Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τι μισό λεπτό αμέσως συνδέονται

 

Και όμως φίλε. Είναι το χαρακτηριστικό που με έχει ξενερώσει περισσότερο αυτό. Δοκιμασμένο και σε samsung s10 και σε iphone 8.

Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα τα μονά και θα προτιμούσα στυλ xiaomi με καλύτερη αποκοπή εξωτερικών ήχων και ποιότητα κλήσης. Αν δεν με βολέψουν τα Plantronics τότε μάλλον πρέπει να ανέβω σε τιμή δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γενικά αν τα έχω στην ίδια συσκευή συνδέονται

Αν αλλάζει συσκευή από laptop σε κινητό πρέπει να τα συνδέεις νομίζω (είναι στην λίστα αλλά θέλουν κλικ)

Γενικά δεν αντιμετωπίσω πρόβλημα . Τωρα τα αναψα αμέσως συνδέθηκαν, τα έσβησα και τα άφησα για να ανάψω χωρίς θήκη όταν τα χρειαστω

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω τα Sony wf1000xm3, τα οποία και πείρα δώρο με το Sony Xperia 5ii. Για μουσική που τα χρησιμοποιώ περισσότερο μου βγάζουν max 2,3-3 ώρες σε πλήρη ένταση (αν παίζει κάποιο ρόλο), σε άλλες επιλογές τι αυτονομία έχετε σε μουσική?

Και επίσης θα ήθελα κάποιος που τα έχει να μου πει για την ποιότητα στις κλήσεις διότι οι συνομιλητές μου διαμαρτύρονται ότι ακούνε τα πάντα από μηχανάκια που θα περάσουν ως και κάποιον που θα περάσει από δίπλα και θα μιλάει, υπάρχει κάποια ρύθμιση ή έτσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Μουσική τόσο πολύ δεν έχω δοκιμάσει.

Από ρυθμίσεις άπειρες.

Για τις κλήσεις σού έχω απαντήσει στον θέμα Xperia 5ii

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα Xiaomi True wireless, μπορούν να φορεθούν εναλλάξ;

Εννοώ, μπορεί κάποιος να συνδέσει και να ακούει μόνο με το δεξί, το αριστερό να φορτίζει και μόλις ξεμείνει απο μπαταρία να βάλει το αριστερό;

Τα θέλει ο μπαμπάς μου για τηλεόραση. Καθόλου ομιλία.

Ποια προτείνετε;

Basic - basic 2 - basic S.

Μου φαίνονται ίδια.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα σε ομιλία, που κυρίως για αυτο τα αγόρασα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα Xiaomi True wireless, μπορούν να φορεθούν εναλλάξ;

Εννοώ, μπορεί κάποιος να συνδέσει και να ακούει μόνο με το δεξί, το αριστερό να φορτίζει και μόλις ξεμείνει απο μπαταρία να βάλει το αριστερό;

Τα θέλει ο μπαμπάς μου για τηλεόραση. Καθόλου ομιλία.

Ποια προτείνετε;

Basic - basic 2 - basic S.

Μου φαίνονται ίδια.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω φίλε μου έχω τα xiaomi αυτά που στο σκρουτζ έχουν γύρω στα 24 ευρώ τα λευκά και τα δουλεύω αποκλειστικά εναλλάξ. Κανένα πρόβλημα στη σύνδεση είτε στο ένα είτε στο αλλο

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ερώτηση εχει κανεις άποψη για τα Creative Outlier Air V2?Πως ειναι και σε ποιοτητα μουσικης αλλα και σαν ποιοτητα σε κλησεις.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ερώτηση εχει κανεις άποψη για τα Creative Outlier Air V2?Πως ειναι και σε ποιοτητα μουσικης αλλα και σαν ποιοτητα σε κλησεις.

Έχω τα ν1 πάνω κάτω τα ίδια είναι, σε μουσική είναι πάρα πολύ καλά με ωραίο μπάσο, στις κλήσεις σε ήσυχο περιβάλλον είναι καλά σε φασαρία όχι τόσο. Εγώ πιο πολύ για μουσική τα έχω στο περπάτημα, για κλήσεις προτιμώ τα κλασικά ακουστικά με καλώδιο.

