Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχω τα qcy t13.. Όσον αφορά τις κλήσεις θα σε ικανοποίησουν. Να αποφύγεις τα honor choice.
Γενικά πολύ δύσκολη κατηγορία, η κάτω των 50 ευρώ να βρεις κάτι ικανοποιητικό.
Θα πρότεινα freebuds.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω τα qcy t13.. Όσον αφορά τις κλήσεις θα σε ικανοποίησουν. Να αποφύγεις τα honor choice.
Γενικά πολύ δύσκολη κατηγορία, η κάτω των 50 ευρώ να βρεις κάτι ικανοποιητικό.
Θα πρότεινα freebuds.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τι σε χαλάει στα qcy t13?

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως. Τα έχω τρεις εβδομάδες περίπου και τα έχω δοκιμάσει εξονυχιστικά σε τρία κινητά και δυο λαπτοπ. Υπεραριστη σύνδεση χωρίς διακοπές, ατελείωτη μπαταρία, ικανοποιητική συνομιλία στις κλήσεις, Μέτρια ποιότητα κατασκευής, μετρια προς κακή σε μουσική, αν τα συγκρίνεις με ακουστικά ακριβότερα.
Στα 20 ευρώ που τα πήρα, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο. Ειδικά αν σε ενδιαφέρει μόνο η συνομιλία, βιντεοκλησεις κλπ.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως. Τα έχω τρεις εβδομάδες περίπου και τα έχω δοκιμάσει εξονυχιστικά σε τρία κινητά και δυο λαπτοπ. Υπεραριστη σύνδεση χωρίς διακοπές, ατελείωτη μπαταρία, ικανοποιητική συνομιλία στις κλήσεις, Μέτρια ποιότητα κατασκευής, μετρια προς κακή σε μουσική, αν τα συγκρίνεις με ακουστικά ακριβότερα.
Στα 20 ευρώ που τα πήρα, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο. Ειδικά αν σε ενδιαφέρει μόνο η συνομιλία, βιντεοκλησεις κλπ.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κατ αρχάς ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου
Στα υπόλοιπα κοίταξε από θέμα μουσικής έχω συνηθίσει τα xiaomi τα οποία όταν τα πρώτοδοκιμασα ήταν πολύ μέτρια σε σχέση με ενσύρματα που έχω. Τα θέλω κυρίως για gaming (παίζω call of duty), λίγες κλήσεις και να τα συνδέσω με το tv box για ταινίες

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα xiaomi basic 2 δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ.
Έχω 6 μήνες τα mi air 2s, και σε κάθε περίπτωση τα θεωρώ ανώτερα από τα qcy 13, παρά το ότι είναι half ear (δεν έχουν λαστιχάκια).
Επίσης δεν πιστεύω ότι θα βρεις ασυρματα ακουστικά χωρίς λαγκ σε παιχνίδια.
Δώσε μου λίγο χρόνο να δοκιμάσω σε κανένα παιχνίδι και θα σου πω για τα qcy.



Η μικρή δοκιμή έγινε στην λειτουργία gaming mode που έχουν και δεν κατάλαβα καθόλου λαγκ, ούτε σε youtube και νετφλιξ.
Στα υπέρ και αυτό.





Link to comment
Share on other sites

Τα xiaomi basic 2 δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ.
Έχω 6 μήνες τα mi air 2s, και σε κάθε περίπτωση τα θεωρώ ανώτερα από τα qcy 13, παρά το ότι είναι half ear (δεν έχουν λαστιχάκια).
Επίσης δεν πιστεύω ότι θα βρεις ασυρματα ακουστικά χωρίς λαγκ σε παιχνίδια.
Δώσε μου λίγο χρόνο να δοκιμάσω σε κανένα παιχνίδι και θα σου πω για τα qcy.



Η μικρή δοκιμή έγινε στην λειτουργία gaming mode που έχουν και δεν κατάλαβα καθόλου λαγκ, ούτε σε youtube και νετφλιξ.
Στα υπέρ και αυτό.






