Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μετά από αγορές κινεζικών xiaomi, onyx, και κάποιων άλλων κατέληξα ότι για ομιλία τα μόνα που με ακούν καθαρά και χωρίς να ακούγομαι από το βάθος ή χωρίς να περνά η φασαρία του αυτοκινήτου ή του δρόμου είναι τα buds+ της samsung.

Θα μου πείτε καμία σχέση σε τιμή. Θα συμφωνήσω απόλυτα. Αλλά 4 αγορές διαφορετικών κινεζικών των 20 η 25 ευρώ που ήδη είχα κάνει θα είχα πάρει από την αρχή τα buds+ στα 90 που τα βρήκα προσφορά πριν κάνα μήνα.

Η παραπάνω παρατήρηση έχει να κάνει μόνο για το θέμα ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετά από αγορές κινεζικών xiaomi, onyx, και κάποιων άλλων κατέληξα ότι για ομιλία τα μόνα που με ακούν καθαρά και χωρίς να ακούγομαι από το βάθος ή χωρίς να περνά η φασαρία του αυτοκινήτου ή του δρόμου είναι τα buds+ της samsung.

Θα μου πείτε καμία σχέση σε τιμή. Θα συμφωνήσω απόλυτα. Αλλά 4 αγορές διαφορετικών κινεζικών των 20 η 25 ευρώ που ήδη είχα κάνει θα είχα πάρει από την αρχή τα buds+ στα 90 που τα βρήκα προσφορά πριν κάνα μήνα.

Η παραπάνω παρατήρηση έχει να κάνει μόνο για το θέμα ομιλίας.

 

Θα συμφωνήσω μαζι σου , και εγω πιστευω οτι για ομιλία αυτη την στιγμή διαθέσιμο σε κανονική τιμή ( αν θεωρειτε κανονικη το 100ευρω) και οχι να παμε σε 200+ ευρω τα +buds ειναι οτι καλυτερο.

Δυστυχως δεν υπαρχει δυνατοτητα να το ξερει καποιος αυτο εξ αρχης, εκτος αν ρωτησει καποιον που εμπιστευεται ή να τα εχεις καποιος γνωστος του και να του δανεισει για λιγο καιρο ωστε και ο ιδιος να εχει αποψη.

 

Τα πηρα και εγω εδω και καιρο και ησυχασα, ουτε εμπλεξα με κινεζιές ουτε να δινω λεφτα απο εδω και απο εκει μεχρι να δω ποια ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..απο απλα Buds περασα στα huawei freebuds 3 ...νομιζω το μοναδικο προσον των3 ειναι η καλυτερη ομιλια..ο ηχος ειναι σιγουρα καπως χειροτερος(αλλα οχι απογοητευτικος) και μετα απο καποια ωρα προσωπικα με κουραζουν στα αυτια..επισης το προγραμμα της Huawei ειναι αρκετα χειροτερο απο της samsung πιστευω..λιγες επιλογες,για την ακριβεια μονο 2...Μηπως αλλη εφαρμογη κανει κατι καλυτερο?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Έχω τα huawei freebuds 3I. Εδώ και κανά διβδόμαδο τώρα το ένα από τα 2 ακουστικά, το δεξί ακούγεται πολύ χαμηλά. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

 

 

Έχω τα huawei freebuds 3I. Εδώ και κανά διβδόμαδο τώρα το ένα από τα 2 ακουστικά, το δεξί ακούγεται πολύ χαμηλά. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα?

Νομίζω είναι τυχαίο γεγονός. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανάλογο.
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο εδώ μέσα αλλά δεν βρήκα. Υπάρχει κάποιο με ενσωματωμένο fm radio. Κάτι σαν το Sony SBH54 ή το MW600? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Οπως προείπαν τα παιδιά πιο πάνω τα Galaxy buds+ είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις, τα παίρνεις μια φορά και ξενοιάζεις. Η μπαταρία αργεί να τελειώσει πολύ και βασικά αν φορτίζεις τη θήκη μια στο τόσο έχεις μονίμως μπαταρία διότι όταν το βγάλεις από το αυτί θα το αποθηκεύσεις στη θήκη τους οπότε έχεις μόνιμα μπαταρία. Ήχος μουσικής φοβερός.. Τα σπάει. Όπως και επίσης σε ακούνε τέλεια. Με τέρμα κάτω παράθυρα πας με 70-80 και σε ακούνε. Τώρα με τέρμα κάτω παράθυρα με 150 δε ξέρω αν θα σε ακούνε αλλά οκ είπαμε.. Είναι φοβερά ακουστικά. Οτιδήποτε να πάρετε με 20-30€ δε θα σας καλύψει. Πάρτε τα μια φορά να τα έχετε για χρόνια να τα ευχαριστηθείτε!
Link to comment
Share on other sites

