Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

40 minutes ago, CoyoteD said:

αυτά που μου έστειλες εννοώ το 2 ήταν βλακεία μου

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις βοήθειες σου φίλε μου. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είμαι κάτοχος S21 Ultra και ψάχνω Bluetooth ακουστικά κυρίως για χρήση μουσικής, με ενδιαφέρει να έχουν πολύ καλό μπάσο.

Τι προτείνετε;

διαβαζω για τα freebuds pro ή προτείνετε κάτι σε Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος S21 Ultra και ψάχνω Bluetooth ακουστικά κυρίως για χρήση μουσικής, με ενδιαφέρει να έχουν πολύ καλό μπάσο.
Τι προτείνετε;
διαβαζω για τα freebuds pro ή προτείνετε κάτι σε Samsung;
Τσεκαρε αυτά.
Προσωπικά είμαι τρελά ευχαριστημένος.
https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=anker+liberty+air+2+pro

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Da_rudakos said:

Τσεκαρε αυτά.
Προσωπικά είμαι τρελά ευχαριστημένος.
https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=anker+liberty+air+2+pro

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για αυτά εδώ έχεις κάποια άποψη φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα έχω 6 μήνες περίπου.
Η μπαταρία κρατάει περίπου 10-15 μέρες, παίζουν πολύ ποιοτικά με καθαρό μπάσο.
Εφάπτονται άψογα στα αυτιά, έχουν αρκετά ανταλλακτικά (9) για να βρεις τι σου ταιριάζει ακριβώς και η σύνδεση απο κλειστά γίνεται σε 2 δευτερόλεπτα.
Τα προτείνω ανεπιφύλακτα.
Έχουν επίσης πολύ καλό app με firmware updates, Bluetooth 5, ακουογραμμα, anc, ρυθμίσεις equaliser, αισθητήρα για αυτόματη απάντηση και stop/play, ασύρματη φόρτιση...
Δεν τους λείπει τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Da_rudakos said:

Ναι, τα έχω 6 μήνες περίπου.
Η μπαταρία κρατάει περίπου 10-15 μέρες, παίζουν πολύ ποιοτικά με καθαρό μπάσο.
Εφάπτονται άψογα στα αυτιά, έχουν αρκετά ανταλλακτικά (9) για να βρεις τι σου ταιριάζει ακριβώς και η σύνδεση απο κλειστά γίνεται σε 2 δευτερόλεπτα.
Τα προτείνω ανεπιφύλακτα.
Έχουν επίσης πολύ καλό app με firmware updates, Bluetooth 5, ακουογραμμα, anc, ρυθμίσεις equaliser, αισθητήρα για αυτόματη απάντηση και stop/play, ασύρματη φόρτιση...
Δεν τους λείπει τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συγνώμη, ξέχασα να προσθέσω το λινκ, για αυτά εδώ εννοούσα https://www.amazon.co.uk/dp/B07ZCY85JZ/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_dl_EQRKFA4QHA03DJC29J9Y

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, ξέχασα να προσθέσω το λινκ, για αυτά εδώ εννοούσα https://www.amazon.co.uk/dp/B07ZCY85JZ/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_dl_EQRKFA4QHA03DJC29J9Y
https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/anker-soundcore-liberty-air-2-pro-truly-wireless-vs-anker-soundcore-liberty-2-pro-truly-wireless/21740/1710?usage=19&threshold=0.10

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 8:14 ΠΜ, babakos said:

Παιδιά ψάχνω για φτηνό Bluetooth για χρήση σε laptop με Windows 10 (αποκλειστικα) για εργασια και εκπαίδευση (Zoom  Teams κλπ)

Χρήση στο σπιτι μονο οπότε μας ενδιαφέρει να ειναι αξιοπρεπες και φτηνό. Καποια πρόταση ;

Σκεφτόμουν το παρακάτω 

https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-ΑΜ61-Sport-Headphones-Lite-In-ear-Bluetooth-Handsfree-Μαύρο.html

 

Φίλε τα αγόρασες τελικά? Ή κάποια άλλα?
Τα συγκεκριμένα οικονομικά φαίνονται αλλά διαβάζω για χάλια μικρόφωνο.
Ψάχνω και εγώ για neckbad bluetooth ακουστικά, ιδανικά max 25€ αλλα με ενδιαφέρει το καλό μικρόφωνο για τηλεδιασκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

για μέσα στο σπίτι δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα με τα ΑΜ 61 στα 23 ευρω

Εξω μαζεύουν θόρυβο 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καταλήγω στα OnePlus-Bullets-Wireless-Z αλλά θα περιμένω μήπως πέσουν στα 25€ (που ήταν σε προσφορά το καλοκαίρι).

Είναι και τα Mpow-Flame-S-088E-aptX-HD αλλά δε μου αρέσει εμφανισιακά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costini said:

Καταλήγω στα OnePlus-Bullets-Wireless-Z αλλά θα περιμένω μήπως πέσουν στα 25€ (που ήταν σε προσφορά το καλοκαίρι).

