Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παρήγγειλα την θήκη φόρτισης από εδώ https://www.ebay.com/itm/Plantronics-Voyager-Edge-Bluetooth-Charge-Headset-Charging-Case-Charger-Black-/123912097333?_trksid=p2349624.m46890.l49292 στις 4/12/20 και παρέλαβα σήμερα από ΕΛΤΑ. Απλό δέμα ήρθε, όχι συστημένο, μου το άφησε ο ταχυδρόμος. Δεν είχε συσκευασία αλλά φαίνεται ολοκαίνουργιο. Σε σακουλάκι ήταν. Το φόρτισα, φόρτισα και το edge μία φορά και όλα φαίνονται οκ. 22,50€ μου βγήκε στο σύνολο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μεγεια.

Ενδιαφέρον.

Κ από Αμερική και χωρίς τελωνείο κ σχετικά γρήγορα!!!

Παρήγγειλα την θήκη φόρτισης από εδώ https://www.ebay.com/itm/Plantronics-Voyager-Edge-Bluetooth-Charge-Headset-Charging-Case-Charger-Black-/123912097333?_trksid=p2349624.m46890.l49292 στις 4/12/20 και παρέλαβα σήμερα από ΕΛΤΑ. Απλό δέμα ήρθε, όχι συστημένο, μου το άφησε ο ταχυδρόμος. Δεν είχε συσκευασία αλλά φαίνεται ολοκαίνουργιο. Σε σακουλάκι ήταν. Το φόρτισα, φόρτισα και το edge μία φορά και όλα φαίνονται οκ. 22,50€ μου βγήκε στο σύνολο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε τα buds+ το κάνουν. Μάλλον για να είμαι ακριβής συνδέονται με δύο συσκευές Samsung table τηλέφωνο galaxy πχ.

Τα Huawei τα pro τα καινούρια το κάνουν αλλά έχουν 180 ευρώ.

Ενώ τα buds+ είναι πιο φθηνά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα buds+ είναι πιο φθηνά;
Είχα τα buds και τα buds + και τώρα τα live. Σε θέμα ομιλίας είναι και τα 3 χάλια. Σε ακούνε πολύ χειρότερα από ότι τα Huawei η τα airpods( ειχω και αυτά) . Μην λέτε ότι θέλετε και παρασερνετε τον κόσμο.

 

Στάλθηκε από το MRX-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα τα buds και τα buds + και τώρα τα live. Σε θέμα ομιλίας είναι και τα 3 χάλια. Σε ακούνε πολύ χειρότερα από ότι τα Huawei η τα airpods( ειχω και αυτά) . Μην λέτε ότι θέλετε και παρασερνετε τον κόσμο.

 

Στάλθηκε από το MRX-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα προτείνεις τα Buds+; Σκέφτομαι να τα πάρω τώρα που έχουν πέσει στα 100 Ευρώ. Προτιμώ να πάρω κάτι καλό και με εγγύηση που θα κρατήσει. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τα προτείνεις τα Buds+; Σκέφτομαι να τα πάρω τώρα που έχουν πέσει στα 100 Ευρώ. Προτιμώ να πάρω κάτι καλό και με εγγύηση που θα κρατήσει. Ευχαριστώ πολύ.
Όχι βέβαια. Καλύτερα freebuds 3.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Καλύτερα freebuds 3.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα. Η χρήση που τα θέλω είναι κυρίως για μουσική όταν βγαίνω έξω και για το ποδήλατο. Θα βολέψουν τα freebuds; Αν έχεις και καμιά άλλη πρόταση περίπου 50-100 Ευρώ μπορείς να μου πεις. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ ενσύρματα Xiaomi τα οποία ένώ έχουν καλό ήχο χαλάει το καλώδιο και τα Xiaomi Mi Sport.

Link to comment
Share on other sites

Είχα τα buds και τα buds + και τώρα τα live. Σε θέμα ομιλίας είναι και τα 3 χάλια. Σε ακούνε πολύ χειρότερα από ότι τα Huawei η τα airpods( ειχω και αυτά) . Μην λέτε ότι θέλετε και παρασερνετε τον κόσμο.

 

Στάλθηκε από το MRX-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στην αρχη ειχα προβληματα , το ειχα γραψει και εδω τα πηγα smartec κατι αλλαξαν και απο τότε κανενα προβλημα, δεν παραπονιεται κανεις για το πως ακουγομαι , και στο τηλεφωνο ειμαι ολη μερα, πανω απο 4 ωρες συνολικα

Link to comment
Share on other sites

Γενικά κάτι που δε προεξέχει πώς μπορεί να έχει πολύ καλή ομιλία....

Υπάρχει προσωπικά ένας προβληματισμός από μέρους μου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας εμπειρία από τα παρακάτω?

Είναι για σχετικά απλή χρήση και κυρίως ομιλία.

Πάντα σε σχέση με την τιμή τους.

Ευχαριστώ

https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile-accessories/bluetooth-headset/bluetooth-akoustika-sony-wi-c200/?productId=20386937&fname=skuColor&fvalue=-128022028068907036

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει ένα συνάδελφος σε λευκο

Το μόνο που μπορώ να μεταφέρω είναι ότι η μπαταρία είναι πολύ καλή και ότι δεν έχει αποσυνδέσεις απο όσο μου έχει πει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει ένα συνάδελφος σε λευκο

Το μόνο που μπορώ να μεταφέρω είναι ότι η μπαταρία είναι πολύ καλή και ότι δεν έχει αποσυνδέσεις απο όσο μου έχει πει!

