Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλο μήνα σε όλους,

 

ελαχιστοι απο οτι βλεπω με freebuds pro

Παρών

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παρών

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλως τον !! , μπορεις να απαντησεις μια σελίδα πίσω σε καποιες ερωτησεις που ειχα για τα συγκεκριμένα?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον !! , μπορεις να απαντησεις μια σελίδα πίσω σε καποιες ερωτησεις που ειχα για τα συγκεκριμένα?

 

 

 

thanks

Εάν θέλεις ξανά γράψτες γιατί δεν τις βρήκα

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις ξανά γράψτες γιατί δεν τις βρήκα

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2 πραγματακια μονο, δεν ειναι κατι δυσκολο , πιστευω θα το ξέρεις.

 

Κανουν ταυτοχρονη συνδεση με 2 συσκευες ? δηλαδη μπορω να τα εχω συνδεμενα στο laptop με bluetooth για κανα teams η skype και να ειναι συνδεμένα και σε κινητο samsung ?

Πως σε ακουνε σε teams και γενικα μεσω laptop? τα εχεις δοκιμάσει καθόλου απο εκει?

Επίσης απο κινητο , πως ειναι η ποιοτητα ομιλίας ? σου κανουν παράπονα οτι δεν σε ακουν καλα κτλ ?

Αυτα , και σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που'χει τα huawei freebuds 3 ? Παίζει να'χουν προβλήματα συνδεσιμότητας με Samsung συσκευές (συγκεκριμένα Galaxy S10+) ? Μπαταρία απ'ότι διαβάζω στο ίντερνετ έχουν πολύ καλή, στις συνομιλίες ακούτε και ακούγεστε καθαρά και δυνατά ? Επίσης για μουσική είναι ικανοποιητικά ή μέτρια θα τα λέγατε ?? Σε τέτοια κατηγορία (earbuds) και λεφτά (εκεί γύρω στα 130€ max) έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ? :) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

2 πραγματακια μονο, δεν ειναι κατι δυσκολο , πιστευω θα το ξέρεις.

 

 

 

Κανουν ταυτοχρονη συνδεση με 2 συσκευες ? δηλαδη μπορω να τα εχω συνδεμενα στο laptop με bluetooth για κανα teams η skype και να ειναι συνδεμένα και σε κινητο samsung ?

 

Πως σε ακουνε σε teams και γενικα μεσω laptop? τα εχεις δοκιμάσει καθόλου απο εκει?

 

Επίσης απο κινητο , πως ειναι η ποιοτητα ομιλίας ? σου κανουν παράπονα οτι δεν σε ακουν καλα κτλ ?

 

Αυτα , και σε ευχαριστω

Μπορώ να σου πω για Skype και τηλέφωνο. ΑΨΟΓΑΑΑΑ. Είναι τα μόνα που φτάνουν ποιότητα ομιλίας airpods. Και πάρα πολύ καλό Noise Cancelling.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά κάποιος που'χει τα huawei freebuds 3 ? Παίζει να'χουν προβλήματα συνδεσιμότητας με Samsung συσκευές (συγκεκριμένα Galaxy S10+) ? Μπαταρία απ'ότι διαβάζω στο ίντερνετ έχουν πολύ καλή, στις συνομιλίες ακούτε και ακούγεστε καθαρά και δυνατά ? Επίσης για μουσική είναι ικανοποιητικά ή μέτρια θα τα λέγατε ?? Σε τέτοια κατηγορία (earbuds) και λεφτά (εκεί γύρω στα 130€ max) έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ? :) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Πάρτα με κλειστά μάτια. Έχω αυτά, τα pro, airpods 2 και τα pro και Samsung Galaxy live. Τα Huawei μαζί με airpods μια κατηγορία μόνα τους

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, μετά από 9 μήνες χρήσης, τα ακουστικά που με έχουν ικανοποιήσει απόλυτα είναι τα Soundcore Liberty Pro 2. Εξαιρετική απόδοση σε μουσική, άριστη συνδεσιμότητα, δεν έχω ακούσει παράπονο στις κλήσεις, πολύ σταθερή εφαρμογή στο αυτι, 7 ώρες διάρκεια μπαταρίας. Η θήκη δίνει άλλες τρεις φορτίσεις και έχει ασύρματη φόρτιση.

Το μόνο που δεν έχουν είναι το noise cancelling.

Τα συνιστώ, ειδικά αν δίνετε σημασια στη μουσική. Στα 99 Ευρώ που έχουν πέσει τώρα στο Skroutz είναι εξαιρετικά.

 

Επειδή μου άρεσαν τόσο, παρήγγειλα και τα νεα ακουστικά της Soundcore τα Liberty Air 2 pro, με noise cancelling. Μολις τα δοκιμάσω, θα δώσω εντυπώσεις

 

https://us.soundcore.com/products/a3951011

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, μετά από 9 μήνες χρήσης, τα ακουστικά που με έχουν ικανοποιήσει απόλυτα είναι τα Soundcore Liberty Pro 2. Εξαιρετική απόδοση σε μουσική, άριστη συνδεσιμότητα, δεν έχω ακούσει παράπονο στις κλήσεις, πολύ σταθερή εφαρμογή στο αυτι, 7 ώρες διάρκεια μπαταρίας. Η θήκη δίνει άλλες τρεις φορτίσεις και έχει ασύρματη φόρτιση.