Οπως προείπαν τα παιδιά πιο πάνω τα Galaxy buds+ είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις, τα παίρνεις μια φορά και ξενοιάζεις. Η μπαταρία αργεί να τελειώσει πολύ και βασικά αν φορτίζεις τη θήκη μια στο τόσο έχεις μονίμως μπαταρία διότι όταν το βγάλεις από το αυτί θα το αποθηκεύσεις στη θήκη τους οπότε έχεις μόνιμα μπαταρία. Ήχος μουσικής φοβερός.. Τα σπάει. Όπως και επίσης σε ακούνε τέλεια. Με τέρμα κάτω παράθυρα πας με 70-80 και σε ακούνε. Τώρα με τέρμα κάτω παράθυρα με 150 δε ξέρω αν θα σε ακούνε αλλά οκ είπαμε.. Είναι φοβερά ακουστικά. Οτιδήποτε να πάρετε με 20-30€ δε θα σας καλύψει. Πάρτε τα μια φορά να τα έχετε για χρόνια να τα ευχαριστηθείτε!

Σε Xiaomi λειτουργούν σωστά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο εδώ μέσα αλλά δεν βρήκα. Υπάρχει κάποιο με ενσωματωμένο fm radio. Κάτι σαν το Sony SBH54 ή το MW600? Ευχαριστώ

 

Επειδή είχα και ακόμα έχω τα SBH54 αν και πλέον τα δουλεύω σπάνια,δεν είχα βρεί κάτι παρόμοιο εκτός απο κάποια noname

https://www.e-shop.gr/technaxx-bt-x24-bluetooth-mp3-headset-with-fm-radio-slot-micro-sd-p-PER.663794

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα

Τότε μένει να δω αν ταιριάζουν καλά στα αυτιά μου. Να μη μου πέφτουν με το παραμικρό. Σε τι τιμή τα έχουν τώρα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τότε μένει να δω αν ταιριάζουν καλά στα αυτιά μου. Να μη μου πέφτουν με το παραμικρό. Σε τι τιμή τα έχουν τώρα;

 

Έως χθες ήταν 110 ενώ σήμερα τα έβαλε ο Κωτσόβολος 99€

 

Πολυ καλή τιμή. Εγώ τα είχα αγοράσει 118 πριν κανένα 6μηνο από E-Shop

Link to comment
Share on other sites

μέσα σε αυτό το topic δεν είχαμε παράπονα ανθρώπων ότι δε τους ακούν με τα galaxy?

Εχουν 2-3 μικρόφωνα? Πως λειτουργούν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μέσα σε αυτό το topic δεν είχαμε παράπονα ανθρώπων ότι δε τους ακούν με τα galaxy?

Εχουν 2-3 μικρόφωνα? Πως λειτουργούν?

 

Υπήρχαν φίλοι που λέγανε ότι ακούγεσαι από μακρυά....

Τι έγινε τώρα έστρωσαν

Ψάξτε με τη λέξη galaxy στο topic να δείτε http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=16985659

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Τότε μένει να δω αν ταιριάζουν καλά στα αυτιά μου. Να μη μου πέφτουν με το παραμικρό. Σε τι τιμή τα έχουν τώρα;

 

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/axesouar-gadgets/bluetooth/samsung-bundlesamsung-buds-blackstick/p-126524/?isStandalone=true&skuId=000001123100006458

 

Τα πέτυχα στην Vodafone σε αρκετά καλή τιμή πιστεύω. Έριξα προσωπικα μια παραγγελία :)

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/axesouar-gadgets/bluetooth/samsung-bundlesamsung-buds-blackstick/p-126524/?isStandalone=true&skuId=000001123100006458

 

Τα πέτυχα στην Vodafone σε αρκετά καλή τιμή πιστεύω. Έριξα προσωπικα μια παραγγελία :)

51€ κάτω, μια χαρά τα βρήκες.