Είναι και τα Mpow-Flame-S-088E-aptX-HD αλλά δε μου αρέσει εμφανισιακά.

τα έχω κι αυτά. Πολύ καλά. Ειδικά σε σύνδεση με oneplus

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, napgin said:

Ψάχνω βολικά bluetooth in ear για κράνος μηχανής, έχει κανείς εμπειρία; ;
Έχω τα galaxy buds pro και δεν κάθονται με τίποτα!!!

Παλιά είχα δοκιμάσει in ear με κράνος και δεν με βόλεψαν. Υπήρχαν φορές που μετακινούνταν ελαφρώς το ακουστικό όταν φορούσα το κράνος και άλλες που έπεφτε το ακουστικό από το αυτί τη στιγμή που έβγαζα το κράνος. Τελικά κατέληξα να πάρω ένα bluetooth για κράνος από το banggood.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ψάχνω Bluetooth για την κοπέλα μου και έχω καταλήξει να τις πάρω τύπουNeck-bandΑν και ήθελα να της πάρω τα Huawei FreeBuds 4i αλλά δεν παίζει να ζήσουν καθώς κάποιο από τα δύο θα χάσεις και θα το κλαίμε..

Τα θέλει για ομιλία και ορισμένες φορές χρειάζεται να απομονώνει και λίγο το θόρυβο εξωτερικά καθώς μπορεί να περπατάει αν και τις περισσότερες φορές τα χρειάζεται για το αυτοκίνητο και το σπίτι. Η τιμή που θα ήθελα να διαθέσω είναι έως 25 ευρώ.

Μία επιλογή είναι αυτά αλλά δεν είναι τόσο ωραία για κοπέλα:https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-ΑΜ61-Sport-Headphones-Lite-In-ear-Bluetooth-Handsfree-Μαύρο.html

Μπορείτε να προτείνετε κανένα γιατί έχει πάρα πολλά και έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LELELO said:

Καλησπέρα παίδες. Ψάχνω Bluetooth για την κοπέλα μου και έχω καταλήξει να τις πάρω τύπουNeck-bandΑν και ήθελα να της πάρω τα Huawei FreeBuds 4i αλλά δεν παίζει να ζήσουν καθώς κάποιο από τα δύο θα χάσεις και θα το κλαίμε..

Τα θέλει για ομιλία και ορισμένες φορές χρειάζεται να απομονώνει και λίγο το θόρυβο εξωτερικά καθώς μπορεί να περπατάει αν και τις περισσότερες φορές τα χρειάζεται για το αυτοκίνητο και το σπίτι. Η τιμή που θα ήθελα να διαθέσω είναι έως 25 ευρώ.

Μία επιλογή είναι αυτά αλλά δεν είναι τόσο ωραία για κοπέλα:https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-ΑΜ61-Sport-Headphones-Lite-In-ear-Bluetooth-Handsfree-Μαύρο.html

Μπορείτε να προτείνετε κανένα γιατί έχει πάρα πολλά και έχω μπερδευτεί.

Huawei AM61 ότι καλύτερο. Απίστευτος ήχος (για την κατηγορία της τιμής τους) με εξαιρετικά μπάσα και εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Προτείνεται ανεπιφύλακτα απο εμένα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, abekas said:

Huawei AM61 ότι καλύτερο. Απίστευτος ήχος (για την κατηγορία της τιμής τους) με εξαιρετικά μπάσα και εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Προτείνεται ανεπιφύλακτα απο εμένα.

Φίλε μου αυτά που αναφέρω λες?

Link to comment
Share on other sites

απομόνωση θορύβου για τους άλλους δε θα βρεις σε αυτά τα λεφτά

 

Αν θέλεις να πάρεις καλό ήχο προς την κοπέλα αλλά φωνές άλλων μέσα στην ομιλία της πάρε αυτά 

Δηλαδή αν μιλάει κάποιος δίπαλ της θα ακούγεται κι αυτός Haylou T15 15 ευρω

https://www.skroutz.gr/s/22974800/Haylou-T15-In-ear-Bluetooth-Handsfree-Μαύρο.html

 

 

 

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται το Amazon Γερμανίας έχει τα Buds+ ( θα μου πεις δύο χρόνων μοντέλο ) στα 55 ευρώ + μεταφορικά. Αρκετά καλή τιμή για να δοκιμάσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, ΕΥΤΥΧΏΣ λίγες μέρες πριν πούλησα τα wf-1000xm4 στα 170 ευρώ (γιατί τα έβαλαν black Friday  στα 179) και τσίμπησα από αγγελία σφραγισμένα τα buds 2 στα 80 ευρώ.  