Να σου πω την αλήθεια θα τα είχα παραγγείλει ήδη αλλά με σκαλώνει αυτό ότι είναι χάλια στη μουσική. Ευχαριστώ και πάλι

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι. Τελικά πήρα τα qcy t13 για τον εξής λόγο. Τα έψαχνα εδώ και μια εβδομάδα στο σκρουτζ και δεν τα έβρισκα. Και ξαφνικά σήμερα μου τα βγάζει με 8 αξιολογήσεις κιόλας . Δεν ξέρω τι παίχτηκε. Συν τοις άλλοις κοστίζουν 20 ευρω ενώ στη Κίνα τα έβρισκα γύρω στα 30. Θεωρώ πως είναι καλό deal και τα χτύπησα. Θα δώσω κι εγώ εντυπώσεις όταν παραλάβω

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ακουστικα Bluetooth Τα θελω να ακουω Μουσικη Απο Ραδιο ,Αλλα το κυριοτερο να ακουω δυνατα την Κληση-Ομιλια που Μιλαμε, και να βολευουν  για να τα φοραμε και με κρανος ...

Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
52 minutes ago, c3250 said:

Ακουστικα Bluetooth Τα θελω να ακουω Μουσικη Απο Ραδιο ,Αλλα το κυριοτερο να ακουω δυνατα την Κληση-Ομιλια που Μιλαμε, και να βολευουν  για να τα φοραμε και με κρανος ...

Έχει η συσκευή σου fm radio ή μέσω internet θα ακούς; Γιατί στις περισσότερες συσκευές με fm radio, τα ενσύρματα ακουστικά λειτουργούν σαν κεραία για να δουλέψει το ραδιόφωνο και με τα Bluetooth δε θα κάνεις δουλειά σου. Εκτός βέβαια και αν ακούς μέσω internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2021 at 8:51 ΜΜ, nikos_nia86 said:

Λοιπόν επανέρχομαι. Τελικά πήρα τα qcy t13 για τον εξής λόγο. Τα έψαχνα εδώ και μια εβδομάδα στο σκρουτζ και δεν τα έβρισκα. Και ξαφνικά σήμερα μου τα βγάζει με 8 αξιολογήσεις κιόλας emoji849.pngemoji849.pngemoji849.png. Δεν ξέρω τι παίχτηκε. Συν τοις άλλοις κοστίζουν 20 ευρω ενώ στη Κίνα τα έβρισκα γύρω στα 30. Θεωρώ πως είναι καλό deal και τα χτύπησα. Θα δώσω κι εγώ εντυπώσεις όταν παραλάβω

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

τι παιχτηκε...

απλά ξαναήρθαν σε απόθεμα

Δες  το διάγραμμα με τις τιμές. Είχαν τελειώσει .... 

Πες μας αν σε ακούνε με θόρυβο 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

τι παιχτηκε...
απλά ξαναήρθαν σε απόθεμα
Δες  το διάγραμμα με τις τιμές. Είχαν τελειώσει .... 
Πες μας αν σε ακούνε με θόρυβο 
Ναι μόλις παραλάβω θα σας ενημερώσω για όλα

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 6:15 ΠΜ, athanaso77 said:

Έχει η συσκευή σου fm radio ή μέσω internet θα ακούς; Γιατί στις περισσότερες συσκευές με fm radio, τα ενσύρματα ακουστικά λειτουργούν σαν κεραία για να δουλέψει το ραδιόφωνο και με τα Bluetooth δε θα κάνεις δουλειά σου. Εκτός βέβαια και αν ακούς μέσω internet.

Μεσον Internet Ακουω Ραδιο Αλλα θελω Στην Κληση Να ακουω δυνατα Τον Αλλον Ομιλητή ...

Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για φτηνό Bluetooth για χρήση σε laptop με Windows 10 (αποκλειστικα) για εργασια και εκπαίδευση (Zoom  Teams κλπ)

Χρήση στο σπιτι μονο οπότε μας ενδιαφέρει να ειναι αξιοπρεπες και φτηνό. Καποια πρόταση ;

Σκεφτόμουν το παρακάτω 

https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-ΑΜ61-Sport-Headphones-Lite-In-ear-Bluetooth-Handsfree-Μαύρο.html

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανέρχομαι περί των qcy t13.

Στα θετικά :
- Πολύ ωραία. Κομψά και πολύ πιο μαζεμένα από τα mi true wireless basic 2.
- Εφαρμόζουν ιδανικά στο αυτί μου. Ποτέ δεν είχα βρει ακουστικά ενσύρματα κι ασύρματα που να στέκονται στ αυτί μου. Δεν ξέρω πως έτυχε τώρα με αυτά. Κι απομονωνουν πολύ τους εξωτερικούς θορύβους
- Ήχος πραγματικά πολύ καθαρός
- Μπαταρία μέχρι στιγμής φαίνεται βράχος. Μιάμιση ώρα λειτουργίας αφού τα είχα βγάλει από τη θήκη κι ήταν ακόμα 100%. Όσο αξιόπιστη μπορεί να είναι αυτή η μέτρηση
- Λίγες κλήσεις που έκανα, με άκουγαν και άκουγα πολύ καθαρά
- Συνδέονται αμέσως στο τηλέφωνο. Με το που τα βγάλεις από τη θήκη, όχι όταν ανοίξεις το καπάκι

Στα αρνητικά :
- Είναι πολύ glossy γυαλιστερά με αποτέλεσμα να γλιστράνε. Και τ ακουστικά λίγο αλλά ακόμα περισσότερο η θήκη. Δυσκολεύεσαι να την ανοίξεις με το ένα χέρι. Βέβαια γι αυτό παρήγγειλα ήδη κάλυμμα σιλικόνης για τη θήκη, όπως είχα και στα προηγούμενα.
- Ενώ ο ήχος είναι καθαρός ακόμα και στο τέρμα, έχει την αίσθηση του "φτωχού". Με την επιλογή bass στο equalizer βελτιώνεται πάρα πολύ αλλά χάνει λίγο σε ένταση. Για μουσική μιλάω πάντα
- Σε επίπεδο καθυστέρησης (low Latency) ίσως είναι λίγο χειρότερα από τα προηγούμενα.
Συμπέρασμα : Στα 20 ευρώ νομίζω είναι ληστεία

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos_nia86 said:

Λοιπόν επανέρχομαι περί των qcy t13.

Στα θετικά :
- Πολύ ωραία. Κομψά και πολύ πιο μαζεμένα από τα mi true wireless basic 2.
- Εφαρμόζουν ιδανικά στο αυτί μου. Ποτέ δεν είχα βρει ακουστικά ενσύρματα κι ασύρματα που να στέκονται στ αυτί μου. Δεν ξέρω πως έτυχε τώρα με αυτά. Κι απομονωνουν πολύ τους εξωτερικούς θορύβους
- Ήχος πραγματικά πολύ καθαρός
- Μπαταρία μέχρι στιγμής φαίνεται βράχος. Μιάμιση ώρα λειτουργίας αφού τα είχα βγάλει από τη θήκη κι ήταν ακόμα 100%. Όσο αξιόπιστη μπορεί να είναι αυτή η μέτρηση
- Λίγες κλήσεις που έκανα, με άκουγαν και άκουγα πολύ καθαρά
- Συνδέονται αμέσως στο τηλέφωνο. Με το που τα βγάλεις από τη θήκη, όχι όταν ανοίξεις το καπάκι