 

CoyoteD Galaxy μόνο τα κινητά βγάζει. Δεν βλέπω για Bluetooth πουθενά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/axesouar-gadgets/bluetooth/samsung-bundlesamsung-buds-blackstick/p-126524/?isStandalone=true&skuId=000001123100006458

 

Τα πέτυχα στην Vodafone σε αρκετά καλή τιμή πιστεύω. Έριξα προσωπικα μια παραγγελία :)

 

Αυτα παντως ειναι τα galaxy buds οχι τα galaxy buds+ που ελεγαν τα παιδια πιο πανω.

Rabbit
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καινούριο που να συνδέεται με δύο συσκευές (πχ τηλέφωνο και pc) ταυτόχρονα υπάρχει; έχει βρει κανείς;

το huawei to pro

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καινούριο που να συνδέεται με δύο συσκευές (πχ τηλέφωνο και pc) ταυτόχρονα υπάρχει; έχει βρει κανείς;

 

Τα buds plus συνδέονται με 2 ταυτόχρονα νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Αυτα παντως ειναι τα galaxy buds οχι τα galaxy buds+ που ελεγαν τα παιδια πιο πανω.
Εγώ πάντως βλέπω ότι πρόκειται για τα galaxy buds plus.

 

Επίσης, έχετε υπόψη σας ότι επίκειται άνοιγμα του νέου καταστήματος της Vodafone στην Αγία Παρασκευή, επί της Λεωφόρου Μεσογείων και υπάρχει περίπτωση να παίξουν προσφορές.

Για όσους κυκλοφορούν στην περιοχή ας το έχουν στο μυαλό τους.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω ότι πρόκειται για τα galaxy buds plus.

 

Επίσης, έχετε υπόψη σας ότι επίκειται άνοιγμα του νέου καταστήματος της Vodafone στην Αγία Παρασκευή, επί της Λεωφόρου Μεσογείων και υπάρχει περίπτωση να παίξουν προσφορές.

Για όσους κυκλοφορούν στην περιοχή ας το έχουν στο μυαλό τους.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ειναι τα plus , εχουν κανει κολπο , και εχουν βάλει το + για να προσθεσουν και το δωρο , αλλιως το + θα ηταν κολλημένο στην λεξη buds και οχι με κενό..

Δεν υπαρχει περιπτωση να τα εχουν τοσο κατω στην vodafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα buds plus συνδέονται με 2 ταυτόχρονα νομίζω

 

Μακάρι να γινοταν αυτο.. δεν το το κανει , το κανουν τα καινουργια που βγηκαν τωρα , αλλα εχουν 200 ευρω

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τα plus , εχουν κανει κολπο , και εχουν βάλει το + για να προσθεσουν και το δωρο , αλλιως το + θα ηταν κολλημένο στην λεξη buds και οχι με κενό..

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να τα εχουν τοσο κατω στην vodafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μακάρι να γινοταν αυτο.. δεν το το κανει , το κανουν τα καινουργια που βγηκαν τωρα , αλλα εχουν 200 ευρω

Σωστός, τώρα που το ανάφερες το είδα για το σύμβολο +.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αυτα παντως ειναι τα galaxy buds οχι τα galaxy buds+ που ελεγαν τα παιδια πιο πανω.

 

Καλά μιλάμε μπροστά στα μάτια μου και ούτε καν το πρόσεξα....Σε ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση, δεν θα παραλάβω τελικά. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι να γινοταν αυτο.. δεν το το κανει , το κανουν τα καινουργια που βγηκαν τωρα , αλλα εχουν 200 ευρω

 

Ούτε τα buds+ το κάνουν. Μάλλον για να είμαι ακριβής συνδέονται με δύο συσκευές Samsung table τηλέφωνο galaxy πχ.

Τα Huawei τα pro τα καινούρια το κάνουν αλλά έχουν 180 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...