Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλημέρα, μπράβο φίλε μου καλορίζικα. Έχω 229 ευρώ επιστροφή και σκέφτομαι να τα αγοράσω. Το πρόβλημα μου είναι ότι το κινητό είναι samsung και όχι hauwei .

 

S21 ultra έχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες μήπως έχει βγει κανά καινούριο bluetooth handsfree In-Ear (κάτι σαν το Plantronics M55 ή το Plantronics Explorer 500 Earbud ας πούμε) ή έχουν σταματήσει να βγαίνουν hands free τέτοιου τύπου ? :)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως έχει βγει κανά καινούριο bluetooth handsfree In-Ear (κάτι σαν το Plantronics M55 ή το Plantronics Explorer 500 Earbud ας πούμε) ή έχουν σταματήσει να βγαίνουν hands free τέτοιου τύπου ? :)

Δυστυχώς βγαίνουν πια ελάχιστα και αυτά που βρίσκονται στα καταστήματα είναι από στοκ από ό, τι καταλαβαίνω.

Κάτοχος πολλών plantronics ακουστικών, με κορυφαίο για εμένα το edge, αναρωτιέμαι γιατί δεν βγαίνουν πλέον...

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα τα freebuds 4 από το πλαίσιο στην Μάγουλα. Για όσους ενδιαφέρονται έχει 20 ευρώ έκπτωση στα129 ευρώ. Τα ακουστικά τα σπάνε πολύ ωραίος ήχος από. spotify δεν σε ξεξουφαι ει μετις υψηλές συχνότητες σε σχέση με κάτι μετά bitzwolf FYE 8 που απλά δεν εχει ποιότητα ήχου αλλά είναι πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Τα freepuds 4 πιστευω .ότι αδικούνται από τις φωτογραφίες γιατί είναι ποιο μικρά από ότι φαίνονται και ειδικά τα silver frost μου αρέσει πολύ,. Εγώ βέβαια δεινοπαθησα να τα προσαρμοσω στα αυτιά μου ένα πράγμα που δεν το περίμενα γιατί έχω και τα baseus με παρόμοιο σχήμα και κάθονται καλά . Με το που τα άνοιξα μου ζήτησαν δύο ενημερώσεις έκανα την μια και να τα απολαύσω λίγο και θα κάνω την δεύτερη. Εγκατέστησαν εφαρμογή της Ai LIFE από την huawei και όχι από το play store . Αυτά τα ολίγα :)
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν τα μαλακά λάστιχακια που έχουν. Απλά βάζω τα πιο μεγάλα στα pro
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν λαστιχάκια μέσα ή υπάρχει περίπτωση να τα αγοράσεις και έξτρα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά, σούπερ ήχος, κρατάει η μπαταρία εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

να κανω μια χαζή ερωτηση, αυτα συνδεονται ταυτοχρονα με 2 κινητά ??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους σας! έχετε να μου κάνετε κάποια πρόταση σε ακουστικά που να έχουν απομόνωση θορύβου και να μην ακούει ο συνομιλητής μου τον περιβάλλοντα θόρυβο μου?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτά Tronsmart Onyx Free και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχέση ποιότητα και οικονομικό

https://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Onyx-Free-TWS--Earbuds-UV-Sterilization-Qualcomm-aptX-425897.html 

 

Και εδώ μια περιγραφή κριτική για τα συγκεκριμένα

https://www.scarbir.com/tws/tronsmart-onyx-free-review 

 

Η περιγραφή και η κριτική του site θεωρώ ότι ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα

 

Γι' αυτό το εύρος τιμής τα συνιστώ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1,5 χρόνο περιμένω να δω ακουστικά τέτοια να συνδέονται απροβληματιστα με 2 συσκευές. Πχ laptop κινητό. Εκτός τα freebuds pro της Huawei και τα Jabra active όλα τα άλλα είναι μουφα

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, perdikos2000 said:

Εδώ και 1,5 χρόνο περιμένω να δω ακουστικά τέτοια να συνδέονται απροβληματιστα με 2 συσκευές. Πχ laptop κινητό. Εκτός τα freebuds pro της Huawei και τα Jabra active όλα τα άλλα είναι μουφα

Εγώ πάντως τα έχω συνδέσει και με το κινητό και με το λαπτοπ και λειτουργούν κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα

Βέβαια δεν έχω γνώση ακριβότερων μοντέλων

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα εχω τα Platronics Explorer 55 αλλα δεν υπαρχουν Πλεον, Ξερει κανεις κατι Αντιστηχο με Αυτα τα Ακουστικα να μου προτινει σε Αυτο Το στυλ και να εχουν δυνατο Ηχο και Καθαρο.

