Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μια χαρα βγαίνει ακόμα και σήμερα το sbh 54. Περίπου στα 60€ +

 

https://www.skroutz.gr/s/7983757/Sony-SBH54-In-ear-Bluetooth-Handsfree-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα εχω δει αυτα.το θεμα ειναι αν ειναι καινουργια ή ξεχασμένα καμια διετια σε κανενα ραφι.

Το sbh56 το εχω. Εχει λιγο χειροτερες κριτικές απο το 54 και θεωρω αξιζει περισσότερο το 54.το μονο που δεν ξερω το Bluetooth 3-4 τι διαφορές εχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πάρε ένα για λαιμό. Υπάρχουν πάρα πολλά μοντέλα που σβήνουν κιόλας όταν ενώνονται και κρατάνε περισσότερο
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα σχεδόν με τα buds pro και είναι φοβερά. Πολύ καλός ήχος, φοβερα στις κλήσεις, οδηγαω με ανοιχτά παράθυρα και νομίζουν ότι κάθομαι σπίτι σε απόλυτη ησυχία... Ωραία μπαταρία.. Άνετα. Όλα καλά!

 

αμα είχαν τα ρημάδια και ταυτοχρόνη συνδεση με 2 συσκευες θα τα αγόραζα εχθές

Link to comment
Share on other sites

πάρε ένα για λαιμό. Υπάρχουν πάρα πολλά μοντέλα που σβήνουν κιόλας όταν ενώνονται και κρατάνε περισσότερο
Εχω παρει καποια της awei,βαρυ ακουστικο τραγικη μπαταρια.

Καποια της sony, τραγικο το μικροφωνο.πρεπει να το χωσεις μεσα στο στομα να σε ακουσουν.

 

Για αυτα εχει κανενας αποψη;Apple Beats Flex In-ear

Τα θέλω κρεμασμενα και να τα βαζω στο αυτι σε καμποσες κλησεις κατα την διάρκεια της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

https://www.lagonika.gr/prosfores/anker-soundcore-life-p2-in-ear-bluetooth-handsfree-%ce%bc%ce%b1%cf%8d%cf%81%ce%bf/

 

Anker Soundcore Life P2 In-ear Bluetooth Handsfree Μαύρο

Νομίζω αξίζουν κάτω από τα 40 ευρώ και με 7 ώρες μπαταρία

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Με την ποιότητα της anker?,άψογα θα είναι..και έψαχνα για δωρο

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι. Έχω τα Huawei FreeBuds Pro τα οποία είναι εκπληκτικά. Παρατηρώ στη χρήση ότι το αριστερό ακουστικό τελειώνει την μπαταρία του πιο γρήγορα από το δεξιό. Σε τεστ που έκανα να τα χρησιμοποιώ μαζί είδα ένα 5% περισσότερη κατανάλωση και χθες το βράδυ (01:00 - 08:00) είπα να τα αφήσω και τα 2 συνδεδεμένα με το κινητό εκτός κουτιού(και τα 2 στο 100%) και είδα πως το αριστερό έχει σε αναμονή 10% μεγαλύτερη κατανάλωση όπως δείχνει και στη φωτογραφία που επισυνάπτω. Παίζει να έχουν πρόβλημα ή είναι φυσιολογικό το αριστερό να καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από το δεξιό. Μπορεί κάποιος να μου πει κάποια άποψη;

 

50924536273_2bd2f7d57f_c.jpgScreenshot_20210209-082253 by lelelo lele, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Με την ποιότητα της anker?,άψογα θα είναι..και έψαχνα για δωρο

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την φωνή την πιέζουν λίγο αλλά δεν είναι κακά απ ότι λένε

 

https://www.scarbir.com/tws/anker-soundcore-life-p2-review?rq=Anker%20Soundcore%20Life%20P2

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Κάτοχος των freebuds 3 από σήμερα, πρώτες εντυπώσεις θετικές! :) Αύριο θα τα δοκιμάσω στην ομιλία. Στη μουσική αν λάβουμε υπόψιν ότι δεν είναι "in-ear" είναι αρκετά καλός ο ήχος θεωρώ (γι'αυτούς που είναι "ψείρες" βέβαια ίσως δεν είναι αρκετό). Στο αυτί μου κάθονται καλά, δεν πέφτουν, ελαφριά και δε με ενοχλούν. Να ρωτήσω, είναι αδιάβροχα ? Δε νομίζω, έτσι ? Πως τα καθαρίζετε ? Γιατί όσο να'ναι, τα αυτιά αρκετών είναι κάπως λιπαρά πολλές φορές και θέλουν σχετικά συχνά καθάρισμα. Επίσης άλλη μια ερώτηση, για να μπορώ απ'τα ακουστικά να κάνω φωνητικές κλήσεις (πχ να λέω "Άννα" και να παίρνει τηλ την Άννα) πρέπει να ενεργοποιήσω τον φωνητικό βοηθό που λέει ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)
Link to comment
Share on other sites

με μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα ... ίσως?