Στα αρνητικά :
- Είναι πολύ glossy γυαλιστερά με αποτέλεσμα να γλιστράνε. Και τ ακουστικά λίγο αλλά ακόμα περισσότερο η θήκη. Δυσκολεύεσαι να την ανοίξεις με το ένα χέρι. Βέβαια γι αυτό παρήγγειλα ήδη κάλυμμα σιλικόνης για τη θήκη, όπως είχα και στα προηγούμενα.
- Ενώ ο ήχος είναι καθαρός ακόμα και στο τέρμα, έχει την αίσθηση του "φτωχού". Με την επιλογή bass στο equalizer βελτιώνεται πάρα πολύ αλλά χάνει λίγο σε ένταση. Για μουσική μιλάω πάντα
- Σε επίπεδο καθυστέρησης (low Latency) ίσως είναι λίγο χειρότερα από τα προηγούμενα.
Συμπέρασμα : Στα 20 ευρώ νομίζω είναι ληστεία

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα συμφωνήσω, προσθέτοντας το οτι δυστυχως δεν συνδέονται σε δευτερη συσκευη.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, προσθέτοντας το οτι δυστυχως δεν συνδέονται σε δευτερη συσκευη.
Ειλικρινά έμεινα πολύ ικανοποιημένος από την αγορά τους. Και πιο πολύ τα πήρα για να βάζω τα προηγούμενα στη τηλεόραση! Άρα δεν έχω θέμα με τη μη υποστήριξη 2ης συσκευης. Όμως σήμερα το πρωί βρήκα τα redmi buds 3 Pro στα 37 ευρώ με κουπόνι από Κίνα και κάπως μου έκατσε. Δεν πειράζει. Δε ξέρω πως θα εφαρμόζουν κιόλας εκείνα

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στα ±100€ που παίζουν τα freebuds pro αξίζει κάτι άλλο;

Η συσκευή που θα συνδεθούν είναι Huawei, για την ώρα.
Δες τα redmi buds 3 Pro. Αρκετά πιο φθηνά

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 4 τα καινουργια χωρίς λαστιχακι 
 
Δες τα redmi buds 3 Pro. Αρκετά πιο φθηνά

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για τις προτάσεις, θα εξετάσω κι αυτά.

Βέβαια επειδή πρόκειται για δώρο και θα προτιμήσω μεγάλη αλυσίδα για αγορά (ώστε να είναι εύκολη και η αλλαγή τους αν χρειαστεί), έρχομαι όλα πολύ κοντά σε τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Δες τα redmi buds 3 Pro. Αρκετά πιο φθηνά

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μπορούν τα ακουστικά να συνδεθούν χωριστά με δυο κινητά ;
Δηλαδή το αριστερό με ένα κινητό , το δεξί με άλλο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Μπορούν τα ακουστικά να συνδεθούν χωριστά με δυο κινητά ;
Δηλαδή το αριστερό με ένα κινητό , το δεξί με άλλο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ειλικρινά δε ξέρω ότι γενικά γίνεται αυτό με οποιαδήποτε ακουστικά. Πάντως multipoint είναι απ οσο ξέρω. Δλδ να συνδεθούν πχ ταυτόχρονα με τηλεόραση και κινητό. Να βλέπεις τηλεόραση κι όταν έχεις κλήση να γυρίσουν στο κινητό
Για όσους ενδιαφέρονται σήμερα τα βρήκα στα 42 ευρώ σε γνωστό κινέζικο μαγαζί

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε ξέρω ότι γενικά γίνεται αυτό με οποιαδήποτε ακουστικά. Πάντως multipoint είναι απ οσο ξέρω. Δλδ να συνδεθούν πχ ταυτόχρονα με τηλεόραση και κινητό.
Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Είχα τα Edifier BT TWS200 και το εκαναν


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2021 at 11:45 ΜΜ, c3250 said:

Μεσον Internet Ακουω Ραδιο Αλλα θελω Στην Κληση Να ακουω δυνατα Τον Αλλον Ομιλητή ...

Ρε Παιδια καμια Απαντηση εδω????

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...