Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Για οποίον ενδιαφέρεται βγήκε νέα αναβάθμιση στα huawei freebuds pro (1.9.536)...

Θέλω να την κάνω αλλά φοβάμαι πως θα κάνει χειρότερα τα ακουστικά. Όπως έχω ξαναπεί με τις 2 τελευταίες αναβαθμίσεις στα συγκεκριμένα bluetooth, νιώθω πως έχουν χάσει από την ακύρωση θορύβου(όταν είσαι σε χώρο με θόρυβο, περνάει περισσότερο τώρα στο συνομιλητή σου απότι σε παλαιότερες εκδόσεις) και ίσως έχει χειροτερέψει η ακύρωση θορύβου σε εμένα όταν πχ ακούω μουσική χωρίς να είμαι τόσο σίγουρος γι αυτό..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει τρόπος εύρεσης των freebuds pro;

Αναφέρεται πως υπάρχει στην εφαρμογή cloud της Huawei, αλλά δεν βρήκα επιλογή.

Η συσκευή που έχουν συνδεθεί είναι το P30.

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2021 at 2:34 ΜΜ, LELELO said:

Καλησπέρα σας. Για οποίον ενδιαφέρεται βγήκε νέα αναβάθμιση στα huawei freebuds pro (1.9.536)...

Θέλω να την κάνω αλλά φοβάμαι πως θα κάνει χειρότερα τα ακουστικά. Όπως έχω ξαναπεί με τις 2 τελευταίες αναβαθμίσεις στα συγκεκριμένα bluetooth, νιώθω πως έχουν χάσει από την ακύρωση θορύβου(όταν είσαι σε χώρο με θόρυβο, περνάει περισσότερο τώρα στο συνομιλητή σου απότι σε παλαιότερες εκδόσεις) και ίσως έχει χειροτερέψει η ακύρωση θορύβου σε εμένα όταν πχ ακούω μουσική χωρίς να είμαι τόσο σίγουρος γι αυτό..

Έχει ωραίο μενού για τις 2 συσκευές

 

Να τις χωρίζεις και να βάζεις και προτεραιότητες

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα και την τελευταία αναβάθμιση για τα huawei freebuds pro (1.9.536) και σε μπαλκόνι να περνάνε αυτοκίνητα (ελαφρώς προς θορυβώδης ήταν εκείνη τη στιγμή). Ο συνομιλητής μου παραπονιέται πως δεν με άκουγε και αναγκάστηκα να μιλήσω με το τηλέφωνο. Θεωρώ πως με τις τελευταίες αναβαθμίσεις χάλασε το τόσο καλό noise cancellation που ήταν το ατού του.. τι να πω ίσως κατάργησαν κάποιο από τα 3 μικρόφωνα!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ακούνε καλά λένε και συνήθως φοράω ένα. Αλλά δε μπορώ να πω ότι είμαι πλήρως ικανοποιημένος

Πάντως πιστεύω ότι θα τα φτιάξουν.

 

Εμένα έχει βγάλει ένα βόμβο, σαν συντονισμό μερικές φορές.... Όταν περνάνε αυτοκίνητα κοντά μου. Ο άλλος δεν τοακουει . Σε εμένα είναι ο βομβος

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς πουλάω τα εκπληκτικά anker Soundcore Liberty air 2 pro γιατί πάω σε Samsung, αρκετά άντεξα μακριά τους. Είναι φοβερά τα anker πάντως..

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κάποιος ποιο region πρέπει να βάλουμε στο κινητό για μεγαλύτερη ένταση στις κλήσεις στα hands free?? Το κινητό είναι poco f2 και έχω mi 2 basic hands free. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, thansof_7 said:

Θυμάται κάποιος ποιο region πρέπει να βάλουμε στο κινητό για μεγαλύτερη ένταση στις κλήσεις στα hands free?? Το κινητό είναι poco f2 και έχω mi 2 basic hands free. 

υπάρχει τέτοιο πράγμα? που το βάζουμε ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τέτοιο πράγμα? που το βάζουμε ?
Ναι το είχα διαβάσει σε ένα άλλο νήμα ενός κινητού... Ξαφνικά πριν λίγες μέρες δεν υπάρχει ένταση στην κλήση από τα hands free.. Το έχω τέρμα αλλά ακούω χαμηλά.. Νομίζω άλλαζες το region του κινητού σε Αγία Ελένη... Αλλά δεν είδα καμιά διαφορά

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά. Αγόρασα χθες τα Freebuds 4 και έχω μια παρατήρηση για όποιον σκοπεύει να τα αγοράσει.