με οδοντογλυφίδα με πολύ προσοχή στα σημεία της σίτας...

Μιλάω για ανάλογα ακουστικά όχι αποκλειστικά τα huawei

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

με μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα ... ίσως?

με οδοντογλυφίδα με πολύ προσοχή στα σημεία της σίτας...

Μιλάω για ανάλογα ακουστικά όχι αποκλειστικά τα huawei

 

Αχαμ! :) Οκ.

 

Μια ερώτηση, για να μπορώ απ'τα ακουστικά να κάνω φωνητικές κλήσεις (πχ να λέω "Άννα" και να παίρνει τηλ την Άννα) πρέπει να ενεργοποιήσω τον φωνητικό βοηθό που λέει ??

Επίσης ακόμη μια ερώτηση, πως μπορώ να απαντήσω σε κλήση όταν με καλεί κάποιος, απ'το ακούστικό όμως με κάποιο gesture ?? Στις ρυθμίσεις των ακουστικών μέσω της εφαρμογής Huawei Ai Life (έχω Galaxy S10+), δεν έχει κάποια τέτοια επιλογή.

 

Μιλάω πάντα για τα Freebuds 3.

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

https://www.plaisio.gr/fotografia-ixos/akoustika/edifier-bluetooth-truly-wireless-nb2-mauro_3556905

 

Έκπτωση από πλαίσιο, noise cancellation but not multipoint κοντινό στα free buds pro

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Τα παλιά μόνα Bluetooth πιο καλά ήταν. Όλα σχεδόν συνδέονταν με δύο συσκευές τουλάχιστον. Τώρα αυτά τα στερεοφωνικά ηχεία γιατί να μην μπορούν να συνδεθούν με 2 συσκευές, δεν το καταλαβαίνω. Δίνεις και περισσότερα χρήματα και δεν έχουν Multipoint ή όπως αλλιώς λέγεται.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει τα Huawei Freebuds Pro και τα Sony WF-1000XM3 και τα έχει δοκιμάσει, να μας κάνει ένα μίνι συγκριτικό;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα παλιά μόνα Bluetooth πιο καλά ήταν. Όλα σχεδόν συνδέονταν με δύο συσκευές τουλάχιστον. Τώρα αυτά τα στερεοφωνικά ηχεία γιατί να μην μπορούν να συνδεθούν με 2 συσκευές, δεν το καταλαβαίνω. Δίνεις και περισσότερα χρήματα και δεν έχουν Multipoint ή όπως αλλιώς λέγεται.

Αλλά τσιπακια

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αχαμ! :) Οκ.

 

Μια ερώτηση, για να μπορώ απ'τα ακουστικά να κάνω φωνητικές κλήσεις (πχ να λέω "Άννα" και να παίρνει τηλ την Άννα) πρέπει να ενεργοποιήσω τον φωνητικό βοηθό που λέει ??

Επίσης ακόμη μια ερώτηση, πως μπορώ να απαντήσω σε κλήση όταν με καλεί κάποιος, απ'το ακούστικό όμως με κάποιο gesture ?? Στις ρυθμίσεις των ακουστικών μέσω της εφαρμογής Huawei Ai Life (έχω Galaxy S10+), δεν έχει κάποια τέτοια επιλογή.

 

Μιλάω πάντα για τα Freebuds 3.

 

Ευχαριστώ! :)

 

Anybody ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι. Έχω τα Huawei FreeBuds Pro τα οποία είναι εκπληκτικά. Παρατηρώ στη χρήση ότι το αριστερό ακουστικό τελειώνει την μπαταρία του πιο γρήγορα από το δεξιό. Σε τεστ που έκανα να τα χρησιμοποιώ μαζί είδα ένα 5% περισσότερη κατανάλωση και χθες το βράδυ (01:00 - 08:00) είπα να τα αφήσω και τα 2 συνδεδεμένα με το κινητό εκτός κουτιού(και τα 2 στο 100%) και είδα πως το αριστερό έχει σε αναμονή 10% μεγαλύτερη κατανάλωση όπως δείχνει και στη φωτογραφία που επισυνάπτω. Παίζει να έχουν πρόβλημα ή είναι φυσιολογικό το αριστερό να καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από το δεξιό. Μπορεί κάποιος να μου πει κάποια άποψη;

 

50924536273_2bd2f7d57f_c.jpgScreenshot_20210209-082253 by lelelo lele, on Flickr

Δε ξέρω για τα συγκεκριμένα, αλλά πολλά TWS που έχουν master/slave λειτουργία των ακουστικών παρουσιάζουν διαφορά στη κατανάλωση.

