Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ τα πήρα πριν δύο μέρες (τα freebuds pro)

 

Μικρό χρονικό διάστημα, αλλά πιθανό να σε βοηθήσω

Samsung Galaxy S20 Plus - Samsung Watch Active 2

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29

Huawei Mate 9

Huawei Nexus 6P - Huawei Watch - LG G Pad 8.3 V500 16G White

LG G2 D802 16G Black - LG G Watch - Samsung Galaxy Note N7000 16G Blue - HTC Magic Black

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήρα πριν δύο μέρες (τα freebuds pro)

 

Μικρό χρονικό διάστημα, αλλά πιθανό να σε βοηθήσω

 

2 πραγματακια μονο, δεν ειναι κατι δυσκολο , πιστευω θα το ξέρεις.

 

Κανουν ταυτοχρονη συνδεση με 2 συσκευες ? δηλαδη μπορω να τα εχω συνδεμενα στο laptop με bluetooth για κανα teams η skype και να ειναι συνδεμένα και σε κινητο samsung ?

Πως σε ακουνε σε teams και γενικα μεσω laptop? τα εχεις δοκιμάσει καθόλου απο εκει?

Επίσης απο κινητο , πως ειναι η ποιοτητα ομιλίας ? σου κανουν παράπονα οτι δεν σε ακουν καλα κτλ ?

Αυτα , και σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

επειδή ειναι τσάμπα ..... :lol:

 

Αλήθεια ειναι αυτο :lol:

 

αλλα αν εχουν ταυτοχρονη συνδεση (τα μονα in ear χωρις καλωδια κτλ ) συν το noise canceling δεν ειναι και λιγα σαν λειτουργίες για να εχουν και αυτη την τιμή

Link to comment
Share on other sites

το έχουν και τα AM61 και τα Xiaomi Mi Sport

 

οπότε κάνουμε παραχωρήσεις για τον υπολογιστή....

Οταν με 25 ευρω το έχεις... θεωρείς τα 200 κλεψιά για αυτό το χαρακτηριστικό μόνο

Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί τα TWS δε το έχουν.... ενσωματωμένο.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

το έχουν και τα AM61 και τα Xiaomi Mi Sport

 

οπότε κάνουμε παραχωρήσεις για τον υπολογιστή....

Οταν με 25 ευρω το έχεις... θεωρείς τα 200 κλεψιά για αυτό το χαρακτηριστικό μόνο

Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί τα TWS δε το έχουν.... ενσωματωμένο.

 

Ειναι με καλωδιο και τα 2 αυτα, οντως τα tws δεν το έχουν, αυτα ισως ειναι τα μόνα.

περίπου 140 εχουν πάντως, ναι δεν ειναι λίγα, αλλα τουλαχιστον εχουν και αυτο με την ταυτοχρονη συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουν κι άλλα σιγά σιγά αλλά όλα έχουν παρόμοια τιμή πχ jabra elite 75t, elite 85t, τα καινούρια Samsung και νομίζω και τα καινούρια Apple. Μέχρι να βγάλουν οι Κινέζοι οι τιμές τους θα είναι στο Θεό και κρίμα γιατί είναι ωραίο χαρακτηριστικό
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουν κι άλλα σιγά σιγά αλλά όλα έχουν παρόμοια τιμή πχ jabra elite 75t, elite 85t, τα καινούρια Samsung και νομίζω και τα καινούρια Apple. Μέχρι να βγάλουν οι Κινέζοι οι τιμές τους θα είναι στο Θεό και κρίμα γιατί είναι ωραίο χαρακτηριστικό

 

Δεν παιζουν άλλα, καποια απο αυτα που λες πρεπει να καθε φορα να πηγαινεις στο μενου και τα να επιλέγεις.

Τα Apple που λες , ειναι μονο μεταξυ συσκευων apple και με ιδιο λογιαριασμό

Τα samsung τα καινουργια το ίδιο , μεταξυ συσκευων samsung

 

Αρα αν εχεις ενα pc και ενα android κινητο κανένα απο αυτα δεν παιζει , εκτος μαλλον απο τα free buds pro

Link to comment
Share on other sites

Είχα στείλει εμαιλ στο plaisio και με είχαν διαβεβαιώσει ότι αυτό το μοντέλο παίζει multipoint. Τους λεω τρομερά θα παραγγείλω δέκα

 

Τελικά αλλάξανε την περιγραφή και βγάλανε το multipoint εν καιρό...!!!!!