Το μόνο που δεν έχουν είναι το noise cancelling.

Τα συνιστώ, ειδικά αν δίνετε σημασια στη μουσική. Στα 99 Ευρώ που έχουν πέσει τώρα στο Skroutz είναι εξαιρετικά.

 

Επειδή μου άρεσαν τόσο, παρήγγειλα και τα νεα ακουστικά της Soundcore τα Liberty Air 2 pro, με noise cancelling. Μολις τα δοκιμάσω, θα δώσω εντυπώσεις

 

https://us.soundcore.com/products/a3951011

Έχω τα ίδια ενα χρόνο και κάτι και είναι εξαιρετικά σε όλα.

Αν ήθελε αναβάθμιση σε κάτι θα ήταν να συνδέονται σε 2 συσκευές ταυτόχρονα και απ' ότι βλέπω δεν το έκαναν ούτε στα pro.

Με ταλαιπωρεί η αλλαγή στο laptop-τηλεφωνο.

Επίσης να πω η τιμή τους δεν πρέπει να έχει πέσει γιατί τα αγόρασα 90 περίπου πέρυσι το Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω το samsung galaxy bads+ και θα ήθελα να ρωτήσω αν τα φορτίσω με τον ταχυφορτιστή του κινητου (35W) θα έχω πρόβλημα?

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα ίδια ενα χρόνο και κάτι και είναι εξαιρετικά σε όλα.

Αν ήθελε αναβάθμιση σε κάτι θα ήταν να συνδέονται σε 2 συσκευές ταυτόχρονα και απ' ότι βλέπω δεν το έκαναν ούτε στα pro.

Με ταλαιπωρεί η αλλαγή στο laptop-τηλεφωνο.

Επίσης να πω η τιμή τους δεν πρέπει να έχει πέσει γιατί τα αγόρασα 90 περίπου πέρυσι το Δεκέμβριο.

Και εγώ τα ίδια,απόλυτα ευχαριστημένος αν κι μου πέφτει η μπαταρία από το ένα σύντομα..μίλησα με το service και είναι να τα στείλω να τα ελέγξουμε,αν διαπιστώσουν θέμα θα μου στείλουν καινούργια μου ειπαν

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα ίδια ενα χρόνο και κάτι και είναι εξαιρετικά σε όλα.

Αν ήθελε αναβάθμιση σε κάτι θα ήταν να συνδέονται σε 2 συσκευές ταυτόχρονα και απ' ότι βλέπω δεν το έκαναν ούτε στα pro.

Με ταλαιπωρεί η αλλαγή στο laptop-τηλεφωνο.

Επίσης να πω η τιμή τους δεν πρέπει να έχει πέσει γιατί τα αγόρασα 90 περίπου πέρυσι το Δεκέμβριο.

 

Αυτο με την τατυτοχρονη συνδεση ειναι σοβαρό πια θέμα, ολοι ειμαστε με λαπτοπ και κινητο ολη μερα λογω τηλεργασίας.

Μακάρι να αρχίσουν να το έχουν ολα γιατι ειναι πολυ δυνατο feature

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την τατυτοχρονη συνδεση ειναι σοβαρό πια θέμα, ολοι ειμαστε με λαπτοπ και κινητο ολη μερα λογω τηλεργασίας.

Μακάρι να αρχίσουν να το έχουν ολα γιατι ειναι πολυ δυνατο feature

Δεν το βλέπω. Πιο πιθανό βλέπω αυτή τη βλακεια το ένα με μια συσκευή και το άλλο με άλλη.

Έχω φάει τέτοιο σκάλωμα με αυτό το ζήτημα που έχω στείλει μεχρι email. Ωστόσο υπάρχουν κάποια άλλα είναι πανάκριβα. Αν είναι να δίνουμε 200 ευρώ για κάτι που μπορεί να χαθεί πανεύκολα δεν λέει. Με 200 άλλος παίρνουμε κινητό θα δώσουμε 200 για ψείρες;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για δουλειά στο γραφείο εφόσον το ΑΜ61 το κάνει έχουμε λύση με 25 ευρώ επιμένω
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Και'γω έχω αφήσει κατι Anker Soundbuss Slim+ στη δουλειά για να μη συνδέω ξε-συνδεω τα Liberty :(

Αν τα νέα pro μπορούσαν να συνδέονται σε 2 συσκευές θα αναβάθμιζα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για δουλειά στο γραφείο εφόσον το ΑΜ61 το κάνει έχουμε λύση με 25 ευρώ επιμένω

Για μένα το καλώδιο είναι πολύ ενοχλητικό ειδικά στην περίπτωση που φοράς κάνα μπουφάν.

Μου κάνει εντύπωση που και κανένα κινέζικο δεν υπάρχει. Έχω ψάξει όλο το Ali αλλά τπτ

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλώδιο είναι πολύ ενοχλητικό ειδικά στην περίπτωση που φοράς κάνα μπουφάν.