Από μπαταρία πάνε άριστα πάνω από 8 ώρες κρατάνε μακριά από την θήκη τους.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και εγω ακουστικα μιας και με τα xiaomi air basic δεν κανουν δουλεια,καλη μπαταρια αλλα συνεχεια αποσυνδεσεις και μεσα στο αμαξι δεν ακουν τιποτα, τζαμπα τα 25ευρω. :( θελω κατι οικονομικο (ταβανι 30ευρω μιλαω ελαχιστα αλλα οταν μιλαω θελω να μιλαω) που να με ακουν στο αμαξι και γενικα σε θορυβωθες περιβαλον κατα προτιμηση χωρις καλωδιο.(για καποιο λογο στα ακουστικα με τα κοκαλινα αυτακια μου σπανε....!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερώτηση στους κατεχοντες ...

Έχω συνδεδεμένα σε note 10 plus ένα huawei gt2 και τα buds+.

Το ρολόι μόνιμα συνδεδεμένο. Τα ακουστικά στη θήκη τους. Ανοίγω τη θήκη κάνουν σύνδεση και μιλάω κανονικά με ακουστικά.

Τελειώνω την κλήση βάζω τα ακουστικά στη θήκη και όταν ξαναγίνει κλήση η ξανακάνω κλήση το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα με τα ακουστικά ας τα βγάζω από τη θήκη. Πρεπει να επιλέξω στη κλήση στο κινητό bluetooth να μου βγαλει επιλογές ακουστικά η ρολόι και να πατήσω ακουστικά.

 

Δηλαδή οδηγώντας εισαι ήδη νεκρός.

 

Καμια λύση βρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερώτηση στους κατεχοντες ...

 

Έχω συνδεδεμένα σε note 10 plus ένα huawei gt2 και τα buds+.

 

Το ρολόι μόνιμα συνδεδεμένο. Τα ακουστικά στη θήκη τους. Ανοίγω τη θήκη κάνουν σύνδεση και μιλάω κανονικά με ακουστικά.

 

Τελειώνω την κλήση βάζω τα ακουστικά στη θήκη και όταν ξαναγίνει κλήση η ξανακάνω κλήση το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα με τα ακουστικά ας τα βγάζω από τη θήκη. Πρεπει να επιλέξω στη κλήση στο κινητό bluetooth να μου βγαλει επιλογές ακουστικά η ρολόι και να πατήσω ακουστικά.

 

 

 

Δηλαδή οδηγώντας εισαι ήδη νεκρός.

 

 

 

Καμια λύση βρε παιδια;

Κλείνεις τη θήκη όταν τα βάλεις στη θέση τους;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κλείνεις τη θήκη όταν τα βάλεις στη θέση τους;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά πρέπει πρώτα ν φορέσεις τ ακουστικά κ μετά ν απαντήσεις στη κλήση

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλείνεις τη θήκη όταν τα βάλεις στη θέση τους;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά πρέπει πρώτα ν φορέσεις τ ακουστικά κ μετά ν απαντήσεις στη κλήση

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Καλημερα παιδιά και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Ναι κλείνω τη θήκη όταν τα βάζω μέσα.

Επίσης ναι τα φοράω και μετά απαντάω.

 

Έκανα ξανά από την αρχή συζευξη και τις 2 συσκευές με το κινητό. Πρώτα τα buds και μετά το ρολόι.

 

Αποτέλεσμα.

1. Στις εισερχόμενες δουλεύει πλέον σωστά η κατάσταση. Χτυπάει και το ρολόι και τα ακουστικά. Ανάλογα από που θα απαντήσω έχω και την ομιλία.

