυρίως ένα ακουστικό για συνομιλία και τα δύο μόνο όταν χρειάζεται για μουσική ή σύνδεση με tv.
Επειδή λοιπόν πιστεύω ότι δεν θα είναι πρακτικά στη χρήση , αποφάσισα πως θα ήταν καλύτερα να πάω ξανά σε bluetooth τύπου neck.
Θα ήθελα και την άποψή όσων έχουν χρησιμοποιήσει ακουστικά και των δύο κατηγοριών , καθώς και όποια πρόταση για neckbuds με καλή απόδοση στην τηλεφωνική συνομιλία.
Budget πολύ βαριά τα 100€.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τα liberty air 2 pro πάντως δουλεύουν με 1 ακουστικό κανονικά και έχουν φοβερή ποιότητα κλήσης

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα liberty air 2 pro.
Όλη μέρα χρησιμοποιώ μόνο το 1 στη δουλειά και οποτε χρειαστεί και τα 2 μαζί..
Πολύ καλή ποιότητα κλήσης, ατελείωτη μπαταρία, συνδέονται ακαριαία.
Ωραίο software και ποιοτικός ήχος με ωραίο μπάσο.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε για την απάντηση.
Με την χρησιμοποίηση μόνο του ενός , έχεις δει μήπως διαφορά στη φθορά μπαταρίας του ενός ακουστικού από το άλλο;


Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Liberty Air 2 και τελευταία χάνουν το pair με το galaxy S9. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον? Να φταίει ίσως κάποιο update στο κινητό λογικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά το τελευταίο update σε Galaxy Buds Pro πλέον όταν έχω μόνο το ένα ακουστικό δεν ενεργοποιεί τους ήχους περιβάλλοντος. Είχαμε τον περιορισμό που δεν μπορούσε να μπει mute, τώρα βγάλανε και αυτή τη δυνατότητα;

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος;

Χαρακτηριστικά που προσφέρουν ευελιξία και παρέχονται σε παλαιότερα μοντέλα ξαφνικά βγαίνουν από τα τελευταία, ψάχνω τη λογική...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sofos_5 said:

Καλησπέρα, μετά το τελευταίο update σε Galaxy Buds Pro πλέον όταν έχω μόνο το ένα ακουστικό δεν ενεργοποιεί τους ήχους περιβάλλοντος. Είχαμε τον περιορισμό που δεν μπορούσε να μπει mute, τώρα βγάλανε και αυτή τη δυνατότητα;

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος;

Χαρακτηριστικά που προσφέρουν ευελιξία και παρέχονται σε παλαιότερα μοντέλα ξαφνικά βγαίνουν από τα τελευταία, ψάχνω τη λογική...

Δεν το έχω αλλά αν ισχύει είναι σα να σου λέει πήγαινε σε επόμενο μοντέλο.. η samsung στα κινητά της (s21 νομίζω) με τη 12 αφαίρεσε κάποιες βασικές λειτουργίες...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sofos_5 said:

Καλησπέρα, μετά το τελευταίο update σε Galaxy Buds Pro πλέον όταν έχω μόνο το ένα ακουστικό δεν ενεργοποιεί τους ήχους περιβάλλοντος. Είχαμε τον περιορισμό που δεν μπορούσε να μπει mute, τώρα βγάλανε και αυτή τη δυνατότητα;

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος;

Χαρακτηριστικά που προσφέρουν ευελιξία και παρέχονται σε παλαιότερα μοντέλα ξαφνικά βγαίνουν από τα τελευταία, ψάχνω τη λογική...

 

31 minutes ago, LELELO said:

Δεν το έχω αλλά αν ισχύει είναι σα να σου λέει πήγαινε σε επόμενο μοντέλο.. η samsung στα κινητά της (s21 νομίζω) με τη 12 αφαίρεσε κάποιες βασικές λειτουργίες...

Τελικά υπάρχει λύση και απλά την έκρυψαν... Earbuds settings - Accessibility - Noise controls with one earbud.

Ευχαριστώ!
 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Ποια πιστεύετε θα ήταν η καλύτερη επιλογή για ακουστικά σε σύνδεση με samsung fold 3.

1. Samsung buds live

2. Samsung buds +

3. Samsung buds 2

4. Huawei freebuds pro.

Κύρια χρήση για όσο το δυνατόν τέλεια ομιλία και τέλεια ακουστική από συνομιλητή ακόμα και σε θορυβώδες περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά. Αυτή τη στιγμή έχω το Plantronics Voyager Edge και από εχτές άρχισε να μου κάνει κάτι τρελά, σαν να δείχνει ότι δε φορτίζει και συνεχώς είναι κολλημένο στις 4 ώρες ομιλίες (μετά τη φόρτιση ενώ κανονικά πάει στις 6). Τέλος πάντων, επειδή ήδη τα έχω τρία χρόνια, μάλλον σιγά σιγά (εκτός αν έχουν χαλάσει ήδη, οπότε θα πάω γρήγορα γρήγορα) σε επιλογή καινούριων bluetooth ακουστικών. 

Χρησιμοποιώ πάντα δύο κινητά και αυτή τη στιγμή έχω Oneplus 8 pro και OnePlus 7 pro. Άρα με ενδιαφέρει οπωσδήποτε multipoint pairing. Από εκεί και πέρα με ενδιαφέρει θήκη φόρτισης (μιλάμε για διπλά ακουστικά), πολύ καλή ακουστική και σε νορμάλ κλήσης αλλά και μέσω προγραμμάτων (viber, whatsapp, telegram, αλλά ιδιαίτερα wechat που μιλάω καθημερινά). Μουσική λίγη, αλλά στο αυτοκίνητο όταν ταξιδεύω παίρνω τις οδηγίες από το gps στο ακουστικό.

Τι μου προτείνετε; Το επόμενό μου κινητό (όχι σύντομα γιατί προς το παρόν είναι πολύ ικανοποιημένος) θα είναι η samsung ή πάλι Oneplus αν αυτό έχει κάποια σημασία...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δες αυτά που έχω βάλει ακριβώς από πάνω, είναι κορυφαία τα 1000XM3 και η συγκεκριμένη τιμή είναι πολύ καλή. Για να σιγουρευτείς αν σου κάνουν, υπάρχουν πολλά reviews που θα σου λύσουν τις απορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...