 

https://www.plaisio.gr/fotografia-ixos/akoustika/turbo-x-bluetooth-truly-wireless-vertigo-black_3423573

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θα ήθελα την άποψη σας για τα Huawei FreeBuds Pro. Τα έχω 3 ημέρες και έχω 2 απορίες. Καταρχάς το κινητό που τα συνδέω είναι το Samsung galaxy s6.

1.Παρατηρώ πως όταν βάζω noise cancellation και τα χρησιμοποιήσω και μετά τα βάλω στη θήκη (η τα πλησιάσω σε αυτή) το noise cancellation απενεργοποιείται και σε κάθε χρήση αφού τα βγάλω από τη θήκη πρέπει να το ξαναενεργοποιήσω. Γίνεται το noise cancellation να το βάλω και να μείνει μόνιμα ασχέτως αν μπαίνουν-βγαίνουν στη θήκη;

2.Επίσης η ένταση της μουσικής νόμιζα ότι θα είναι μεγαλύτερη. Πρώτα είχα τα Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic και η ένταση ήταν ελαφρώς μεγαλύτερη. Βέβαια ίσως παίζει ρόλο πως θα κάτσει το ακουστικό στο αυτί ή ότι έχω Samsung.

Κάποια βοήθεια κανείς; Ειδικά για το noise cancellation θα ήθελα!

Link to comment
Share on other sites

για την ένταση μήπως τα έχεις χαμηλώσει από τα ακουστικά και έχει μείνει χαμηλωμένο?

 

το έχω πάθει σε πιο φτηνά ακουστικά /.... να τα χαμηλώσω να πάω σε άλλη εφαρμογή (από radio σε YTube) να βάζω την εφαρμογή 100% και να ειναι χαμηλά....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Η ένταση ρυθμίζεται σε 2 σημεία.. απο το κινητό και μέσω αφής στο Bluetooth.. Λογικά το έχω κάνει σωστά..
Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω καλύτερα.. σε ευχαριστώ πολύ..

 

Όποιος γνωρίζει για το noise cancellation και θέλει μου λέει..

Link to comment
Share on other sites

κάθε φορά που πατάς στο κινητό το πλήκτρο ανεβαίνει ή κατεβαίνει μία μπάρα.....

 

Αν σε κάποια εφαρμογή κατεβάζεις τη φωνή αλλά δε βλέπεις την μπάρα είναι πιθανό να ρυθμίζεται μία συσκευή ανεξάρτητα από το android

 

Το έχω πάθει στα tronsmart onyx ace (που ειναι 25 ευρω), οκ αλλα μου έκανε εντύπωση μεταξύ VR radio και Youtube νομίζω.... και μετά podcast

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω με μουσική και youtube..

 

Επίσης για όποιον ξέρει. Το noise cancellation λειτουργεί μόνο για να αφαιρεί τους εξωτερικούς θορύβους όταν μιλάς στο τηλέφωνο ή ακούς μουσική

 

ή χρησιμεύει και για να μειώνει τους εξωτερικούς θορύβους και να ενισχύει τη φωνή σου οταν μιλάς σε τηλεφωνική κλήση??

Link to comment
Share on other sites

Είχα στείλει εμαιλ στο plaisio και με είχαν διαβεβαιώσει ότι αυτό το μοντέλο παίζει multipoint. Τους λεω τρομερά θα παραγγείλω δέκα

 

 

 

Τελικά αλλάξανε την περιγραφή και βγάλανε το multipoint εν καιρό...!!!!!

 

 

 

https://www.plaisio.gr/fotografia-ixos/akoustika/turbo-x-bluetooth-truly-wireless-vertigo-black_3423573

Τα συγκεκριμένα είναι blitzwolf απλά έχουν βάλει το turbo x logo. Τα βρίσκεις από Κίνα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,λέω για πρώτη φορά να πάρω ασύρματα ακουστικά.

Αυτή τη στιγμή είμαι ανάμεσα στα senhheiser momentum 2 και στα galaxy buds pro.

Είναι μεγάλη η διαφορά ποιότητας στον ήχο;

Από θέμα μπαταρίας είναι λίγο καλύτερα τα galaxy και έχουν και το ipx7 απ' οτι είδα.

Αυτο που με ενδιαφέρει πιο πολύ και θα θυσίαζα τον ήχο (που αρχικά το είχα σαν πρώτη προτεραιότητα) είναι να είναι ανθεκτικά σε νερό και ιδρώτα για να τα χρησιμοποιώ και στην προπόνηση.Αν και τα sennheiser δεν έχουν τέτοια πιστοποίηση έχω διαβάσει οτι μπορούν να χρησιμοποιηθούν άνετα.Αν τα έχει και κάποιος και μπορεί να πει με βεβαιότητα. .