 

2. Στις εξερχόμενες πατάω να γίνει κλήση από το κινητό και στο bluetooth στο παράθυρο της κλήσης φαίνεται για δέκατα δευτερόλεπτο τα ακουστικά, αλλάζει σε ρολόι, μένει ανενεργό και δουλεύει μόνο από κινητό η κλήση. Λες και μπερδεύεται το κινητό με ποια συσκευη θα εκτελέσει την εξερχόμενη κληση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει κανείς πρόβλημα με τη συνδεσιμότητα των huawei freebuds pro με samsung συσκευή; Εμένα όταν έχω κάνει μια κλήση και στο καπάκι κάνω μια καινούργια, χωρίς να έχω βάλει τα ακουστικά στη θήκη τους, 99% δεν με ακούει ο συνομιλητής. Πρέπει να τα βάλω στη θήκη και να κάνω την κλήση πάλι. Δυστυχώς δεν έχω μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Ούτε μου κάθονται καλά στο αυτί (έχει πέσει 2-3 φορές το δεξί και το έψαχνα) ούτε και με τη συνδεσιμότητά τους με τη συσκευή είμαι ευχαριστημένος. Αναγκάστηκα και αποσυνέδεσα το ρολόι από το να μπορεί να κάνει κλήσεις γιατί πίστευα ότι δημιουργούσε κάποιο πρόβλημα στα ακουστικά αλλά πάλι τα ίδια...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Ναι κλείνω τη θήκη όταν τα βάζω μέσα.

Επίσης ναι τα φοράω και μετά απαντάω.

 

Έκανα ξανά από την αρχή συζευξη και τις 2 συσκευές με το κινητό. Πρώτα τα buds και μετά το ρολόι.

 

Αποτέλεσμα.

1. Στις εισερχόμενες δουλεύει πλέον σωστά η κατάσταση. Χτυπάει και το ρολόι και τα ακουστικά. Ανάλογα από που θα απαντήσω έχω και την ομιλία.

 

2. Στις εξερχόμενες πατάω να γίνει κλήση από το κινητό και στο bluetooth στο παράθυρο της κλήσης φαίνεται για δέκατα δευτερόλεπτο τα ακουστικά, αλλάζει σε ρολόι, μένει ανενεργό και δουλεύει μόνο από κινητό η κλήση. Λες και μπερδεύεται το κινητό με ποια συσκευη θα εκτελέσει την εξερχόμενη κληση

 

Έχω κι εγω ακριβώς το ίδιο θέμα, με Samsung A70, Huawei Watch Gt2 και οποιοδήποτε από τα 2 bluetooth που έχω. Νομίζω οτι έχει να κάνει με το λογισμικό της Samsung, εμενα δούλευε κανονικά πριν λίγο καιρό και ξεκίνησε να το κάνει μετά από μια αναβάθμιση που εκάνε το κινητό. Δεν έχω βρει λύση, είναι πολύ σπαστικό και φοβάμαι οτι θα πρέπει να περιμένουμε να το φτιάξει η Samsung..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγω ακριβώς το ίδιο θέμα, με Samsung A70, Huawei Watch Gt2 και οποιοδήποτε από τα 2 bluetooth που έχω. Νομίζω οτι έχει να κάνει με το λογισμικό της Samsung, εμενα δούλευε κανονικά πριν λίγο καιρό και ξεκίνησε να το κάνει μετά από μια αναβάθμιση που εκάνε το κινητό. Δεν έχω βρει λύση, είναι πολύ σπαστικό και φοβάμαι οτι θα πρέπει να περιμένουμε να το φτιάξει η Samsung..
Το ίδιο ακριβως και σε μένα με s10. Το πρόβλημα είναι πολύ σπαστικό και ας ελπίσουμε να διορθωθεί σύντομα από την Samsung

 

Samsung galaxy s10

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και εγω ακουστικα μιας και με τα xiaomi air basic δεν κανουν δουλεια,καλη μπαταρια αλλα συνεχεια αποσυνδεσεις και μεσα στο αμαξι δεν ακουν τιποτα, τζαμπα τα 25ευρω. :( θελω κατι οικονομικο (ταβανι 30ευρω μιλαω ελαχιστα αλλα οταν μιλαω θελω να μιλαω) που να με ακουν στο αμαξι και γενικα σε θορυβωθες περιβαλον κατα προτιμηση χωρις καλωδιο.(για καποιο λογο στα ακουστικα με τα κοκαλινα αυτακια μου σπανε....!!!!:lol:

 

Έχουμε γράψει πολλά πιο πάνω

 

Πάρε τα onyx. Συνήθως είναι καλά

Όχι πάντα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε γράψει πολλά πιο πάνω

 

Πάρε τα onyx. Συνήθως είναι καλά

Όχι πάντα

 

Χαχαχα. Ακριβώς έτσι είναι με τα onyx. Εμένα μου έτυχαν τα "όχι πάντα".