Τα gestures δεν δίνουν επιλογή για Next/Previous ΚΑΙ pause. Δηλαδή μπορείς να βάλεις στο αριστερό με διπλό ταπ να πηγαίνει πίσω το τραγούδι και στο δεξί να πηγαίνει μπροστά. Αν θέλεις παύση, όμως, πάλι το κάνεις με διπλό tap σε κάποιο από τα δύο αλλά θα χάσεις το Next/Previous.

Με λίγα λόγια, για κάποιον που θέλει να χειρίζεται την μουσική (προηγούμενο κομμάτι, επόμενο κομμάτι, παύση) δεν γίνεται εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Buds 2 παιδιά και ξερό ψωμί. Όνειρο τα ακουστικά...

Sent from my SM-G988B using Tapatalk


Τι καλύτερο είδες απο Liberty air 2 pro ;;


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2021 at 5:28 ΜΜ, nikos_nia86 said:

Ειλικρινά δε ξέρω ότι γενικά γίνεται αυτό με οποιαδήποτε ακουστικά. Πάντως multipoint είναι απ οσο ξέρω. Δλδ να συνδεθούν πχ ταυτόχρονα με τηλεόραση και κινητό. Να βλέπεις τηλεόραση κι όταν έχεις κλήση να γυρίσουν στο κινητό
Για όσους ενδιαφέρονται σήμερα τα βρήκα στα 42 ευρώ σε γνωστό κινέζικο μαγαζί

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως ρώτησα σε μαγαζί που τα πουλάνε και μου είπαν εμείς δεν μπορούμε να σου πούμε ότι είναι multipoint και δεν μας έχει ενημερώσει ούτε ο επίσημος προμηθευτής για κάτι τέτοιο. 

Και η αλήθεια είναι ότι λίγο που το έψαξα μου θυμίζει λίγο μάλλον Samsung τεχνολογία δηλαδή δουλεύω μόνο με της ίδιας της εταιρείας και όχι αλλά κινητά 

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2021 at 12:45 ΠΜ, DjTony said:

Αν ενδιαφέρεται κανείς πουλάω τα εκπληκτικά anker Soundcore Liberty air 2 pro γιατί πάω σε Samsung, αρκετά άντεξα μακριά τους. Είναι φοβερά τα anker πάντως..

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Έχεις π.μ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, perdikos2000 said:

Εγώ πάντως ρώτησα σε μαγαζί που τα πουλάνε και μου είπαν εμείς δεν μπορούμε να σου πούμε ότι είναι multipoint και δεν μας έχει ενημερώσει ούτε ο επίσημος προμηθευτής για κάτι τέτοιο. 

Και η αλήθεια είναι ότι λίγο που το έψαξα μου θυμίζει λίγο μάλλον Samsung τεχνολογία δηλαδή δουλεύω μόνο με της ίδιας της εταιρείας και όχι αλλά κινητά 

Δεν έχει να κάνει με τη Samsung. Είναι τεχνολογία που χρησιμοποιείται πολλά χρονια σε πολλά ακουστικά. Πχ το "παλιό" Plantronics 3200 μου μπορεί να είναι συνδεδεμένο ταυτόχρονα με 2 κινητά και υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Τι καλύτερο είδες απο Liberty air 2 pro ;;


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύτερη εφαρμογή στο αυτί και... Είναι SAMSUNG. Είναι διαμάντι... Πολύ καλά τα liberty έως τέλεια, δε το περίμενα.. Αλλά το Samsung είναι Samsung... Επίσης το game mode για μηδέν lag είναι κάτι πολύ συν.. Τα Liberty έχουν μια μικρή καθυστέρηση στα story του insta για παράδειγμα στη φωνή. Ενώ τα Samsung ποτέ, είναι ακαριαία...

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2021 at 6:46 ΜΜ, minast said:

Δεν έχει να κάνει με τη Samsung. Είναι τεχνολογία που χρησιμοποιείται πολλά χρονια σε πολλά ακουστικά. Πχ το "παλιό" Plantronics 3200 μου μπορεί να είναι συνδεδεμένο ταυτόχρονα με 2 κινητά και υπολογιστή.