Μου κάνει εντύπωση που και κανένα κινέζικο δεν υπάρχει. Έχω ψάξει όλο το Ali αλλά τπτ

 

συμφωνω απολυτα για το καλωδιο

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει πολλές σελίδες πίσω....

 

Μόνο αυτά υπάρχουν.Δε ξέρω που οφείλεται τεχνικά

 

Τα νέα Huawei όντως παίζουν σε δύο

 

 

Εδώ λέει ότι ελπίζει το 2021 να τα καταφέρουμε να έχουμε νέα τσιπακια

 

https://www.scarbir.com/guide/tws-features-in-2021?rq=Multipoint

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ειμαι στην αναζητηση για bleutooth "πετου".Κατι να το εχω συνεχεια πανω μου πολλες ωρες και να το φοραω κατα την διαρκεια της συνομιλιας λιγα τηλεφωνηματα κατα την διαρκεια της ημερας.Οτιδηποτε αλλο δεν με εξυπηρετησε ,οπως επισης και το να τα φοραω συνεχεια στο αυτι.

Αυτα με τα καλωδιο και το αυτοματο τυλιγμα,απο οτι εχω δει αναφερουν αθλιο μηχανσμο που χαλαει.Εχω δει τα sony sbh 54 .Αυτο βγαινει ακομα και σημερα? ή θα παρω κανενα διετιας και η μπαταρια θα ειναι ψοφια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ειμαι στην αναζητηση για bleutooth "πετου".Κατι να το εχω συνεχεια πανω μου πολλες ωρες και να το φοραω κατα την διαρκεια της συνομιλιας λιγα τηλεφωνηματα κατα την διαρκεια της ημερας.Οτιδηποτε αλλο δεν με εξυπηρετησε ,οπως επισης και το να τα φοραω συνεχεια στο αυτι.

Αυτα με τα καλωδιο και το αυτοματο τυλιγμα,απο οτι εχω δει αναφερουν αθλιο μηχανσμο που χαλαει.Εχω δει τα sony sbh 54 .Αυτο βγαινει ακομα και σημερα? ή θα παρω κανενα διετιας και η μπαταρια θα ειναι ψοφια?

 

Επειδή είμαι κάτοχος sbh54 θα σου πω ότι η μπαταρία τους δεν κρατάει όπως παλιά.

Καινούργιο δεν νομίζω να βρεις κάπου άρα πας για άλλα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ειμαι στην αναζητηση για bleutooth "πετου".Κατι να το εχω συνεχεια πανω μου πολλες ωρες και να το φοραω κατα την διαρκεια της συνομιλιας λιγα τηλεφωνηματα κατα την διαρκεια της ημερας.Οτιδηποτε αλλο δεν με εξυπηρετησε ,οπως επισης και το να τα φοραω συνεχεια στο αυτι.

 

Αυτα με τα καλωδιο και το αυτοματο τυλιγμα,απο οτι εχω δει αναφερουν αθλιο μηχανσμο που χαλαει.Εχω δει τα sony sbh 54 .Αυτο βγαινει ακομα και σημερα? ή θα παρω κανενα διετιας και η μπαταρια θα ειναι ψοφια?

 

Μια χαρα βγαίνει ακόμα και σήμερα το sbh 54. Περίπου στα 60€ +

 

https://www.skroutz.gr/s/7983757/Sony-SBH54-In-ear-Bluetooth-Handsfree-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βγαίνει ακόμα και σήμερα το sbh 54. Περίπου στα 60€ +

 

https://www.skroutz.gr/s/7983757/Sony-SBH54-In-ear-Bluetooth-Handsfree-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α μια χαρά!

Είχα την εντύπωση ότι είχε σταματήσει απο τα σκρουτζομάγαζα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το SBH-56, όμως χωρίς οθόνη και ραδιόφωνο. Είναι πολύ καλό και η μπαταρία του κρατάει περίπου όπως του SBH-54 αρχικά.

Και έχει και θύρα type C, αντί για microUSB.

 

https://www.skroutz.gr/c/435/hands-free-bluetooth/m/2/Sony.html?keyphrase=sbh56&o=Sony+sbh56

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα σχεδόν με τα buds pro και είναι φοβερά. Πολύ καλός ήχος, φοβερα στις κλήσεις, οδηγαω με ανοιχτά παράθυρα και νομίζουν ότι κάθομαι σπίτι σε απόλυτη ησυχία... Ωραία μπαταρία.. Άνετα. Όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα σχεδόν με τα buds pro και είναι φοβερά. Πολύ καλός ήχος, φοβερα στις κλήσεις, οδηγαω με ανοιχτά παράθυρα και νομίζουν ότι κάθομαι σπίτι σε απόλυτη ησυχία... Ωραία μπαταρία.. Άνετα. Όλα καλά!
Τέτοια να ακούμε. Εσυ νοιώθεις φορωντας τα, βουητό με το noise cancel ? Ελπίζω να πέσει κάπως η τιμή να αντικαταστήσουν τα samsung buds 1st gen.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...