Και δεύτερον να μην έχουν καθυστερήσεις σε βίντεο,όπου για τα sennheiser έχω διαβάσει οτι κάποιοι χρήστες έχουν θέματα.

Για τα galaxy δε γνωρίζω.

Γενικά τα galaxy αξιζουν σε αυτά τα λεφτά;Ποια θα επιλέγατε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,λέω για πρώτη φορά να πάρω ασύρματα ακουστικά.

Αυτή τη στιγμή είμαι ανάμεσα στα senhheiser momentum 2 και στα galaxy buds pro.

Είναι μεγάλη η διαφορά ποιότητας στον ήχο;

Από θέμα μπαταρίας είναι λίγο καλύτερα τα galaxy και έχουν και το ipx7 απ' οτι είδα.

Αυτο που με ενδιαφέρει πιο πολύ και θα θυσίαζα τον ήχο (που αρχικά το είχα σαν πρώτη προτεραιότητα) είναι να είναι ανθεκτικά σε νερό και ιδρώτα για να τα χρησιμοποιώ και στην προπόνηση.Αν και τα sennheiser δεν έχουν τέτοια πιστοποίηση έχω διαβάσει οτι μπορούν να χρησιμοποιηθούν άνετα.Αν τα έχει και κάποιος και μπορεί να πει με βεβαιότητα. .

Και δεύτερον να μην έχουν καθυστερήσεις σε βίντεο,όπου για τα sennheiser έχω διαβάσει οτι κάποιοι χρήστες έχουν θέματα.

Για τα galaxy δε γνωρίζω.

Γενικά τα galaxy αξιζουν σε αυτά τα λεφτά;Ποια θα επιλέγατε;

 

Ο ήχος δεν συγκρίνεται ούτε κατά διάνοια και δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση στα βίντεο. Αυτά ισχύουν και για τα MTWs 1 και για τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν άλλα, καποια απο αυτα που λες πρεπει να καθε φορα να πηγαινεις στο μενου και τα να επιλέγεις.

Τα Apple που λες , ειναι μονο μεταξυ συσκευων apple και με ιδιο λογιαριασμό

Τα samsung τα καινουργια το ίδιο , μεταξυ συσκευων samsung

 

Αρα αν εχεις ενα pc και ενα android κινητο κανένα απο αυτα δεν παιζει , εκτος μαλλον απο τα free buds pro

Τα Jabra παίζουν σίγουρα. Τουλάχιστον έτσι αναφέρεται σε όλα τα review και σχόλια.

Για τα Apple είχα μια υποψία για τα καινούρια Samsung ακόμη δεν το ξέρω δεν έχω διαβάσει κάτι ακόμα ότι είναι μονο μεταξύ Samsung

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Huawei freebuds 3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μετά από ένα χρόνο χρήσης η διάρκεια μπαταρίας των ακουστικών αρχίζει και πέφτει λίγο... (λογικό ίσως.. Ποιά η γνώμη σας;)

Σκέφτομαι να κάνω τη κίνηση για τα freebuds pro. Ποιες οι διαφορές τους; αξίζει λέτε η διαφορά τιμής τους;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Huawei freebuds 3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μετά από ένα χρόνο χρήσης η διάρκεια μπαταρίας των ακουστικών αρχίζει και πέφτει λίγο... (λογικό ίσως.. Ποιά η γνώμη σας;)

Σκέφτομαι να κάνω τη κίνηση για τα freebuds pro. Ποιες οι διαφορές τους; αξίζει λέτε η διαφορά τιμής τους;

Αρχικά αν είναι αισθητή η πτώση της μπαταρίας πάρε τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία να τα ελέγξουν & που ξέρεις ίσως φανείς τυχερός & σου δώσουν καινούργια πίσω. Έχω την αίσθηση ότι δεν τα επισκευάζουν τα ακουστικά γενικά. Έχω κάνει αντικατάσταση σε δύο ακουστικά huawei & jbl λόγω αποσυνδέσεων & μου έκαναν άμεσα πίστωση του ποσού & οι δύο εταιρείες χωρίς να το πολύ ψάξουν. Αν τα έχεις πάρει από κατάστημα τύπου media, κωτσοβολος κλπ μπορείς να τα πας εκεί & αν έχουν τεχνικό που τα ελέγχει (αν του πεις ευγενικά ότι αναγκάζεσαι κάθε δύο ώρες να τα βάζεις για φόρτιση & δεν είναι μλκς) παίζει να σου κάνουν άμεση αντικατάσταση ή πίστωση για αγορά άλλων.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Hd1980
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...