Όχι δεν ισχύει στα tws όσο και να σου φαίνεται παράξενο. Το έχω ψάξει. Πολύ λίγα μοντέλα χωρίς καλώδιο ή tws δίπλα

 

 

 

 

 

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια δεν ξέρω τι μπορεί να έχει γίνει ..Έχω εδώ και ένα μήνα το , Planktonic Edge και εδώ και μια βδομάδα δεν με ακούνε...Εγώ ακούω κανονικά,προειδοποιήσεις έρχονται μια χαρά,αλλά δενμε ακούνε...Έχω κάνει αποσύνδεση και ξανά σύζευξη,τπτ Τζιφός...Ακόμα ενώ το έχω συνδεμένο όταν κάνω κλήση πολλές φορές αποσυνδέεται και πρέπει να πάω στον dialer και να το συνδέσω από την επιλογή ..

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...Κάποια ιδέα;;;Συσκευές Pixel 4 XL με Android 12, iPhone  XR με ios 15.1

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, jimlost said:

Μια βοήθεια δεν ξέρω τι μπορεί να έχει γίνει ..Έχω εδώ και ένα μήνα το , Planktonic Edge και εδώ και μια βδομάδα δεν με ακούνε...Εγώ ακούω κανονικά,προειδοποιήσεις έρχονται μια χαρά,αλλά δενμε ακούνε...Έχω κάνει αποσύνδεση και ξανά σύζευξη,τπτ Τζιφός...Ακόμα ενώ το έχω συνδεμένο όταν κάνω κλήση πολλές φορές αποσυνδέεται και πρέπει να πάω στον dialer και να το συνδέσω από την επιλογή ..

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...Κάποια ιδέα;;;Συσκευές Pixel 4 XL με Android 12, iPhone  XR με ios 15.1

Ευχαριστώ

Δυστυχώς είναι πρόβλημα που έχει ξανακουστεί για το Edge. Δοκίμασε με προσοχή να φυσήξεις / καθαρίσεις με κάποια οδοντογλυφίδα τις σχισμές των μικροφώνων, και προφανώς power cycle το edge, εάν δεν το έχεις ήδη κάνει.

Εάν είσαι τυχερός, ίσως διορθωθεί. Εμένα ένα δούλεψε έτσι για 1-2 μήνες και μετά αποσύρθηκε μόνιμα. Μήπως σου έπεσε πρόσφατα;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, minast said:

Δυστυχώς είναι πρόβλημα που έχει ξανακουστεί για το Edge. Δοκίμασε με προσοχή να φυσήξεις / καθαρίσεις με κάποια οδοντογλυφίδα τις σχισμές των μικροφώνων, και προφανώς power cycle το edge, εάν δεν το έχεις ήδη κάνει.

Εάν είσαι τυχερός, ίσως διορθωθεί. Εμένα ένα δούλεψε έτσι για 1-2 μήνες και μετά αποσύρθηκε μόνιμα. Μήπως σου έπεσε πρόσφατα;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...Τι είναι το power cycle??

Πρέπει να μου έχει πέσει,αλλά όχι τπτ τρομερό...Θα κάνω και καθαρισμό στο ακουστικό αλλά έχω ξενερώσει γενικά...Έχω αλλάξει πολλά Planktonic,αλλά πρώτη φορά τέτοιο πρόβλημα ..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jimlost said:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...Τι είναι το power cycle??

Πρέπει να μου έχει πέσει,αλλά όχι τπτ τρομερό...Θα κάνω και καθαρισμό στο ακουστικό αλλά έχω ξενερώσει γενικά...Έχω αλλάξει πολλά Planktonic,αλλά πρώτη φορά τέτοιο πρόβλημα ..

Power cycle: Κλείσιμο από διακόπτη για >10", άνοιγμα.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια παιδιά.

Θέλω από το οικοσύστημα της Huawei ακουστικά με θηκη bluetooth. Επειδή βλέπω πολλά στο skroutz ποιά θα προτείνατε με σκοπό βασικά χρήση καθαρά τηλεφωνική και όχι τόσο για μουσική. Θέλω να ακούγομαι καθαρά στο συνομιλητή μου χωρίς να ακούει από το περιβάλλον θόρυβο.

Θα συνδεθούν με huawei p40 pro ή mate 40 pro κινητό.

Σας ευχαριστώ

Να παω σε frebuds pro η φθηνότερα;

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πάρει τα 2 pro αλλά και τα νέα 4 ακούγονται πολύ καλά

ολα αυτά από 90 έως 120 ευρω νομίζω

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου και βοήθεια σου φίλε μου.

Στο skroutz δεν βλεπω 2 pro. Μόνο pro τα γραφει. Ποια εννοείς;

 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...