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

 

Lenovo

Για όσους είχαν απορίες, δε μου άρεσε ο ήχος

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχαχα. Ακριβώς έτσι είναι με τα onyx. Εμένα μου έτυχαν τα "όχι πάντα".

 

Αλήθεια, σε άλλο κινητό παίξανε σωστά;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια, σε άλλο κινητό παίξανε σωστά;

 

Σε δύο(Mate 10 pro , OnePlus 7t pro) που τα δοκίμασα είχα το ίδιο πρόβλημα στην ομιλία. Δεν με ακούνε καλά ή καθόλου.

Σε χρήση πολυμέσων η απόδοσή τους πολύ καλή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερώτηση στους κατεχοντες ...

Έχω συνδεδεμένα σε note 10 plus ένα huawei gt2 και τα buds+.

Το ρολόι μόνιμα συνδεδεμένο. Τα ακουστικά στη θήκη τους. Ανοίγω τη θήκη κάνουν σύνδεση και μιλάω κανονικά με ακουστικά.

Τελειώνω την κλήση βάζω τα ακουστικά στη θήκη και όταν ξαναγίνει κλήση η ξανακάνω κλήση το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα με τα ακουστικά ας τα βγάζω από τη θήκη. Πρεπει να επιλέξω στη κλήση στο κινητό bluetooth να μου βγαλει επιλογές ακουστικά η ρολόι και να πατήσω ακουστικά.

 

Δηλαδή οδηγώντας εισαι ήδη νεκρός.

 

Καμια λύση βρε παιδια;

 

Θα μπεις στις ρυθμίσεις του Bluetooth και θα φτιάξεις τις προτεραιότητες.

Δλδ βάλε στο gt2 μόνο κοινόχρηστες επαφές και στα buds ήχοι κλήσεων και πολυμέσων

 

Και γενικά όσοι φίλοι έχουν πρόβλημα οφείλεται στο ρολόι μιας που τραβάει τις προτεραιότητες.

Θέμα ρυθμίσεων όλα.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στις ρυθμίσεις του Bluetooth και θα φτιάξεις τις προτεραιότητες.

Δλδ βάλε στο gt2 μόνο κοινόχρηστες επαφές και στα buds ήχοι κλήσεων και πολυμέσων

 

Και γενικά όσοι φίλοι έχουν πρόβλημα οφείλεται στο ρολόι μιας που τραβάει τις προτεραιότητες.

Θέμα ρυθμίσεων όλα.

 

Δεν μπορεσα να βρω τη σχετική ρύθμιση στο Α70 μου. Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις τη ρύθμιση με περισσότερη λεπτομέρεια;

 

Ευχαριστώ!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί μάλλον εκεί που είναι το Bluetooth, η λίστα με τις συνδεδεμένες συσκευές

Αν κάνεις κλικ, τότε εμφανίζεται τι υπηρεσίες υπηρετεί κάθε συσκευή, αν κατάλαβα καλά

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεσα να βρω τη σχετική ρύθμιση στο Α70 μου. Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις τη ρύθμιση με περισσότερη λεπτομέρεια;

 

Ευχαριστώ!

 

Κατεβάζεις τη "κουρτίνα" κρατημένο το κουμπί bluetooth σε βάζει στο μενού με τις συσκευές που έχεις κάνει pairing,

Σε κάθε συσκευή ξεχωριστά δεξιά έχει ενα γρανάζι, μπαίνεις εκεί και σου βγάζει 3 επιλογές. απο το gt2 κλείσε τα πάντα εκτός απ τις επαφές

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...