Ευχαριστω

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Bardar1s said:

Εγώ πάντως τα έχω συνδέσει και με το κινητό και με το λαπτοπ και λειτουργούν κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα

Βέβαια δεν έχω γνώση ακριβότερων μοντέλων

ταυτόχρονα εννοεί

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, CoyoteD said:

ταυτόχρονα εννοεί

Έτσι να μπορείς να σταματήσεις πχ τη μουσική που ακούς στο laptop και να μιλήσεις στο κινητό και να επανέλθεις αυτόματα κλπ κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ένα από τα δύο μιλάς και τα δύο χτυπούν αν σε καλέσουν... Πχ skype στο λάπτοπ ομιλία στο κινητό

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, CoyoteD said:

ταυτόχρονα εννοεί

 

6 hours ago, perdikos2000 said:

Έτσι να μπορείς να σταματήσεις πχ τη μουσική που ακούς στο laptop και να μιλήσεις στο κινητό και να επανέλθεις αυτόματα κλπ κλπ. 

 

οκ δεν το αντιλήφθηκα

Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό που λέτε και δεν χρειάζομαι αυτή την χρήση

Εγώ απλά ανέφερα την ξεχωριστή σύνδεση αυτών (κινητού και λαπτοπ) και την σωστή λειτουργία τους

Και στο φινάλε με 35 ευρώ κόστος, δεν ξέρω πόσα θα έχουν μια τέτοια δυνατότητα, σε αυτό το εύρος τιμής.

Φυσιολογικό είναι ότι πληρώνεις παίρνεις, οπότε ακριβότερα μοντέλα θα έχουν και καλύτερες δυνατότητες.

Πάντως για απλή χρήση και ειδικά για εμένα τα θεωρώ πολύ καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

τα περισσότερα με καλώδιο το κάνουν

πχ με 25 ευρω τα ΑΜ61

χωρίς καλώδιο είναι λίγα με καλύτερα τα huawei τα pro 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα εχω το Plantronics edge...εψαξα να δω αν εχουν βγάλει καινούριο ακουστικό με την ίδια φιλοσοφία αλλα δεν εχουν βγάλει κάποιο καινούριο, σταμάτησαν αυτη την σειρά;ξερω οτι υπ;ρχει το 3200 αλλα ειναι χρόνια και αυτό!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arxontas2323 said:

Μέχρι τώρα εχω το Plantronics edge...εψαξα να δω αν εχουν βγάλει καινούριο ακουστικό με την ίδια φιλοσοφία αλλα δεν εχουν βγάλει κάποιο καινούριο, σταμάτησαν αυτη την σειρά;ξερω οτι υπ;ρχει το 3200 αλλα ειναι χρόνια και αυτό!!

Είχα Edge, έχω 3200. Δεν έχω βρει άλλο που να με ικανοποιεί εξίσου.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, minast said:

Είχα Edge, έχω 3200. Δεν έχω βρει άλλο που να με ικανοποιεί εξίσου.

Και για μένα το καλύτερό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Μια ερώτηση.. Αγόρασα χθες τα haylou gt3 αλλά έχω ένα θέμα με το pairing.. Βασικά γίνονται κατά κάποιο τρόπο pair με το κινητό αλλά δεν λειτουργει το touch στο δεξί ακουστικό... Ενώ όταν πχ πατάω ταυτόχρονα και τα δυο τότε σβήνει πχ το δεξί... Νομίζω ότι είναι κάποιο θέμα με το Master κ slave αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη!!! Επίσης από διάφορα βίντεο που είδα στο yt για factory reset δεν μπορώ να το κάνω γιατί το touch στο δεξί μόνο ακουστικό δείχνει να μην ανταποκρίνεται... Καμία ιδέα κάποιος;; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...