 

Η μπαταρία είναι ένα μεγάλο ζητούμενο για το άτομο που προορίζονται.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

 

Αξίζουν; Σε σχέση με τα JBL tune 220 που τα έχει ο Γερμανός στα 59.9; Θα μου πεις 50% επάνω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ακουστικά BT hands free, αλλά earbuds (όχι in-ear) ? Με ενδιαφέρουν κατά βάση για ομιλία να με ακούν και να τους ακούω καλά, αλλά θα ήθελα αν γίνεται να είναι και ικανοποιητικά (αν όχι καλά) και για μουσική. Ακούω προτάσεις ανεξαρτήτου τιμής βασικά! :) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ακουστικά BT hands free, αλλά earbuds (όχι in-ear) ? Με ενδιαφέρουν κατά βάση για ομιλία να με ακούν και να τους ακούω καλά, αλλά θα ήθελα αν γίνεται να είναι και ικανοποιητικά (αν όχι καλά) και για μουσική. Ακούω προτάσεις ανεξαρτήτου τιμής βασικά! :) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα. Προσωπικά πήρα τα Tronsmart Onyx Ace για χρήση ακουστικού ομιλίας.. Είμαι υπέρ ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο φαινόμενο έχω να παρατηρήσω. Όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του, θα το εκτιμούσα.

Είναι δυνατόν με χρήση ακουστικών true wireless που μπαίνουν πολύ βαθιά στο έσω αυτί (συγκεκριμένα τα Creative Outlier Gold), να επηρεαστεί το πόσο καλά εφαρμόζουν άλλα true wireless στο αυτί, όπως π.χ. τα Sony WF-1000XM3. Με κάποιες μέρες χρήση των Creative, πλέον τα Sony μου δεν εφαρμόζουν καλά και μου φεύγουν από τα αυτιά.

 

Έχει αρκετό καιρό αυτό (αρκετά πριν την έναρξη της καραντίνας του Νοεμβρίου) και μάλιστα όταν άρχισα να χρησιμοποιώ τα Creative για 1-2 μέρες ένιωθα μερική έλλειψη ακοής απ' το ένα αυτί, και με επίσκεψη στον ΩΡΛ απλά παρατήρησε μετακίνηση κεριού και καμιά βλάβη.

 

Έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία; Είμαι σε φάση του να αποφεύγω να φοράω τα αγαπημένα μου 1000XM3 όταν βγαίνω για περπάτημα, γιατί φοβάμαι μη μου πέσουν, ενώ πάντα είχαν πολύ καλή εφαρμογή. Το ίδιο παρατηρώ και στα Sony WF-SP800N.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Sony WF-1000XM3 απο τον Ιούνιο.

Τα χρησιμοποιώ κάθε ημέρα, όχι για τρέξιμο αλλά περπάτημα και κούνημα κεφαλιού όταν μιλάω σίγουρα.

Δεν τα νιώθω πιο "λάσκα" και ότι θα πέσουν.

Σίγουρα πιστεύω ότι τα βάζεις σωστά απο κάτω και το "σέρνεις" προς τα πάνω ενώ το έχεις ήδη το αυτί σου όπως λέει και στο manual.

Αλλιώς δοκίμασε πιο μικρό μαξιλαράκι-προστατευτικό.

Εγώ με τα πιο μικρά είμαι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένα τα ίδια σιλικονάκια που χρησιμοποιούσα από την αρχή. Τα βεντουζώνω στο αυτί μου όπως έκανα πάντα (τα μεγαλύτερα), στρέφοντάς τα όπως πρέπει, κι εκεί που είμαι εντελώς ακίνητος, ακούω ένα κλικ και χάνεται η πρόσφυση με το αυτί και χάνεται το sealing.

Τι ίδιο και με τα SP800N που έχουν και arc supporters.

Είναι δυνατόν να έχουν ανοίξει οι οπές των αυτιών με τη χρήση των Outlier Gold που πάνε πιο μέσα στο έσω αυτί;

Ο ΩΡΛ μου είπε ότι δεν είναι εφικτό αυτό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γιατροί δεν είμαστε αλλά άλλαξε μαξιλαράκια και βάλε μεγαλύτερα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατροί δεν είμαστε αλλά άλλαξε μαξιλαράκια και βάλε μεγαλύτερα

 

Τα μεγαλύτερα έχω βάλει από την αρχή. Δεν τα έχω αλλάξει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Εχω τα Samsung Gear Icon X SM-R140.

Στά ακούστικα αυτα ειχα ενα σετ ανταλλακτικές γριλλιες για τα ακουστικα.καθως και απο ενα σετ ανταλλακτικων πλαστικων.Επειδη τα εχασα γνωριζει άποιος που μπορώ να βρώ ανταλλακτικα,και οσον αφορα τις γριλλιες τι διαμετρο ή περιμετρο έχουν σε mm?

ευχαριστώ πολυ προκαταβολικα.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...