Εγώ έχω τα Liberty Air 2 και το παρουσιάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχασα τη θήκη των Freebuds 3i.

Τι μπορώ να κάνω σε αυτή τη περίπτωση????

 

Καμία ιδέα κανένας???

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για τα συγκεκριμένα, αλλά πολλά TWS που έχουν master/slave λειτουργία των ακουστικών παρουσιάζουν διαφορά στη κατανάλωση.

Εγώ έχω τα Liberty Air 2 και το παρουσιάζουν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ..

Μία επιπλέον ερώτηση είναι αν έχει συνδέσει κανένας τα Huawei freebuds Pro σε laptop. Προσπάθησα να τα συνδέσω με το hp elitebook 8470p το οποίο είναι με Windows 10 pro και έχει αναβαθμιστεί και μου το απορρίπτει..Παρακάτω σας δείχνω σε φωτογραφία τι μου βγάζει όταν πάω να το συνδέσω. Ίσως φταίει το Ban που έχει η Huawei. Έχει κάποιος κάποια άποψη για αυτό;

 

50953871347_3d1928bce4_c.jpg20210217_190651 by lelelo lele, on Flickr

 

50953073698_75d8e8b4e1_c.jpg20210217_185059 by lelelo lele, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς τα freebuds pro ? Τα φορώ σε μέρος με λίγη φασαρία και μου κάνουν παράπονα ότι περνάει η φασαρία στην κλήση.

Με τα airpods πρώτης γενιάς κιόλας δεν είχα κανένα θέμα στον ίδιο χώρο.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς τα freebuds pro ? Τα φορώ σε μέρος με λίγη φασαρία και μου κάνουν παράπονα ότι περνάει η φασαρία στην κλήση.

Με τα airpods πρώτης γενιάς κιόλας δεν είχα κανένα θέμα στον ίδιο χώρο.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα έχω εγώ.. πρώτα είχα τα Xiaomi Mi True Wireless Earbuds που όταν ήμουν σε μέρος με λίγο θόρυβο πέρναγαν όλοι οι ήχοι και αναγκαζόμουν να βάλω το τηλέφωνο. Τώρα με αυτά σε δρόμο με ακούν πολύ καλά. Περνάνε ήχοι αλλά δεν είναι σε σημείο που εκνευρίζει τον συνομιλητή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ..

Μία επιπλέον ερώτηση είναι αν έχει συνδέσει κανένας τα Huawei freebuds Pro σε laptop. Προσπάθησα να τα συνδέσω με το hp elitebook 8470p το οποίο είναι με Windows 10 pro και έχει αναβαθμιστεί και μου το απορρίπτει..Παρακάτω σας δείχνω σε φωτογραφία τι μου βγάζει όταν πάω να το συνδέσω. Ίσως φταίει το Ban που έχει η Huawei. Έχει κάποιος κάποια άποψη για αυτό;

 

50953871347_3d1928bce4_c.jpg20210217_190651 by lelelo lele, on Flickr

 

50953073698_75d8e8b4e1_c.jpg20210217_185059 by lelelo lele, on Flickr

 

Μήπως στο κόβει κανένα αντιικο που έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω τα Huawei Freebuds 3i κυρίως για χρήση την ώρα που οδηγώ.

 

Από την εμπειρία σας θα ήθελα να μου απαντήσετε την εξής ερώτηση.

 

Αυτή τη στιγμή έχω Huawei συσκευή οπότε η λογική λέει ότι τα freebuds θα συνεργάζονται άριστα με το κινητό.

 

Αύριο μεθαύριο όμως που θα αλλάξω κινητό και δεν θα είναι σίγουρα Huawei, θα έχουν μια καλή συνεργασία με την καινούρια μου συσκευή;

 

Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί βλέπω να αναφέρονται προβλήματα σε άλλο thread εδώ μέσα, όχι για hands free, αλλά για smart watch, όσον αφορά την συνεργασία συσκευών.

Όλως τυχαίως υπάρχουν πολλά θέματα με το Huawei GT2 που έχω εγώ, και οι χρήστες που έχουν Huawei κινητό δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα, άλλοι όμως χωρίς Huawei κινητό είτε δεν λειτουργούν κάποια features στο smart watch, είτε έχουν προβλήματα.

 

 

Με τα hands free τί ισχύει;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...