Αν εξαιρέσουμε λειτουργίες που δεν έχουν όπως πχ speak to talk, η να επιλέγεις ποιους ήχους θες να ακούς  ή 360 audio ή 360 λειτουργία που έχουν τα Samsung buds pro τα οποία επίσης είχα και πούλησα. Ακόμα και χωρίς αυτά που δεν μου λείπουν και καθόλου είναι η καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή.  Πολύ ελαφριά, πολύ καλή εφαρμογή, πολύ καλό noise cancelation, εφάμιλλο με τα Sony, με δυνατή μουσική δεν ακούς τίποτα, πάνω από 95% ηχομόνωση και για τα δικά μου γούστα που δεν είμαι audiophile μπορώ να πω ότι μου άρεσε ποιο πολύ η ποιότητα μουσικής από τα  Sony και ποιο καλό μπάσο.  Ανάμεσα σε buds plus, buds pro, buds live (αυτά τα έχω για την άνεση τους όχι για την ποιότητα μουσικής και δεν τα αλλάζω με κανένα, τα φοράω πάνω από 3 ωρες την ημέρα σαν bt) και στα buds 2, για ποιότητα μουσικής και noise cancelation θα επέλεγα ξανά τα buds 2. 

Απορώ που δεν έχουν γίνει best seller όπως είχαν γίνει τα  buds plus σε αυτή την τιμή που παίζουν τώρα.  

Αυτά από εμένα.  

Υγ. Τα  Sony WF-1000MX4 με τα memory foam που δίνουν απλά είναι για πέταμα, έβαλα σιλικόνης και έτσι λίγο ήταν υποφερτα αλλά πάνω από 1 ώρα δεν τα αντέχεις.  

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

galaxy buds 2

noise cancelation: Ανύπαρκτο σε γυμναστηριο, δρομο, σουπερ μαρκετ, αυτοκινητο. Τη μονη φορα που αισθανθηκα οτι κατι γινεται, ηταν εντος σπιτιου που χαμηλωσε τον ετσι κι αλλιως μικρο θορυβο που κανει ο αφυγραντηρας.

ambient mode: Ωραιο παιχνιδακι με τρεις ρυθμισεις, μου αρεσε. Ιδιαιτρερα οταν δεν θελεις να εισαι αποκομμενος απο το περιβαλλον π.χ. δρομος, σουπερ μαρκετ.

Ηχος-μουσικη. Το γνωστο κολπακι εκανε η σαμσουνγκ, ωστε να νομιζουμε οτι ακουμε ποιοτικο ηχο. Εχει ρυθμισει ψηλα τα πριμα και κατι αλλα μικρομαγειρεματα, αλλα μουσικο ηχο δεν τον λες με τιποτα. Η διαφορα με τα κινεζικα των 20-30 ευρω ειναι οτι εδω υπαρχει sound stage και instrument separation, εστω και σε μικρες δοσεις. Για μπασο ουτε να το συζητάς, ανυπαρκτο οτι και  να κανω. 

Τηλεφωνικες κλησεις: Πραγματικα μου εφυγε το αγχος αν θα με ακουνε σε θορυβωδη περιβαλοντα. Αριστα 10. Κανενα παραπονο απο συνομιλιτη οπουδηποτε κι αν ημουν.

Εφαρμογη στα αυτια. Τελεια τα φοραω με τις ωρες. Ισα που καταλαβαινω οτι τα φοραω.

Για 100 ευρω (ουτε σεντς παραπανω) ενδεικνυνται για κατοχους σαμσουνγκ συσκευης, που θελουν αριστη αλληλεπιδραση με το κινητο τους, αψογη τηλεφωνικη συνομιλια και αναλαφρη αισθηση στ' αυτια.

Αντενδεικνυνται για οσους τους ενδιαφερει η ποιοτητα στην μουσικη.

Η χρηση που τους κανω ειναι σε galaxy s21, yt music, amazon music και apple music.

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2021 at 11:32 ΜΜ, costini said:

Φίλε τα αγόρασες τελικά? Ή κάποια άλλα?
Τα συγκεκριμένα οικονομικά φαίνονται αλλά διαβάζω για χάλια μικρόφωνο.
Ψάχνω και εγώ για neckbad bluetooth ακουστικά, ιδανικά max 25€ αλλα με ενδιαφέρει το καλό μικρόφωνο για τηλεδιασκέψεις.

Nαι τα αγορασα και ειμαι αρκετά ευχαριστημένος για την χρήση που ήθελα. (MS Teams κυριως , και all around χρήση στο λαπτοπ)

Για το κόστος τους ( και για το δεδομένο προφιλ χρήσης)  ειναι νομίζω καλό value for money. 

 

 

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Για τα Samsung Galaxy Buds Live τί άποψη έχετε;
Τα έχω παραγγείλει από το Public στα 64,95€ αλλά αμφιταλαντεύομαι για το θέμα της σταθερής εφαρμογής στα αυτιά και δεν έχω πάει να τα παραλάβω.




Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Για τα Samsung Galaxy Buds Live τί άποψη έχετε;
Τα έχω παραγγείλει από το Public στα 64,95€ αλλά αμφιταλαντεύομαι για το θέμα της σταθερής εφαρμογής στα αυτιά και δεν έχω πάει να τα παραλάβω.




Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Η γυναίκα μου με πολύ περίεργο εσωτερικό αυτιού δε της κάθεται ΚΑΝΕΝΑ ακουστικό στο αυτί πέραν του live μόνο.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...